Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 3
Arrangörsorganisationer: Linköpings OK / Tjällmo-Godegårds OK
Datum: onsdag 17 januari 2018

Kort dam

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna RothLinköpings OK41:0410:55
2Maria LillieströmOK Roxen43:01+1:5711:26
3Anna KullbergBjörkfors GOIF47:07+6:0312:31
4Helena HolmOK Roxen55:32+14:2814:46
5Alexandra EklundIK Gandvik55:36+14:3214:47

Kort herr

3 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK33:448:58
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK34:14+0:309:06
3Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF47:02+13:1812:30
4Per ÖbergBjörkfors GOIF50:15+16:3113:21
5Sören BremerBoxholm-Mjölby OL51:01+17:1713:34
6Lars StrömTjällmo-Godegårds OK52:10+18:2613:52
7Leif SamorTjällmo-Godegårds OK59:01+25:1715:41
8Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:10:56+37:1218:51

Mellan dam

5 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL58:2310:51
2Pia VångellLinköpings OK1:14:34+16:1113:51

Mellan herr

5 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK49:349:12
2Martin JarelandLinköpings OK55:21+5:4710:17
3Anton ÖsterbladKarlskrona SOK55:27+5:5310:18
4Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK56:54+7:2010:34
5Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL59:16+9:4211:00
6James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:01:01+11:2711:20
7Ola SvärmOK Roxen1:03:53+14:1911:52
8Jonas RothLinköpings OK1:10:03+20:2913:01
Börje AnderssonLinköpings OKej godkänd
Rikard BorgLinköpings OKej godkänd
Per GuståsLinköpings OKej godkänd

Lång dam

7 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK1:15:419:42
Fredrika VångellLinköpings OKej start

Lång herr

7 790 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias HallménOK Denseln55:037:04
2Rasmus ElmelidLinköpings OK57:03+2:007:19
3Gustaf SundbüeOK Hällen57:06+2:037:19
4Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF57:14+2:117:20
5Emil KaleredOK Denseln58:40+3:377:31
6Peter AronssonLinköpings OK58:59+3:567:34
7Maxime BonneauLinköpings OK59:03+4:007:34
8Peter ErikssonLinköpings OK59:04+4:017:34
9Niklas OlssonLinköpings OK59:06+4:037:35
10Marcus JanssonGarphyttans IF59:10+4:077:35
11Viktor SilvemarkÄrla IF59:18+4:157:36
12Per BrolundOK Denseln59:28+4:257:38
13Victor BergstrandLinköpings OK59:44+4:417:40
14Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK1:00:09+5:067:43
15Arvid LinderOK Hällen1:01:08+6:057:50
16Erik MartinssonLinköpings OK1:01:10+6:077:51
17Mattias ZachrissonOK Roxen1:05:35+10:328:25
18Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:05:37+10:348:25
19Bertil EronnLinköpings OK1:06:58+11:558:35
20Johan AllardLinköpings OK1:07:28+12:258:39
21Pontus LindblomOK Roxen1:07:38+12:358:40
22Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:08:47+13:448:49
23Christian EnbergLinköpings OK1:14:06+19:039:30
Oskar DanielsAttunda OKej godkänd
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser