Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 4
Arrangörsorganisationer: Boxholms OK / Linköpings OK / Mjölby OK
Datum: onsdag 31 januari 2018

Kort dam

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna RothLinköpings OK27:17
2Anna KullbergBjörkfors GOIF37:01+9:44

Kort herr

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK25:55
2Per ÖbergBjörkfors GOIF28:00+2:05
3Rolf JohnssonBjörkfors GOIF30:47+4:52
4Albin KjellbergBjörkfors GOIF34:55+9:00
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL35:40+9:45
6Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL35:57+10:02
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start

Mellan dam

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fanny AsketunOK Roxen44:14
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL56:52+12:38

Mellan herr

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton ÖsterbladKarlskrona SOK40:58
2Per GuståsLinköpings OK43:14+2:16
3Martin JarelandLinköpings OK43:47+2:49
4Ola SvärmOK Roxen52:06+11:08
5Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL56:51+15:53
6Jonas RothLinköpings OK59:25+18:27
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OLej start

Lång dam

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:14:04

Lång herr

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl WalheimÄrla IF49:59
2Oskar DanielsAttunda OK50:00+0:01
3Mathias HallménOK Denseln50:42+0:43
4Niklas OlssonLinköpings OK54:10+4:11
5Daniel NilssonNyköpings OK56:18+6:19
6Victor BergstrandLinköpings OK56:26+6:27
7Emil KaleredOK Denseln57:05+7:06
8Bertil EronnLinköpings OK57:12+7:13
9Anton SundgrenLånghundra IF1:01:59+12:00
10Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:04:08+14:09
11Johan AllardLinköpings OK1:10:05+20:06
12Christian ErikssonLinköpings OK1:14:31+24:32
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Peter AronssonLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser