Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långdistans mitt i Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långdistans mitt i Skåne
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: söndag 24 mars 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | D20 | H20 | D18 | H18 | H17-20K | D16 | H16 | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö12

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 8

4 650 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Håkan GunnarssonFK Göingarna32:20
2Magnus HärwellAndrarums IF32:44+0:24
3Håkan CarlssonSkåneslättens OL35:49+3:29
4Olof BergvallMalmö OK37:10+4:50
5Erik OlssonHelsingborgs SOK37:50+5:30
6Mikael ThomassonFK Göingarna38:01+5:41
7Axel KarlssonSimlångsdalens IF38:16+5:56
8Gustav ÅmanOK Vilse 8739:38+7:18
9Niklas EdvardssonFK Göingarna40:11+7:51
10Johan VinbladLunds OK41:01+8:41
11Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK41:04+8:44
12Per KristianssonHalmstad OK42:14+9:54
13Elida OttmerTormestorps IF42:27+10:07
14Magnus EmilssonFK Åsen42:40+10:20
15Lukas WittenbecherLunds OK43:30+11:10
16Lars HarrieLunds OK43:38+11:18
17Robert BertilssonLunds OK43:54+11:34
18Ulf MinörLunds OK44:07+11:47
19Johan EkelövSkåneslättens OL44:33+12:13
20Magnus LindeSkåneslättens OL44:44+12:24
21Stellan BorgSkåneslättens OL45:01+12:41
22Mårten CedercrantzHalmstad Garnison If46:16+13:56
23Anders BrandtsfridhHelsingborgs SOK46:44+14:24
24Hampus AnderssonOK Tyringe47:45+15:25
25Caroline LindgårdFK Göingarna48:15+15:55
26Tobias NilssonOK Kompassen48:36+16:16
27Jenny BredfeltLunds OK48:49+16:29
28Fredrik HjortHelsingborgs SOK49:41+17:21
28Roger NilssonLaholms IF OK49:41+17:21
30Filip HelgstenLunds OK50:06+17:46
31Eva-Lotta BengtslinLunds OK50:10+17:50
32Mattias WallinLunds OK50:45+18:25
33Per PegardOK Gynge51:04+18:44
34Marie GrönlundLunds OK51:31+19:11
35Anna BrodinOK Kontinent51:38+19:18
36Tobias PerssonOK Tyringe52:24+20:04
37Karolina ErikersSkåneslättens OL52:29+20:09
38Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK53:13+20:53
39Joel OlssonSimrishamns OK53:24+21:04
40Anna ÅsLunds OK53:25+21:05
41Jan JohanssonSkåneslättens OL53:43+21:23
42Fredrik HolmerHästveda OK54:31+22:11
43Jenny VinbladLunds OK54:51+22:31
44Magnus RörstamFrosta OK54:54+22:34
45Jan-I NygrenFK Boken56:05+23:45
46Willie OlssonRävetofta OK56:19+23:59
47Göran JohanssonOK Tyringe56:48+24:28
48Åsa EnerothLunds OK56:49+24:29
49Elin NordahlSimrishamns OK56:51+24:31
50David AronssonLunds OK57:20+25:00
51Simon SvenssonLaholms IF OK57:51+25:31
52Mårten MellbyEslövs FK57:55+25:35
53Ingrid LarssonFK Göingarna58:17+25:57
54Oskar HenrikssonLunds OK58:27+26:07
55Håkan NordahlSimrishamns OK58:49+26:29
56Niklas PerssonMalmö OK- Äskeröd59:10+26:50
57Lars DahlHärlövs IF1:01:04+28:44
58Jenny GustafssonLunds OK1:01:11+28:51
59Jan OttmerTormestorps IF1:01:18+28:58
60Anders NilssonHässleholms OK1:01:38+29:18Ladda ner rutt i gpx-format
61Anna MöllerOK Kontinent1:03:06+30:46
62Christine SvendsenLunds OK1:04:03+31:43
63Emma Nilsson CondoriHästveda OK1:04:46+32:26
64Tom DahlbergSkåneslättens OL1:05:22+33:02
65Henrik WeidenSkåneslättens OL1:05:45+33:25
66Håkan OlssonRävetofta OK1:06:12+33:52
67Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:07:21+35:01
68Richard AnderssonLunds OK1:09:02+36:42
69Malin ÅmanOK Vilse 871:09:11+36:51
70Miklos MolnarLunds OK1:09:37+37:17
71Åsa JentschKlubblös1:10:07+37:47
72Monica LydinOK Kontinent1:10:11+37:51
73Hans BirganderHelsingborgs SOK1:11:05+38:45
74Veronika NesverovaLunds OK1:11:44+39:24
75Karl MinörLunds OK1:11:55+39:35
76Ulf BengtssonOK Kompassen1:12:19+39:59
77Anna BjärbyFrosta OK1:13:11+40:51
78Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:13:24+41:04
79Line LundsgaardOK Kontinent1:13:25+41:05
80Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:13:48+41:28
81Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:14:32+42:12
82Claes LinseforsLunds OK1:14:58+42:38
83Elsa OlssonRävetofta OK1:14:59+42:39
84Pia-Maria BondessonFrosta OK1:15:31+43:11
85Sara AnderssonFK Boken1:16:25+44:05
86Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:16:46+44:26
87Richard BengtssonLunds OK1:26:27+54:07
Adrian HardenFK Bokenej godkänd
Göran  MattssonSkåneslättens OLej godkänd
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstadej start
Mikael EnbergÖrkelljunga FKej start
Charlie FhermHästveda OKej start
Ronny FhermHästveda OKej start
Erik KindlundhFK Finnej start
Carolina NilssonOK Kompassenej start
Jonas OlssonÖrkelljunga FKej start
Lovisa WeidenSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser