Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup nr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup nr 2
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: tisdag 21 november 2017

Kort

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar EkenborgNyköpings OK42:2814:17
2Emma WesterlundNyköpings OK43:37+1:0914:41
3Frida JardingNyköpings OK43:39+1:1114:41
4Katja GustafssonTrosabygdens OK43:43+1:1514:43
5Robert HögforsTrosabygdens OK47:12+4:4415:53
6Emil BrunbergNyköpings OK47:13+4:4515:53
7Adele PalmqvistNyköpings OK54:53+12:2518:28
8Ida WesterlundNyköpings OK54:56+12:2818:29
9Emanuel ErikssonNyköpings OK55:04+12:3618:32
10Arne WesterlundNyköpings OK55:07+12:3918:33
11Valdemar HamiltonNyköpings OK57:41+15:1319:25
12Ian HamiltonNyköpings OK57:45+15:1719:26
Meja AleniusNyköpings OKej start
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Elsa LinderOK Hällenej start

Mellan

4 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SjöstedtOK Måsen39:088:22
2Per EkNyköpings OK39:45+0:378:30
3Alice EkNyköpings OK42:12+3:049:02
4Frida ZeijlonOK Hällen42:20+3:129:03
5Elis AnderssonTrosabygdens OK42:37+3:299:07 Ladda ner rutt i gpx-format
6Dan NilssonNyköpings OK45:45+6:379:47
7Axel LindgrenNyköpings OK45:54+6:469:49
8Johan HammarströmOK Måsen48:11+9:0310:19
9Stefan WestlinOK Måsen49:14+10:0610:32
10Mats GustafssonTrosabygdens OK49:26+10:1810:35
11Johan ScherlinNyköpings OK50:17+11:0910:46
12Per CarlssonNyköpings OK50:39+11:3110:50
13Edvin HellstenNyköpings OK51:33+12:2511:02
14Caroline GuttkeNyköpings OK51:45+12:3711:04
15Mattias ZeijlonOK Hällen52:24+13:1611:13
16Stefan GustafssonOK Hällen52:29+13:2111:14
17Fredrik EkenborgNyköpings OK55:41+16:3311:55
18Andreas HolmqvistNyköpings OK56:39+17:3112:07
19Anton BörjessonOK Måsen56:46+17:3812:09
20Patrick HolmqvistNyköpings OK1:03:43+24:3513:38
21Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:03:45+24:3713:39
22Ulf EngströmOK Hällen1:03:48+24:4013:39
23Niklas CarneliusOK Hällen1:03:56+24:4813:41
24Mikael GuttkeNyköpings OK1:04:05+24:5713:43
25Sofie HagbergNyköpings OK1:04:32+25:2413:49
26Nils LinderOK Hällen1:10:37+31:2915:07
27Kurt NensénOK Måsen1:11:16+32:0815:15
Odin EkNyköpings OKej godkänd
Kasper LagerströmNyköpings OKej godkänd
Anneli CarlénOK Måsenej start
Hugo KindbornOK Hällenej start
Mikael KindbornOK Hällenej start
Mathias LindgrenNyköpings OKej start

Lång

7 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar CarlborgOK Hällen54:546:56
2Jonas EngströmOK Hällen55:29+0:357:01
3Melker LundinKatrineholms OK56:11+1:177:06
4Tommy SöderbergOK Hällen56:15+1:217:07
5Magnus JohanssonNyköpings OK56:27+1:337:08
6Simon LarssonOK Hällen57:37+2:437:17
7Felix Lindell ÖhmanOK Måsen59:02+4:087:28
8Henrik AnängenNyköpings OK1:01:55+7:017:50
9Albin FalkNyköpings OK1:02:15+7:217:52
10Per ÖbergOK Hällen1:02:35+7:417:55
11Johanna EngströmOK Hällen1:05:37+10:438:18
12Karl LundinKatrineholms OK1:06:14+11:208:23
13Ingemar MagnussonOK Måsen1:10:07+15:138:52
14Andreas MagnussonOK Måsen1:11:42+16:489:04
Kent BörjessonOK Måsenej godkänd
Karri LindellOK Måsenej godkänd
William NilssonNyköpings OKej godkänd
Kajsa HammarströmLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser