Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: lördag 9 december 2017

Korta

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin ErikssonOK Södertörn37:5917:01
2Johannes NorrbyOK Södertörn39:05+1:0617:31
3Sara ThörnOK Södertörn39:58+1:5917:55
4Emil BlidefalkOK Södertörn48:59+11:0021:57
5Alexander MagnvallOK Södertörn49:55+11:5622:23
6Blenda SandénOK Södertörn53:05+15:0623:48
7Jenny MagnvallOK Södertörn53:17+15:1823:53
8Amanda BlidefalkOK Södertörn56:13+18:1425:12
9Margaretha NylundOK Södertörn1:00:32+22:3327:08
Patrik BlidefalkOK Södertörnej godkänd
Albin FranzénOK Södertörnej godkänd
Karin SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Simon WenzinOK Södertörnej godkänd

Långa

4 470 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SetterqvistOK Södertörn40:149:00
2Mark PorganyiOK Södertörn40:27+0:139:02
3Martin SigrandOK Södertörn40:51+0:379:08
4Per FranzénOK Södertörn41:51+1:379:21
5Niklas ErlandssonOK Södertörn47:15+7:0110:34
6Göran HellgrenOK Södertörn47:22+7:0810:35
7Anders JakobssonOK Södertörn47:33+7:1910:38
8Ludvig SigrandOK Södertörn49:02+8:4810:58
9Henrik ErlandssonOK Södertörn49:43+9:2911:07
10Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn51:15+11:0111:27
11Olle SandénOK Södertörn51:16+11:0211:28
12Elisabeth LarssonOK Södertörn52:22+12:0811:42
13Sara MöllerOK Södertörn52:28+12:1411:44
14Daniela RennerOK Södertörn54:16+14:0212:08
15Claes RennerOK Södertörn54:36+14:2212:12
16Björn RennerOK Södertörn59:01+18:4713:12
17Sanna HedbergOK Södertörn1:00:24+20:1013:30
18Lotten SandénOK Södertörn1:00:25+20:1113:30
19ylva SandenOK Södertörn1:00:26+20:1213:31
20Alicia SchandlOK Södertörn1:01:33+21:1913:46
21Anna SchandlOK Södertörn1:01:34+21:2013:46
22Jan LindgrenOK Södertörn1:01:39+21:2513:47
23Björn SandenOK Södertörn1:07:36+27:2215:07
24Paul NorénOK Södertörn1:11:13+30:5915:55
25Mattis SandénOK Södertörn1:11:32+31:1816:00
26Mattias SkepplingOK Södertörn1:13:00+32:4616:19
27Olle BlomgrenOK Södertörn1:17:47+37:3317:24
28Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:23:19+43:0518:38
29Sven SetterqvistOK Södertörn1:32:48+52:3420:45
30Nils EklöwOK Södertörn1:37:24+57:1021:47
Melvin JakobssonOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser