Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ärtloppet 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ärtloppet 2017
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 18 november 2017

A

14 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens WängdahlNyköpings OK1:31:556:17
2Marcus BerggrenNyköpings OK1:32:36+0:416:20
3Ludvig EkNyköpings OK1:34:37+2:426:28
4Daniel NilssonNyköpings OK1:36:33+4:386:36
5Didrik HallNyköpings OK1:42:34+10:397:01
6Henrik AnängenNyköpings OK1:49:25+17:307:29
7Magnus JohanssonNyköpings OK1:50:21+18:267:33
8Felix Lindell ÖhmanOK Måsen2:05:44+33:498:36
9Tomas ReibringNyköpings OK2:08:35+36:408:48
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OLej start
Ulf HylanderNyköpings OKej start

B

11 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FalkNyköpings OK1:26:187:38
2Ian HamiltonNyköpings OK1:26:34+0:167:39
3Axel LindgrenNyköpings OK1:33:22+7:048:15
4Kasper LagerströmNyköpings OK1:33:23+7:058:15
5Henning HallNyköpings OK1:33:27+7:098:16
6Oscar ArmanNyköpings OK1:36:40+10:228:33
7Lennart JohanssonNyköpings OK1:37:03+10:458:35
8Dan NilssonNyköpings OK1:41:47+15:299:00
9Gustaf HedinNyköpings OK1:42:55+16:379:06
10Erik HellstenNyköpings OK1:44:14+17:569:13
11Mathias LindgrenNyköpings OK1:45:43+19:259:21
12Alice EkNyköpings OK1:53:20+27:0210:01
13Per EkNyköpings OK1:53:26+27:0810:02
14Annika HallNyköpings OK1:56:38+30:2010:19
15Mats HallNyköpings OK1:56:39+30:2110:19
16Andreas HolmqvistNyköpings OK2:07:57+41:3911:19
17Petra NorbergNyköpings OK2:22:16+55:5812:35
18Johan ScherlinNyköpings OK2:22:18+56:0012:35
Isak AnängenNyköpings OKej start
Edvin HellstenNyköpings OKej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Anders MagnussonNyköpings OKej start

C

7 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK56:327:57
2Sandra EdhagerNyköpings OK58:47+2:158:16 Ladda ner rutt i gpx-format
3Hans-Ove ErikssonNyköpings OK59:11+2:398:20
4Oscar EkenborgNyköpings OK1:02:53+6:218:51
5Marika Nylund EkNyköpings OK1:03:07+6:358:53
5Emma WesterlundNyköpings OK1:03:07+6:358:53
7Tomas RingdahlNyköpings OK1:03:31+6:598:56
8Per BerggrenNyköpings OK1:03:38+7:068:57
9Sara HellstenNyköpings OK1:09:12+12:409:44
10Arne WesterlundNyköpings OK1:09:35+13:039:48
11Per CarlssonNyköpings OK1:10:02+13:309:51
12Andrea BalakovaNyköpings OK1:10:44+14:129:57
13Torbjörn JohanssonNyköpings OK1:12:15+15:4310:10
14Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:20:14+23:4211:18
15Magnus FredrikssonNyköpings OK1:20:21+23:4911:19
16Sofie HagbergNyköpings OK1:23:53+27:2111:48
Lovis HellstenNyköpings OKdiskvalificerad
Ove ErikssonNyköpings OKutgått

D

4 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK45:1811:02
2Leif Jönsson- -47:13+1:5511:30
3Ludvig HedinNyköpings OK50:11+4:5312:14
4Melker BerggrenNyköpings OK54:06+8:4813:11
5Kristina HolmströmNyköpings OK54:08+8:5013:12
6Anna HedinNyköpings OK58:28+13:1014:15
7Maria FredrikssonNyköpings OK1:05:17+19:5915:55
8Stefan JärvallNyköpings OK1:16:22+31:0418:37
9Kristina JärvallNyköpings OK1:17:34+32:1618:55
10Isak SöderblomNyköpings OK1:27:29+42:1121:20
Valdemar HamiltonNyköpings OKej start
Vidar LeidebrantNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser