Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ultralång-KM för BVSOK & JOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ultralång-KM för BVSOK & JOK
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: söndag 26 november 2017

H21

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK1:39:55
2Oskar EdvardssonJärfälla OK1:43:14+3:19
3Christoffer SchönningJärfälla OK1:44:10+4:15
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:55:54+15:59
5Nils EdvardssonJärfälla OK2:02:05+22:10
6Anton SilierJärfälla OK2:07:51+27:56
7Benjamin LangerakJärfälla OK2:11:43+31:48
8Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:25:07+45:12
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd

D18

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:27:45
2Sofia EdvardssonJärfälla OK1:52:14+24:29

H18

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William GrunderJärfälla OK1:24:52
2Erik BovalliusJärfälla OK1:25:20+0:28
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start

D40

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena GrunderJärfälla OK2:43:35

H40

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LennartssonJärfälla OK1:48:25

D45

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:12:18
1Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK1:12:18
3Ann RollerJärfälla OK1:13:01+0:43
4Andrea SilierJärfälla OK1:20:22+8:04
5Malin KvarnefalkJärfälla OK1:28:55+16:37
6Maria EdvardssonJärfälla OK1:35:22+23:04
Maria HelanderBromma-Vällingby SOKej godkänd
Åse KristofferssonVästerås SOKutgått

H45

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:32:12
2Peter LundbergJärfälla OK1:33:16+1:04
3Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:33:36+1:24
4Andreas GrunderJärfälla OK1:44:26+12:14
5Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK2:37:50+1:05:38
Martin KvarnefalkJärfälla OKutgått
Henrik HanssonJärfälla OKej start

D50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Carin HomannJärfälla OKej godkänd

H50

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny NordgrenSundbybergs IK1:23:23
2Frank SteinerJärfälla OK1:23:47+0:24
3Ola BovalliusJärfälla OK1:27:37+4:14
4Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:32:16+8:53
5Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:33:44+10:21
6Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:34:54+11:31
7Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:48:55+25:32
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd

D55

6 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karina LangerakJärfälla OK1:06:1610:15
2Birgitta BillstamJärfälla OK1:14:03+7:4711:27

H55

8 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NissarJärfälla OK1:17:079:11
2Stefan SundeliusJärfälla OK1:24:07+7:0010:01
3Lars PalmqvistJärfälla OK1:39:46+22:3911:53
Per NylundJärfälla OKej start

H60

7 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mikael ByströmJärfälla OKutgått

H65

6 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Inge NylundJärfälla OK1:19:5911:40
2Bo WinanderJärfälla OK1:40:06+20:0714:36

H70

6 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JonassonJärfälla OK1:20:4412:29
2Hans SylvanJärfälla OK1:33:04+12:2014:24
3Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:36:26+15:4214:55

H75

5 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:58:5521:30
Bo SundénJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser