Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 9
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 14 december 2017

Långa

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim AndenSödertälje Nykvarn1:15:38
2Philip PerssonOK Orion1:21:17+5:39
3Torgny LindströmRonneby OK1:30:55+15:17
4Gustav OlssonTorsås OK1:30:59+15:21
5Daniel GunnarssonOK Orion1:31:08+15:30
6Magnus LarssonKarlskrona SOK1:32:01+16:23
7Niklas BrattOK Orion1:39:48+24:10

Mellan

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Myrra CarlssonOK Orion51:35
2Nadiya VolynskaOK Orion51:42+0:07
3Isak Hagberg51:44+0:09
4Thomas JohannessonRonneby OK51:48+0:13
5Adrian SkobeKalmar OK51:54+0:19
6Arvid KronmarKarlskrona SOK51:55+0:20
7Simon GisselssonRonneby OK52:00+0:25
8Stefan KarlssonRonneby OK52:02+0:27
8Hugo LarssonKarlskrona SOK52:02+0:27
10Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK52:04+0:29
11Klara AnderssonOK Orion52:05+0:30
12Simon Fogelström52:32+0:57
13Stefan Pettersson52:54+1:19
14Lisa OlssonTorsås OK53:10+1:35
15Magnus OlssonTorsås OK53:13+1:38
16Viktor SkobeKalmar OK54:39+3:04
17Jonas PerssonTorsås OK55:12+3:37
18Maria JohanssonTorsås OK1:00:54+9:19
19Johan JacobssonOK Orion1:01:07+9:32
20Ulrika HermanssonOK Orion1:02:10+10:35
21Peter AnderssonOK Orion1:02:12+10:37

Mellankorta

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip HåkanssonOK Orion39:45
2Anders HåkanssonOK Orion39:53+0:08
3Filippa SöderbergKalmar OK40:03+0:18
4Ulf LundbergKalmar OK40:06+0:21
5Emma ZettervallOK Dacke44:11+4:26
6Magnus KronmarKarlskrona SOK44:16+4:31
7Björn ZettervallKarlskrona SOK44:21+4:36
8Peter WilhelmssonKarlskrona SOK44:45+5:00
9Lennart AnderssonOK Orion44:57+5:12
10Hedda SvenssonOK Orion45:06+5:21
11Jonas SvenssonOK Orion45:09+5:24
12Sandra WiduchKarlskrona SOK45:19+5:34
13Eskil JohanssonOK Orion45:41+5:56
14Gunilla GustafssonOK Orion45:59+6:14
15Oliver HåkanssonOK Orion55:49+16:04
16Jenny HåkanssonOK Orion55:51+16:06
17Ulf JohanssonKarlskrona SOK55:55+16:10
18Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:01:04+21:19
19Annika JosefssonKarlskrona SOK1:01:15+21:30
20Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK1:23:14+43:29
21Katarina SundelinOK Orion1:24:33+44:48
22Yngve MagnussonOK Orion1:24:38+44:53
23Anders SundelinOK Orion1:24:51+45:06

Korta

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joel LeistraKarlskrona SOK18:18
2Maria LeuenbergerOK Orion19:50+1:32
3Magnus LeuenbergerOK Orion19:51+1:33
4Elias LindströmRonneby OK19:52+1:34
5Wille VernströmRonneby OK19:55+1:37
6Kenth TörnqvistKarlskrona SOK20:07+1:49
7Anna GustavssonKalmar OK32:59+14:41

Ingen bana

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tom OlaussonOK Orion19:43
2Bo Lönngren29:36+9:53
3Jonny Lagerström1:14:19+54:36
4Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:44:59+1:25:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser