Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 13
Arrangörsorganisationer: Karlskrona SOK / OK Orion
Datum: torsdag 18 januari 2018

Långa

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Torgny LindströmRonneby OK1:12:37
2Johan EngströmOK Orion1:12:58+0:21
3Magnus LarssonKarlskrona SOK1:14:25+1:48
4Magnus SagerOK Orion1:14:48+2:11
5Daniel GunnarssonOK Orion1:14:51+2:14
6Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:22:47+10:10
7Björn AnderssonKarlskrona SOK1:29:38+17:01

Mellan

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pontus PeterssonOK Orion33:00
2Marcus BerggrenNyköpings OK34:36+1:36
3Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK36:27+3:27
4Isak HagbergKalmar OK36:30+3:30
5Simon GiselssonRonneby OK36:34+3:34
6Alma SvennerudKarlskrona SOK36:35+3:35
7Hugo LarssonKarlskrona SOK37:03+4:03
8Adrian SkobeKalmar OK37:10+4:10
9Tom OlaussonOK Orion37:22+4:22
10Anders HåkanssonOK Orion38:45+5:45
11Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK38:49+5:49
12Arvid KronmarKarlskrona SOK40:27+7:27
13Myrra CarlssonOK Orion41:00+8:00
14Mats SöderbergKalmar OK45:22+12:22
15Klara AnderssonOK Orion45:37+12:37
16Ellen WahlbomOK Orion45:38+12:38
17Jenny HåkanssonOK Orion45:55+12:55
18Inge GötessonKarlskrona SOK47:46+14:46
19Ulf JohanssonKarlskrona SOK47:54+14:54
20Filip HåkanssonOK Orion50:50+17:50
21Ulrika HermanssonOK Orion52:28+19:28
22Johan JacobssonOK Orion1:07:46+34:46
Stefan KarlssonRonneby OKutgått

Mellankort

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton TörnqvistKarlskrona SOK35:30
2Hedda Rosengren SvenssonOK Orion37:32+2:02
3Jonas SvenssonOK Orion37:36+2:06
4Magnus KronmarKarlskrona SOK39:37+4:07
5Markus SvennerudKarlskrona SOK39:39+4:09
6Sandra WiduchKarlskrona SOK39:40+4:10
7Emma ZettervallKarlskrona SOK39:41+4:11
8Per-Ivan EngströmOK Orion39:42+4:12
9Filippa SöderbergKalmar OK40:15+4:45
10Björn ZettervallKarlskrona SOK40:23+4:53
11Mikael WahlbomOK Orion43:36+8:06
12Bo LönngrenOK Orion46:00+10:30
13Lennart AnderssonOK Orion46:30+11:00
14Anne JohanssonKarlskrona SOK47:10+11:40
15Annika JosefssonKarlskrona SOK48:34+13:04
16Gunilla GustafssonOK Orion56:47+21:17
17Mats KarlssonKarlskrona SOK57:03+21:33
18Maria LeuenbergerOK Orion59:54+24:24
19Magnus LeuenbergerOK Orion1:00:01+24:31
20Vilma EngströmOK Orion1:00:28+24:58
21Mattias EngströmOK Orion1:00:29+24:59
22Karl-Axel EngströmOK Orion1:02:35+27:05
23Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK1:11:11+35:41
24Eskil JohanssonOK Orion1:12:31+37:01
25Katarina SundelinOK Orion1:15:37+40:07
26Ander SundelinOK Orion1:15:38+40:08
Mats AnderssonOK Orionutgått
Elisabet JannerRonneby OKutgått

Korta

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olekssi ZhelolkovKarlskrona SOK35:40
2Joel LeistraKarlskrona SOK37:17+1:37
3Märta SvennerudKarlskrona SOK37:18+1:38
4Olle LindquistKarlskrona SOK40:37+4:57
5Erik ZettervallKarlskrona SOK40:51+5:11
6Kent TörnqvistKarlskrona SOK40:54+5:14
7Leif IngemarssonKarlskrona SOK42:03+6:23
Slava ZhelolkovKarlskrona SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser