Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LUSSÉTÅGET 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LUSSÉTÅGET 2017
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: onsdag 22 november 2017

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Ella OlssonLussetåget 4km (33)41:44+9:3410:10

Gävle OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Felix SilverLussetåget 4km (33)32:107:50
1Lucas SöderbergLussetåget 3km (12)34:2510:45
1Hugo LavigneLussetåget 3km lätt (6)32:2810:49
2Axel HejdenbergLussetåget 3km (12)34:31+0:0610:47
2Joar MorénLussetåget 3km lätt (6)33:44+1:1611:14
3Max AlfredssonLussetåget 3km (12)35:27+1:0211:04
3Lena MorénLussetåget 3km lätt (6)33:47+1:1911:15
4Jakob SjöbergLussetåget 7km (14)57:35+11:498:06
4Morgan AlfredssonLussetåget 3km (12)37:26+3:0111:41
4Signe WikstenLussetåget 3km lätt (6)35:02+2:3411:40
5Richard HejdenbergLussetåget 7km (14)1:00:06+14:208:27
5Anders BygrenLussetåget 3km (12)37:29+3:0411:42
5Helena LiljeströmLussetåget 3km lätt (6)35:05+2:3711:41
6Anders EnmarkLussetåget 4km (33)34:42+2:328:27
6Christina LiljeLussetåget 3km (12)43:40+9:1513:38
6Lars-Erik LiljeströmLussetåget 3km lätt (6)35:06+2:3811:42
7Jan SjöhedLussetåget 4km (33)34:45+2:358:28
8Jonatan SöderbergLussetåget 7km (14)1:16:53+31:0710:49
9Isak BerggrenLussetåget 7km (14)1:19:49+34:0311:14
10Sara ÅbomLussetåget 4km (33)39:21+7:119:35
10Ellen WikstenLussetåget 3km (12)59:24+24:5918:33
11Fredrik WikstenLussetåget 7km (14)1:22:00+36:1411:32
11Magnus MejyrLussetåget 3km (12)1:31:59+57:3428:44
13Alfred LiljeströmLussetåget 7km (14)1:32:24+46:3813:00
13Anna BerggrenLussetåget 4km (33)39:35+7:259:39
14Pernilla ErikssonLussetåget 4km (33)39:37+7:279:39
16Mats HemströmLussetåget 4km (33)39:45+7:359:41Ladda ner rutt i gpx-format
18Ann-Sofi KarlssonLussetåget 4km (33)40:20+8:109:50
20Ebba OttossonLussetåget 4km (33)46:33+14:2311:21
21Ingela ErikssonLussetåget 4km (33)46:47+14:3711:24
23Martin ForsslundLussetåget 4km (33)46:54+14:4411:26
24Ulrika SilverLussetåget 4km (33)46:55+14:4511:26
25Christine SisellLussetåget 4km (33)47:00+14:5011:27
28Rasmus SöderbergLussetåget 4km (33)54:40+22:3013:20
29Jan AnderssonLussetåget 4km (33)54:45+22:3513:21
31Anette SjöbergLussetåget 4km (33)55:18+23:0813:29
32Christer SegerquistLussetåget 4km (33)55:46+23:3613:36
33Nicolas LavigneLussetåget 4km (33)59:10+27:0014:25
Lena ÅbomLussetåget 3km (12)utgått
Lasse JanssonLussetåget 7km (14)ej start
Patrik OttossonLussetåget 7km (14)ej start
Patrik SvedbergLussetåget 7km (14)ej start
Jenny BacklundLussetåget 4km (33)ej start
Emma LiljeLussetåget 4km (33)ej start

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Johan LindbomLussetåget 4km (33)39:13+7:039:33

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emil KarlssonLussetåget 7km (14)57:32+11:468:06

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Erik HanssonLussetåget 7km (14)1:21:09+35:2311:25

Järbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Daniel StåhlLussetåget 7km (14)1:29:54+44:0812:39

Leksands OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maja MörthLussetåget 4km (33)ej start

Ockelbo OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mattias EklundLussetåget 4km (33)34:46+2:368:28
Eric HallnerLussetåget 7km (14)ej godkänd
Inger BorgLussetåget 3km (12)ej start
Karl-Olof BorgLussetåget 3km (12)ej start

OK Hammaren

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Andreas PerssonLussetåget 7km (14)1:11:17+25:3110:02
7Ann-Sofie TäckLussetåget 3km (12)43:53+9:2813:42
8Stellan TäckLussetåget 3km (12)43:54+9:2913:43
9Sven-Erik KempeLussetåget 3km (12)47:36+13:1114:52
11Magnus FlodmanLussetåget 4km (33)39:23+7:139:36
15Cornelia IvarssonLussetåget 4km (33)39:39+7:299:40
17Ola HedinLussetåget 4km (33)39:53+7:439:43
Joakim IngelssonLussetåget 7km (14)ej start
Emma BlixtLussetåget 4km (33)ej start
Ellen SkoogLussetåget 4km (33)ej start

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Isac von KrusenstiernaLussetåget 7km (14)45:59+0:136:28
2Vilma Von KrusenstiernaLussetåget 4km (33)32:20+0:107:53

OK Nolaskogsarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Simon DahlbergLussetåget 7km (14)ej start

OK Ravinen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik HerneLussetåget 7km (14)ej start

Oslättforspojkarnas IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Hans-Olof FröjdLussetåget 4km (33)48:53+16:4311:55

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Viktor SvenskLussetåget 7km (14)1:00:17+14:318:29

Sundsvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Hanna HugossonLussetåget 4km (33)33:59+1:498:17
5Frida VikströmLussetåget 4km (33)34:22+2:128:22

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kent OhlssonLussetåget 7km (14)45:466:26

Tierps SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Elke WilkeLussetåget 3km (12)1:32:30+58:0528:54

Valbo AIF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars KarlssonLussetåget 4km (33)33:34+1:248:11
12Johan AnderssonLussetåget 4km (33)39:27+7:179:37
22Thomas KarlssonLussetåget 4km (33)46:51+14:4111:25
27Jenny JohanssonLussetåget 4km (33)51:06+18:5612:27
30Rolf KullaLussetåget 4km (33)55:07+22:5713:26
Stig OvelandLussetåget 4km (33)utgått
Ann LyrbergLussetåget 4km (33)ej start
Linnea PerssonLussetåget 4km (33)ej start

Årsunda IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats HedbergLussetåget 4km (33)ej start
Tony HedinLussetåget 3km (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser