Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcup 1
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: onsdag 22 november 2017

Herrar Lång

7 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan KarlssonSundbybergs IK1:08:088:54
2Oskar EdvardssonJärfälla OK1:08:14+0:068:55
3Anders TillegårdSundbybergs IK1:08:18+0:108:55
4Mårten LundqvistSundbybergs IK1:08:22+0:148:56
5Karl EngesAttunda OK1:08:25+0:178:56
6Ronny FalkSundbybergs IK1:08:27+0:198:56
7Johan LindqvistTäby OK1:08:33+0:258:57
8Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:27:35+19:2711:26
9Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:28:07+19:5911:31
Fredrik JohanssonSundbybergs IKej godkänd
David MellinSundbybergs IKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Christopher WilestedtAttunda OKej start

Damer Lång

7 720 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej start

Herrar Mellan

5 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats CarlssonSundbybergs IK1:00:0611:52
2Erik BovalliusJärfälla OK1:02:14+2:0812:17
3William GrunderJärfälla OK1:03:45+3:3912:35
4Ronny NordgrenSundbybergs IK1:04:00+3:5412:38
5Göran JonssonSundbybergs IK1:09:32+9:2613:44
6Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:09:52+9:4613:48
7Lars LandströmLånghundra IF1:10:46+10:4013:59
8Stefan SundeliusJärfälla OK1:11:42+11:3614:10
9Bengt SvenssonSundbybergs IK1:15:31+15:2514:55
10Ola BovalliusJärfälla OK1:17:26+17:2015:18
11Mikael HedinJärfälla OK1:27:19+27:1317:15
12Anders KolmskogSundbybergs IK1:31:50+31:4418:08
13Jan LindhSundbybergs IK1:40:31+40:2519:51
14Johan SköldJärfälla OK1:43:22+43:1620:25
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Lars KarlssonValbo AIFej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start

Damer Mellan

5 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anna FalkSundbybergs IKej start

Herrar Kort

3 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim BacklundTäby OK33:289:32
2Erik NederheimTäby OK37:38+4:1010:43
3Noa BerglundTäby OK44:44+11:1612:44
4Oskar NederheimTäby OK46:56+13:2813:22
5Hans Andersson StrinningAttunda OK53:21+19:5315:11
6Lars JonassonJärfälla OK1:08:04+34:3619:23
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd

Damer Kort

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK33:209:29
2Ronja StåhlSundbybergs IK46:12+12:5213:09
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK46:46+13:2613:19
4Clea WallnäsSundbybergs IK46:51+13:3113:20
5Birgitta BillstamJärfälla OK1:11:39+38:1920:24
6Maria EdvardssonJärfälla OK1:11:46+38:2620:26
7Åsa LindhSundbybergs IK1:22:24+49:0423:28
Malin KvarnefalkJärfälla OKej godkänd
Sofia EdvardssonJärfälla OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start

Gul Bana Dam

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa WilestedtAttunda OK51:4917:06
2Magdalena GrunderJärfälla OK1:27:23+35:3428:50
Anette BrunanderAttunda OKej start

Gul Bana Herr

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan AndersonJärfälla OK43:0114:11
2Stefan AbrahamssonSundbybergs IK51:47+8:4617:05
3Egon WistedtSundbybergs IK1:06:58+23:5722:06
4Per WistedtSundbybergs IK1:07:18+24:1722:12
5Marcus GrunderJärfälla OK1:27:25+44:2428:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser