Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 5
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 10 januari 2018

Långa

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SkoogKils OK1:00:05
2Johan SöderlundOK Tyr1:00:48+0:43
3Jan OlmKils OK1:02:19+2:14
4Olof SkoglundKils OK1:09:22+9:17
Albin SigbyOK Tyrej godkänd

Mellan

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik ErikssonOK Älgen46:10
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro46:44+0:34
3Henric BrohedeOK Tyr46:46+0:36
4Martin FogelbergVästvärmlands OK46:48+0:38
5Lars NordströmKils OK47:25+1:15
6Lars HolmgårdKils OK47:35+1:25
7David WästlundOK Tyr47:54+1:44
8Mikael NybergSkattkärrs SOK50:56+4:46
9Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK50:57+4:47
10Anders HedqvistEksjö Garnisons IF53:30+7:20
11Malin JonssonOK Tyr55:28+9:18
12Jonas UllerKlubblös57:33+11:23
13Henrik GynnemoLustens OK57:37+11:27
14David HenrikssonKristinehamns OK57:38+11:28
15Malin NymanOK Tyr1:00:30+14:20
16Jens AnderssonKristinehamns OK1:04:20+18:10
17Erik SimesOK Tyr1:10:47+24:37
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd
Per FredbergKristinehamns OKej godkänd
Magnus NordströmKils OKej godkänd
Pär NymanOK Tyrej godkänd
Mikael RööhsSkattkärrs SOKej godkänd
Anton UllerKils OKej godkänd

Korta

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas HollowellOK Tyr36:46
2Lina RööhsSkattkärrs SOK36:48+0:02
3Ulf SkoglundKils OK38:06+1:20
4Mats VesterbergOK Tyr38:15+1:29
5Ann HyvönenSkattkärrs SOK39:53+3:07
6Bertil JohanssonKristinehamns OK41:52+5:06
7Hans PerssonOK Älgen48:57+12:11
8Björn SvenssonSK Örnen49:42+12:56
9Åke GustavssonOK Älgen51:16+14:30
10Jenny NybergSkattkärrs SOK52:40+15:54
11Kjell JohanssonSkattkärrs SOK53:05+16:19
12Charlotte SkoglundKils OK54:00+17:14
13Karin MoodhOK Tyr54:12+17:26
14Bo EngborgHällefors OK54:17+17:31
15Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK54:36+17:50
16Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:04:18+27:32
17Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:05:37+28:51
18Maria DåverhögVästvärmlands OK1:12:50+36:04
19Kajsa RydbeckKlubblös1:12:51+36:05
Zulfu EmekSK Örnenej start
Tone HollowellOK Tyrej start
Elin LundkvistOK Tyrej start
Kirsty Mc IntyreOK Tyrej start
Olov ÖströmOK Tyrej start

Lätta

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alfred NybergSkattkärrs SOK35:00
2Lina UllerKils OK35:01+0:01
Lotte JohanssonSkattkärrs SOKej godkänd
Anton JonssonOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser