Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten - Deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten - Deltävling 3
Arrangörsorganisationer: Gotlands Bro OK / Visborgs OK
Datum: onsdag 6 december 2017

Lång

6 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amadeus HanssonGotlands Bro OK43:386:16
2Leon HanssonVisborgs OK43:41+0:036:16
3Felix BäckstädeVisborgs OK43:47+0:096:17
4Mattias WestfältGotlands Bro OK43:49+0:116:17
5Håkan MattssonGotlands Bro OK43:50+0:126:17
6Ludvig WaktelSvaide Roma SOK44:14+0:366:21
7Albin LarssonKatrineholms OK44:55+1:176:27
8Andreas LiljegrenGotlands Bro OK46:54+3:166:44
9Andreas NikolaussonVisborgs OK47:02+3:246:45
10Mattias ÖsterdahlVisborgs OK47:04+3:266:45
11Olof PerssonSvaide Roma SOK48:09+4:316:55
12Edvin NilssonGotlands Bro OK50:06+6:287:11
13Brent GodmanGotlands Bro OK50:12+6:347:12
14Armin SchollerVisborgs OK50:30+6:527:15
15Olle SvangrenGotlands Bro OK50:33+6:557:15
16Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:03:13+19:359:04
17Mattias LevinSvaide Roma SOK1:12:15+28:3710:22
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej start
Andreas PherssonGotlands Bro OKej start
Daniel SeestrandVisborgs OKej start
Stefan WahlgrenVisborgs OKej start

Mellan

4 370 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK33:107:35
2Mattias WhiteGarda OK33:11+0:017:35
3Folke SvangrenGotlands Bro OK33:12+0:027:35
4Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK35:43+2:338:10
5Leif SvangrenGotlands Bro OK38:36+5:268:49
6David WestfältGotlands Bro OK39:39+6:299:04
7Anders HellminVisborgs OK39:43+6:339:05
8Ann-Britt LevinGarda OK40:06+6:569:10
9Anders BlomérGotlands Bro OK40:23+7:139:14
10Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK49:19+16:0911:17
11Magnus IhreskogGotlands Bro OK49:40+16:3011:21
12Peter ÖsterdahlVisborgs OK51:44+18:3411:50
13Kurt LöfgrenGotlands Bro OK51:48+18:3811:51
14Anki HallströmSvaide Roma SOK53:04+19:5412:08
15Gunnar HallströmVisborgs OK54:33+21:2312:28
16Birgitta HjerthénGotlands Bro OK57:33+24:2313:10
17Stefan ErlandssonGarda OK1:06:10+33:0015:08
18Klara BäckstädeVisborgs OK1:13:43+40:3316:52
19Åsa GunnarssonVisborgs OK1:13:45+40:3516:52
20Ingrid EnekvistVisborgs OK1:24:26+51:1619:19
21Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:24:27+51:1719:19
22Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:24:32+51:2219:20
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKej godkänd
Jonas PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Natalie GardelinGotlands Bro OKej start
Jenny KoertgeVisborgs OKej start
Morgan KoertgeVisborgs OKej start
Oscar KoertgeTäby OKej start
Lisa LindVisborgs OKej start
Anders NilssonGotlands Bro OKej start
Ulf NilssonGotlands Bro OKej start
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej start

Kort

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus GardelinGotlands Bro OK33:0012:18
Felice GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OKej godkänd
Neo CederqvistVisborgs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser