Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Vintercup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Vintercup 1
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: söndag 26 november 2017

Mini

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sigrid HolmgrenGamleby OK19:01
2Theo ZaninottiGamleby OK21:34+2:33
Märta HolmgrenGamleby OKej start
Molly ValleriusGamleby OKej start

Kort

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vidar PihlGamleby OK38:18
2Agny WretlindVästerviks OK39:58+1:40
3Alice DegermanGamleby OK46:13+7:55

Mellan

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christophe ZaninottiGamleby OK19:38
2Tuva ÖstangårdGamleby OK23:06+3:28
3Carl ÖbergGamleby OK25:10+5:32
4Ellen OlovssonGamleby OK29:32+9:54
5Anja SvenssonGamleby OK31:34+11:56
6Kristin PihlGamleby OK31:51+12:13
7GunBritt SvenssonVästerviks OK35:28+15:50
8Lars KarlssonGamleby OK37:30+17:52
9Tove StrandbergGamleby OK39:06+19:28
10Britt-Marie BjörklundVästerviks OK39:36+19:58
11Åke BjörklundVästerviks OK39:38+20:00
12Mikaela JohanssonVästerviks OK41:08+21:30
13Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK41:56+22:18
Eva DegermanGamleby OKej start

X-tra allt

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent GranqvistVästerviks OK32:26
2Christer ÖbergGamleby OK35:10+2:44
3Hanna ÖbergGamleby OK36:40+4:14
4Tove ValleriusGamleby OK39:50+7:24
5Susanne GranGamleby OK40:13+7:47
6Hannes DegermanGamleby OK41:50+9:24
7Kristoffer KlarinVästerås SOK41:52+9:26
8Lotta Lidman/AlmkvistVästerviks OK41:59+9:33
9Hanna StalebrantGamleby OK43:55+11:29
10Lovisa JohanssonVästerviks OK45:06+12:40
11Marie KlarinVästerås SOK45:46+13:20
12Johnny GustafssonGamleby OK45:47+13:21
13Pia ÖstangårdGamleby OK46:13+13:47
14Kent KarlssonVästerviks OK47:41+15:15
15Kennet WretlindVästerviks OK48:23+15:57
16Lennart SturessonVästerviks OK48:44+16:18
17Jan JohanssonGamleby OK48:58+16:32
18Lena PerssonGamleby OK54:40+22:14
19Filip BorgemoGamleby OK58:06+25:40
20Henrik JohanssonGamleby OK1:00:00+27:34
Yvonne JohanssonGamleby OKej start

Lång

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Claes KlarinVästerås SOK33:57
2Aron ÖstangårdGamleby OK34:58+1:01
3Richard OlovssonGamleby OK37:22+3:25
4Rolf E JohanssonVästerviks OK38:19+4:22
5Petter ValleriusGamleby OK40:06+6:09
6Anna JohanssonAnkarsrums OK41:49+7:52
7Fabian ValleriusGamleby OK42:35+8:38
8Hans SöderbergGamleby OK46:22+12:25
9Isak LiljeholmGamleby OK47:21+13:24
10Ingemar PerssonGamleby OK55:34+21:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser