Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL Backavallen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL Backavallen
Arrangörsorganisation: Tolered-Utby Ol-klubb
Datum: torsdag 30 november 2017

Stig

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunnel BörjessonIK Uven52:03
2Inger EismarkOK Orinto1:08:16+16:13
Magnar ErvikIK Sternej godkänd

Kort

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åke GatelidOK Skogshjortarna44:18
2Rosa JohanssonIK Uven47:06+2:48
3Eva AlsinIK Ymer50:18+6:00
4Kent CarlgrenOK Skogshjortarna51:16+6:58
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna52:33+8:15
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna54:12+9:54
7Tomas StåhleOK Orinto54:14+9:56
8Carl-Henrik HallbergIK Uven54:55+10:37
9Barbro BörjessonOK Skogshjortarna57:12+12:54
10Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna57:42+13:24
11Ragnar BewertOK Landehof57:44+13:26
12Marie BergIK Uven1:01:52+17:34
13Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:04:41+20:23
14Barbro VallinKungälvs OK1:11:40+27:22
15Göran HögbergFrölunda OL1:13:23+29:05
16Lillemor HallinOK Landehof1:16:19+32:01
Anders BerglundOK Skogshjortarnaej godkänd

Mellan

46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:51
2Kent KardellLjungskile FK41:14+2:23
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:15+2:24
4Olle AdolfssonLerums SOK43:31+4:40
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna44:35+5:44
6Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK51:01+12:10
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna51:33+12:42
8Karin AxelssonIK Uven53:57+15:06
9Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK54:00+15:09
10Jan LarssonSävedalens AIK54:28+15:37
11Ingemar LindblomOK Orinto54:50+15:59
12Kjell PetterssonOK Gipen55:31+16:40
13Kurt FredrixonOK Skogshjortarna55:44+16:53
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna55:58+17:07
15Magne HagströmFrölunda OL56:56+18:05
16Britt RangertIK Ymer59:38+20:47
17Anders AxelssonSävedalens AIK1:00:02+21:11
18Mariann KjellbergBredareds IF1:01:25+22:34
19Erland BergIK Uven1:03:08+24:17
20Lars-Erik SällOK Alehof1:04:03+25:12
21Ann-Christine BorgFrölunda OL1:04:40+25:49
22Roland BrandshageSävedalens AIK1:04:52+26:01
23My EngströmLerums SOK1:05:10+26:19
24Ulla LindheIK Stern1:06:13+27:22
25Matts MattssonOK Gipen1:07:27+28:36
26Ingrid HermanssonIK Ymer1:09:18+30:27
27Göte NatanaelssonLjungskile FK1:11:45+32:54
28Christer JohanssonOK Orinto1:11:51+33:00
29Christer WestbergIFK Göteborg1:18:30+39:39
30Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:22:07+43:16
31Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:23:32+44:41
32Gösta MalmerIF Marin Väst1:25:56+47:05
33Per LjungbergOK Alehof1:27:46+48:55
34Karl-Axel JohanssonIK Uven1:31:16+52:25
Björn EngströmLerums SOKfullföljt
Tommy PedersenIFK Hindåsej godkänd
Eva TörnblomSjövalla FKej godkänd
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Olle SandellKungälvs OKej godkänd
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Sören SvenssonSjövalla FKej godkänd
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej godkänd

Lång

30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer BorgGöteborg-Majorna OK41:58
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:56+2:58
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK51:05+9:07
4Lennart HermanssonStångenäs AIS51:33+9:35
5Clas BörjessonIK Uven52:46+10:48
6Per-Arne KällénUddevalla OK52:48+10:50
7Bo KarlssonLjungskile FK53:51+11:53
8Lars JohanssonOK Skogshjortarna54:11+12:13
9Torbjörn WikströmOK Orinto54:37+12:39
10Gunnar BejbomUddevalla OK55:09+13:11
11Henrik HvoslefIK Stern56:13+14:15
12Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK57:37+15:39
13Clyde PerssonLjungskile FK57:56+15:58
14Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK58:59+17:01
15Jonas LarssonOK Kullingshof59:33+17:35
16Sten BlomströmIK Stern59:43+17:45
17Hans CarlstedtSävedalens AIK1:01:30+19:32
18Kurt EkbergOK Orinto1:04:32+22:34
19Arne AlfredssonUddevalla OK1:05:14+23:16
20Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:05:15+23:17
21Johnny KarlssonUddevalla OK1:07:39+25:41
22Lennart AlmströmIK Stern1:08:10+26:12
23Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:09:32+27:34
24Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:11:12+29:14
25Bertil HermanssonStenungsunds OK1:12:10+30:12
26Dan JohanssonFjärås AIK1:31:54+49:56
Perry LundqvistSävedalens AIKej godkänd
Håkan HörbergIK Sternej godkänd
Kjell BengtssonSävedalens AIKej godkänd
Christin LundgrenFWOCej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser