Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: torsdag 30 november 2017

A

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy SöderbergOK Hällen56:08
2Magnus JohanssonNyköpings OK1:04:53+8:45
3Oskar EngmanNyköpings OK1:14:13+18:05
Simon LarssonOK Hällenej godkänd
Albin FalkNyköpings OKej start
Henrik AnängenNyköpings OKej start
Jonas EngströmOK Hällenej start

B

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per EkNyköpings OK42:15
2Edvin HellstenNyköpings OK45:21+3:06
3Björn CarlssonOK Hällen50:10+7:55
4Fredrik EkenborgNyköpings OK51:22+9:07
5Dan NilssonNyköpings OK53:05+10:50
6Hans-Ove ErikssonNyköpings OK55:39+13:24
7Per ÅkerNyköpings OK56:02+13:47
8Jan SundbüeOK Hällen57:19+15:04
9Johan ScherlinNyköpings OK59:04+16:49
10Stefan GustafssonOK Hällen59:44+17:29
11Niklas CarneliusOK Hällen1:05:30+23:15
12Per CarlssonNyköpings OK1:07:19+25:04
13Karri LindellOK Måsen1:11:32+29:17
14Kurt NensénOK Måsen1:15:10+32:55
15Kent BörjessonOK Måsen1:15:15+33:00
16Stefan WestlinOK Måsen1:17:26+35:11
William NilssonNyköpings OKej godkänd
Ulf EngströmOK Hällenej godkänd
Göran KarlssonOK Hällenej start
Robert KarlssonOK Hällenej start
Patrick HolmqvistNyköpings OKej start
Mikael KindbornOK Hällenej start
Linnéa GustafssonOK Hällenej start
Hugo KindbornOK Hällenej start

C

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel LindgrenNyköpings OK19:48
2Kasper LagerströmNyköpings OK22:36+2:48
3Odin EkNyköpings OK22:37+2:49
4Alice EkNyköpings OK24:09+4:21
5Magnus FärdigNyköpings OK25:16+5:28
6Mathias LindgrenNyköpings OK26:10+6:22
7Oscar EkenborgNyköpings OK26:59+7:11
8Caroline GuttkeNyköpings OK27:48+8:00
9Marika Nylund EkNyköpings OK27:55+8:07
10Elinor LindstenNyköpings OK28:19+8:31
11Emma WesterlundNyköpings OK28:44+8:56
12Meja AleniusNyköpings OK29:33+9:45
13Emil BrunbergNyköpings OK30:37+10:49
14Arne WesterlundNyköpings OK32:20+12:32
15Andreas HolmqvistNyköpings OK32:30+12:42
16Mats JohanssonOK Hällen34:16+14:28
17Lovis HellstenNyköpings OK35:28+15:40
18Sune LindellOK Hällen35:58+16:10
19Isak SöderblomNyköpings OK38:30+18:42
Ulla LindellOK Hällenej godkänd
Emanuel ErikssonNyköpings OKej godkänd
Ebba CarneliusOK Hällenej start
Erik HellstenNyköpings OKej start

D

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel Björnberg FärdigNyköpings OK20:56
2Emil ClashammarNyköpings OK21:55+0:59
3Adele PalmqvistNyköpings OK23:19+2:23
4Rasmus ÖbergOK Hällen23:48+2:52
5Kajsa SundkvistOK Måsen24:08+3:12
6Ludvig HedinNyköpings OK26:06+5:10
7Hampus HolmgrenOK Måsen26:14+5:18
8Vilma JohanssonOK Hällen38:10+17:14
Anna HedinNyköpings OKej start
Molly EliassonNyköpings OKej start

E

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Cajsa AleniusNyköpings OK14:18
2Filippa GuttkeNyköpings OK14:47+0:29
3Anders PeterssonNyköpings OK17:15+2:57
4Victor PalmqvistNyköpings OK20:04+5:46
5August HedinNyköpings OK20:56+6:38
6Valter HedinNyköpings OK21:06+6:48
7Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK21:25+7:07
8Philip EkOK Hällen25:04+10:46
Elvira LindstenNyköpings OKej godkänd
Melker ClashammarNyköpings OKej start
Elsa BrunbergNyköpings OKej start
Neo BergNyköpings OKej start
Gustaf HedinNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser