Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup Etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 19 november 2017

Lätt (vit)

1 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl RäimOK Enen13:2410:43
2Melinda BergOK Enen13:38+0:1410:54
3Hugo RodinOK Enen14:36+1:1211:40
4Cedrik RäimOK Enen15:57+2:3312:45
5Arvid TullborgOK Enen16:54+3:3013:31
6Filip FärnqvistOK Enen19:14+5:5015:23
7My HärnerOK Enen21:50+8:2617:28
Jonatan PerssonOK Enenej start

Kort (gul)

1 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael BergOK Enen15:279:32
2Amanda RådströmOK Enen19:31+4:0412:02
3Matilda PerssonOK Enen19:36+4:0912:05

Mellan (orange/röd)

2 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LiljaOK Enen45:0315:25
2Patrik LanderOK Enen45:04+0:0115:26
3Hampus PerssonOK Enen49:05+4:0216:48
4Kristina WåhlinOK Enen51:31+6:2817:38
5Jan BurellOK Enen1:16:41+31:3826:15

Avkortad lång (blå/svart)

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SöderstenOK Enen39:3811:15
2Sören JohanssonOK Enen48:04+8:2613:39
3Tommy WåhlinOK Enen51:44+12:0614:41
4Elisabet Lindblom LarssonOK Enen52:44+13:0614:58
5Adam LiljaOK Enen53:32+13:5415:12
6Birgitta PetersenOK Enen56:04+16:2615:55
Kurt ZanderVästerås SOKej godkänd

Lång (blå/svart)

5 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias OlofssonOK Enen40:447:14
2Andreas EngOK Enen42:15+1:317:30
3Per ÅgrenOK Enen45:56+5:128:09
4Mats BäckströmOK Enen49:38+8:548:48
5Malva SteenENKÖPING49:56+9:128:52
6Patrik SteenOK Enen53:46+13:029:33
7Rasmus SteenOK Enen54:41+13:579:42
8Peter OlofssonOK Enen1:01:03+20:1910:50
9Samuel NorénOK Enen1:02:21+21:3711:04
10Camilla AdlertegOK Enen1:03:18+22:3411:14
10Tobbe NorénOK Enen1:03:18+22:3411:14
Kurt ErikssonVandrarringenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser