Officiell resultatlista för Nattugglan Flottsbro-Kästa

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan Flottsbro-Kästa
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 29 november 2017

Långa

8 930 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK1:03:207:05
2David BejbomJärla Orientering1:05:13+1:537:18
3Kalle BergmanOK Ravinen1:05:18+1:587:18
4Jere PajunenIFK Lidingös Skid o OK1:05:20+2:007:18
5Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:05:22+2:027:19
6Martin JanssonOK Rodhen1:09:25+6:057:46
7Hector HainesIFK Lidingös Skid o OK1:11:31+8:118:00
8Halvor Eid NielsenÄrla IF1:11:59+8:398:03
9Timo MähönenIFK Lidingös Skid o OK1:12:08+8:488:04
10Henrik PerssonTullinge SK1:12:10+8:508:04
11Emil AnderssonÄrla IF1:12:23+9:038:06
12Nikolai PetrovetsOK Södertörn1:12:27+9:078:06
13Oscar BjörckJärla Orientering1:12:44+9:248:08
14Zsolt LenkeiIFK Moras OK1:13:43+10:238:15
15Gustav BergmanOK Ravinen1:17:17+13:578:39
16Love BerzellOK Ravinen1:23:23+20:039:20
17Nick BarrableOK Ravinen1:23:38+20:189:21
18Josh BeechOK Södertörn1:26:46+23:269:42
19Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK1:28:01+24:419:51
20Markus AdolfssonTullinge SK1:32:40+29:2010:22
Emil AnderssonTullinge SKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Jonas NordströmTullinge SKej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Magnus GlänneforsTullinge SKej start
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OFej start
Björn NormarkTullinge SKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start

Mellan

6 430 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:00:299:24
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:00:54+0:259:28
3Mattias KallhaugeSnättringe SK1:01:18+0:499:32
4Peter AnderssonSöders-Tyresö1:02:21+1:529:41
5Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:02:32+2:039:43
6Rebecka HeinrupTullinge SK1:02:36+2:079:44
7Jacob BolinTullinge SK1:02:49+2:209:46
8Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:06:44+6:1510:22
9Hans SundqvistTullinge SK1:08:49+8:2010:42
10Per KallhaugeSnättringe SK1:09:16+8:4710:46
11Piero SannicoloTullinge SK1:09:22+8:5310:47
12Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:10:41+10:1210:59
13Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:10:52+10:2311:01
14Jesper LagerbergOK Södertörn1:14:43+14:1411:37
15Lisa AnderssonÄrla IF1:14:50+14:2111:38
16Louise MarkstedtOK Södertörn1:14:59+14:3011:39
17Márk PorgányiOK Södertörn1:15:26+14:5711:43
18Erik BerggrenTullinge SK1:15:53+15:2411:48
19Patrik LeicktTullinge SK1:17:40+17:1112:04
20Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:18:49+18:2012:15
21Johan HedmanSöders-Tyresö1:21:35+21:0612:41
22Oscar VångellÄrla IF1:22:03+21:3412:45
23Susanna TervoIFK Lidingös Skid o OK1:24:04+23:3513:04
24Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:25:37+25:0813:18
25Jesper AnderssonSnättringe SK1:35:38+35:0914:52
26Per WolgastSnättringe SK1:36:14+35:4514:57
27Stefan NorinSöders-Tyresö1:47:00+46:3116:38
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lars LönnkvistTullinge SKej godkänd
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Arvid RudbergCentrum OKej godkänd
Catherine TaylorOK Södertörnej godkänd
Johannes BladhTullinge SKej start
Linnea ClaesdotterIFK Lidingös Skid o OKej start

Korta

3 760 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GeliusSnättringe SK41:0510:55
2Karin LundbergTullinge SK41:09+0:0410:56
3Wilhelm BergmanTullinge SK41:11+0:0610:57
4Magdalena Van de VoordeTullinge SK41:12+0:0710:57
5Tove SjöbergTullinge SK41:15+0:1010:58
6Mikael ÅhgrenTullinge SK41:19+0:1410:59
7Lennart AgénTullinge SK41:35+0:3011:03
8Elin SundqvistTullinge SK41:37+0:3211:04
9Lars SjöbergTullinge SK42:40+1:3511:20
10Mats HainkeSnättringe SK42:54+1:4911:24
11John WolgastSnättringe SK42:56+1:5111:25
12Matilda MartinssonFalkenbergs OK43:53+2:4811:40
13Kerstin ImarkTullinge SK45:27+4:2212:05
14Albin HainkeSnättringe SK46:42+5:3712:25
15Tilda AnderssonTullinge SK46:59+5:5412:29
16Jessica SjöbergTullinge SK47:20+6:1512:35
17Bengt KärrströmTullinge SK47:28+6:2312:37
18Anders KärrströmTullinge SK47:29+6:2412:37
19Mikael SundqvistTullinge SK50:21+9:1613:23
20Henrik BladhTullinge SK54:27+13:2214:28
21Barbro LönnkvistTullinge SK54:37+13:3214:31
22Lennart HävrénTullinge SK54:42+13:3714:32
23Mats KarlssonTullinge SK54:45+13:4014:33
24Wilma LeicktTullinge SK55:02+13:5714:38
25Monica HatlenTullinge SK1:01:06+20:0116:15
26Sara JonassonCentrum OK1:01:12+20:0716:16
27Anna-Karin SundqvistTullinge SK1:06:12+25:0717:36
28Bo LauriSnättringe SK1:06:15+25:1017:37
29Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:07:44+26:3918:00
30Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:11:51+30:4619:06
31Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:12:14+31:0919:12
32Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:14:59+33:5419:56
33Maria CarlströmCentrum OK1:15:04+33:5919:57
34Elin WolgastSnättringe SK1:16:31+35:2620:21
35Hans Andersson StrinningAttunda OK1:23:08+42:0322:06
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Lisa LeicktTullinge SKej godkänd
Hampus HatlenTullinge SKej start
Erik Lidström LauriSnättringe SKej start
Åsa SandTullinge SKej start

Kortkort - Röd

2 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK27:1813:15
2Lena SundqvistTullinge SK27:53+0:3513:32
3Ludvig FerdmanTullinge SK32:05+4:4715:34
4Emilia BergmanTullinge SK32:06+4:4815:34
5Klara JunegardTullinge SK32:19+5:0115:41
6Robin BjörklundTullinge SK32:34+5:1615:48
7Stefan FerdmanTullinge SK32:41+5:2315:51
8Daniel EkenstedtTullinge SK32:43+5:2515:52
9Leo WisborgTullinge SK46:21+19:0322:30
10Stefan WisborgTullinge SK46:24+19:0622:31
11Peter MattilaTullinge SK48:34+21:1623:34
12Carin MattilaTullinge SK48:37+21:1923:36
13Fanny BergmanTullinge SK56:44+29:2627:32
14Peter BergmanTullinge SK56:46+29:2827:33
15Emil HelanderTullinge SK1:02:52+35:3430:31
16Daniel HelanderTullinge SK1:02:56+35:3830:33
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser