Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan Brantbrink - Riksten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan Brantbrink - Riksten
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 20 december 2017

Långa

9 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:08:126:49
2Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:08:15+0:036:49
3Simon ImarkTullinge SK1:08:18+0:066:50
4Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:08:34+0:226:51
5Johan HöijOK Linné1:09:37+1:256:58
6Göran ThimbergSöders-Tyresö1:09:39+1:276:58
7Andreas HallIFK Lidingö SOK1:09:46+1:346:59
8Victor ImarkTullinge SK1:09:52+1:406:59
9Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:10:48+2:367:05
10Martin JanssonOK Rodhen1:10:49+2:377:05
11Jesper LidmarSnättringe SK1:10:53+2:417:05
12Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:10:59+2:477:06
13Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:11:09+2:577:07
14Henrik PerssonTullinge SK1:11:32+3:207:09
15Oscar VångellÄrla IF1:23:24+15:128:20
16Nick BarrableOK Ravinen1:23:55+15:438:24
17Emil AnderssonTullinge SK1:26:23+18:118:38
18Per LindmanFinspångs SOK1:26:33+18:218:39
19Lars JakobssonCentrum OK1:36:57+28:459:42
20Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK1:47:47+39:3510:47
Gustav BergmanOK Ravinenej godkänd
Hector HainesIFK Lidingö SOKej godkänd
Tintin KarlbergTullinge SKej godkänd
Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Anders HedmanIFK Lidingö SOKej start
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej start

Mellan

7 250 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Duncan RobertsonSvaide Roma SOK53:477:25
2Michael ReforsJärla Orientering53:53+0:067:25
3Tomas StenströmOK Linné54:31+0:447:31
4Olle AnderssonTullinge SK56:07+2:207:44
5Lars SjöbergTullinge SK1:01:18+7:318:27
6Linus RisplingCentrum OK1:01:24+7:378:28
7Piero SannicoloTullinge SK1:01:40+7:538:30
8Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:05:35+11:489:02
9Olle KallurOK Ravinen1:06:00+12:139:06
10Jorrit BoekelCentrum OK1:07:47+14:009:20
11Hans SundqvistTullinge SK1:08:06+14:199:23
12William GrunderJärfälla OK1:08:15+14:289:24
13Peter AnderssonSöders-Tyresö1:10:20+16:339:42
14Johannes BladhTullinge SK1:11:05+17:189:48
15Moa KjellstrandCentrum OK1:11:58+18:119:55
16Jenny HåkanssonTullinge SK1:16:50+23:0310:35
17Stefan NorinSöders-Tyresö1:17:15+23:2810:39
18Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:17:56+24:0910:44
19Hampus HatlenTullinge SK1:26:04+32:1711:52
20Chris PawleyCornwall OC1:26:08+32:2111:52
21Lars GerhardssonAttunda OK1:36:35+42:4813:19
22Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:59:54+1:06:0716:32
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Henrik LundgrenCentrum OKej start
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej start

Korta

4 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:108:18
2Jesper AnderssonSnättringe SK37:26+0:168:22
3Isak GeliusSnättringe SK37:32+0:228:23
4Elsa JanssonJärla Orientering37:46+0:368:26
5Yvonne AnderssonTullinge SK37:49+0:398:27
6Kerstin ImarkTullinge SK37:53+0:438:28
7Karin LundbergTullinge SK38:09+0:598:32
8Adam BrattTullinge SK38:39+1:298:38
9Erik Lidström LauriSnättringe SK39:26+2:168:49
10Nicklas DoyleSkarpnäcks OL39:31+2:218:50
11Julia DavidssonÄrla IF41:03+3:539:11
12Tilda AnderssonTullinge SK44:24+7:149:55
13Bo LauriSnättringe SK44:32+7:229:57
14Maria BrattTullinge SK44:51+7:4110:02
15Lennart AgénTullinge SK44:54+7:4410:02
16Lennart HävrénTullinge SK45:00+7:5010:04
17Bengt KärrströmTullinge SK45:02+7:5210:04
18Sven EdvardssonSundbybergs IK59:28+22:1813:18
19Hans Andersson StrinningAttunda OK1:07:44+30:3415:09
Robin BjörklundTullinge SKej godkänd
Anders KärrströmTullinge SKej godkänd
Wilhelm BergmanTullinge SKej start
Pär DahlströmTullinge SKej start
Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start
Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start
Jessica SjöbergTullinge SKej start
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenej start

Kortkort - Röd

2 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo WisborgTullinge SK34:5112:06
1Stefan WisborgTullinge SK34:5112:06
3Emil HelanderTullinge SK35:19+0:2812:15
4Daniel HelanderTullinge SK35:22+0:3112:16
5Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:34+1:4312:41
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:38+1:4712:43
7Emilia BergmanTullinge SK41:50+6:5914:31
8Peter MattilaTullinge SK43:01+8:1014:56
9Daniel EkenstedtTullinge SK43:05+8:1414:57
10Carin MattilaTullinge SK43:07+8:1614:58
11Fanny BergmanTullinge SK43:09+8:1814:58
12Peter BergmanTullinge SK43:11+8:2014:59
Ludvig FerdmanTullinge SKej start
Stefan FerdmanTullinge SKej start
Klara JunegardTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser