Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OKM U-Serie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OKM U-Serie
Arrangörsorganisation: OK Motala
Datum: tisdag 24 april 2018

D16

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK21:136:22
2Johanna TörnqvistMotala AIF OL29:31+8:188:51

H16

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver HöögOK Motala24:037:13
2Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK27:24+3:218:13

D14

2 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HaraldssonMotala AIF OL23:138:43
2Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK23:28+0:158:49
3Moa KleistBoxholm-Mjölby OL35:41+12:2813:24
Elvira LarssonMotala AIF OLej godkänd

H14

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK14:435:31
2Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK16:05+1:226:02
3Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK18:39+3:567:00
4William SvartlingOK Motala19:01+4:187:08
5Lucas PilemalmMotala AIF OL22:18+7:358:23
6Allan WigrenOK Motala23:00+8:178:38
7Oliver HaleniusMotala AIF OL31:02+16:1911:40
8Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK31:20+16:3711:46
Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OLej start
William SävmoOK Motalaej start
August EkingeOK Motalaej start
Tronje SkoglundOK Motalaej start

D12

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL17:317:57
2Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL23:43+6:1210:46
3Maja ForsMotala AIF OL26:09+8:3811:53
4Johanna AnderssonBoxholm-Mjölby OL43:35+26:0419:48
5Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK47:29+29:5821:34

H12

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK14:086:43
2Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL16:15+2:077:44
3Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK16:16+2:087:44
4Isak LarssonTjällmo-Godegårds OK18:47+4:398:56
5Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK19:34+5:269:19
6Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK20:00+5:529:31
7Noah KorallMotala AIF OL21:01+6:5310:00
8Martin PilemalmMotala AIF OL22:49+8:4110:51
9Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK26:17+12:0912:30
10Alfred LarssonMotala AIF OL28:11+14:0313:25
11Elliot KarlssonTjällmo-Godegårds OK51:14+37:0624:23
Filip HöögOK Motalaej godkänd

D10

1 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma PilemalmMotala AIF OL23:5512:19
2Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL26:51+2:5613:50
3Elsa KorallMotala AIF OL27:13+3:1814:01
4Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK42:50+18:5522:04
5Ellika Rashidi StåhlbergOK Motala52:30+28:3527:03
Märta HaraldssonMotala AIF OLej start

H10

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot HögqvistOK Motala32:4716:53
2Viktor KarlssonTjällmo-Godegårds OK50:54+18:0726:14

Inskolning

1 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Klara AbrahamssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Helmer BengtssonOK Motalafullföljt
Olle BengtssonOK Motalafullföljt
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Vincent GustafssonOK Motalafullföljt
Hjalmar HögqvistOK Motalafullföljt
Molly KarlssonOK Motalafullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLfullföljt
Eva LagerqvistOK Motalafullföljt
Karin LagerqvistOK Motalafullföljt
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Fridolf LarssonMotala AIF OLfullföljt
Simon LundqvistOK Motalafullföljt
Vilmer MörkOK Motalafullföljt
Otto NilssonMotala AIF OLfullföljt
Salmeh Rashidi StåhlbergOK Motalafullföljt
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Saga TörnbergOK Motalafullföljt
Viggo TörnbergOK Motalafullföljt

Öppen motion 1

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam LundqvistOK Motala16:399:40
2Disa KorallMotala AIF OL23:42+7:0313:46
3Arvid ForsMotala AIF OL26:07+9:2815:11
4Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL27:26+10:4715:56
5Malva StrömquistMotala AIF OL28:36+11:5716:37
6Molly Gustavsson ViitalaOK Motala41:19+24:4024:01
Emil HallinOK Motalaej start
Emma PilemalmMotala AIF OLej start

Öppen motion 4

2 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK22:5010:11
2Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK23:02+0:1210:16
3David LagerqvistOK Motala29:33+6:4313:11
4Olivia GillTjällmo-Godegårds OK36:18+13:2816:12

Öppen motion 7

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL19:516:12
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL21:22+1:316:40
3Patric HaleniusMotala AIF OL21:56+2:056:51
4Andreas NilssonMotala AIF OL24:24+4:337:37
5Peter PilemalmMotala AIF OL27:45+7:548:40
6Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL32:17+12:2610:05
7Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL34:01+14:1010:37
8Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL36:53+17:0211:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser