Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: torsdag 30 november 2017

D21

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:19:32

H21

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl EngesAttunda OK56:28

D16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofia IversAttunda OK50:22

H14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus SteneboAttunda OK21:49
2Elis IversAttunda OK25:58+4:09
Viktor SoneAttunda OKej start

D12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linnéa SandströmAttunda OK57:00

H12

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Svante SandvikAttunda OK21:54
2Joel WallnerAttunda OK25:11+3:17

D45

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nina IversAttunda OK1:03:50
2Karin SteneboAttunda OK1:13:56+10:06

H45

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik SoneAttunda OK51:13
2Ulrik IversAttunda OK1:26:17+35:04

D50

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Monica RoosAttunda OKej start

H50

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik SteneboAttunda OK1:20:06
Stefan MarteliusAttunda OKutgått
Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OKej start

H55

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn-Ove PetterssonAttunda OK46:25
2Lars GerhardssonAttunda OK50:12+3:47
3Stefan KnornAttunda OK1:23:12+36:47

H60

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans Andersson StrinningAttunda OK1:08:09
2Claes ElvhammarAttunda OK1:57:53+49:44

H65

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars BerzellVäsby OK49:41
2Anders HallménAttunda OK1:00:29+10:48

4,5

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nigel ColeVäsby OK54:59
2Roger TinglöfVäsby OK55:09+0:10
3Anders BerkelundVäsby OK55:41+0:42
4Benny PetterssonVäsby OK56:29+1:30
5Samuel KyletoftVäsby OK1:14:57+19:58

3,0

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Åke CarlenstamVäsby OK36:25
2Ulla GummesonVäsby OK39:39+3:14
UC Lybert ErikssonVäsby OKej start

3,5

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bengt ErikssonVäsby OK46:15
2Leif WallenbroVäsby OK46:16+0:01
3Annika LundströmVäsby OK55:10+8:55
Jonas KarlssonVäsby OKej start

6,5

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim OlssonVäsby OK1:10:16
2Robert ColeVäsby OK1:15:09+4:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser