Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 2
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 29 april 2018

Grön

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Trulls AppelgrenVisborg ok19:388:41
2Sven JakobssonGarda OK29:39+10:0113:07
3Elvira EneqvistGarda OK1:09:15+49:3730:38
4Medusa HallinGarda OK1:09:16+49:3830:38

Gul

2 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mari NilssonSvalde Roma26:5611:21
2Trulls AppelgrenVisborg ok29:18+2:2212:21
3Birgitta BergGarda OK34:32+7:3614:34
4Oskar KoertörVisborg ok43:08+16:1218:11
5Bernt BergGarda OK43:59+17:0318:33
6Siv JohanssonGarda OK45:44+18:4819:17
7Ingalid HanlidGarda OK1:03:17+36:2126:42
8Pelka HallinGarda OK1:03:24+36:2826:45
Ebbe BergGarda OKej godkänd
Annika JakobssonGarda OKej godkänd

Röd

3 750 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pauls JakobssonGarda OK42:1211:15
2Erland GardellGotlandsbro Ok 42:56+0:4411:26
3Ulf AhlqvistHansa Hobug47:46+5:3412:44
4Karin Bengtsson48:09+5:5712:50
5Bo MangussonVisborg ok51:38+9:2613:46
6Annkristin SöderbergSvalde Roma55:13+13:0114:43
7Mark ThörnvikCentrum OK55:34+13:2214:49
8Åse GunnarssoVisborg ok56:54+14:4215:10
9Stig ThörnvikCentrum OK58:06+15:5415:29
10Ingrid EneqvistVisborg ok1:00:20+18:0816:05
11Katja Eneqvist1:03:00+20:4816:48
12Leif JohanssonGarda OK1:06:37+24:2517:45
13Lena Jansson1:06:52+24:4017:49
14Ankia HelströmSvalde Roma1:06:56+24:4417:50
159200691 SPORTident SwedenGarda OK1:10:41+28:2918:50
16Roland JohassonVisborg ok1:11:00+28:4818:56
17Elisabeth KimellGarda OK1:13:39+31:2719:38
18Lena JakobssonVisborg ok1:17:50+35:3820:45
19Anna SylvanGarda OK1:41:54+59:4227:10
2083762 SPORTident Swedeej godkänd

Blå

5 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1G�ran Kimell38:486:46
2Tom WicksrömGarda OK49:03+10:158:34
3Johan JacobssonOK Orion49:33+10:458:39
4640826 SPORTident Sweden53:05+14:179:16
5Peter AxelssonOk Ravien55:12+16:249:39
69200700 Niklas GustavssonGarda OK59:07+20:1910:20
7Tommy Ullberg1:03:27+24:3911:05
8Gunnar HellströmSvalde Roma1:03:39+24:5111:07
8Karin KilströmTäby OK1:03:39+24:5111:07
102125970 SPORTident Swede1:10:54+32:0612:23
11Annbritt LevinGarda OK1:24:22+45:3414:44
Sylvia MrGarda OKej godkänd

Svart

7 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Eklund59:598:13
2Mattias WhiteGarda OK1:01:14+1:158:23
32104139 SPORTident Swede1:14:00+14:0110:08
4Susanne LarssonGarda OK1:15:16+15:1710:18
5Jobb LarssonGarda OK1:15:17+15:1810:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser