Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 3
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 6 maj 2018

Grön

2 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo Cederqvist21:4010:31
2433889 26:22+4:4212:47
3433886 26:23+4:4312:48
4421262 26:24+4:4412:48
51 Garda OK26:33+4:5312:53
6433888 31:27+9:4715:16
7433887 31:34+9:5415:19
818368 31:57+10:1715:30
9433890 36:56+15:1617:55
10452256 37:07+15:2718:01
11433899 37:09+15:2918:02
12421268 39:39+17:5919:14

Gul

2 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
118070 44:0715:09
2Anna TörnfeltGarda OK44:12+0:0515:11
3Lisa Jacobson45:32+1:2515:38
4AnnaKarin Vok54:43+10:3618:48
5452298 1:04:06+19:5922:01
6452272 1:04:12+20:0522:03
7Andreas JakobssonGarda OK1:05:50+21:4322:37
8Berndt BergGarda OK1:08:55+24:4823:40
9Ingela Garda OK1:12:03+27:5624:45
10Pelka Garda OK1:12:05+27:5824:46
11433881 1:28:53+44:4630:32
Oscar KortgeVokej godkänd
Birgitta BergGarda OKej godkänd

Röd

3 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SchollerVok42:2811:08
2Ylva Svangren43:16+0:4811:21
3Ylva Svangren #245:00+2:3211:48
4�rjan Hallgren46:49+4:2112:17
5IngMarie BergmanVok48:53+6:2512:49
618177 49:32+7:0413:00
7Anna B�ckst�de51:01+8:3313:23
8Ännu HallströmSvaideRoma52:20+9:5213:44
9Katarina JakobssonGarda OK52:49+10:2113:51
1018174 54:54+12:2614:24
11Jenny KortgeVok55:02+12:3414:26
1218084 57:41+15:1315:08
13431141 58:56+16:2815:28
14Katja Eneqvist1:01:19+18:5116:05
1518264 1:05:41+23:1317:14
1618222 1:06:24+23:5617:25
17Nils HallgrenVok1:08:02+25:3417:51
18Roland JohanssonVok1:08:10+25:4217:53
19244941 1:11:27+28:5918:45
2018252 1:14:27+31:5919:32
21Lena JacobssonVok1:15:49+33:2119:53
22Siv JohanssonVok1:45:31+1:03:0327:41
Felice Gardelinej godkänd
Natalie Gardelinej godkänd
Sture LarssonVokej godkänd
Tom WickströmGarda OKutgått
2121760 utgått

Blå

5 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix B�ckst�de36:116:53
2Olle Svangren50:13+14:029:33
39200700 SPORTident Sweden50:14+14:039:34
42059976 SPORTident Swede53:11+17:0010:07
5Stefan Persson55:46+19:3510:37
6433880 56:57+20:4610:50
7206404 1:01:13+25:0211:39
818074 1:02:33+26:2211:54
9640826 SPORTident Sweden1:03:03+26:5212:00
10Tommy Ullberg1:06:37+30:2612:41
11Rasmus Gunnarsson1:17:23+41:1214:44
12Karin Bengtsson1:20:11+44:0015:16
13444594 1:21:43+45:3215:33
14444523 1:27:38+51:2716:41

Svart

6 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Eklund56:128:58
2421261 59:50+3:389:33
3Pontus Gustafsson1:00:49+4:379:42
4352562 1:01:03+4:519:45
5 #21:01:53+5:419:53
6Peter AxelssonOK Ravinen1:08:33+12:2110:57
7Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:16:48+20:3612:16
2104139 SPORTident Swedeej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser