Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 5
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 3 juni 2018

Grön

1 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar KnutasSvaide Roma SOK28:0916:57
2Elsa BergGarda OK29:13+1:0417:36
3452244 34:19+6:1020:40

Orange

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK25:0411:36
2Anita ArneforsOK Södertörn41:57+16:5319:25
3Olof LevinSvaide Roma SOK48:20+23:1622:22
4452298 56:28+31:2426:08
5433890 1:31:17+1:06:1342:15

Röd

3 750 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg48:0612:49
2Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK53:37+5:3114:17
3Karin BengtssonVisborgs OK53:38+5:3214:18
4Monika JonssonSvaide Roma SOK56:09+8:0314:58
5Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg59:43+11:3715:55
6Rolf MalmrosVisborgs OK1:01:25+13:1916:22
7Anki HallströmSvaide Roma SOK1:02:15+14:0916:36
8Lena NyströmVisborgs OK1:07:57+19:5118:07
9Ingemar PetterssonGarda OK1:14:00+25:5419:44
10Brita AugustssonVisborgs OK1:14:30+26:2419:52
11Peter EkbergGarda OK1:15:29+27:2320:07
12Ingrid EnekvistVisborgs OK1:15:37+27:3120:09
13Anna BäckstädeVisborgs OK1:16:39+28:3320:26
14Roland JohanssonVisborgs OK1:17:50+29:4420:45
15Siv JohanssonVisborgs OK2:05:27+1:17:2133:27
Berndt BergGarda OKej godkänd
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Ing-Marie BergmanVisborgs OKutgått

Blå

4 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WhiteGarda OK43:218:57
2Erik BergGarda OK43:52+0:319:03
3Stefan PerssonVisborgs OK56:13+12:5211:36
4Paula JakobssonGarda OK56:40+13:1911:42
5Johan BergiusVisborgs OK57:16+13:5511:49
6Anders LevinSvaide Roma SOK59:05+15:4412:12
7Tommy UllbergSvaide Roma SOK59:44+16:2312:20
8Stefan ErlandssonGarda OK1:08:41+25:2014:11
9452272 1:11:16+27:5514:43
10Bo MagnussonVisborgs OK1:11:42+28:2114:48
11Gunnar HallströmVisborgs OK1:21:01+37:4016:44

Svart

7 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK59:208:21
2Olof PerssonSvaide Roma SOK1:05:28+6:089:13
3Anders EklundSvaide Roma SOK1:08:44+9:249:40
4Mårten KorallGotlands Bro OK1:13:29+14:0910:20
5Anders HellminVisborgs OK1:23:59+24:3911:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser