Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 7
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 1 juli 2018

Grön

1 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BalckTäby OK11:165:43
2Erik BalckTäby OK19:02+7:469:39
3Vidar SundbergGarda OK22:17+11:0111:18
4Henrik SundbergGarda OK22:18+11:0211:19
5Oliwer SjökvistOK Orion24:17+13:0112:19
6Nina JakobssonGarda OK47:12+35:5623:57
7Paula JakobssonGarda OK47:13+35:5723:58

Gul

2 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK21:327:44
2Christina WahlgrenGotlands Bro OK34:00+12:2812:13
3Felice GardelinGotlands Bro OK34:03+12:3112:14
4Anita ArneforsOK Södertörn37:36+16:0413:31
5Birgitta BergGarda OK37:49+16:1713:36
6Johnny LindholmOK Ravinen46:49+25:1716:50
7Leif JohanssonGarda OK47:51+26:1917:12
8Oscar KoertgeVisborgs OK50:27+28:5518:08
8Neo CederqvistVisborgs OK50:27+28:5518:08
10Olof LevinSvaide Roma SOK54:42+33:1019:40
Cheryl WhiteGarda OKej godkänd
Maya WhiteGarda OKej godkänd

Röd

3 350 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BergGarda OK29:478:53
2Tom WickströmGarda OK32:49+3:029:47
3Erland GardellGotlands Bro OK35:05+5:1810:28
4Klara BäckstädeVisborgs OK40:44+10:5712:09
5Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK43:16+13:2912:54
6Natalie GardelinGotlands Bro OK43:30+13:4312:59
7Lena JanssonJärla Orientering43:34+13:4713:00
8Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg43:52+14:0513:05
9Ing-Marie BergmanVisborgs OK44:08+14:2113:10
10Olle BlomgrenOK Södertörn44:54+15:0713:24
11Katarina JakobssonGarda OK45:48+16:0113:40
12Lena NyströmVisborgs OK46:08+16:2113:46
13Ellinor VejlensVisborgs OK46:18+16:3113:49
14Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg48:17+18:3014:24
15Ingrid EnekvistVisborgs OK53:26+23:3915:57
15Anna BäckstädeVisborgs OK53:26+23:3915:57
17Rolf MalmrosVisborgs OK56:32+26:4516:52
18Lena AlshedenIFK Enskede56:49+27:0216:57
19Ingemar PetterssonGarda OK1:00:46+30:5918:08
20Leif AnderssonVisborgs OK1:05:19+35:3219:29
21Gunnel FranssonVisborgs OK1:07:48+38:0120:14
22Jenny KoertgeVisborgs OK1:07:52+38:0520:15
23Peter EkbergGarda OK1:09:02+39:1520:36
24Ingrid DanielssonVisborgs OK1:09:22+39:3520:42
25Åsa GunnarssonVisborgs OK1:10:17+40:3020:58
26Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:17:14+47:2723:03
Siv JohanssonVisborgs OKej godkänd
Roland JohanssonVisborgs OKej godkänd
Gunnel BalckIFK Lidingö SOKej godkänd
Katja KinnunenTäby OKej godkänd

Blå

4 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Armin SchollerVisborgs OK44:088:58
2Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK58:12+14:0411:49
3Niklas GustafssonGarda OK59:00+14:5211:59
4Anders LevinSvaide Roma SOK1:00:04+15:5612:12
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:01:33+17:2512:30
6Anders HellminVisborgs OK1:05:40+21:3213:20
7Sussie BjörkmanDalaportens OL1:07:20+23:1213:41
8Mattias VejlensVisborgs OK1:07:33+23:2513:43
9Gunnar HallströmVisborgs OK1:08:42+24:3413:57
10Johan BalckTäby OK1:10:35+26:2714:20
11Torbjörn TirénHellas Orientering1:11:25+27:1714:30
12Anki HallströmSvaide Roma SOK1:12:13+28:0514:40
13Karin BengtssonVisborgs OK1:21:56+37:4816:39
14Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:25:47+41:3917:26
15Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:26:19+42:1117:32
16Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK1:30:43+46:3518:26
17Måns PerssonVisborgs OK1:36:33+52:2519:37
Göran KimellGotlands Bro OKej godkänd
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd

Svart

6 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan MattssonGotlands Bro OK47:156:46
2Felix BäckstädeVisborgs OK51:02+3:477:19
3Mats LundbergDalaportens OL1:07:20+20:059:39
4Mattias WhiteGarda OK1:08:16+21:019:47 Ladda ner rutt i gpx-format
5Olof GardellGotlands Bro OK1:12:00+24:4510:19
6Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:14:28+27:1310:41
7Einar EngströmKlubblös1:22:56+35:4111:53
Patrik SjökvistOK Orionej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser