Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 7
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 1 juli 2018

Dalaportens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mats LundbergSvart (8)1:07:20+20:059:39
7Sussie BjörkmanBlå (19)1:07:20+23:1213:41

Fagersta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Carl-Erik BerglöwSvart (8)1:14:28+27:1310:41

Garda OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik BergRöd (30)29:478:53
2Tom WickströmRöd (30)32:49+3:029:47
3Vidar SundbergGrön (7)22:17+11:0111:18
3Niklas GustafssonBlå (19)59:00+14:5211:59
4Henrik SundbergGrön (7)22:18+11:0211:19
4Mattias WhiteSvart (8)1:08:16+21:019:47Ladda ner rutt i gpx-format
5Birgitta BergGul (12)37:49+16:1713:36
6Nina JakobssonGrön (7)47:12+35:5623:57
7Leif JohanssonGul (12)47:51+26:1917:12
7Paula JakobssonGrön (7)47:13+35:5723:58
11Katarina JakobssonRöd (30)45:48+16:0113:40
19Ingemar PetterssonRöd (30)1:00:46+30:5918:08
23Peter EkbergRöd (30)1:09:02+39:1520:36
Cheryl WhiteGul (12)ej godkänd
Maya WhiteGul (12)ej godkänd

Gotlands Bro OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan MattssonSvart (8)47:156:46
2Christina WahlgrenGul (12)34:00+12:2812:13
3Erland GardellRöd (30)35:05+5:1810:28
3Felice GardelinGul (12)34:03+12:3112:14
5Olof GardellSvart (8)1:12:00+24:4510:19
6Natalie GardelinRöd (30)43:30+13:4312:59
26Elisabeth KimellRöd (30)1:17:14+47:2723:03
Göran KimellBlå (19)ej godkänd

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Torbjörn TirénBlå (19)1:11:25+27:1714:30

IF Hansa-Hoburg

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ann-Christin SöderbergRöd (30)43:52+14:0513:05
14Ulf AhlquistRöd (30)48:17+18:3014:24
14Viktoria OlssonBlå (19)1:25:47+41:3917:26

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lena AlshedenRöd (30)56:49+27:0216:57

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunnel BalckRöd (30)ej godkänd
Mia HillerhagBlå (19)ej godkänd

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lena JanssonRöd (30)43:34+13:4713:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Einar EngströmSvart (8)1:22:56+35:4111:53

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Karl-Gösta HarvenbergBlå (19)1:30:43+46:3518:26

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Oliwer SjökvistGrön (7)24:17+13:0112:19
Patrik SjökvistSvart (8)ej godkänd

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Johnny LindholmGul (12)46:49+25:1716:50

OK Södertörn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anita ArneforsGul (12)37:36+16:0413:31
10Olle BlomgrenRöd (30)44:54+15:0713:24

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilda LindholmGul (12)21:327:44

Svaide Roma SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulrika NikolaussonBlå (19)58:12+14:0411:49
4Anders LevinBlå (19)1:00:04+15:5612:12
5Anne-Marie KarlssonBlå (19)1:01:33+17:2512:30
10Olof LevinGul (12)54:42+33:1019:40
12Anki HallströmBlå (19)1:12:13+28:0514:40
15Pernilla MellinBlå (19)1:26:19+42:1117:32

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel BalckGrön (7)11:165:43
2Erik BalckGrön (7)19:02+7:469:39
10Johan BalckBlå (19)1:10:35+26:2714:20
Katja KinnunenRöd (30)ej godkänd

Visborgs OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Armin SchollerBlå (19)44:088:58
2Felix BäckstädeSvart (8)51:02+3:477:19
4Klara BäckstädeRöd (30)40:44+10:5712:09
6Anders HellminBlå (19)1:05:40+21:3213:20
8Mattias VejlensBlå (19)1:07:33+23:2513:43
8Oscar KoertgeGul (12)50:27+28:5518:08
8Neo CederqvistGul (12)50:27+28:5518:08
9Gunnar HallströmBlå (19)1:08:42+24:3413:57
9Ing-Marie BergmanRöd (30)44:08+14:2113:10
12Lena NyströmRöd (30)46:08+16:2113:46
13Karin BengtssonBlå (19)1:21:56+37:4816:39
13Ellinor VejlensRöd (30)46:18+16:3113:49
15Ingrid EnekvistRöd (30)53:26+23:3915:57
15Anna BäckstädeRöd (30)53:26+23:3915:57
17Rolf MalmrosRöd (30)56:32+26:4516:52
17Måns PerssonBlå (19)1:36:33+52:2519:37
20Leif AnderssonRöd (30)1:05:19+35:3219:29
21Gunnel FranssonRöd (30)1:07:48+38:0120:14
22Jenny KoertgeRöd (30)1:07:52+38:0520:15
24Ingrid DanielssonRöd (30)1:09:22+39:3520:42
25Åsa GunnarssonRöd (30)1:10:17+40:3020:58
Siv JohanssonRöd (30)ej godkänd
Roland JohanssonRöd (30)ej godkänd

Visby IF Gute SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Svenerik JohanssonRöd (30)43:16+13:2912:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser