Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 8
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 9 september 2018

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Nina JakobssonGrön (5)26:20+1:0618:40

Garda OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tedor PetterssonGul (10)47:0021:57
2Tyra KolanderGrön (5)25:22+0:0817:59
2Marta PetterssonGul (10)47:06+0:0622:00
3Lisa PetterssonGrön (5)25:27+0:1318:02
3Vendla PetterssonGul (10)47:33+0:3322:13
4Elsa PetterssonGrön (5)26:10+0:5618:33
4Katarina JakobssonRöd (17)44:23+10:4214:13
4Mattias WhiteSvart (7)1:08:14+13:279:30
5Mattias PetterssonBlå (16)1:00:28+23:4511:13
5Jenny WennbergGul (10)50:32+3:3223:36
6Mia AnderssonGul (10)50:36+3:3623:38
7Ingemar PetterssonRöd (17)45:52+12:1114:42
7Niklas GustafssonBlå (16)1:05:17+28:3412:06
7Ingela HanlidGul (10)1:20:30+33:3037:37
8Pelka Gul (10)1:20:34+33:3437:38
9Karin RossvahlGul (10)1:20:35+33:3537:39
12Katja EneqvistRöd (17)56:18+22:3718:02
13Paula JakobssonBlå (16)1:37:31+1:00:4818:05
15Leif JohanssonRöd (17)1:07:22+33:4121:35
Mona PetterssonGul (10)ej godkänd

Goteborg majorna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristina LoretssonRöd (17)33:4110:47

Gotlands Bro OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ronny LiljegrenBlå (16)36:436:48
3Leif SvangrenBlå (16)58:48+22:0510:54
6Marten KorallSvart (7)1:40:25+45:3814:00
9Elisabeth KimellRöd (17)46:21+12:4014:51
10Olle SvangrenRöd (17)47:14+13:3315:08
Ylva SvangrenBlå (16)ej godkänd

IF Hansa-Hoburg

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ronja HermanssonGrön (5)25:1417:53
2Rasmus HermanssonBlå (16)41:41+4:587:44
2Ulf AhlquistRöd (17)33:52+0:1110:51
5Ann-Christin SoderbergRöd (17)44:41+11:0014:19
Viktoria OlssonBlå (16)ej godkänd

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lena AlshedenRöd (17)46:11+12:3014:48

Nykopings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Karl-Gosta HarvenbergBlå (16)1:30:29+53:4616:47

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Per LarssonBlå (16)1:19:13+42:3014:41

Svaide Roma SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pontus GustafssonSvart (7)1:02:24+7:378:42
4Adam UllbergGul (10)48:46+1:4622:47
6Ulrika NikolaussonBlå (16)1:00:57+24:1411:18
8Tommy UllbergBlå (16)1:10:43+34:0013:07
10Rolf AnderssonBlå (16)1:19:47+43:0414:48
Anders EklundSvart (7)ej godkänd
Anki HallstromBlå (16)ej godkänd

Vallentuna-osseby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Carl-Arne MalmbergRöd (17)35:41+2:0011:26

Visborgs OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonSvart (7)54:477:38
2Felix BackstadeSvart (7)55:02+0:157:40
4Gunnar HallstromBlå (16)59:52+23:0911:06
5Anders HellminSvart (7)1:34:57+40:1013:14
6Nils HallgrenRöd (17)45:44+12:0314:39
11Ingrid EnekvistRöd (17)55:42+22:0117:51
12Karin BengtssonBlå (16)1:35:29+58:4617:42
13Anna BackstadeRöd (17)58:18+24:3718:41
14Lena JacobssonRöd (17)1:03:51+30:1020:27
asa GunnarssonRöd (17)ej godkänd
Klara BackstadeRöd (17)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser