Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 9
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 16 september 2018

Grön

2 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent SchollerVisborgs OK41:1617:24
2Ida Thelin41:51+0:3517:39
2Alexander Thelin41:51+0:3517:39
4Joel Thelin41:55+0:3917:41
5Jacob TynnvallGotlands Bro OK42:45+1:2918:02
6Elsa BergGarda OK50:51+9:3521:27
7Erik BergGarda OK51:34+10:1821:45
433900 utgått
452267 utgått

vit

2 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Lindberg32:4911:56
2Gerhard HåkanssonVisborgs OK35:56+3:0713:04
3Tobias AppelgrenVisborgs OK38:51+6:0214:07
4Marianne Lindberg LagerinSvaide Roma SOK44:26+11:3716:09
5Birgitta BergGarda OK44:28+11:3916:10
6Kasper UllbergSvaide Roma SOK51:19+18:3018:39
7452298 1:00:33+27:4422:01
8Armband NygrenVisborgs OK1:28:56+56:0732:20
9Marit SchollerVisborgs OK1:28:57+56:0832:20

Röd

3 940 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas GustafssonGarda OK38:139:41
2Folke SvangrenGotlands Bro OK38:47+0:349:50
3Ylva SvangrenGotlands Bro OK42:50+4:3710:52
4Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK43:32+5:1911:02
5Bo MagnussonVisborgs OK47:45+9:3212:07
6Anders LevinSvaide Roma SOK48:36+10:2312:20
7Lena NyströmVisborgs OK55:34+17:2114:06
8Gurli RondahlVisborgs OK1:06:00+27:4716:45
9Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:08:17+30:0417:19
10Ingemar PetterssonGarda OK1:12:46+34:3318:28
11Katja EneqvistGarda OK1:13:45+35:3218:43
12Åsa GunnarssonVisborgs OK1:14:37+36:2418:56
13Johan MalmerSvaide Roma SOK1:39:03+1:00:5025:08
Peter EkbergGarda OKej godkänd
Nils HallgrenVisborgs OKej godkänd
Sofia SchollerVisborgs OKej godkänd

Blå

5 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leon HanssonVisborgs OK39:157:26
2Truls AppelgrenVisborgs OK58:55+19:4011:10
3Leif SvangrenGotlands Bro OK59:12+19:5711:14
4Kurt LillroGarda OK1:06:09+26:5412:33
5Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:07:21+28:0612:46
6433889 1:20:30+41:1515:16
7Ann-Britt LevinGarda OK1:21:30+42:1515:27
8Stefan ErlandssonGarda OK1:31:01+51:4617:16
9Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:33:55+54:4017:49
10Paula JakobssonGarda OK1:34:50+55:3517:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser