Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 9
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 16 september 2018

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ida ThelinGrön (7)41:51+0:3517:39

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alexander ThelinGrön (7)41:51+0:3517:39

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Joel ThelinGrön (7)41:55+0:3917:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
452267 Grön (7)utgått

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
433900 Grön (7)utgått

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders Lindbergvit (9)32:4911:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7452298 vit (9)1:00:33+27:4422:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6433889 Blå (10)1:20:30+41:1515:16

Garda OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas GustafssonRöd (16)38:139:41
4Kurt LillroBlå (10)1:06:09+26:5412:33
5Birgitta Bergvit (9)44:28+11:3916:10
6Elsa BergGrön (7)50:51+9:3521:27
7Ann-Britt LevinBlå (10)1:21:30+42:1515:27
7Erik BergGrön (7)51:34+10:1821:45
8Stefan ErlandssonBlå (10)1:31:01+51:4617:16
10Paula JakobssonBlå (10)1:34:50+55:3517:59
10Ingemar PetterssonRöd (16)1:12:46+34:3318:28
11Katja EneqvistRöd (16)1:13:45+35:3218:43
Peter EkbergRöd (16)ej godkänd

Gotlands Bro OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Folke SvangrenRöd (16)38:47+0:349:50
3Ylva SvangrenRöd (16)42:50+4:3710:52
3Leif SvangrenBlå (10)59:12+19:5711:14
4Sven-Åke AsklanderRöd (16)43:32+5:1911:02
5Jacob TynnvallGrön (7)42:45+1:2918:02
9Elisabeth KimellRöd (16)1:08:17+30:0417:19

Svaide Roma SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Marianne Lindberg Lagerinvit (9)44:26+11:3716:09
5Tommy UllbergBlå (10)1:07:21+28:0612:46
6Kasper Ullbergvit (9)51:19+18:3018:39
6Anders LevinRöd (16)48:36+10:2312:20
9Rolf AnderssonBlå (10)1:33:55+54:4017:49
13Johan MalmerRöd (16)1:39:03+1:00:5025:08

Visborgs OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vincent SchollerGrön (7)41:1617:24
1Leon HanssonBlå (10)39:157:26
2Gerhard Håkanssonvit (9)35:56+3:0713:04
2Truls AppelgrenBlå (10)58:55+19:4011:10
3Tobias Appelgrenvit (9)38:51+6:0214:07
5Bo MagnussonRöd (16)47:45+9:3212:07
7Lena NyströmRöd (16)55:34+17:2114:06
8Gurli RondahlRöd (16)1:06:00+27:4716:45
8Armband Nygrenvit (9)1:28:56+56:0732:20
9Marit Schollervit (9)1:28:57+56:0832:20
12Åsa GunnarssonRöd (16)1:14:37+36:2418:56
Nils HallgrenRöd (16)ej godkänd
Sofia SchollerRöd (16)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser