Officiell resultatlista för Vinterrace etapp1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace etapp1
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: söndag 7 januari 2018

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Hans Andersson StrinningH-mellan (29)47:34+12:419:57

Brattås CK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulrik OlssonH-lång (23)41:36+0:036:23
5Molly BergstrandD-kort (21)23:34+0:317:56
5Thomas BergstrandH-mellan (29)37:24+2:317:49
6Lisa Hafstad WallanderD-kort (21)29:48+6:4510:02
7Christina SüdhoffD-mellan (16)49:28+12:1710:20
8Odd WallanderH-mellan (29)42:31+7:388:53
8Ida SüdhoffD-mellan (16)51:57+14:4610:52
26Erik SüdhoffH-mellan (29)1:06:54+32:0113:59
Lovis BergstrandD-mellan (16)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Andreas EklundH-lång (23)ej start

I 15 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Pär SvenssonH-mellan (29)37:20+2:277:48

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alicia FribergD-lång (5)1:07:18+12:4510:20
16Joachim FribergH-lång (23)52:50+11:178:06

Kvillebyns SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Maria AnderssonD-mellan (16)55:28+18:1711:36
15Oskar CarlssonH-lång (23)52:00+10:277:59

Ljungskile FK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Mattias KlingbergH-lång (23)46:12+4:397:05
9Jakob SundbergH-kort (13)50:33+30:0017:01
12Elin SundbergD-kort (21)50:36+27:3317:02
14Vera KlingbergD-kort (21)58:05+35:0219:33
14Per BladH-lång (23)51:37+10:047:55
15Celia KlingbergD-kort (21)58:07+35:0419:34
16Elsa ForsengD-kort (21)58:08+35:0519:34
17Ebba ForsengD-kort (21)58:17+35:1419:37
23Bo KarlssonH-mellan (29)53:12+18:1911:07
Julian KlingbergH-kort (13)ej godkänd
Vide KlingbergH-kort (13)ej godkänd
Emma KlingbergD-kort (21)ej godkänd
Sven PerssonH-kort (13)ej start
Håkan LarssonH-mellan (29)ej start

OK Gipen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anton BernevingH-lång (23)47:38+6:057:19
10Gunilla BernevingD-kort (21)38:59+15:5613:07
18Linus OlssonH-lång (23)1:01:52+20:199:30
19Claes OlssonH-mellan (29)48:28+13:3510:08

OK Kullingshof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Samuel BökeH-mellan (29)34:55+0:027:18
15Stefan IsakssonH-mellan (29)44:04+9:119:13

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Lars JohanssonH-mellan (29)49:16+14:2310:18
Lisbeth JohanssonD-kort (21)ej start

OK Skogsvargarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Magnus EmanuelssonH-mellan (29)38:24+3:318:02
9Linnea Solvang StaggD-mellan (16)52:53+15:4211:03
10Ann-Charlotte SolvangD-mellan (16)52:54+15:4311:04
13Anders AxelssonH-mellan (29)43:50+8:579:10
Hilma NordinD-kort (21)ej start

OK Skärmen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ebba LindD-lång (5)54:34+0:018:22
4Agnes GleisnerD-lång (5)1:14:17+19:4411:24
5Kristina LindD-lång (5)1:14:30+19:5711:26
6Annelie JohanssonD-mellan (16)49:11+12:0010:17
11Liv LindD-kort (21)41:23+18:2013:56
18Dan WidercrantzH-mellan (29)47:44+12:519:59
22Andreas GleisnerH-lång (23)1:21:25+39:5212:30
24Roland MattssonH-mellan (29)53:19+18:2611:09
28Kenneth OlssonH-mellan (29)1:30:21+55:2818:54

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterH-kort (13)20:336:55
3Fredrik Eggöy MarkhesterH-mellan (29)36:54+2:017:43

Stenungsunds OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christina BirathD-mellan (16)43:46+6:359:09
9Ella PellméD-kort (21)33:54+10:5111:24
12Henrik PellméH-mellan (29)43:35+8:429:07
12Kerstin Haugen LundD-mellan (16)55:24+18:1311:35
13Jan HanssonH-lång (23)51:31+9:587:54
14Christina LiljeqvistD-mellan (16)56:43+19:3211:51
19Erik LundH-lång (23)1:05:03+23:309:59
20Arvid EkströmH-lång (23)1:05:06+23:3310:00
20Arne LundH-lång (23)1:05:06+23:3310:00
23Johan LundH-lång (23)1:21:32+39:5912:31
Willy FjällborgH-lång (23)ej start

Stigsökarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Isak OlssonH-lång (23)46:05+4:327:04
11Jenny OlssonD-mellan (16)53:07+15:5611:06

Stångenäs AIS

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lennart HermanssonH-mellan (29)ej start

Svanesunds GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gunnar PerssonH-kort (13)33:46+13:1311:22

Trollhättans SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1David AlménH-mellan (29)34:537:17
8Karleric FranssonH-kort (13)50:07+29:3416:52
9Lars LjungbergH-mellan (29)42:35+7:428:54
10Leif LöfH-mellan (29)43:15+8:229:02
20Hans EkbergH-mellan (29)49:09+14:1610:16
22Lars EkbergH-mellan (29)51:59+17:0610:52
25Peter LarssonH-mellan (29)1:05:33+30:4013:42

Uddevalla IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Pål MagnussonH-lång (23)51:07+9:347:51

Uddevalla OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Victor FlingmarkH-lång (23)41:336:22
3Tilia OlssonD-kort (21)23:15+0:127:49
4Nina BejbomD-mellan (16)43:56+6:459:11
5Tor LindénH-kort (13)33:45+13:1211:21
5Eva KarlssonD-mellan (16)47:59+10:4810:02
7Rasmus LindénH-kort (13)39:07+18:3413:10
8Alma OlssonD-kort (21)32:57+9:5411:05
8Daniel OlssonH-lång (23)47:35+6:027:18
10Otto Mellqvist BjelkeH-kort (13)53:28+32:5518:00
10Axel WasseniusH-lång (23)47:46+6:137:20
11Måns LindénH-kort (13)54:38+34:0518:23
11Per IvarssonH-mellan (29)43:25+8:329:04
11Christoffer OhlssonH-lång (23)48:05+6:327:23
13Olivia BjelkeD-kort (21)53:06+30:0317:52
14Gunnar BejbomH-mellan (29)43:51+8:589:10
16Hjalmar OlssonH-mellan (29)44:13+9:209:15
17Anders OlssonH-lång (23)53:14+11:418:10
18Marie AntonssonD-kort (21)1:13:03+50:0024:35
27Johnny KarlssonH-mellan (29)1:14:28+39:3515:34
Alva ZakariassonD-kort (21)utgått
Inez AngerD-kort (21)ej start
Arne AlfredssonH-mellan (29)ej start
Siri HansenD-mellan (16)ej start
Jonas ZakariassonH-lång (23)ej start

Vänersborgs SK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linn EnbomD-kort (21)23:037:45
1Jenny NymanD-mellan (16)37:117:46
1Emelie SvalinD-lång (5)54:338:22
2Johannes AnderssonH-kort (13)23:10+2:377:48
2Andrea EnbomD-kort (21)23:08+0:057:47
3Gabriel HogedalH-kort (13)26:29+5:568:55
3Katarina EnbomD-mellan (16)43:47+6:369:09
3Tommy AnderssonH-lång (23)41:43+0:106:24
4Nore ModénH-kort (13)31:01+10:2810:26
4Maja NymanD-kort (21)23:26+0:237:53
5Erik SkärbergH-lång (23)46:10+4:377:05
7Louise ModénD-kort (21)31:06+8:0310:28
7Liam HogedalH-mellan (29)38:41+3:488:05
7Robert EnbomH-lång (23)46:19+4:467:06
15Gunilla HogedalD-mellan (16)59:09+21:5812:22
Ida AnderssonD-kort (21)ej godkänd
Sara AnderssonD-kort (21)ej godkänd
Lars HogedalH-mellan (29)ej godkänd
Joel IsakssonH-kort (13)ej start
Birgitta StenströmD-mellan (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser