Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LOK Sprint Cup deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprint Cup deltävling 1
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 25 november 2017

Herrar

2 800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK15:065:23
2Niklas OlssonLinköpings OK17:04+1:586:05
3Johan AllardLinköpings OK17:11+2:056:08
4Henrik EklundVäxjö OK17:24+2:186:12
5Emil RankkaOK Roxen17:53+2:476:23
6Johan EklundVäxjö OK18:12+3:066:30
7Christian EnbergLinköpings OK18:34+3:286:37
8Fredrik LindströmLinköpings OK18:39+3:336:39
9Jesper JohanssonLinköpings OK19:01+3:556:47
10Johan ÅttingLinköpings OK19:20+4:146:54
11Sixten ElehedLinköpings OK19:22+4:166:55
12Erik HelanderOK Roxen19:31+4:256:58
13Johan KällsandLinköpings OK19:43+4:377:02
14Per MagnussonLinköpings OK19:51+4:457:05
15Martin JarelandLinköpings OK20:16+5:107:14
16Johan ÅrbrinkLinköpings OK20:39+5:337:22
17Börje AnderssonLinköpings OK20:45+5:397:24
18Bertil EronnLinköpings OK20:49+5:437:26
19Pedro LundqvistLinköpings OK20:59+5:537:29
20Åke LjunggrenLinköpings OK21:00+5:547:30
21Thomas StenströmLinköpings OK21:04+5:587:31
22Joakim TostebergLinköpings OK22:02+6:567:52
23Wilhelm LarssonLinköpings OK22:12+7:067:55
24Thomas RimhagenLinköpings OK22:19+7:137:58
25Rikard BorgLinköpings OK23:28+8:228:22
26Edvin ÅttingLinköpings OK24:06+9:008:36
27Ludvig EronnLinköpings OK24:43+9:378:49
28Magnus SahlmanLinköpings OK24:57+9:518:54
29Ulf JonareLinköpings OK25:13+10:079:00
30Albin EronnLinköpings OK26:52+11:469:35
31Olle MalmströmLinköpings OK27:54+12:489:57
32Yngve PetterssonLinköpings OK30:00+14:5410:42
33Ulf WaldenfjordLinköpings OK31:33+16:2711:16
Pontus VessmanLinköpings OKej godkänd
Erik BomanGävle OKej start
Albin DetterfeltLinköpings OKej start
Urban PeterssonLinköpings OKej start
Simon RuneforsVäxjö OKej start

Damer

2 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF20:117:12
2Tove EkströmLinköpings OK20:26+0:157:17
3Annika IvarssonLinköpings OK20:41+0:307:23
4Frida JohanssonLinköpings OK21:55+1:447:49
5Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK22:03+1:527:52
6Klara LjunggrenLinköpings OK22:19+2:087:58
7Linnea BorgLinköpings OK22:27+2:168:01
8Stina AnderjonLinköpings OK22:38+2:278:05
9Marie RubérLinköpings OK23:14+3:038:17
10Sigrid LjunggrenLinköpings OK23:23+3:128:21
11Frida SahlmanLinköpings OK23:36+3:258:25
12Kristina LjunggrenLinköpings OK23:41+3:308:27
13Emmy LindgrenLinköpings OK24:34+4:238:46
14Karin OlofssonLinköpings OK24:56+4:458:54
15Lotta BorgLinköpings OK24:58+4:478:55
16Elin KjellmanLinköpings OK25:40+5:299:10
17Lena StrömbäckLinköpings OK26:02+5:519:17
18Malin BorgLinköpings OK26:20+6:099:24
19Pia VångellLinköpings OK28:04+7:5310:01
20Eva EklundVäxjö OK28:18+8:0710:06
21Inga-Lill PetterssonLinköpings OK35:48+15:3712:47
Sara HelanderDomnarvets GOIFdiskvalificerad
Maria OlofssonLinköpings OKej godkänd
Hanna LundgrenLinköpings OKej godkänd
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser