Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen Etapp 3
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 3 december 2017

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christer AnderssonAvkortad lång (blå/svart) (6)49:39+5:4412:28

OK Enen

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mats BernerssonAvkortad lång (blå/svart) (6)43:5511:02
1Mikael BergKort (gul) (5)27:1910:45
1Mats BäckströmLång (blå/svart) (8)51:278:07
1Carl RäimLätt (vit) (5)18:0810:04
1Mats LiljaMellan (orange/röd) (12)35:4810:10
2Albin WesterbergKort (gul) (5)41:11+13:5216:12
2Malva SteenLång (blå/svart) (8)56:11+4:448:52
2Hugo RodinLätt (vit) (5)22:41+4:3312:36
2Hampus PerssonMellan (orange/röd) (12)37:48+2:0010:44
3Andreas EngLång (blå/svart) (8)57:56+6:299:09
3Patrik LanderMellan (orange/röd) (12)40:49+5:0111:35
3My HärnerLätt (vit) (5)26:54+8:4614:56
3Sören JohanssonAvkortad lång (blå/svart) (6)51:21+7:2612:54
3Hillevi LarssonKort (gul) (5)54:18+26:5921:22
4Camilla AdlertegLång (blå/svart) (8)58:14+6:479:11
4Matilda PerssonKort (gul) (5)1:06:16+38:5726:05
4Tommy WåhlinAvkortad lång (blå/svart) (6)55:22+11:2713:54
4Christian RäimMellan (orange/röd) (12)43:44+7:5612:25
4Cedrik RäimLätt (vit) (5)29:04+10:5616:08
5Amanda RådströmKort (gul) (5)1:08:42+41:2327:02
5Clary BernerssonMellan (orange/röd) (12)46:45+10:5713:16
5Melinda BergLätt (vit) (5)42:09+24:0123:25
5Kristina WåhlinMellan (orange/röd) (12)46:45+10:5713:16
5Stefan BergLång (blå/svart) (8)59:03+7:369:19
5Elisabet Lindblom LarssonAvkortad lång (blå/svart) (6)59:47+15:5215:01
6Rasmus SteenLång (blå/svart) (8)1:06:32+15:0510:30
6Birgitta PetersenAvkortad lång (blå/svart) (6)1:00:02+16:0715:05
7Ville FontellLång (blå/svart) (8)1:07:32+16:0510:40
7Christel BergMellan (orange/röd) (12)47:05+11:1713:22
8Anders Karl WesterbergLång (blå/svart) (8)1:20:22+28:5512:41
8Helena DominiqueMellan (orange/röd) (12)49:35+13:4714:05
9Lennart ErikssonMellan (orange/röd) (12)50:42+14:5414:24
10Erik WesterbergMellan (orange/röd) (12)50:51+15:0314:26
11Erik BernerssonMellan (orange/röd) (12)1:01:19+25:3117:25
12Jan BurellMellan (orange/röd) (12)1:08:18+32:3019:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser