Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 3 december 2017

Big Foot Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Patrik Gunnarsson3 banor (11)1:11:30+5:32

BroSö OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Tomas Nilsson2 banor (26)52:43+9:27
5Linda Hammarquist1 bana (11)44:07+5:54
7Melker Olsson1 bana (11)48:11+9:58
13Karin Lindqvist2 banor (26)1:06:48+23:32
20Anders Wetterling2 banor (26)1:26:36+43:20
23Ann Öhlin2 banor (26)1:38:37+55:21

FK Göingarna

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Håkan Gunnarsson2 banor (26)45:10+1:54
3Håkan Axelsson2 banor (26)48:29+5:13
4Magnus Larsson4 banor (4)1:32:09+13:50
4Jesper Håkansson3 banor (11)1:11:09+5:11
5Mikael Persson2 banor (26)55:27+12:11
7Hjalmar Axelsson2 banor (26)58:41+15:25
8Lindha Hellner2 banor (26)59:25+16:09
8Ann-Katrin Almquist1 bana (11)53:44+15:31
15Hilda Axelsson2 banor (26)1:09:29+26:13
18Louise Axelsson2 banor (26)1:18:53+35:37
21Bertil Ottosson2 banor (26)1:29:00+45:44
22Ola Winqvist2 banor (26)1:30:42+47:26

FK Åsen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Sonia KurashovaVit bana (1)41:12
3Frida EmilssonGul bana (3)57:54+18:02
8Magnus Emilsson3 banor (11)1:22:51+16:53
10Elena Kurashova1 bana (11)1:01:20+23:07
10David Bengtsson2 banor (26)1:03:26+20:10
19Marie Svensson2 banor (26)1:25:15+41:59

Härlövs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Lars Dahl1 bana (11)38:13
4Kerstin Dahl1 bana (11)42:55+4:42
9Hilma Holmström2 banor (26)1:00:28+17:12
11Torgny Holmström2 banor (26)1:05:34+22:18

Hästveda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Håkan Eriksson3 banor (11)1:14:43+8:45
7Niklas Edvardsson3 banor (11)1:15:02+9:04

Karlskrona SoK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Axel Halvarsson4 banor (4)1:21:58+3:39

OK Pan-Kristianstad

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anna-Lisa HanssonGul bana (3)39:52
2Emma Bergman3 banor (11)1:06:19+0:21
2Erik Nilsson1 bana (11)38:54+0:41
2Ebba BjörkGul bana (3)44:09+4:17
3Roland Offrell1 bana (11)42:21+4:08
6Katarina Fast1 bana (11)47:59+9:46
9Johanna Karlsson3 banor (11)1:27:44+21:46
9Mikael Svensson1 bana (11)56:42+18:29
10Martin Sjöberg3 banor (11)1:33:01+27:03
11Markus Svensson3 banor (11)1:39:51+33:53
14Johannes Björk2 banor (26)1:09:16+26:00
16Håkan Jönsson2 banor (26)1:10:52+27:36
17Göran Fast2 banor (26)1:11:00+27:44
24Frida Lindeberg2 banor (26)1:40:07+56:51
25Tommy Hautop2 banor (26)1:42:00+58:44
Marianne Nilsson2 banor (26)diskvalificerad
Raimo Salminen1 bana (11)ej godkänd
Andreas Nilsson2 banor (26)utgått

OK Skogsfalken

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Fredrik Smedberg3 banor (11)1:05:58
1Edvin Smedberg2 banor (26)43:16
3Fredrik Wennermark4 banor (4)1:22:07+3:48
3Ola Söderberg3 banor (11)1:10:54+4:56
6Ella Söderberg2 banor (26)57:01+13:45
12Christina Smedberg2 banor (26)1:06:30+23:14

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Torgny Lindström4 banor (4)1:18:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser