Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomarnas Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomarnas Natt-KM
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: torsdag 23 november 2017

D16

4 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK42:4910:39
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd

H16

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK30:407:37
2Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK35:02+4:228:42
3Simon NordbergGöteborg-Majorna OK36:22+5:429:02
4Ivan Magnusson Göteborg-Majorna OK53:27+22:4713:17
Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OKej godkänd

H14

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NordbergGöteborg-Majorna OK28:588:28

D12

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK24:3910:01
2Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK26:24+1:4510:43
3Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK35:45+11:0614:31
4Stella AlbrektsonGöteborg-Majorna OK37:51+13:1215:23
5Freja Nilsson Göteborg-Majorna OK39:13+14:3415:56
6Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK58:28+33:4923:46

H12

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK17:287:06
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK17:38+0:107:10

D10

2 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK20:499:40
2Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK21:02+0:139:46
3Himla Axelsson Göteborg-Majorna OK29:54+9:0513:54
4Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK30:01+9:1213:57
5Märta BöregårdGöteborg-Majorna OK38:29+17:4017:53
6Siri Bergman Göteborg-Majorna OK41:36+20:4719:20
7Moa HolmbergGöteborg-Majorna OK51:05+30:1623:45
8Ina BärgmanGöteborg-Majorna OK54:58+34:0925:33

H10

2 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ValentinGöteborg-Majorna OK16:487:48
2Axel PerssonGöteborg-Majorna OK23:16+6:2810:49
3Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK30:34+13:4614:13
4Jonas LeireGöteborg-Majorna OK34:28+17:4016:01
5Iker FranzénGöteborg-Majorna OK47:19+30:3122:00
6Axel Hofflander Göteborg-Majorna OK49:56+33:0823:13
7Sixten BöregårdGöteborg-Majorna OK51:22+34:3423:53
Emil Hofflander Göteborg-Majorna OKutgått

Öppen motion 3

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK27:0511:00

Öppen motion 8

4 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AndréGöteborg-Majorna OK44:2811:03
2Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK47:58+3:3011:55
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK48:15+3:4712:00
4Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK52:18+7:5013:00
5Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK55:33+11:0513:49
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser