Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK Zonträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK Zonträning
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: lördag 16 december 2017

ÖM2

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Molly WirefeldtNybro OK20:13
2Andreas fågelströmTorsås OK20:38+0:25
3Rasmus Karlsson EkengrenTorsås OK21:58+1:45
4Anna GustavssonKalmar OK24:02+3:49 Ladda ner rutt i gpx-format
5Axel ErikssonKexholms SK25:37+5:24
6Agnes ErikssonKexholms SK26:46+6:33
7Karolina BoreliusKalmar OK44:46+24:33

ÖM5

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Anna HagbergKalmar OK32:40
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK35:43+3:03
3Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK38:00+5:20
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:29+7:49
5Lukas HagbergKalmar OK40:37+7:57
6Sivert AxelssonKalmar OK41:00+8:20
7Ros-Mari KarlssonNybro OK43:46+11:06
8Britt AxelssonNybro OK52:58+20:18
9Simon WaxegårdTorsås OK59:16+26:36
9Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK59:16+26:36

ÖM8

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Tobias BorgerKalmar OK42:22
2Magnus ErikssonKexholms SK47:09+4:47
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK47:41+5:19
4Magnus OlssonTorsås OK48:00+5:38
5Ulf LundbergKalmar OK49:59+7:37
6Lisa OlssonTorsås OK50:16+7:54
7Filippa SöderbergKalmar OK51:09+8:47
8Fredrik KarlssonNybro OK51:58+9:36
9Jan DanielssonKalmar OK54:12+11:50
10Kristina JohanssonKalmar OK55:57+13:35
11Catrine OlssonTorsås OK1:00:05+17:43
12Lars-Åke ÅbergKalmar OK1:01:03+18:41
13Leif LindströmNybro OK1:02:05+19:43
14Anna NyqvistKalmar OK1:03:54+21:32
15Håkan AlgotssonTorsås OK1:05:28+23:06
16Anne LindellKalmar OK1:07:04+24:42
Karolina KarlssonNybro OKej godkänd
Caroline LiljebjörnNybro OKej godkänd
Magnus NilssonTorsås OKej godkänd
Henrik PeterssonNybro OKej godkänd

ÖM9

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Nils Hammaräng GripOK Orion41:57
2Gustav OlssonTorsås OK49:23+7:26
3Mats SöderbergKalmar OK50:40+8:43
4Adrian SkobeKalmar OK54:14+12:17
5Jonas PerssonTorsås OK56:43+14:46
6Viktor SkobeKalmar OK1:00:10+18:13
7Olle BjörneldKalmar OK1:01:14+19:17
8Maria JohanssonTorsås OK1:02:39+20:42
9Edvin StrandbergKalmar OK1:05:35+23:38
10Simon FogelströmTorsås OK1:16:34+34:37
11Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:35:03+53:06
12Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK1:49:44+1:07:47
12Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:49:44+1:07:47
Isak HagbergKalmar OKutgått
Liselotte KlemmingKalmar OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser