Officiell resultatlista för Nattcup 2, Vänersborgs SK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 2, Vänersborgs SK
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 28 november 2017

Långa

6 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad46:056:47
2Tommy AnderssonVänersborgs SK46:13+0:086:48
3Eskil TryggöTrollhättans SOK50:38+4:337:28
4Linus KristianssonTrollhättans SOK52:50+6:457:47
5Johan SjögrenVänersborgs SK57:27+11:228:28
6Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:03:00+16:559:17
7Jan HanssonStenungsunds OK1:07:42+21:379:59
8Martin LarssonHestra IF1:11:03+24:5810:28
9Jesper SjögrenHestra IF1:12:55+26:5010:45
10Malin KristianssonTrollhättans SOK1:13:44+27:3910:52
11Björn KristianssonTrollhättans SOK1:13:48+27:4310:53
12Anders BjörklundTrollhättans SOK1:22:00+35:5512:05

Mellan

4 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK43:208:59
2Anders AxelssonOK Skogsvargarna49:21+6:0110:14
3Magnus VedinTrollhättans SOK51:12+7:5210:37
4Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK51:28+8:0810:40
5David AlménTrollhättans SOK55:22+12:0211:29
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK55:28+12:0811:30
7Magnus KarlssonRyda SK55:30+12:1011:30
8Peter StrömdahlOK Skogsvargarna59:45+16:2512:23
9Julia BirathStenungsunds OK1:03:36+20:1613:11
10Christina BirathStenungsunds OK1:03:47+20:2713:13
Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOKej godkänd
Robert EnbomVänersborgs SKej godkänd
Erik BacklundTrollhättans SOKej start
Linus BacklundTrollhättans SOKej start

Kort Svår

2 740 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas KarlssonFrämmestads IK34:2312:32
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna34:36+0:1312:37
3Viggo AnderssonTrollhättans SOK34:40+0:1712:39
4Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna34:46+0:2312:41
5Karin LaurellOK Flundrehof36:03+1:4013:09
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK38:32+4:0914:03
7Lars EkbergTrollhättans SOK39:43+5:2014:29
8Sören KnutsTrollhättans SOK39:54+5:3114:33
9Lars LjungbergTrollhättans SOK41:13+6:5015:02
10Sara HelmerssonOK Skogsvargarna50:12+15:4918:19
11Mats HelmerssonOK Skogsvargarna50:16+15:5318:20
12Eva BäcklundTrollhättans SOK55:55+21:3220:24
Sofia GustafssonTrollhättans SOKej godkänd
Maria TryggöTrollhättans SOKej start

Lätta

1 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK14:328:18
2Andrea EnbomVänersborgs SK14:53+0:218:30
3Linn EnbomVänersborgs SK15:04+0:328:36
4Ida AnderssonVänersborgs SK15:16+0:448:43
5Berkley StaggOK Skogsvargarna18:41+4:0910:40
6Malte AnderssonTrollhättans SOK22:50+8:1813:02
7Anton PålssonKlubblös22:51+8:1913:03
8Caroline AnderssonTrollhättans SOK23:01+8:2913:09
9Lars HolmOK Gipen28:07+13:3516:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser