Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pölder Sport Nattcup deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pölder Sport Nattcup deltävling 1
Arrangörsorganisation: Orienteringscentrum Kristianstad
Datum: torsdag 30 november 2017

Långa

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:34:25
2Håkan GunnarssonFK Göingarna1:35:35+1:10
3Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:40:33+6:08
4Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:41:26+7:01
5Magnus LarssonFK Göingarna1:46:52+12:27
Henrik LarssonFK Göingarnaej start

Mellan

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Granqvist MagnusFK Göingarna1:11:41
2Anders SelinFK Göingarna1:13:29+1:48
3Ella SöderbergOK Skogsfalken1:27:13+15:32
4Ola SöderbergOK Skogsfalken1:27:17+15:36
5Edvin SelinFK Göingarna1:28:09+16:28
6Hilma HolmströmHärlövs IF1:28:13+16:32
7Hilda AxelssonFK Göingarna1:28:38+16:57
8Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:29:47+18:06
9Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad1:40:12+28:31
10Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad2:03:12+51:31
11Nelli OlvegårdFK Göingarna2:19:13+1:07:32
12Jesper HåkanssonFK Göingarna2:21:17+1:09:36
13Paul IripFK Göingarna2:41:35+1:29:54
Torgny HolmströmHärlövs IFej godkänd
Anders NilssonFK Göingarnaej godkänd
Marie SvenssonFK Åsenej godkänd
Anders NilssonFK Göingarnaej start

Korta

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad37:36
2Alice OlvegårdFK Göingarna40:28+2:52
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna40:31+2:55
4Tuva SelinFK Göingarna40:35+2:59
5Ola MartnerOK Pan-Kristianstad45:26+7:50
6Kerstin TjernlundOK Vilse 8752:15+14:39
7Ingmar OlssonOK Vilse 8752:18+14:42
8Tore TjernlundOK Vilse 8754:33+16:57
9Anders PerssonOK Vilse 871:03:16+25:40
10Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:04:03+26:27
11Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:04:04+26:28
Svante SelinFK Göingarnaej godkänd
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej godkänd
Wilmer SelinFK Göingarnaej start

Gula

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna43:59
2Claes OlvegårdFK Göingarna44:25+0:26
3Kerstin OlvegårdFK Göingarna49:21+5:22
4Karin JohanssonFK Göingarna57:47+13:48
5Arne PerssonOK Gynge58:10+14:11
6Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:19:21+35:22
7Göran FastOK Pan-Kristianstad1:19:26+35:27
test FK Göingarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser