Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lännamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lännamedeln
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: lördag 6 april 2019

D21 Elit

4 490 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RisbyOK Kåre35:067:49
2Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK35:35+0:297:55
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF35:50+0:447:58
4Magdalena OlssonStora Tuna OK36:03+0:578:01
5Sara EskilssonAlfta-Ösa OK37:41+2:358:23
6Stina NordinSundsvalls OK37:58+2:528:27
7Rebecka LindbergOK Roslagen38:05+2:598:28
8Frida SandbergStora Tuna OK38:34+3:288:35
9Jenny ErikssonOK Kåre39:24+4:188:46
10Galina RibediucHellas Orientering39:30+4:248:47
11Hilda ForsgrenOK Linné39:53+4:478:52
12Gunilla SvärdIF Thor40:06+5:008:55
13Jonna JungåkerSundsvalls OK40:44+5:389:04
14Maria BjörklundStora Tuna OK41:18+6:129:11
15Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK41:58+6:529:20
16Julia OhlssonOK Linné43:18+8:129:38
17Elin SjölanderOK Rodhen43:44+8:389:44
18Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK44:32+9:269:55
19Elin DahlinDomnarvets GOIF44:43+9:379:57
20Kristin OlovssonOK Linné45:14+10:0810:04
21Annika CarlbergSundsvalls OK45:30+10:2410:08
22Hedwig HaasOK Linné45:55+10:4910:13
23Julia AdolfssonOK Kåre46:04+10:5810:15
24Sara JohanssonDomnarvets GOIF46:32+11:2610:21
25Maria SjölanderOK Rodhen47:15+12:0910:31
25Johanna SjölundSundsvalls OK47:15+12:0910:31
27Karin ElfvingDomnarvets GOIF49:55+14:4911:07
28Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK49:59+14:5311:07
29Rebecka AdolfssonOK Kåre50:28+15:2211:14
30Ann-Sofi KarlssonGävle OK50:29+15:2311:14
31Laura AngeloAttunda OK50:40+15:3411:17
32Kristin BomanGävle OK51:01+15:5511:21
33Malin CarlssonSöders-Tyresö51:37+16:3111:29
34Eva ElfvingDomnarvets GOIF53:29+18:2311:54
35Lisa JohanssonOK Rodhen54:10+19:0412:03
36Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna55:42+20:3612:24
37Karin HagwallLunds OK56:32+21:2612:35
38Sandra NäslundOK Linné1:00:41+25:3513:30
Sara KindlundIFK Mora OKej godkänd
Jessica HallidayDomnarvets GOIFej godkänd
Linnea TroengOK Linnéej start
Hanna BarkegrenOK Kåreej start
Stina GranefeltOK Tyrej start

H21 Elit

5 090 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ForsbergStora Tuna OK31:346:12
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre32:31+0:576:23
3Jonas GustafssonOK Kåre32:32+0:586:23
4Linus RappIFK Mora OK35:30+3:566:58
5Waldemar AnderssonLånghundra IF35:40+4:067:00
6Sven AschwandenStora Tuna OK35:51+4:177:02
7Johannes RidefeltOK Linné36:03+4:297:04
8Niklas LöwegrenStora Tuna OK37:17+5:437:19
9Jakob AnderssonOK Linné37:20+5:467:20
10Anders JanssonTäby OK37:47+6:137:25
11Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF38:04+6:307:28
12Gustav ÖhgrenOK Kåre38:08+6:347:29
13Börje PaulerSkogslöparna38:11+6:377:30
14Robert JohanssonTäby OK38:12+6:387:30
15Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF38:31+6:577:34
16Anton LifRehns BK38:38+7:047:35
17Anders AxlingSundsvalls OK39:24+7:507:44
18Olof ErikssonOK Linné39:50+8:167:49
19Patrik SvedbergGävle OK40:03+8:297:52
20Karl EngesAttunda OK41:16+9:428:06
21Sixten HillerhagOK Linné41:24+9:508:08
22Simon HodlerIFK Mora OK42:12+10:388:17
23Lasse JanssonGävle OK43:03+11:298:27
24Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna43:12+11:388:29
25Carl NäslundVästerås SOK43:17+11:438:30
26Csaba GössweinOK Linné43:39+12:058:34
27Torbjörn JacobssonOK Rodhen44:06+12:328:39
28Simon AnderssonOK Rodhen44:18+12:448:42
28Erik HanssonGävle OK44:18+12:448:42
30Ivan ForsgrenOK Tisaren44:51+13:178:48
31Markus LangStora Tuna OK44:53+13:198:49
32Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken45:49+14:159:00
33Anders VedinSundsvalls OK45:51+14:179:00
34Joel LännevallOK Roslagen45:56+14:229:01
34David SundströmSöderhamns OK45:56+14:229:01
36Olle NilssonOK Linné46:22+14:489:06
37Rikard ClaessonStora Tuna OK47:29+15:559:19
38Lars JakobssonCentrum OK49:40+18:069:45
39Samuel HedlundLånghundra IF49:44+18:109:46
40Richard HejdenbergGävle OK52:00+20:2610:12
41Olov EricsonAlfta-Ösa OK55:45+24:1110:57
42Mårten OlssonGävle OK57:55+26:2111:22
43Aleksandr ManoilovJärfälla OK58:31+26:5711:29
44Erik OlssonGävle OK1:00:10+28:3611:49
45Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:00:26+28:5211:52
46Roman RyapolovIFK Mora OK1:00:43+29:0911:55
47Niklas WraneSöders-Tyresö1:00:49+29:1511:56
48Johan NordinSundsvalls OK1:06:29+34:5513:03
49Emanuel NäslundSkogslöparna1:09:10+37:3613:35
50Arvid StrandbergSkogslöparna1:10:06+38:3213:46
Adrian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Daniel DuhlboIFK Mora OKej godkänd
Johan PerssonAttunda OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Fredrik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKej godkänd
Anton StrandbergSkogslöparnaej start
Erik BomanGävle OKej start
Carl-Johan HögbergOK Linnéej start
Johan HallgrenBjursås OKej start

D20 Elit

3 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK31:428:02
2Ronja HuggStora Tuna OK34:45+3:038:49
3Eliane DeiningerIFK Mora OK38:34+6:529:47
4Malva SteenOK Enen42:18+10:3610:44
5Maja MörthStora Tuna OK46:25+14:4311:46
6Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:06:39+34:5716:54
Hanna KjellinSundsvalls OKej start
Ronja JungåkerOK Kåreej start

H20 Elit

4 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ÖhgrenOK Kåre33:247:30
2Axel BergströmOK Rodhen35:17+1:537:55
3Oskar EdvardssonJärfälla OK36:16+2:528:08
4Simon DahlbergOK Nolaskogsarna38:07+4:438:33
5Edvin NordströmTäby OK41:44+8:209:22
6Emil GrehnOK Rodhen44:57+11:3310:06
7Walter LagerhällRehns BK48:02+14:3810:47
8Måns ErikssonSundsvalls OK55:59+22:3512:34

D18 Elit

3 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen28:057:44
2Kajsa BogrenSundbybergs IK30:26+2:218:23
3Lovisa WigertzLånghundra IF33:22+5:179:11
4Therese NilssonOK Österåker33:58+5:539:21
5Agnes BromanOK Roslagen36:21+8:1610:00
6Moa HjorthDomnarvets GOIF37:14+9:0910:15
7Klara AnderssonDomnarvets GOIF38:00+9:5510:28
8Tilda ÖstbergStora Tuna OK38:59+10:5410:44
8Elsa NilssonDomnarvets GOIF38:59+10:5410:44
10Sofia EdvardssonJärfälla OK40:10+12:0511:03
11Tilde EngbergHärnösands OK40:17+12:1211:05
12Clara SpikLeksands OK40:30+12:2511:09
13Julia NordlanderSundsvalls OK42:24+14:1911:40
14Anna LithellOK Linné46:59+18:5412:56
15Emilia BergströmOK Rodhen49:22+21:1713:35
16Amelie JosefssonSkogslöparna50:46+22:4113:59
17Linnea PerssonValbo AIF1:00:08+32:0316:33
18Sara SundinWaxholms OK1:03:26+35:2117:28
19Karin WedmanVästerbergslagens OL1:04:35+36:3017:47
Sofia IversAttunda OKej godkänd
Ida HofstedtTäby OKej godkänd
Cornelia IvarssonOK Hammarenej godkänd
Alice PalmgrenSundsvalls OKej godkänd
Tilda GolsäterKorsnäs IF OKej start

H18 Elit

4 110 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna31:077:34
2Anton SilierJärfälla OK33:05+1:588:02
3Jonas CarlssonStora Tuna OK34:20+3:138:21
4Henrik PetrisiVästerbergslagens OL34:41+3:348:26
5David MelinOK Rodhen35:02+3:558:31
6Axel Leijon ThorellLånghundra IF35:16+4:098:34
7Karl GranathOK Kåre35:27+4:208:37
8Samuel LindénAttunda OK36:51+5:448:57
9John McLellandOK Rodhen38:24+7:179:20
10Axel LundgrenSundsvalls OK40:13+9:069:47
11Isak BerggrenGävle OK41:16+10:0910:02
12Emil BoströmOK Linné43:04+11:5710:28
13Isak ErikssonOK Nolaskogsarna44:24+13:1710:48
14Alfred LiljeströmGävle OK47:32+16:2511:33
15Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF48:04+16:5711:41
16Arvid RoosOK Linné50:41+19:3412:19
17Melker NordgrenOK Kåre55:04+23:5713:23
18Felix SilverGävle OK55:28+24:2113:29
19Axel HedströmÖstersunds OK56:00+24:5313:37
20Henry SvensVästerbergslagens OL58:00+26:5314:06
21Hannes LindahlSundsvalls OK1:00:16+29:0914:39
22Erik BrandtDomnarvets GOIF1:06:56+35:4916:17
23Jonne LiukkonenSundsvalls OK1:08:58+37:5116:46
24Lukas JohanssonSundsvalls OK1:18:45+47:3819:09
Oskar SundblomRånäs OKej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Valtteri KankainenTurun Suunnistajatej start
Jakob SjöbergGävle OKej start

D21

3 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena OlssonBrunflo IF48:4912:50
2Johanna RagvaldOK Linné50:26+1:3713:16
3Charlotte IhrforsOK Linné51:27+2:3813:32
4Rachel CollinsIFK Hedemora OK55:25+6:3614:35
5Kadri KalvoSundsvalls OK59:21+10:3215:37
6Evelina JohanssonGävle OK59:37+10:4815:41
Amanda DanielsAvesta OKej godkänd

H21

4 720 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor44:439:28
2Thomas EkKöping-Kolsva OK45:56+1:139:43
3Johannes EklundRånäs OK46:15+1:329:47
4Cristian LarssonKöping-Kolsva OK46:30+1:479:51
5Viktor LindbergOK Roslagen48:09+3:2610:12
6Ivan KuzminSundsvalls OK49:23+4:4010:27
7Joel HallbergIFK Hedemora OK50:04+5:2110:36
8Johan CelanderKöping-Kolsva OK50:23+5:4010:40
9Henrik HamreforsVästerås SOK51:14+6:3110:51
10Kristoffer OhlinRånäs OK51:18+6:3510:52
11Rickard BomanIF Thor52:53+8:1011:12
12Erik ToomingasSundsvalls OK53:18+8:3511:17
13Thomas OhlinRånäs OK53:29+8:4611:19
14Magnus OhlinRånäs OK55:26+10:4311:44
15Fredrik BromanAlfta-Ösa OK57:00+12:1712:04
16Anders OhlinRånäs OK57:55+13:1212:16
17Alexander AlnessLånghundra IF58:10+13:2712:19
18Alexander EklundRånäs OK1:09:25+24:4214:42
19Linus LindbergSkogslöparna1:24:19+39:3617:51
Marcus RamströmOK Kåreej start

D18

3 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa NilssonAttunda OK44:0312:16
2Isabella JoonsLeksands OK54:00+9:5715:02
3Hedvig SundstedtRasbo IK1:04:57+20:5418:05
4Emma IsacssonOK Linné1:05:23+21:2018:12

H18

3 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville FontellOK Enen35:519:52
2Albin ErikssonIF Thor1:01:46+25:5517:00

D16

3 480 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre30:018:37
2Cornelia KrafftLänna IF32:24+2:239:18
3Elisabeth LarssonOK Södertörn32:30+2:299:20
4Johanna RoosOK Linné33:02+3:019:29
5Sara ÅbomGävle OK33:54+3:539:44
6Ebba OttossonGävle OK35:20+5:1910:09
7Alma WallmanVästerbergslagens OL35:37+5:3610:14
8Elsa LindahlHärnösands OK36:06+6:0510:22
9Hanna JonsellIF Thor37:52+7:5110:52
10Olga RindeskogVästerbergslagens OL39:15+9:1411:16
11Anja NilssonDomnarvets GOIF39:28+9:2711:20
12Sara SundqvistLånghundra IF39:44+9:4311:25
13Tuva-Cajsa SpikLeksands OK39:47+9:4611:25
14Moa LundinOK Linné41:25+11:2411:54
15Lisa NilssonOK Linné41:54+11:5312:02
16Ellen HannrupIF Thor42:08+12:0712:06
17Tyra ForsbergValbo AIF43:18+13:1712:26
18Fanny CedstedtLånghundra IF43:29+13:2812:29
19Lovisa MasesStora Tuna OK45:42+15:4113:07
20Junia WinningeLånghundra IF46:56+16:5513:29
21Agnes WallinKorsnäs IF OK48:03+18:0213:48
22Fredrika NordquistTäby OK48:40+18:3913:59
23Elsa GörasLeksands OK49:00+18:5914:04
24Tindra JonssonSkarpnäcks OL49:26+19:2514:12
25Lisa JakobssonSundsvalls OK54:09+24:0815:33
26Ella ServinLånghundra IF55:55+25:5416:04
27Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL58:07+28:0616:42
28Ines AarnioOK Linné58:45+28:4416:52
29Mathilda KarlssonValbo AIF59:04+29:0316:58
30Sofia SundinWaxholms OK1:02:28+32:2717:57
31Agnes WeissLånghundra IF1:05:57+35:5618:57
32Erica KarlssonOK Rodhen1:06:12+36:1119:01
33Elmina MolinHärnösands OK1:10:06+40:0520:08
34Astrid RexSundsvalls OK1:10:52+40:5120:21
35Hanny EdströmHärnösands OK1:14:27+44:2621:23
36Agnes Söllvander EklundOK Rodhen1:21:11+51:1023:19
37Julia NäslundOK Hammaren1:22:46+52:4523:47
38Amanda SchönfeldtSundsvalls OK1:46:46+1:16:4530:40
Emma JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Fannie SjölanderOK Rodhenej godkänd
Elin BryggarKorsnäs IF OKej godkänd
Ellen FunkeLeksands OKej godkänd
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start

H16

3 570 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK22:566:25
2Edvin NilssonLånghundra IF23:15+0:196:30
3Aron HellgrenIF Thor24:07+1:116:45
4Pelle NilssonOK Linné26:23+3:277:23
5Joel GolsäterKorsnäs IF OK26:50+3:547:30
6Elis IversAttunda OK29:04+6:088:08
7Oskar VikströmSundsvalls OK29:10+6:148:10
7Christoffer LindgrenOK Kåre29:10+6:148:10
9Markus HalvarssonLeksands OK30:18+7:228:29
10Edvin LakeSundsvalls OK31:23+8:278:47
11Viktor BoströmOK Linné32:18+9:229:02
12Gustaf HofstedtTäby OK33:03+10:079:15
13Klockar-Eskil NääsLeksands OK37:21+14:2510:27
14Albin WarvelinLånghundra IF37:42+14:4610:33
15Tore PalmgrenSundsvalls OK39:59+17:0311:11
16Simon WahlnäsOK Linné42:20+19:2411:51
17Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln44:28+21:3212:27
18Lucas WannerAvesta OK46:06+23:1012:54
19Fabian SundOK Hammaren46:15+23:1912:57
20Gustav LyckebäckSigtuna OK48:44+25:4813:39
21Simon ClaessonOK Rodhen49:21+26:2513:49
22Viktor KarlssonStorviks IF52:44+29:4814:46
23Edvin MäkinenOK Hammaren53:33+30:3715:00
24Vidar BäckmanFrösö IF1:00:24+37:2816:55
25Filip NordströmSkogslöparna1:02:16+39:2017:26
26Erik FredrikssonStora Tuna OK1:04:44+41:4818:07
27Axel GidlundOK Linné1:09:32+46:3619:28
28Erik BernerssonOK Enen1:11:10+48:1419:56
29Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK1:16:33+53:3721:26
30Jonatan HälldalSkogslöparna1:17:22+54:2621:40
31Tim RobertsHellas Orientering1:33:09+1:10:1326:05
Tore AhlinHellas Orienteringej godkänd
Gustav VisingOK Triangelnej godkänd
Jacob HenrikssonRånäs OKej godkänd
Henrik NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Petter ErlandssonSundsvalls OKej start
Viktor JemthIF Thorej start
Isak DalinLeksands OKej start

D14

2 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK19:517:32
2Elsa KaipeOK Kåre20:51+1:007:55
3Vilma NilssonAttunda OK24:27+4:369:17
4Elsa HedinOK Linné27:45+7:5410:33
5Klara HartOK Linné27:50+7:5910:34
6Alva LarssonOK Linné29:27+9:3611:11
7Alva EliassonSundsvalls OK29:37+9:4611:15
8Ida PalmOK Linné31:03+11:1211:48
9Frida MelinOK Rodhen32:17+12:2612:16
10Enni LundbergOK Kåre33:07+13:1612:35
10Isabel UnnerudLånghundra IF33:07+13:1612:35
12Lovisa DufvaSundsvalls OK33:34+13:4312:45
13Moa BergqvistKorsnäs IF OK34:56+15:0513:16
14Elsa BrandtDomnarvets GOIF35:19+15:2813:25
15Emily KruysIF Thor35:38+15:4713:32
16Elsa Söllvander EklundOK Rodhen35:48+15:5713:36
17Nadine Huss LandströmOK Linné37:32+17:4114:16
18Nora Svedin JakobssonLånghundra IF39:39+19:4815:04
19Nova StattinHärnösands OK40:20+20:2915:20
20Hanna LindqvistÖstersunds OK41:34+21:4315:48
21Stella ÖstblomJärfälla OK42:52+23:0116:17
22Olivia UnnerudLånghundra IF45:30+25:3917:18
23Wilda LundqvistMälarö SOK55:04+35:1320:56
24Rakel RahmHärnösands OK55:06+35:1520:57
25Wilma LarssonSundsvalls OK55:36+35:4521:08
26Emmy RoosIF Thor58:11+38:2022:07
27Signe WikstenGävle OK58:32+38:4122:15
28Rebecka JavehedTäby OK1:02:02+42:1123:35
Elma WikströmOK Hammarenej start
Amanda RådströmOK Enenej start
Liv PaulerSkogslöparnaej start
Ida HellströmAttunda OKej start

H14

2 670 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov NorinSundsvalls OK18:577:05
2Elias WesterberghRasbo IK19:53+0:567:26
3Wille SöderqvistOK Kåre20:26+1:297:39
4Helmer JöhnemarkStora Tuna OK21:02+2:057:52
5Emil ÅbergOK Linné21:07+2:107:54
6Love BylundIF Thor21:11+2:147:56
7Axel AnderssonIF Thor22:11+3:148:18
8Liam HälldalSkogslöparna22:14+3:178:19
9Linus NilssonOK Österåker22:41+3:448:29
10Jens FochsenWaxholms OK22:43+3:468:30
11Svante SandvikAttunda OK22:44+3:478:30
12Joel WallnerAttunda OK22:45+3:488:31
13Felix JohnssonOK Linné23:18+4:218:43
14Aron BromanLänna IF24:11+5:149:03
15Alfred JeppssonOK Hammaren24:50+5:539:18
16Anton EngstrandStorviks IF24:54+5:579:19
17Oskar ErlandssonSundsvalls OK25:47+6:509:39
18Hugo NordlanderSundsvalls OK26:25+7:289:53
19Wilmer RexSundsvalls OK26:46+7:4910:01
20Vigor KjellmanStorviks IF27:36+8:3910:20
21Elis LiukkonenSundsvalls OK27:39+8:4210:21
22Mattias LarssonSundsvalls OK28:49+9:5210:47
23Johan OlarsLeksands OK28:51+9:5410:48
24Malte AlbinssonOK Österåker28:58+10:0110:50
25Hugo ÖrtlundRånäs OK30:30+11:3311:25
26Andrei KuzminSundsvalls OK31:01+12:0411:37
27Joel AllmungsLeksands OK31:02+12:0511:37
28Nils EngbergHärnösands OK31:17+12:2011:42
29Axel TrofastTullinge SK32:57+14:0012:20
30Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL33:18+14:2112:28
31Emil LundgrenSundsvalls OK35:39+16:4213:21
32August GörasLeksands OK36:03+17:0613:30
33Axel HejdenbergGävle OK36:52+17:5513:48
34Theodor Von SethIF Thor37:13+18:1613:56
35Viktor FischerOK Linné37:36+18:3914:04
36Leo SvenreHellas Orientering39:23+20:2614:45
37Hampus KarlssonOK Hammaren39:53+20:5614:56
38Albin JemthIF Thor45:41+26:4417:06
39Leo WikströmOK Hammaren59:40+40:4322:20
Marcus BarbozaAttunda OKej start
Simon NordlanderSundsvalls OKej start
Miro MårtenssonIF Thorej start

D12

2 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PaulerSkogslöparna19:528:42
2Tora JonsellIF Thor21:52+2:009:35
3Ellen HedinOK Linné22:10+2:189:43
4Signe PalmOK Linné23:35+3:4310:20
5Signe ForsbergSkogslöparna23:37+3:4510:21
6Maja MaxénStora Tuna OK24:15+4:2310:38
7Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF24:29+4:3710:44
8Elsa TunbladMälarö SOK25:23+5:3111:07
9Sara RoosOK Linné26:53+7:0111:47
10Svea ForsslundGävle OK28:42+8:5012:35
11Vera JeppssonOK Hammaren29:22+9:3012:52
12Alice HellbergSundbybergs IK30:33+10:4113:23
13Alice FunkeLeksands OK35:33+15:4115:35
14Siri HejdenbergGävle OK35:40+15:4815:38
15Sigrid Gillman WikstrandOK Linné36:06+16:1415:50
16Moa PetterssonOK Linné36:20+16:2815:56
17Tyra StattinHärnösands OK40:21+20:2917:41
18Alma WesselLänna IF44:43+24:5119:36
Ellen AarnioOK Linnéej start

H12

2 460 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK17:267:05
2Petter FochsenWaxholms OK18:58+1:327:42
3Malte GranefeltOK Tyr19:09+1:437:47
4Arvid KjellmanStorviks IF21:10+3:448:36
5Oskar KaipeOK Kåre21:24+3:588:41
6Botvid SimonssonSundbybergs IK22:30+5:049:08
7Alfons WesterberghRasbo IK22:33+5:079:10
8Eskil EngbergHärnösands OK22:47+5:219:15
9Edvin WallnerAttunda OK23:09+5:439:24
10Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf23:45+6:199:39
11Adam EngstrandStorviks IF25:24+7:5810:19
12Adrian RönnbackOK Linné27:05+9:3911:00
13Oskar WennbergStorviks IF27:50+10:2411:18 Ladda ner rutt i gpx-format
14Gustav LindbergOK Roslagen32:25+14:5913:10
15Oliver ErlandssonLänna IF33:21+15:5513:33
16Rickard JemthIF Thor34:01+16:3513:49
17Lukas LindIF Thor34:19+16:5313:56
18Mikael BergOK Enen34:27+17:0114:00
19Elmer NordlanderHärnösands OK34:52+17:2614:10
20Walter SöderqvistOK Kåre35:25+17:5914:23
21Max BoströmJärfälla OK39:46+22:2016:09
22Mose GrafströmAttunda OK39:57+22:3116:14
23Ture NordgrenHärnösands OK44:11+26:4517:57
24Teodor JonssonSkarpnäcks OL44:25+26:5918:03
25Vidar BrodénLeksands OK46:59+29:3319:05
26Benjamin WinningeLånghundra IF51:18+33:5220:51
27Lukas CnattingiusLänna IF1:00:27+43:0124:34
28Tore WenellOK Ravinen1:01:46+44:2025:06
Noel HellbergSundbybergs IKej start
Viktor NilssonOK Linnéej start

D10

1 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HellbergSundbybergs IK13:277:20
2Saga HellbergSundbybergs IK13:40+0:137:28
3Stella Näsman LandhSundbybergs IK14:46+1:198:04
4Greta SandvikAttunda OK15:22+1:558:23
5Ida-Maria EkströmStora Tuna OK15:27+2:008:26
6Sara HartvikLänna IF15:38+2:118:32
7Ellinor KruysIF Thor17:25+3:589:31
8Iris WikströmOK Hammaren19:30+6:0310:39
9Viola ForsbergValbo AIF21:00+7:3311:28
10Kajsa LundgrenOK Hammaren21:24+7:5711:41
11Hedda TunbladMälarö SOK22:00+8:3312:01
12Signe AlbinssonOK Österåker22:57+9:3012:32
13Lovisa FischerOK Linné23:46+10:1912:59
14Märta Gillman WikstrandOK Linné29:47+16:2016:16
15Tuva LarssonOK Linné33:05+19:3818:04
16Flora PetterssonOK Linné33:08+19:4118:06
Elin JavehedTäby OKej godkänd
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKej godkänd
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOKej start

H10

1 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander DufvaSundsvalls OK11:286:15
2Herman EliassonSundsvalls OK11:44+0:166:24
3Alfred WesselLänna IF12:51+1:237:01
4Herman LarssonAlfta-Ösa OK13:28+2:007:21
5Anton ÅbergOK Linné13:54+2:267:35
6Aron LindbergOK Roslagen16:02+4:348:45
7Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf16:26+4:588:58
8Folke JohanssonSundbybergs IK17:53+6:259:46
9Melker KjellmanStorviks IF18:53+7:2510:19
10Kobbe FischerIFK Lidingö SOK18:57+7:2910:21
11Hugo TärnlundOK Linné20:42+9:1411:18
12Ture ForsbergSkogslöparna20:55+9:2711:25
13Love ForsslundGävle OK23:24+11:5612:47
14Erik LjungquistTäby OK23:38+12:1012:54
15Olle GranefeltOK Tyr24:54+13:2613:36
16Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK28:20+16:5215:28
17Harry PetterssonOK Linné39:54+28:2621:48
Ted LindmarkRobertsfors IKej godkänd

D35

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma Pihl SkoogOK Linné35:329:45
2Andrea WesterdahlTäby OK35:38+0:069:47
3Ida Pihl SkogOK Linné39:53+4:2110:57
4Malin KollbergOK Enen53:38+18:0614:44
5Katrina BerganderOK Linné54:29+18:5714:58
6Emeli GrafströmAttunda OK1:05:55+30:2318:06
7Linda WåhlströmIF Thor1:19:34+44:0221:51

H35

4 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joachim WansölinOK Ravinen46:5110:31
2Ulf LindqvistÖstersunds OK50:47+3:5611:24
3Björn JohanssonOK Borgen54:13+7:2212:11
4Joakim LarssonAlfta-Ösa OK1:14:53+28:0216:49

D40

3 610 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK30:508:32
2Karolina HellbergSundbybergs IK33:39+2:499:19
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK33:43+2:539:20
4Anna QuayleOK Nolaskogsarna34:00+3:109:25
5Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK34:53+4:039:39
6Jenny JohanssonValbo AIF35:07+4:179:43
7Helena ForsbergSkogslöparna36:12+5:2210:01
8Jenny ErlandssonSundsvalls OK36:15+5:2510:02
9Jessica SöllvanderOK Rodhen39:04+8:1410:49
10Lena KaskOK Linné40:25+9:3511:11
11Sara TimnerSundsvalls OK40:49+9:5911:18
12Helene NilssonOK Linné43:34+12:4412:04
13Ingela ErikssonGävle OK45:02+14:1212:28
14Annika BjörkOK Linné45:27+14:3712:35
15Annette RoosOK Linné46:14+15:2412:48
16Maria SjöströmIF Åland51:39+20:4914:18
17Åsa BergSigtuna OK58:09+27:1916:06
18Jenny  ÅmanValbo AIF1:01:57+31:0717:09
19Ida SundstedtRasbo IK1:06:21+35:3118:22
20Jenny WallnerAttunda OK1:08:19+37:2918:55
21Åsa KruysIF Thor1:19:22+48:3221:59
Kristina NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Louise JohanssonOK Roslagenej godkänd

H40

4 230 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus FunkeLeksands OK30:157:09
2Patrik SöderqvistOK Kåre33:18+3:037:52
3Robert PedersenJärfälla OK33:21+3:067:53
4Matti JanlövIF Åland34:18+4:038:06
5Gustav NäsmanHaninge SOK34:21+4:068:07
6Anders ErlandssonSundsvalls OK35:58+5:438:30
7Stefan SjölundSkogslöparna37:18+7:038:49
8Mats ÅbergOK Linné37:44+7:298:55
9Björn LjungquistTäby OK38:55+8:409:12
10Olle TyrlandCentrum OK39:32+9:179:20
11Torbjörn EngbergHärnösands OK41:12+10:579:44
12Mattias EklundOckelbo OK49:22+19:0711:40
13Robert LarssonIFK Lidingö SOK51:14+20:5912:06
14Per GöthssonTäby OK54:22+24:0712:51
15Anders LindgrenLånghundra IF56:23+26:0813:19
16Mikael PerssonGävle OK57:54+27:3913:41
17Klockar Mattias NääsLeksands OK1:01:13+30:5814:28
18Magnus NordgrenHärnösands OK1:04:57+34:4215:21
19Mikael BlessbornDomnarvets GOIF1:05:41+35:2615:31
20Mattias NordlanderHärnösands OK1:45:30+1:15:1524:56
Ove OksvoldCentrum OKej start
Anders DalinLeksands OKej start
Mårten FrendeliusKamrat och IF KIFej start
Joakim ÖstblomJärfälla OKej start
Christer JohanssonAlfta-Ösa OKej start

D45

3 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK30:589:23
2Yvonne GrehnOK Rodhen32:02+1:049:42
3Anna Karin OlmIF Thor33:14+2:1610:04
4Tina Näsman LandhSundbybergs IK33:51+2:5310:15
5Anna GillmanOK Linné35:42+4:4410:49
6Charlotte VikströmSundsvalls OK36:37+5:3911:05
7Lena NilssonAttunda OK38:10+7:1211:33
8Marit SöderqvistOK Kåre38:30+7:3211:40
9Anna LundgrenSundsvalls OK41:16+10:1812:30
10Nina IversAttunda OK42:35+11:3712:54
11Anna ElgesjöDomnarvets GOIF42:38+11:4012:55
12Susanna EdströmHärnösands OK43:17+12:1913:06
13Cecilia FochsenWaxholms OK44:38+13:4013:31
14Charlotta PalmgrenSundsvalls OK44:43+13:4513:33
15Pernilla SvedinLånghundra IF45:19+14:2113:43
16Ulrika SilverGävle OK45:22+14:2413:44
17Annika RidellIF Thor46:17+15:1914:01
18Ann RollerJärfälla OK49:07+18:0914:53
19Marita OlarsLeksands OK51:07+20:0915:29
20Eva CedstedtLånghundra IF51:12+20:1415:30
21Gabriella MelinOK Rodhen51:26+20:2815:35
22Hillevi EkstrandGustavsbergs OK51:59+21:0115:45
23Liselott NordgrenOK Kåre55:50+24:5216:55
24Maria EdvardssonJärfälla OK56:22+25:2417:04
25Kajsa LakeSundsvalls OK56:55+25:5717:14
26Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:29:19+58:2127:03
Marica TynellRånäs OKej start
Johanna DalinLeksands OKej start

H45

3 980 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen28:147:05
2Casper GidingKamrat och IF KIF28:23+0:097:07
3Henrik RoosOK Linné31:55+3:418:01
4Staffan Jacobsson SvärdIF Thor31:58+3:448:01
5Magnus GörasLeksands OK33:51+5:378:30
6Jörgen GranefeltOK Tyr34:13+5:598:35
7Ulrik ImbergOK Linné34:14+6:008:36
8Johan BlomsterIF Thor34:20+6:068:37
9Lars LindbomMälarö SOK34:34+6:208:41
10Sven OlssonKorsnäs IF OK34:48+6:348:44
11Mattias NilssonOK Linné35:06+6:528:49
12Bo SegermanIF Thor37:07+8:539:19
13Fredrik JohanssonSundbybergs IK37:23+9:099:23
14Oskar ForsbergSkogslöparna37:26+9:129:24
15Jörgen HellgrenIF Thor38:55+10:419:46
16Mattias LindmarkRobertsfors IK41:42+13:2810:28
17Dan HörnellOK Linné43:34+15:2010:56
18Jonas HälldalSkogslöparna43:43+15:2910:59
19Tommy StenviOK Linné45:49+17:3511:30
20Roger PalmgrenSundsvalls OK48:25+20:1112:09
21Per JemthIF Thor48:44+20:3012:14
22Johan LundbergOK Kåre50:47+22:3312:45
23Stefan BergOK Enen51:55+23:4113:02
24Andreas PerssonRasbo IK53:32+25:1813:27
25Johan WesterberghRasbo IK54:25+26:1113:40
26Henrik TrofastTullinge SK56:05+27:5114:05
27Martin ForsslundGävle OK56:38+28:2414:13
28Carl WennertorpOK Linné57:29+29:1514:26
29Fredrik NilssonLånghundra IF58:14+30:0014:37
30Nils EdvardssonJärfälla OK58:23+30:0914:40
31Patrik ServinLånghundra IF1:05:34+37:2016:28
32Jan RisingerLånghundra IF1:13:13+44:5918:23
33Andreas EhnIF Thor1:15:43+47:2919:01
34Henrik LundgrenSundsvalls OK1:17:24+49:1019:26
35Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:29:48+1:01:3422:33
36Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:34:55+1:06:4123:50
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Ulf BergströmOK Rodhenej godkänd
Roger NilssonOK Linnéej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd
Per EdströmHärnösands OKej godkänd
Magnus JonssonSundsvalls OKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Jonas HolmgrenGustavsbergs OKej start
Thomas RexSundsvalls OKej start
Johan NäslundÖstersunds OKej start

D50

3 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln30:309:14
2Anna Von KrusenstiernaOK Kåre35:29+4:5910:45
3Madeleine LimparAttunda OK37:41+7:1111:25
4Anna LarssonSöders-Tyresö38:40+8:1011:43
5Anneli ÖstbergStora Tuna OK38:54+8:2411:47
6Maria HartOK Linné39:11+8:4111:52
7Åsa SpikLeksands OK40:01+9:3112:07
8Madelene AllmungsLeksands OK40:30+10:0012:16
9Maria StrömbergAvesta OK40:31+10:0112:16
10Madelene BarbozaAttunda OK41:32+11:0212:35
11Karin SteneboAttunda OK42:45+12:1512:57
12Anette SjöbergGävle OK43:01+12:3113:02
13Monica BomanGävle OK44:07+13:3713:22
14Anette ArksandVallentuna-Össeby OL46:20+15:5014:02
15Ann LyrbergValbo AIF48:56+18:2614:49
16Anette BrunanderAttunda OK53:24+22:5416:10
17Karolina VessbyIF Thor54:03+23:3316:22
18Louise NilssonJärfälla OK55:32+25:0216:49
19Cecilia WestströmSundbybergs IK56:18+25:4817:03
20Pia GuståsOK Linné57:12+26:4217:20
21Annette WigertzLånghundra IF1:01:25+30:5518:36
22Camilla NäslundOK Hammaren1:03:02+32:3219:06
23Maria TibellLånghundra IF1:03:39+33:0919:17
Birgitta LindellLånghundra IFej godkänd
Maria KvarnlöfOK Roslagenej godkänd
Lena ÅbomGävle OKej godkänd
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej godkänd

H50

3 730 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK25:586:57
2Ola HultinOK Roslagen26:40+0:427:08
3Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL26:43+0:457:09
4Dan NorinGävle OK28:16+2:187:34
5Lars KarlssonValbo AIF28:23+2:257:36
6Per-Olov WedinIF Thor29:29+3:317:54
7Jonas NordströmOK Roslagen29:31+3:337:54
8Conny ForsbergLånghundra IF29:47+3:497:59
9Anders ÖstbergStora Tuna OK30:15+4:178:06
10Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK30:16+4:188:06
11Jonas GidingVallentuna-Össeby OL30:21+4:238:08
12Mats JonsellIF Thor30:29+4:318:10
13Olov VikströmSundsvalls OK31:16+5:188:22
14Johan HofstedtTäby OK31:54+5:568:33
15Fredrik WikstenGävle OK32:39+6:418:45
16Jan CarlssonSöders-Tyresö33:24+7:268:57
17Christer ArksandVallentuna-Össeby OL33:32+7:348:59
18Erik NorinSundsvalls OK33:34+7:368:59
19Patrik OttossonGävle OK33:59+8:019:06
20Per CarlbergRånäs OK34:08+8:109:09
21Ulf IsacssonOK Linné34:14+8:169:10
22Lars OlssonOK Linné34:35+8:379:16
23Per WintherVästerbergslagens OL34:52+8:549:20
24Magnus HjorthDomnarvets GOIF35:01+9:039:23
25Petter RanefallIF Thor37:01+11:039:55
26Lennart SwahnSundbybergs IK37:40+11:4210:05
26Anders L OlssonGävle OK37:40+11:4210:05
28Johan AnderssonValbo AIF37:57+11:5910:10
29Jan SjulsIF Åland39:26+13:2810:34
30Mats GunnemyrSöders-Tyresö40:01+14:0310:43
31Tomas JonssonVandrarringen40:54+14:5610:57
32Patrik SteenOK Enen41:10+15:1211:02
33Björn OlofssonOK Storsjön42:46+16:4811:27
34Joakim ÅkerlundIF Åland44:23+18:2511:53
35Anders HolmqvistSnättringe SK44:42+18:4411:59
36Daniel UnnerudLånghundra IF47:57+21:5912:51
37Mikael NordquistTäby OK52:50+26:5214:09
38Torgny NäslundSkogslöparna53:50+27:5214:25
39Stefan NordströmSigtuna OK55:16+29:1814:49
40Michael LindeIF Åland58:17+32:1915:37
41Bo AnderssonIF Thor1:02:39+36:4116:47
42Joachim LandströmOK Linné1:04:31+38:3317:17
43Eric RollerJärfälla OK1:06:42+40:4417:52
Johan SundinWaxholms OKej godkänd
Ola JernströmAvesta OKej start

D55

3 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK33:2910:56
2Kia NordströmTäby OK33:50+0:2111:03
3Dorothe SpillmannIF Thor34:02+0:3311:07
4Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK35:11+1:4211:29
5Ulla MolinAttunda OK35:21+1:5211:33
6Katarina BengtssonLånghundra IF38:21+4:5212:31
7Cathrine JohanssonTierps SOK38:56+5:2712:43
8Ann-mari SilfverLånghundra IF41:31+8:0213:34
9Karin JanssonOK Rodhen44:46+11:1714:37
10Lena NilssonOK Linné46:44+13:1515:16
11Mia GustafssonOK Kåre46:47+13:1815:17
12Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK51:11+17:4216:43
13Carina JacobssonOK Rodhen54:40+21:1117:51
14Charlotte EngesAttunda OK56:34+23:0518:29
15Annika LundströmVäsby OK57:55+24:2618:55
16Anna-Karin AdolfssonOK Kåre1:00:22+26:5319:43
Annika SvenssonSolna OKej godkänd
Madelene BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Gunnel RaskIFK Mora OKej godkänd
Camilla AdlertegOK Enenej godkänd

H55

3 730 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen28:227:36
2Tommy ÅhmanLånghundra IF31:48+3:268:31
3Peter HambäckLånghundra IF32:35+4:138:44
4Jan-Olof BogrenSundbybergs IK34:13+5:519:10
5Tryggve RönnqvistOK Linné34:47+6:259:19
6Mats JavehedTäby OK35:12+6:509:26
6Peo SvenskStora Tuna OK35:12+6:509:26
8Michael HolmgrenIF Thor35:22+7:009:28
9Kenneth HermanssonSigtuna OK36:40+8:189:49
10Ulf K. RaskIFK Mora OK38:19+9:5710:16
11Sven WigertzLånghundra IF38:28+10:0610:18
12Anders JönssonOK Triangeln38:48+10:2610:24
13Mats LundinLånghundra IF39:13+10:5110:30
14Ulf RådbergOK Roslagen40:19+11:5710:48
15Jan LindellLånghundra IF40:20+11:5810:48
16Björn AlbinssonIFK Mora OK41:07+12:4511:01
17Lars ÖhrmanStockholms OK41:33+13:1111:08
18Jan-Olov BergmanVästerås SOK43:15+14:5311:35
19Håkan RedtzerAttunda OK44:01+15:3911:48
20Karl-Erik EngblomValbo AIF45:00+16:3812:03
21Leif MörkforsJärfälla OK46:10+17:4812:22
22Ulf HamreforsVästerås SOK47:47+19:2512:48
23Hans MalmbergWaxholms OK49:24+21:0213:14
24Mats JönssonKorsnäs IF OK50:36+22:1413:33
25Lennarth KarlssonValbo AIF53:20+24:5814:17
26Anders S NybergSäterbygdens OK54:47+26:2514:41
27Ansgar SimonssonSundbybergs IK56:11+27:4915:03
28Jonas NäslundOK Hammaren1:15:57+47:3520:21
29David SöderströmSala OK1:21:23+53:0121:49
Magnus BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Peter EklövOK Linnéej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej start
Bosse WiggeDomnarvets GOIFej start

D60

2 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva GrapeDalaportens OL29:4710:35
2Carina DoyleSundbybergs IK33:43+3:5611:59
3Agneta OlivestamVimmerby OK38:28+8:4113:41
4Lena LarssonSala OK39:25+9:3814:01
5Brita NilssonOK Linné40:54+11:0714:33
6Eva ElnerudSigtuna OK42:23+12:3615:04
7Kristina HammarfalkÖstersunds OK44:26+14:3915:48
8Maria SkantzOK Triangeln44:29+14:4215:49
9Birgitta PetersenOK Enen49:44+19:5717:41
10Tanja-Birgit SöderströmSala OK49:56+20:0917:46
11Eva WareniusAvesta OK53:32+23:4519:03
12Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:08:37+38:5024:25
Susanne HolmbergOK Södertörnej godkänd
Inger LilliehöökOK Linnéej godkänd

H60

3 690 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna28:107:37
2Mats TibellLånghundra IF29:02+0:527:52
3Andreas HjertsonOK Linné29:44+1:348:03
4Björn-Ove PetterssonAttunda OK29:48+1:388:04
5Thomas EricsonAlfta-Ösa OK30:25+2:158:14
6Tommy HolmérVäsby OK30:31+2:218:16
7Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK30:56+2:468:22
8Lars OhlinRånäs OK32:16+4:068:44
9Ulf ErikssonStora Tuna OK33:35+5:259:06
10Peter LundbergJärfälla OK34:35+6:259:22
11Jan NordinSundsvalls OK35:11+7:019:32
12Peter RidefeltOK Linné35:49+7:399:42
13Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL37:40+9:3010:12
14Peder KarlssonRånäs OK38:57+10:4710:33
15Tommy BergerGävle OK40:23+12:1310:56
16Anders LöfgrenJärfälla OK40:43+12:3311:02 Ladda ner rutt i gpx-format
17Göran DoyleSundbybergs IK42:36+14:2611:32
18Sten-Olof MatssonLeksands OK42:41+14:3111:34
19Kjell BomanSöderhamns OK43:59+15:4911:55
20Mats LundmanOK Roslagen47:44+19:3412:56
21Leif StrandbergSkogslöparna47:56+19:4612:59
22Lars ForsstedtSöders-Tyresö48:04+19:5413:01
23Jan GottfridssonNorbergs OK50:19+22:0913:38
24Mats KarlssonOK Ödmården50:43+22:3313:44
25Göran HedmanValbo AIF55:11+27:0114:57
26Christer SegerquistGävle OK56:17+28:0715:15
27Lars LandströmLånghundra IF1:04:07+35:5717:22
28Sven-Erik LevinTierps SOK1:05:57+37:4717:52
29Per-Erik NyströmRånäs OK1:24:51+56:4122:59
30Kenneth PetterssonJärfälla OK1:28:29+1:00:1923:58
Lennart StrandbergSkogslöparnaej godkänd
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Peter OlssonTäby OKej start

D65

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné32:0811:59
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen37:28+5:2013:58
3Gunlis LarssonOK Enen38:59+6:5114:32
4Ulla GummesonVäsby OK41:33+9:2515:30
5Marita BergSigtuna OK48:42+16:3418:10
Kristina WåhlinVästerås SOKej godkänd

H65

3 360 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK28:408:31
2Peter LidholmIFK Hedemora OK29:54+1:148:53
3Roland WareniusAvesta OK29:57+1:178:54
4Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF30:27+1:479:03
5Ingemar GardSöders-Tyresö33:10+4:309:52
6Karl-Erik JohanssonOK Södertörn33:15+4:359:53
7Thom SandvikAvesta OK36:17+7:3710:47
8Göran LarssonSala OK37:50+9:1011:15
9Mats HemströmGävle OK39:15+10:3511:40
10Stig AnderssonOK Linné40:24+11:4412:01
11Tor-Olof BlomsterIF Åland41:11+12:3112:15
12Olov SöderqvistDalaportens OL42:33+13:5312:39
13Bo DavidssonSolna OK42:39+13:5912:41
14Lars BoudrieVäsby OK43:34+14:5412:57
15Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL44:04+15:2413:06
16Leo JohanssonVandrarringen44:16+15:3613:10
17Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL45:18+16:3813:28
18Jörgen HellbergTäby OK45:44+17:0413:36
19Thomas NybergAvesta OK45:47+17:0713:37 Ladda ner rutt i gpx-format
20Tommy HöglundLånghundra IF47:58+19:1814:16
21Lars JanlövIF Åland48:49+20:0914:31
22Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF53:09+24:2915:49
23Sven HedmanAttunda OK56:35+27:5516:50
24Kjell JanssonLånghundra IF1:03:55+35:1519:01
25Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:10:44+42:0421:03
Bengt SöderqvistDalaportens OLej godkänd
Hasse ÅbergValbo AIFej godkänd
Mats LiljaOK Enenej godkänd
Rolf KullaValbo AIFej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej start
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start
Arne HolmerIFK Mora OKej start

D70

2 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF33:3613:20
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF33:50+0:1413:25
3Birgitta KlangLånghundra IF34:10+0:3413:33
4Karin DelinAlfta-Ösa OK35:59+2:2314:16
5Margareta HagstedtVäsby OK36:00+2:2414:17
6Christina WestmanHudiksvalls OK36:43+3:0714:34
7Anne LundmarkJärfälla OK38:33+4:5715:17
8Gun-Inger SahlbergLånghundra IF41:29+7:5316:27
9Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK44:59+11:2317:51
10Marianne SellgrenSigtuna OK52:22+18:4620:46
11Elke WilkeTierps SOK1:02:35+28:5924:50
Lena LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Ingalill TimgrenOK Österåkerej godkänd

H70

2 940 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK29:4510:07
2Anders SellgrenSigtuna OK33:05+3:2011:15
3Per ElfströmÅrsunda IF35:42+5:5712:08
4Lars WestinVallentuna-Össeby OL35:52+6:0712:11
5Gunnar EricssonGävle OK37:09+7:2412:38
6Lars StrinnholmÖstersunds OK37:28+7:4312:44
7Åke HöglundTimrå SOK37:41+7:5612:49
8Bjarne BlomsterIF Åland38:43+8:5813:10
9Bengt A PerssonOckelbo OK39:14+9:2913:20
10Ove ÅbergStorviks IF39:43+9:5813:30
11Stig OvelandValbo AIF41:21+11:3614:03
12Östen ErikssonAvesta OK41:48+12:0314:13
13Jan BojlingSolna OK44:43+14:5815:12
14Göran LarboAttunda OK45:09+15:2415:21
15Tommy WåhlinVästerås SOK45:16+15:3115:23
16Boris HolmbergIF Åland45:30+15:4515:28
17Folke BoströmOK Linné46:50+17:0515:55
18Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK47:15+17:3016:04
19Sven-Erik KempeOK Hammaren47:26+17:4116:08
20Tomas ÅhgrenLånghundra IF47:35+17:5016:11
21Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK48:15+18:3016:24
22Bengt FribergJärfälla OK48:32+18:4716:30
23Sven PihlEnköpings AIF51:43+21:5817:35
24Anders EdlingOK Linné52:05+22:2017:42
25Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden53:52+24:0718:19
26Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF55:23+25:3818:50
Yngve PerssonTierps SOKej start

D75

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK28:1914:44
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK33:10+4:5117:16
3Ulla HellmanSundsvalls OK38:47+10:2820:11
4Eva von HeijneSigtuna OK40:48+12:2921:15
5UC Lybert ErikssonVäsby OK44:59+16:4023:25
6Caje JacobssonIF Thor1:01:26+33:0731:59
7Pia VikströmTäby OK1:03:58+35:3933:18
8Yvonne RoosAttunda OK1:05:03+36:4433:52

H75

2 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK33:3012:24
2Bengt ErikssonVäsby OK35:32+2:0213:09
3Per SundbergGävle OK38:04+4:3414:05
4Thord RådbergOK Roslagen39:18+5:4814:33
5Bertil HolmgrenGävle OK43:04+9:3415:57
6Lennart TorstenssonOK Rodhen43:37+10:0716:09
7Håkan BoijeAttunda OK46:02+12:3217:02
8Göran NilssonValbo AIF46:40+13:1017:17
9Per-Olov AnderssonOK Linné48:08+14:3817:49
10Sven-Olov NorlinRimbo SOK51:51+18:2119:12
11Sören AnderssonJärbo OK51:58+18:2819:14
12Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK52:23+18:5319:24
13Sverre JonssonOK Ravinen53:21+19:5119:45
14Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL55:07+21:3720:24
15Ove ForsbergTurebergs IF SOK55:29+21:5920:32
16Gunnar BengtssonSundsvalls OK55:39+22:0920:36 Ladda ner rutt i gpx-format
17Olov JanssonHäverödals SK58:01+24:3121:29
18Lennart JanssonHäverödals SK58:35+25:0521:41
19Bo WestlingHäverödals SK1:00:32+27:0222:25
20Lars-Erik KarlssonRasbo IK1:00:56+27:2622:34
21Bernt JohanssonHäverödals SK1:01:15+27:4522:41
22Jan LarssonTullinge SK1:07:32+34:0225:00
23Kurt BoströmOK Linné1:10:43+37:1326:11
Sven-Erik WidinOK Österåkerej godkänd
Hans NybergGävle OKej godkänd
Sven JacobssonIF Thorej godkänd

H80

2 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK26:2212:22
2Urban GullbergOK Linné29:30+3:0813:50
3John BerglundAlfta-Ösa OK34:29+8:0716:11
4Roine MattssonHäverödals SK35:51+9:2916:49
5Roland LöwgrenSpårvägens OK37:01+10:3917:22
6Lars RoosAttunda OK37:49+11:2717:45
7Karl Henrik LovangIF Thor38:53+12:3118:15
8Hjalmar NordquistOK Järnbärarna39:09+12:4718:22
9Per-Urban BengtssonOK Linné41:39+15:1719:33
10Jan-Olof MalmSigtuna OK47:19+20:5722:12
11Stig RoosOK Linné49:59+23:3723:27
12Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL58:52+32:3027:38
13Ulf ÅströmOK Roslagen1:00:54+34:3228:35
14Bertil KarlssonOK Linné1:04:31+38:0930:17
15Lars-Erik LindellVäsby OK1:05:32+39:1030:46
16Sivert SöderbärgOK Roslagen1:09:55+43:3332:49
Lars PerssonVäsby OKej godkänd

H85

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK25:4413:20
2Ragnar AnderssonHäverödals SK39:38+13:5420:32
3Tage AbrahamssonRånäs OK44:09+18:2522:52
Jörgen AxelssonIF Thorej godkänd

Inskolning

1 470 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma OlssonLänna IF15:1810:24
2John SyrbeOK Roslagen15:24+0:0610:28
3Selma KaskOK Linné16:38+1:2011:18
4Mira Hellström OlssonOK Linné20:56+5:3814:14
5Eskil LöfåsDomnarvets GOIF22:52+7:3415:33
6Elsa MelinOK Linné23:05+7:4715:42
7Vilhelm MalmströmKlubblös24:40+9:2216:46
8Klemens OpelSundsvalls OK25:42+10:2417:28
9Elias SandlerKlubblös28:09+12:5119:08
10Maja WallbomSundbybergs IK29:07+13:4919:48
11Elias KolmskogSundbybergs IK29:08+13:5019:49
12Maja DavidssonAlfta-Ösa OK29:33+14:1520:06
13Hedda MontgomerieKlubblös30:11+14:5320:31
14Alfred ÖhmanLänna IF30:50+15:3220:58
15Erik SjölanderOK Rodhen32:56+17:3822:24
16Karin PorsöKlubblös36:04+20:4624:32
17Mirjam TroengOK Linné36:07+20:4924:34
18Ester LinefurKlubblös41:20+26:0228:07
19Ture LinefurKlubblösa41:35+26:1728:17
20Adrian BlombergKlubblös41:40+26:2228:20
21Emelie BlombergKlubblös41:52+26:3428:28
22Anton GustafssonLänna IF47:12+31:5432:06
Olof MalmströmKlubblösej godkänd
Edwin GustafssonLänna IFej godkänd

U1

1 820 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK13:267:22
2Måns TroengOK Linné14:01+0:357:42
3Elis EklundOK Rodhen14:06+0:407:44
4Ellen ArnioUppsala BOIS14:31+1:057:58
5Hilda SunnegårdUppsala BOIS14:44+1:188:05
6Elin StaxängUppsala BOIS14:48+1:228:07
7Stina EngbergHärnösands OK16:02+2:368:48
8Klara EdlundUppsala BOIS16:06+2:408:50
8Signe PalmUppsala BOIS16:06+2:408:50
10Julia MalmUppsala BOIS16:20+2:548:58
11Rachel BennbomUppsala BOIS16:26+3:009:01
12Linnea DufvaSundsvalls OK17:38+4:129:41
13Hanna WåhlströmIF Thor17:54+4:289:50
14Lea-Sophie KadenUppsala BOIS19:26+6:0010:40
15Wilemina AhlfordUppsala BOIS19:31+6:0510:43
16Ellen HedinUppsala BOIS19:32+6:0610:43
17Signe ErikssonUppsala BOIS19:33+6:0710:44
18Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK20:23+6:5711:11
19August ElwingerIF Thor20:56+7:3011:30
20Lava FischerIFK Lidingö SOK21:46+8:2011:57
21Tilde JanssonIFK Lidingö SOK22:05+8:3912:08
22Greta LarssonIFK Lidingö SOK22:06+8:4012:08
23Emelie ÖhmanUppsala BOIS22:08+8:4212:09
24Tora JonsellUppsala BOIS22:13+8:4712:12
25Sara BahamondezUppsala BOIS22:14+8:4812:12
26Linnea IsakssonUppsala BOIS22:15+8:4912:13
27Henry NilssonLånghundra IF22:38+9:1212:26
28Simon SkabornLänna IF23:16+9:5012:47
29Hilda ElfvingDomnarvets GOIF24:41+11:1513:33
30Love WinellKlubblös25:18+11:5213:54
31Inez HellbergOK Södertörn27:58+14:3215:21
32Axel DavidssonAlfta-Ösa OK28:33+15:0715:41
33Kajsa ErlandssonSundsvalls OK28:51+15:2515:51
34Fanny VikströmSundsvalls OK29:01+15:3515:56
35Arvid KjellströmLänna IF31:19+17:5317:12
36Nils WenennellKlubblösa32:02+18:3617:36
37Signe SöllvanderOK Rodhen32:12+18:4617:41
38Kai UnnerudLånghundra IF33:05+19:3918:10
39Saga WallnerAttunda OK49:34+36:0827:14
Albin TynellRånäs OKej start
Hanna OlmUppsala BOISej start

U2

1 810 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LindIF Thor15:508:44
2Vilhelm SödermanOK Rodhen16:04+0:148:52
3Malte HallmanAttunda OK16:43+0:539:14
4Leo RyapolovIFK Mora OK17:58+2:089:55
5Mia LagerströmAttunda OK20:56+5:0611:33
6Lova HolmströmIFK Hedemora OK21:40+5:5011:58
7Alvin ÅkermanLänna IF22:52+7:0212:38
8Joel WesterberghRasbo IK23:24+7:3412:55
9Jakob WåhlströmIF Thor24:05+8:1513:18
10Astrid SillénOK Linné24:25+8:3513:29
11Noah MeyersonOK Linné24:33+8:4313:33
12Egil BrodénLeksands OK24:57+9:0713:47
13Tobias OpelSundsvalls OK25:35+9:4514:08
14Hanna SundströmSundbybergs IK27:19+11:2915:05
15Ingrid MelinOK Linné27:54+12:0415:24
16Daniel De La Torre VikmanOK Linné29:25+13:3516:15
17Kalle HedinSundsvalls OK30:18+14:2816:44
18Christian Jönsson UlateOK Triangeln30:31+14:4116:51
19Ebba MaxénStora Tuna OK32:37+16:4718:01
20Isak WarvelinLånghundra IF34:02+18:1218:48
21Wilhelm LindquistOK Enen35:11+19:2119:26
22Axel Lembke von SchéeleOK Linné35:18+19:2819:30
23Harald LindellOK Enen36:11+20:2119:59
24Ylva SjöstedtLånghundra IF37:02+21:1220:27
25Melinda BergOK Enen40:33+24:4322:24
Marike StäglichOK Linnéej godkänd
Henry BjörklinLänna IFej godkänd
Kerstin BjörklinLänna IFej godkänd
Bror ErlandssonIF Ålandej start

U3

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mafalda JanssonOK Rodhen31:1313:03
2Ture BjörklinLänna IF36:10+4:5715:07
3Isak StåhlbrandtRasbo IK39:08+7:5516:22
4Theo RistoOK Linné43:00+11:4717:59
5Klara HedinSundsvalls OK44:17+13:0418:31
6John Lembke von SchéeleOK Linné47:14+16:0119:45
7Linus OpelSundsvalls OK47:37+16:2419:55
8Elin SjöstedtLånghundra IF55:56+24:4323:24
Felicia KrafftLänna IFej godkänd
Eira Dinges OlivOK Enenej godkänd
Rebecka HartvikLänna IFej start

U4

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke HolmgrenOK Hammaren35:4813:52
2Oscar VikmanOK Linné45:06+9:1817:28
Frans ErlandssonIF Ålandej start

Öppen motion 1

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LarssonRasbo IK16:588:55
2Rufus ButlerLänna IF18:05+1:079:31
3Teodor ButlerLänna IF20:28+3:3010:46
4Oscar NilssonLånghundra IF21:28+4:3011:17
5Barbro GullbergOK Linné1:21:23+1:04:2542:50

U5

3 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn RistoOK Linné47:4014:45
2Gabriel ÖstlundLänna IF57:14+9:3417:43
3Elias StrömlandSigtuna OK1:16:15+28:3523:36
4Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:45:12+57:3232:34

Öppen motion 3

2 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WennbergStorviks IF24:0710:02 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hans KjellmanStorviks IF25:06+0:5910:27
3Hanna ErikssonLånghundra IF25:27+1:2010:36
4Ville ElgesjöDomnarvets GOIF25:37+1:3010:40
5Maria Kjellman WallénStorviks IF27:40+3:3311:31
6Anne OpelSundsvalls OK28:16+4:0911:46
7Jakob MartiinVaggeryds SOK28:28+4:2111:51
8Emma LiliegrenOK Djerf28:38+4:3111:55
9Mats AdolfssonOK Kåre29:47+5:4012:24
10Anna WennertorpOK Linné30:50+6:4312:50
11Maria Roland SandbladKlubblös32:24+8:1713:30
12William WestbomSäterbygdens OK32:32+8:2513:33
13Johan LundqvistMälarö SOK32:54+8:4713:42
14Ulrika ÖmanKlubblös33:08+9:0113:48
15Simon JohanssonKlubblös33:19+9:1213:52
16Karin WiddasKlubblös33:30+9:2313:57
17Linnéa WiddasKlubblös33:32+9:2513:58
18Emelie WestbomKlubblös33:34+9:2713:59
19Erik HöglundTurebergs IF36:48+12:4115:20
20Helena PetterssonOK Linné37:05+12:5815:27
21Conny ErikssonIFK Mora OK37:06+12:5915:27
22Tina KolmskogSundbybergs IK39:17+15:1016:22
23Maria PeterssonOK Linné41:44+17:3717:23
24Lars BennbomKlubblös42:44+18:3717:48
25Siv BrodinIFK Mora OK42:55+18:4817:52
26Lena WestbomOckelbo OK45:09+21:0218:48
27Petra EkblomHellas Orientering45:36+21:2919:00
28Linda WikströmRasbo IK45:39+21:3219:01
29Elisabeth W-ErikssonAvesta OK46:38+22:3119:25
30Urika HedmanLånghundra IF48:54+24:4720:22
31Tuva WestbomSäterbygdens OK51:49+27:4221:35
32Katarina NilssonLånghundra IF53:14+29:0722:10
Emil AhlfordKlubblösej godkänd
Fredrik ErlandssonIF Ålandej start
Irina NilssonGävle OKej start

Öppen motion 5

2 910 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SöderkvistSäterbygdens OK40:1813:50
2Petra LorentzonLeksands OK41:40+1:2214:19
3Mattias JäderOK Rodhen42:54+2:3614:44
4Richard PaakkonenOK Roxen45:44+5:2615:42
5Oskar BjörkOK Hammaren46:24+6:0615:56
6Isak BjörkOK Hammaren46:35+6:1716:00
7Magnus RenmanKlubblös47:17+6:5916:14
8Helena LiljeströmGävle OK47:27+7:0916:18
9Matilda PerssonOK Enen47:45+7:2716:24
9Patrik LanderOK Enen47:45+7:2716:24
11Roland LindqvistOK Linné48:52+8:3416:47
12Marlene HälldalSkogslöparna49:17+8:5916:56
13Calle JohanssonOK Ravinen49:20+9:0216:57
14Martin JohanssonOK Ravinen49:22+9:0416:57
15Markus SjöströmIF Åland50:26+10:0817:19
16Maria WikströmOK Hammaren52:29+12:1118:02
17Gitte LethSundsvalls OK52:30+12:1218:02
18Linda NilssonLånghundra IF52:33+12:1518:03
19RANDI RobertssonSundbybergs IK53:17+12:5918:18
20Britta IvarssonVästerbergslagens OL53:30+13:1218:23
21Ulrika ÖrtlundRånäs OK53:32+13:1418:23
22Viktoria LöfgrenKlubblös54:56+14:3818:52
23Emma FalkOK Roslagen57:00+16:4219:35
24Robert WesterdahlTäby OK57:05+16:4719:36
25Karin PalmOK Linné57:36+17:1819:47
26Hannah ÖrtlundRånäs OK59:24+19:0620:24
27Maria KarlssonIF Thor1:00:39+20:2120:50
28Agnes von EssenKlubblös1:01:34+21:1621:09
29Angelica JörnlingVaggeryds SOK1:01:38+21:2021:10
30Maja ÅströmOK Ödmården1:03:19+23:0121:45
31Gölin WikstrandOK Linné1:03:57+23:3921:58
32Lena NilssonOK Österåker1:04:12+23:5422:03
33David RindeskogVästerbergslagens OL1:06:28+26:1022:50
34Stefan PalmOK Roslagen1:07:30+27:1223:11
35Lars VisingOK Triangeln1:08:55+28:3723:40
36Anna VisingOK Triangeln1:09:02+28:4423:43
37Louise PerssonKlubblös1:10:37+30:1924:16
38Adam HagströmKlubblösa1:11:21+31:0324:31
39Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln1:12:52+32:3425:02
40Roland HotzOK Linné1:20:45+40:2727:44
41Ludvig  LarssonKlubblös1:21:36+41:1828:02
42Lisa OlivOK Enen1:22:54+42:3628:29
43Malin SjöstedtLånghundra IF1:24:11+43:5328:55
44Karin JonssonLänna IF1:37:52+57:3433:37
45Pernilla LorentzKlubblös1:39:19+59:0134:07
46Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:40:15+59:5734:27
Karin ForsbergValbo AIFej godkänd
Eva FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Henrik BjörkOK Hammarenej godkänd
Anna FunkeLeksands OKej godkänd
Pia BylundIF Thorej godkänd
Oskar DalinLeksands OKej start

Öppen motion 7

3 190 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KaipeOK Kåre24:167:36
2Klas BirgerssonLånghundra IF27:01+2:458:28
3Per MelinOK Rodhen27:53+3:378:44
4Fredrik GranathSvärdsjö SOK27:55+3:398:45
5Johan PalmgrenTäby OK28:04+3:488:47
6Jennie Hellström OlssonOK Linné29:13+4:579:09
7Pia BirkebækStora Tuna OK29:19+5:039:11
8Rolf Vikström LookKlubblös30:30+6:149:33
9Kajsa HedinSundsvalls OK31:45+7:299:57
10Emma TarandiIFK Lidingö SOK32:44+8:2810:15
11Åsa SundOK Hammaren33:01+8:4510:21
12Mikko AarnioOK Linné33:14+8:5810:25
13Anders LundJärfälla OK33:19+9:0310:26
14Michael PalmOK Triangeln33:30+9:1410:30
15Björn Eriksson FalkOK Roslagen34:01+9:4510:39
16Marie-Louise KaipeOK Kåre34:30+10:1410:48
17Bengt HameliusSäterbygdens OK35:01+10:4510:58
18Per LjungCentrum OK35:02+10:4610:58
19Karin SvenskStora Tuna OK35:05+10:4910:59
20Lena LjungquistTäby OK35:12+10:5611:02
21Jesper HenrikssonRånäs OK36:04+11:4811:18
22Staffan BromanOK Roslagen36:55+12:3911:34
23Elin EdströmHärnösands OK37:00+12:4411:35
24Per GrundbergRimbo SOK37:01+12:4511:36
25Susanne PeterssonSundsvalls OK37:46+13:3011:50
26Anna BogrenSundbybergs IK37:52+13:3611:52
27Ewa Edström ForsbergLånghundra IF38:32+14:1612:04
28Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna38:57+14:4112:12
29Marcus PherssonOK Linné39:37+15:2112:25
30Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK39:56+15:4012:31
31Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK39:58+15:4212:31
32Jonas LindellStigsökarna39:59+15:4312:32
33Per-Erik WåhlbergOK Linné40:07+15:5112:34
34Åsa WilestedtAttunda OK40:12+15:5612:36
35Amanda TibellLånghundra IF40:20+16:0412:38
36Caroline WestbomOK Österåker41:46+17:3013:05
37Magnus JeppssonOK Hammaren42:22+18:0613:16
38Peter JaxgårdKlubblös42:44+18:2813:23
39Mattias ÖrtlundRånäs OK42:51+18:3513:25
39Louise Jeppsson WulffOK Hammaren42:51+18:3513:25
41Anne-Chr SchunnessonAttunda OK43:03+18:4713:29
42Alma HellströmAttunda OK43:26+19:1013:36
43Claes-Håkan MörthLeksands OK44:03+19:4713:48
44Emma LarssonOK Linné44:13+19:5713:51
45Kevin SjölanderOK Rodhen44:31+20:1513:57
46Marianne CarlbergRånäs OK45:11+20:5514:09
47Agneta HolmgrenBergnäsets AIK45:31+21:1514:16
48Cecilia NordquistTäby OK45:34+21:1814:17
49Bernhard KlingOK Rodhen45:54+21:3814:23
50Hanna HolmströmIFK Hedemora OK45:56+21:4014:23
51Lars LundinTierps SOK46:51+22:3514:41
52Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK47:28+23:1214:52
53Staffan JacobsonOK Kroppefjäll47:30+23:1414:53
54Eric LarssonOK Linné48:28+24:1215:11
55Johan KarlssonIF Thor49:10+24:5415:24
56Magnus KarlssonStorviks IF50:07+25:5115:42
57Mona ÅkermanValbo AIF50:16+26:0015:45
58Anne LöfgrenKlubblös50:20+26:0415:46
59Martin ErikssonSundsvalls OK50:48+26:3215:55
60Pille HedströmSöders-Tyresö51:00+26:4415:59
61Per-Åke HolmSigtuna OK51:24+27:0816:06
62Göran ReinholdssonJärfälla OK51:43+27:2716:12
63Karolina MontgomerieKlubblös52:00+27:4416:18
64Anna WesterberghRasbo IK52:05+27:4916:19
65Malin JanssonRånäs OK52:42+28:2616:31
66Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK52:54+28:3816:34
67Ninni CarlssonStora Tuna OK53:20+29:0416:43
68Hampus PerssonOK Enen53:45+29:2916:50
69Sara GörasLeksands OK54:18+30:0217:01
70Jeanette JonssonOK Österåker55:04+30:4817:15
71Mats BernerssonOK Enen56:11+31:5517:36
72Clary RexSundsvalls OK56:39+32:2317:45
73Mats LindeOK Linné56:46+32:3017:47
74Göran AnderssonOK Rodhen1:00:56+36:4019:06
75Ann-Sofi SandvikAvesta OK1:02:03+37:4719:27
76Leif BergSigtuna OK1:02:05+37:4919:27
77Jan SjöbergOK Linné1:03:12+38:5619:48
78Inger VikströmOK Linné1:03:54+39:3820:01
79Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF1:03:55+39:3920:02
80Per-Olof LundkvistRasbo IK1:04:02+39:4620:04
81Leif HagstedtVäsby OK1:04:19+40:0320:09
82Ingela AlnessLånghundra IF1:04:40+40:2420:16
83Ann-Sofie JemthIF Thor1:04:51+40:3520:19
84Erik BjernulfSundbybergs IK1:05:47+41:3120:37
85Love KudinoffOK Södertörn1:09:45+45:2921:51
86Ola NyqvistOK Södertörn1:09:50+45:3421:53
87Elsa BrahmLånghundra IF1:10:19+46:0322:02
88Stefan NorellAttunda OK1:13:07+48:5122:55
89Hans NordströmSkogslöparna1:13:23+49:0723:00
90Clary BernerssonOK Enen1:17:49+53:3324:23
91Jan BrundellSolna OK1:20:44+56:2825:18
92Christel BergOK Enen1:22:16+58:0025:47
93Mattias GyllenswärdOK Linné1:27:07+1:02:5127:18
94Sofia GyllenswärdOK Linné1:27:10+1:02:5427:19
95Anette EngströmValbo AIF1:37:54+1:13:3830:41
Lars-Erik LiljeströmGävle OKej godkänd
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Marita KarlssonStorviks IFej godkänd
Anna OlssonIF Thorej godkänd
Klas ElwingerIF Thorej godkänd
Sara BengtsonKöping-Kolsva OKej godkänd

Öppen motion 8

4 690 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AmblieIFK Lidingö SOK31:206:40
2Niklas AldénOK Linné32:08+0:486:51
3Lars Håkan SandvikAttunda OK35:24+4:047:32
4Simon EklövOK Linné35:33+4:137:34
5Olle CarlssonSöders-Tyresö35:59+4:397:40
6Peter LöfåsDomnarvets GOIF36:31+5:117:47
7Tommy LindbergOK Roslagen37:08+5:487:55
8Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK38:15+6:558:09
9Anders BoströmOK Linné38:21+7:018:10
10Johan ÖstbergStora Tuna OK38:53+7:338:17
11Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF38:55+7:358:17
12Björn ArvidssonStora Tuna OK39:57+8:378:31
13Fredrik MäkinenOK Hammaren40:24+9:048:36
14Johan HameliusOK Linné40:46+9:268:41
15Jonathan SvenssonVäxjö OK40:58+9:388:44
16Hans NäslundVästerås SOK41:19+9:598:48
17Ross SmithOK Linné43:02+11:429:10
18Fredrik ElwingerIF Thor43:11+11:519:12
19Anders BrinkmanVandrarringen43:29+12:099:16
20Andreas AnderssonOK Roslagen44:16+12:569:26
21Sofia SöllvanderOK Rodhen44:26+13:069:28
22Anton TorstenssonIK Hakarpspojkarna44:38+13:189:31
23Jerker BomanGävle OK44:56+13:369:34
24Daniel EkströmStora Tuna OK45:28+14:089:41
25Samantha SaegerOK Linné45:47+14:279:45
26Jonas HallmanAttunda OK46:34+15:149:55
27Fredrik SteneboAttunda OK47:44+16:2410:10
28Olof LethagenCentrum OK49:51+18:3110:37
29Thomas IvarssonOK Hammaren50:16+18:5610:43
30Ivan KuzminSundsvalls OK50:23+19:0310:44
31Jan AnderssonGävle OK51:26+20:0610:57
32Jonathan BlomkvistKlubblös52:00+20:4011:05
33Anders KolmskogSundbybergs IK52:01+20:4111:05
34Christofer NäsholmCentrum OK52:13+20:5311:08
35Fredrik StalandOK Linné52:26+21:0611:10
36Lena MasesStora Tuna OK53:06+21:4611:19
37Thomas RoosIF Thor53:13+21:5311:20
38Henning SällKlubblös54:08+22:4811:32
39Catarina ÖbergStora Tuna OK54:19+22:5911:34
40Andreas FischerOK Linné55:33+24:1311:50
41Kjell RistoOK Linné57:12+25:5212:11
42Mattias ÖstbergStora Tuna OK57:43+26:2312:18
43Karin JohanssonOK Hammaren58:36+27:1612:29
44Tomas JohnssonSundsvalls OK59:43+28:2312:43
45Joel SällLånghundra IF59:45+28:2512:44
46Johan KjellbergOK Linné59:48+28:2812:45
47Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:00:10+28:5012:49
48Niclas NilssonOK Österåker1:00:29+29:0912:53
49Jonas HellströmAttunda OK1:01:34+30:1413:07
50Tove ForshällenAttunda OK1:02:06+30:4613:14
51Elin KindlundhAlfta-Ösa OK1:02:40+31:2013:21
52Emil JanssonOK Rodhen1:05:28+34:0813:57
53Daniel WestbomSäterbygdens OK1:05:32+34:1213:58
54Amanda TellsénOK Roxen1:05:41+34:2114:00
55Björn RaménOK Linné1:06:10+34:5014:06
56Per BrahmLånghundra IF1:09:43+38:2314:51
57Tobias WestbomLånghundra IF1:11:17+39:5715:11
58Arvid BylundIF Thor1:11:20+40:0015:12
59Jesper SundienKlubblös1:13:40+42:2015:42
60Henrik SödermanOK Rodhen1:16:06+44:4616:13
61Anders KökeritzSundbybergs IK1:20:01+48:4117:03
62Markus BylundIF Thor1:31:40+1:00:2019:32
63Staffan ThorellKlubblös1:37:59+1:06:3920:53
64Daniel WallnerAttunda OK1:39:39+1:08:1921:14
65Andreas ForsbergValbo AIF1:41:05+1:09:4521:33
66Kenneth AlnessLånghundra IF1:49:24+1:18:0423:19
67Martin StattinHärnösands OK1:50:28+1:19:0823:33
68Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF2:07:19+1:35:5927:08
69Fabienne GaugazovaOK Linné2:10:55+1:39:3527:54
Niklas NorlingOK Ödmårdenej godkänd
Olle KarlströmOK Linnéej godkänd
Mia DammvikStora Tuna OKej godkänd
Mattias ThorsellKlubblösej godkänd
Daniel JönssonAttunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser