Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för JVM-test, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JVM-test, medel
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 26 maj 2018

D17-20

3 990 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SonessonFalköpings AIK OK25:036:16
2Hanna HugossonSundsvalls OK25:24+0:216:21
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna25:51+0:486:28
4Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF26:20+1:176:35
5Hanna HänströmOK Ravinen26:27+1:246:37
6Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK26:49+1:466:43
7Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna26:50+1:476:43
8Myrra CarlssonOK Orion27:12+2:096:49
9Emma PetterssonOK Roxen27:23+2:206:51
10Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna27:38+2:356:55
10Erika Källvik LeufvénÅmåls OK27:38+2:356:55
12Sanna FastEksjö SOK27:45+2:426:57
12Ella SjöbergTullinge SK27:45+2:426:57
14Hanna LagerbergOK Södertörn27:54+2:516:59
15Tilde BacklundOK Södertörn28:02+2:597:01
16Tove PetterssonOK Roxen28:04+3:017:02
17Petrina CostermansJärla Orientering28:14+3:117:04
18Jenny WegebroSundsvalls OK28:15+3:127:04
19Ebba BerglinOK Orion28:21+3:187:06
20Emma HagrotTäby OK28:41+3:387:11
21Ronja HuggForsa OK28:48+3:457:13
22Julia RajanIFK Lidingö SOK29:03+4:007:16
23Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK29:04+4:017:17
24Stina NordinSundsvalls OK29:08+4:057:18
25Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL29:09+4:067:18
26Hanna LundbergOK Renen29:15+4:127:19
27Klara AxelssonEksjö SOK29:17+4:147:20
28Ella OlssonGrycksbo IF OK29:21+4:187:21
29Alicia LundgrenVäxjö OK29:33+4:307:24
30Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF29:35+4:327:24
31Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad29:40+4:377:26
32Isa EnvallIK Hakarpspojkarna29:45+4:427:27
33Irmalinn NilssonHärlövs IF29:58+4:557:30
34Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK30:00+4:577:31
35Moa HanssonBredaryds SOK30:11+5:087:33
36Tilda ÖstbergStora Tuna OK30:19+5:167:35
37Frida VikströmSundsvalls OK30:28+5:257:38
38Emma LingIK Hakarpspojkarna30:31+5:287:38
39Lotta WeyhenmeyerIF Thor30:32+5:297:39
40Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:51+5:487:43
41Tova OlssonIK Hakarpspojkarna30:54+5:517:44
41Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre30:54+5:517:44
43Ellen WahlbomOK Orion32:13+7:108:04
44Hanna KjellinForsa OK32:18+7:158:05
45Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna32:29+7:268:08
46Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna33:11+8:088:18
47Signe NilssonNyköpings OK33:28+8:258:23
48Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna33:52+8:498:29
49Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad34:04+9:018:32
50Malin KristianssonTrollhättans SOK36:46+11:439:12
51Frida JohanssonOK Djerf36:49+11:469:13
Hilda AxelssonFK Göingarnautgått
Lisa JohanssonOK Trananutgått
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej start
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

H17-20

4 910 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GranqvistOK Ravinen24:064:54
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre24:26+0:204:58
3Oliwer LundbergFreidig24:55+0:495:04
4Henrik JohannessonStora Tuna OK25:16+1:105:08
5Jesper SvenskStora Tuna OK25:38+1:325:13
6Andreas UllerKils OK25:50+1:445:15
7Simon LarssonOK Hällen26:09+2:035:19
8Erik HerneOK Ravinen26:32+2:265:24
9Elias TidevallSkogsluffarnas OK26:43+2:375:26
10Simon ImarkTullinge SK26:51+2:455:28
11Gustav RuneforsVäxjö OK27:12+3:065:32
12Nils Hammaräng GripOK Orion27:20+3:145:34
13Victor HanssonJönköpings OK27:31+3:255:36
14Victor ImarkTullinge SK27:33+3:275:36
15Oscar ModigOK Pan-Kristianstad27:37+3:315:37
16Simon SchusterIFK Lidingö SOK27:40+3:345:38
17Kristoffer TengrothSundbybergs IK27:56+3:505:41
18Simon HardenFK Boken27:57+3:515:41
19August MollénOK Denseln28:03+3:575:42
20Fredrik HamreforsVästerås SOK28:04+3:585:42
21Oscar JohanssonKarlskrona SOK28:12+4:065:44
22Andreas JonssonOK Orion28:15+4:095:45
23Elias Bäcklund EkvallHalden SK28:20+4:145:46
24Hugo LillieströmOK Roxen28:30+4:245:48
24Lukas LundgrenVäxjö OK28:30+4:245:48
26Emil AuseliusBredaryds SOK28:58+4:525:53
27Simon FriskJärla Orientering29:02+4:565:54
28Erik HannrupIF Thor29:10+5:045:56
29Marcus CarlssonIF Hagen29:18+5:125:58
30Axel HalvarssonKarlskrona SOK29:32+5:266:00
31Lukas OlmKils OK29:38+5:326:02
31Felix AxelssonMarkbygdens OK29:38+5:326:02
33Isac EricssonVäxjö OK29:40+5:346:02
33Oskar EdvardssonJärfälla OK29:40+5:346:02
35Filip BengtssonOK Orion29:43+5:376:03
36Benjamin NäslundSkogslöparna29:50+5:446:04
37Filip TrofastBredaryds SOK29:52+5:466:04
38Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF30:10+6:046:08
39Carl CarlssonNyköpings OK30:12+6:066:09
40Gustav OlssonOK Orion30:26+6:206:11
41Emil PetterssonKarlskrona SOK30:42+6:366:15
42Philip CarlssonNyköpings OK30:50+6:446:16
43Ludvig EkNyköpings OK30:52+6:466:17
44Jonas AnderssonOK Roxen30:55+6:496:17
45Linus KristianssonTrollhättans SOK31:04+6:586:19
46Lukas KatvalaKarlskrona SOK31:40+7:346:26
47Albin FalkNyköpings OK31:44+7:386:27
48Felix PerssonHaninge SOK31:58+7:526:30
49Jesper LidmarSnättringe SK32:15+8:096:34
50Walter LagerhällRehns BK32:50+8:446:41
51Leo JohanssonOK Kolmården32:57+8:516:42
52Samuel PihlströmOK Landehof33:01+8:556:43
53Axel OlssonIF Hagen33:04+8:586:44
54Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna33:34+9:286:50
55Johan LangerakJärfälla OK34:06+10:006:56
56Victor SadaranganiJärla Orientering34:14+10:086:58
57Oskar ForsbergTullinge SK34:20+10:146:59
58Viktor SkoogKils OK34:33+10:277:02
59Jonas WepferKarlskrona SOK34:54+10:487:06
60Joar HertinIK Hakarpspojkarna34:56+10:507:06
61Hannes SvahnOK Ravinen35:33+11:277:14
62Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:40+11:347:15
63Algot NajvikOK Pan-Kristianstad36:19+12:137:23
64Anton SilierJärfälla OK47:16+23:109:37
Fritjof AxelssonFK Göingarnautgått
Viktor SvenskStora Tuna OKutgått
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Emil KarlssonHestra IFej start
Victor HelgessonHestra IFej start

ÖM (JVMtest herr)

4 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL34:176:58
2Anders LillieströmOK Roxen40:10+5:538:10
3Jan WahlströmSnättringe SK47:27+13:109:39
3Sebastian WahlströmMalmö OK47:27+13:109:39
5Ronny NordgrenSundbybergs IK48:15+13:589:49
6Hans PerssonAndrarums IF49:06+14:4910:00
7Håkan NilssonMalmö OK1:08:55+34:3814:02

ÖM (JVM test dam)

3 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SvantessonHjärnarps OL28:427:11
2Per KällvikÅmåls OK30:10+1:287:33
3Magnus RajanIFK Lidingö SOK31:11+2:297:48
4Anna EnvallIK Hakarpspojkarna32:00+3:188:01
5Bo BörjessonStorviks IF38:07+9:259:33
6Anna SundbergOK Södertörn40:33+11:5110:09
7Anna Von KrusenstiernaOK Kåre44:14+15:3211:05
8Siri WahlströmMalmö OK47:02+18:2011:47
9Gabriel SteffertOK Tyringe49:09+20:2712:19
10Anne SvantessonHjärnarps OL52:20+23:3813:06
11Maria LillieströmOK Roxen52:46+24:0413:13
12Gullevi SvenssonRonneby OK56:46+28:0414:13
13Marita JohanssonOK Stigen1:00:11+31:2915:05
14Bo JohanssonOK Stigen1:00:12+31:3015:05
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej godkänd
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser