Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för JVM-test, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JVM-test, lång
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 27 maj 2018

H17-20

14 040 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:08:32
1Viktor SvenskStora Tuna OK1:08:32
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:08:51+0:19
4Emil AuseliusBredaryds SOK1:08:57+0:25
5Henrik JohannessonStora Tuna OK1:09:58+1:26
6Jesper SvenskStora Tuna OK1:10:13+1:41
7Andreas UllerKils OK1:10:26+1:54
8Felix AxelssonMarkbygdens OK1:10:46+2:14
9Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:11:17+2:45
10Axel GranqvistOK Ravinen1:11:50+3:18
11Simon LarssonOK Hällen1:12:13+3:41
12Gustav RuneforsVäxjö OK1:12:19+3:47
13Johan LangerakJärfälla OK1:12:33+4:01
14Ludvig EkNyköpings OK1:12:54+4:22
15August MollénOK Denseln1:13:24+4:52
16Erik HerneOK Ravinen1:13:26+4:54
17Simon ImarkTullinge SK1:13:38+5:06
18Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:13:45+5:13
19Erik HannrupIF Thor1:14:12+5:40
20Jesper LidmarSnättringe SK1:14:28+5:56
21Nils Hammaräng GripOK Orion1:14:37+6:05
22Oliwer LundbergFreidig1:14:58+6:26
23Victor HanssonJönköpings OK1:16:16+7:44
24Lukas LundgrenVäxjö OK1:16:17+7:45
25Philip CarlssonNyköpings OK1:17:20+8:48
26Oskar EdvardssonJärfälla OK1:18:05+9:33
27Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:18:25+9:53
28Victor ImarkTullinge SK1:18:30+9:58
29Fredrik HamreforsVästerås SOK1:18:35+10:03
30Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:19:59+11:27
31Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:20:02+11:30
32Filip BengtssonOK Orion1:20:17+11:45
33Hugo LillieströmOK Roxen1:20:32+12:00
34Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:20:33+12:01
35Lukas OlmKils OK1:20:57+12:25
36Viktor SkoogKils OK1:21:33+13:01
37Isac EricssonVäxjö OK1:21:34+13:02
38Leo JohanssonOK Kolmården1:22:01+13:29
39Emil PetterssonKarlskrona SOK1:22:07+13:35
40Marcus CarlssonIF Hagen1:22:30+13:58
41Simon HardenFK Boken1:23:34+15:02
42Gustav OlssonOK Orion1:24:16+15:44
43Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:24:42+16:10
44Simon FriskJärla Orientering1:25:38+17:06
45Felix PerssonHaninge SOK1:26:18+17:46
46Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:28:16+19:44
47Filip TrofastBredaryds SOK1:28:25+19:53
48Samuel PihlströmOK Landehof1:28:51+20:19
49Carl CarlssonNyköpings OK1:29:53+21:21
50Hannes SvahnOK Ravinen1:30:24+21:52
51Axel OlssonIF Hagen1:32:18+23:46
52Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:35:16+26:44
53Andreas JonssonOK Orion1:36:12+27:40
54Victor SadaranganiJärla Orientering1:38:18+29:46
55Walter LagerhällRehns BK1:38:29+29:57
Jonas WepferKarlskrona SOKej godkänd
Anton SilierJärfälla OKej godkänd
Linus KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Oskar ForsbergTullinge SKej godkänd
Benjamin NäslundSkogslöparnaej godkänd
Oscar ModigOK Pan-Kristianstadutgått
Albin FalkNyköpings OKutgått
Jonas AnderssonOK Roxenutgått
Emil KarlssonHestra IFej start
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej start
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start
N.NFK Bokenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser