*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Nyårs-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyårs-OL
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: söndag 31 december 2017

Bana 1

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav HellminVisborgs OK22:27
2Ulf MelinGarda OK24:35+2:08
3Joakim GustafssonGotlands Bro OK26:13+3:46
4Svante GustafssonGotlands Bro OK27:00+4:33
5Ulrika LindVisborgs OK27:28+5:01

Bana 2

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christina GustavssonSvaide Roma SOK33:24
2Carin KihlströmTäby OK33:43+0:19
3Christer MartinssonEmmaboda Verda OK34:39+1:15
4Ylva SvangrenGotlands Bro OK39:23+5:59
5Leo LövdahlVisby IF Gute SOK40:31+7:07
6Lena NyströmVisborgs OK42:49+9:25
6Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg42:49+9:25
8Gurli RondahlVisborgs OK43:05+9:41
9Rolf MalmrosVisborgs OK44:59+11:35
10Elisabeth KimellGotlands Bro OK45:09+11:45
11Ingrid EnekvistVisborgs OK46:26+13:02
12Hanna WallinSvaide Roma SOK47:07+13:43
13Pär GustafssonSvaide Roma SOK47:48+14:24
14Åsa GustavssonGotlands Bro OK51:43+18:19
15Karin MårtenssonGotlands Bro OK55:59+22:35
16Nils HallgrenVisborgs OK57:48+24:24
17Gunnar WallquistSvaide Roma SOK58:30+25:06
18Folke LindgrenVisborgs OK58:39+25:15
19Sandra HaneOK Tyr1:04:10+30:46
20Adam Jalalklubblös1:04:14+30:50
21Joel Gelinderklubblös1:05:18+31:54
22Cajsa HellminGotlands Bro OK1:05:22+31:58
23Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:05:44+32:20
Torsten Flemmingguteej godkänd

Bana 3

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias HaneOK Tyr33:14
2Per WallinSvaide Roma SOK34:17+1:03
3Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK37:05+3:51
4Johan WallinSträngnäs-Malmby OL37:15+4:01
5Fredrik HaneOK Tyr40:06+6:52
6Martin LövblomSvaide Roma SOK40:29+7:15
7Leif SvangrenGotlands Bro OK40:39+7:25
8Anna HaneOK Tyr44:39+11:25
9Anders HaneOK Tyr47:13+13:59
10Monika JonssonSvaide Roma SOK48:04+14:50
11Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK48:21+15:07
12Robert GustafssonVisborgs OK50:16+17:02
13Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg50:28+17:14
14Bo MagnussonVisborgs OK53:19+20:05
15Olle GardellVisborgs OK53:45+20:31
16Paula JakobssonGarda OK54:12+20:58
17Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg55:58+22:44
18Rolf AnderssonSvaide Roma SOK56:06+22:52
19Birgitta HjerthénGotlands Bro OK56:15+23:01
20Jonas PetterssonGotlands Bro OK59:51+26:37
21Ulrika TorsenSvaide Roma SOK1:04:27+31:13
22Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:04:54+31:40

Bana 4

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas NikolaussonVisborgs OK47:58
2Göran GustafssonGotlands Bro OK50:47+2:49
3Greger WesterlundSvaide Roma SOK58:24+10:26
4Anna SameliusVisborgs OK1:00:17+12:19
5Olle SvangrenGotlands Bro OK1:01:31+13:33
6Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:02:18+14:20
7Magnus GadeforsVisborgs OK1:02:49+14:51
8Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:03:22+15:24
9Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:07:15+19:17
10Göran KimellGotlands Bro OK1:07:25+19:27
11Frej HeggSvaide Roma SOK1:08:53+20:55
12Anders HellminVisborgs OK1:09:11+21:13
13Johan JacobssonOK Orion1:09:18+21:20
14Gollum SameliusVisborgs OK1:09:42+21:44
15Niclas GustavssobGarda OK1:10:00+22:02
16Mattias WhiteGarda OK1:11:27+23:29
17Daniel SeestrandVisborgs OK1:13:59+26:01
18Carl-Erik BerglövFagersta OK1:26:22+38:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser