Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets Sprintcup, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Sprintcup, deltävling 2
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: tisdag 5 juni 2018

Långa damer

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonEksjö SOK19:056:01
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK21:11+2:066:40
3Thea Nordin AbajiEksjö SOK21:20+2:156:43
4Lovisa BlomgrenSOK Aneby21:36+2:316:48
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK22:26+3:217:04
6Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF24:21+5:167:40
7Camilla RosénAnnebergs GIF24:31+5:267:44
8Lina LudvigssonEksjö SOK24:36+5:317:45
9Hanna SkoglundSol Tranås25:04+5:597:54
10Moa SahlstedtSol Tranås26:14+7:098:16
11Anne SkoglundSol Tranås28:07+9:028:52
12Liza JohanssonSol Tranås28:17+9:128:55
Alice StenquistOK 64 Torpaej start
Elin SvenssonNässjö OKej start

Långa herrar

3 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LennermoNässjö OK17:215:28
2Jari HuttunenSOK Aneby19:03+1:426:00
3Hampus FyhrSOK Aneby21:21+4:006:44
3Lars HagelbergEksjö SOK21:21+4:006:44
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK21:49+4:286:52
6Christian EricssonEksjö Garnisons IF22:06+4:456:58
7Johan BlomgrenSOK Aneby24:18+6:577:39
8Mikael ÖrnOK Bävern25:01+7:407:53
9Jonny LindénVäxjö OK25:43+8:228:06
10Maxim JohanssonSol Tranås27:37+10:168:42
11Kenneth AnderssonNässjö OK28:49+11:289:05
12Leif JohanssonSol Tranås35:18+17:5711:08
13Sixten EkbladhSol Tranås41:23+24:0213:03
Mats EkegrenSOK Anebyej start

Mellan damer

2 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia FyhrSOK Aneby16:166:41
2Tilda HagelbergEksjö SOK17:56+1:407:22
3Alva HagelbergEksjö SOK19:03+2:477:50
4Ella PerssonEksjö SOK19:04+2:487:50
5Linda KindgrenNässjö OK19:16+3:007:55
6Anneli BlomgrenSOK Aneby21:09+4:538:42
7Petra Svensson21:45+5:298:57
8Linda SahlinNässjö OK22:08+5:529:06
9Åsa Flink-SvenssonNässjö OK22:10+5:549:07
10Marie NordSol Tranås22:29+6:139:15
11Vivianne LindstamSol Tranås23:38+7:229:43
12Cecilia SahlstedtSol Tranås25:22+9:0610:26
13Linn Nedergård26:29+10:1310:53
14Veronica SahlinNässjö OK26:57+10:4111:05
15Frida LindénVäxjö OK27:21+11:0511:15
16Mona LindénVäxjö OK27:32+11:1611:19
Tilda RosanderSOK Anebyej godkänd

Mellan herrar

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SvenssonNässjö OK15:206:18
2Peter SahlinNässjö OK18:36+3:167:39
3Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK19:09+3:497:52
4Mikael FyhrSOK Aneby19:42+4:228:06
5Mikael JanssonForserums SOK20:29+5:098:25
6Lars-Åke NordénSOK Aneby26:49+11:2911:02
7Albin JanssonForserums SOK31:54+16:3413:07
Tommy OlaussonSOK Anebyej godkänd

Korta damer

1 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa EdvardssonEksjö SOK13:558:14
2Klara JohanssonSOK Aneby15:18+1:239:03
3Julia AbajiEksjö SOK16:02+2:079:29
4Svea EkbladhSol Tranås17:47+3:5210:31
5Agnes KindgrenNässjö OK19:21+5:2611:26
6Maia FagerströmSOK Aneby20:57+7:0212:23
7Emma LindénVäxjö OK22:47+8:5213:28
8Hilda ErikssonSOK Aneby27:49+13:5416:27
9Tuva PerssonSOK Aneby29:31+15:3617:27
10Lina PerssonSOK Aneby29:39+15:4417:32
11Therse AnderssonSOK Aneby30:38+16:4318:07
12Amanda FyhrSOK Aneby52:08+38:1330:50
Lisa EkegrenSOK Anebyej start
Isabella StenbergSOK Anebyej start

Korta herrar

1 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David DackeSOK Aneby22:3913:24
2Arvid RosanderSOK Aneby24:30+1:5114:29
3Viktor WretbäckSOK Aneby34:22+11:4320:20
Vilmer HagelbergEksjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser