Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midsommarpokalen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midsommarpokalen
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: söndag 24 juni 2018

Öppen motion 1

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL25:3712:33
2Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL30:46+5:0915:04

Öppen motion 3

2 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL29:1010:43
2Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL30:32+1:2211:13
3Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby31:17+2:0711:30
4Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL33:38+4:2812:21
5Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL34:47+5:3712:47
6Adam FornanderForserums SOK36:10+7:0013:17
7Jenny NordénJönköpings OK37:06+7:5613:38
8Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL38:04+8:5413:59
9Emma LindénVäxjö OK40:10+11:0014:46
10Ida GeorgssonJönköpings OK43:44+14:3416:04
11Göran JanssonGränna-Bygdens OK45:01+15:5116:33
12Moa KleistBoxholm-Mjölby OL45:16+16:0616:38
13Adam NeroNässjö OK49:47+20:3718:18
14Albin JanssonForserums SOK51:54+22:4419:04
15Marie BerlinNässjö OK1:07:43+38:3324:53
16Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:17:54+48:4428:38
17Morgan LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:18:03+48:5328:41
Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen motion 4

4 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL32:597:29
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL33:07+0:087:31
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL43:28+10:299:52
4Peter FornanderForserums SOK48:28+15:2911:00
5Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL49:43+16:4411:17
6Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL50:07+17:0811:23
7Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL59:29+26:3013:31
8Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL1:00:37+27:3813:46
9Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL1:12:23+39:2416:27
10Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:14:19+41:2016:53
11Mikael JanssonForserums SOK1:17:42+44:4317:39
12Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OL1:25:32+52:3319:26

Öppen motion 7

3 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna JonssonSOK Aneby24:507:54
2Göran KarlssonSOK Aneby32:10+7:2010:14
3Anna Nero NordmarkNässjö OK33:45+8:5510:44
4Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK34:08+9:1810:52
5Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna34:40+9:5011:02
6Josefin DalstenEksjö SOK34:45+9:5511:04
7Gunnar AnderssonIK Vista36:40+11:5011:40
8Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL37:03+12:1311:47
9Lennart HolstNässjö OK37:22+12:3211:54
10Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna39:31+14:4112:35
11Frida LindénVäxjö OK42:12+17:2213:26
12Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL42:24+17:3413:30
13Lars-Åke NordénSOK Aneby46:28+21:3814:47
14Linn NedergårdSOK Aneby47:56+23:0615:15
15Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK48:14+23:2415:21
16Monika HjellströmGränna-Bygdens OK51:51+27:0116:30
17Göran LillieströmSOK Aneby1:06:52+42:0221:17
18Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:19:38+54:4825:21
19Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:19:45+54:5525:23
20Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:21:22+56:3225:54
21Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL1:21:54+57:0426:04

Öppen motion 8

5 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL42:148:22
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL46:09+3:559:09
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna48:02+5:489:31
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL48:56+6:429:42
5Kjell NeroNässjö OK51:56+9:4210:18
6Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL54:40+12:2610:50
7Ulrika RibbholmOK Njudung59:30+17:1611:48
8Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:03:05+20:5112:30
9Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL1:03:14+21:0012:32
10Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:07:39+25:2513:25
11Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:14:26+32:1214:46
12Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:18:10+35:5615:30
13Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:18:59+36:4515:40
14Anna EdinBoxholm-Mjölby OL1:21:48+39:3416:13
15Mona LindénVäxjö OK1:32:19+50:0518:19

Öppen motion 9

6 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna45:187:04
2Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna49:01+3:437:38
3Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL52:35+7:178:12
4Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL52:39+7:218:12
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK57:20+12:028:56
6Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL58:35+13:179:08
7Markus NordmarkNässjö OK59:45+14:279:19
8Emma ErikssonEksjö SOK1:05:46+20:2810:15
9Mikael ÖrnOK Bävern1:16:29+31:1111:55
10Jonny LindénVäxjö OK1:17:08+31:5012:01
Hans HjelmSOK Anebyej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser