Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

H16

12 220 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Felix BäckstädeVisborgs OK25:04
2Edvin HellstenNyköpings OK28:22+3:18
3Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF29:15+4:11
4Erik Lidström LauriSnättringe SK29:26+4:22
5Melker LundinOK Hällen29:48+4:44
6Ludvig SigrandOK Södertörn30:08+5:04
7Hugo KindbornOK Hällen30:33+5:29
8Eskil WidehagSundbybergs IK31:38+6:34
9Manne HammarbergJärfälla OK31:40+6:36
10Axel BechtelFK Friskus-Varberg31:43+6:39
11Martin RinnbäckOK Ravinen31:46+6:42
12Erik BovalliusJärfälla OK32:09+7:05
13Jakob WidelundOK Kåre33:05+8:01
14Christoffer LindgrenOK Kåre33:07+8:03
15Alfred LängheimTullinge SK34:04+9:00
16Axel FlordalKatrineholms OK34:17+9:13
17Alvar MelinHaninge SOK34:20+9:16
18Fredrik AhlbergTäby OK36:59+11:55
19Pontus AxellIFK Enskede37:51+12:47
20Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK38:17+13:13
21Mattis SandénOK Södertörn38:30+13:26
22Johan BergiusVisborgs OK38:58+13:54
23Olle MolinOK Klemmingen39:13+14:09
24Albin LindskogOK Ravinen40:33+15:29
25Linus TäckOK Hammaren40:56+15:52
26Filip BäckArboga OK41:02+15:58
27Nils Forsberg RundströmIFK Enskede41:49+16:45
28Gustav BjörklundIFK Enskede42:03+16:59
29Hampus HatlenTullinge SK42:24+17:20
30Emil SoneAttunda OK43:13+18:09
31Linus HalvorsenSkarpnäcks OL43:18+18:14
32William GrunderJärfälla OK43:19+18:15
33Karl LundinOK Hällen43:35+18:31
34Axel LindgrenNyköpings OK43:37+18:33
35John WolgastSnättringe SK43:51+18:47
36Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF44:02+18:58
37Kasper LagerströmNyköpings OK44:46+19:42
38Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK44:51+19:47
39Erik NilssonGotlands Bro OK44:54+19:50
40Olle Pettersson GradinAttunda OK45:13+20:09
41Wilhelm BergmanTullinge SK45:57+20:53
42Albin WarvelinLånghundra IF46:04+21:00
43Vincent WippJärla Orientering46:25+21:21
44Axel MålargårdTäby OK47:01+21:57
45Jakob Gadefors NauHaninge SOK47:14+22:10
46Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen47:23+22:19
47Jakob TedhamreSnättringe SK47:25+22:21
48Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö48:50+23:46
49Isak GeliusSnättringe SK48:57+23:53
49Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK48:57+23:53
51Andreas BorängSnättringe SK49:44+24:40
52Ludde BlomIFK Enskede49:50+24:46
53Joel ThalénSundbybergs IK53:21+28:17
54Oscar AnelandOK Ravinen53:53+28:49
55Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK54:17+29:13
56Andreas HolmqvistNyköpings OK55:24+30:20
57William MöllerSkarpnäcks OL55:31+30:27
58Erik FredrikssonStora Tuna OK56:01+30:57
59Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK56:03+30:59
60Anton WällstedtJärfälla OK57:13+32:09
61Gustav NorbergOK Hällen59:44+34:40
62Hugo BacklundTullinge SK1:01:36+36:32
63Folke SvangrenGotlands Bro OK1:08:03+42:59
64Pontus AbrahamssonSundbybergs IK1:08:41+43:37
65Henrik LundforsIFK Enskede1:08:51+43:47
66Klas BränströmIFK Enskede1:12:45+47:41
67Hampus WiknerOK Österåker1:14:00+48:56
68Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:15:05+50:01
69Tiger LandénGustavsbergs OK1:21:09+56:05
70David TörnqvistTullinge SK1:40:01+1:14:57
71Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:40:26+1:15:22
Henrik NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Otto BalckTäby OKej godkänd
Isak AnängenNyköpings OKej start
Eric HallnerOckelbo OKej start
Tamás SzütsVästerås SOKej start
Elis SandbergAlfta-Ösa OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser