Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

H14

10 550 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus SteneboAttunda OK21:58
2Niklas ErlandssonOK Södertörn27:35+5:37
3Sixten SlagbrandVästerås SOK29:27+7:29
4Noa BerglundTäby OK31:00+9:02
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK31:20+9:22
6Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK31:21+9:23
7Joel GolsäterKorsnäs IF OK32:47+10:49
8Hugo SjölanderTäby OK34:46+12:48
9Björn RennerOK Södertörn35:28+13:30
10Edvin MäkinenOK Hammaren36:08+14:10
11Axel BalckTäby OK36:17+14:19
12Mattias HedinSöders-Tyresö36:36+14:38
13Ludvig FerdmanTullinge SK37:01+15:03
14Emil HelanderTullinge SK37:03+15:05
15Odin EkNyköpings OK37:14+15:16
16Simon LundellOK Österåker37:27+15:29
17Elias LjungdellTäby OK37:45+15:47
18Leo AlvolinOK Kåre38:57+16:59
19Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK39:00+17:02
20Lucas AlzénGustavsbergs OK39:34+17:36
21Hannes MogensenOK Ravinen39:38+17:40
22Folke KåbergOK Ravinen39:47+17:49
23Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK40:36+18:38
24Loke HolmgrenOK Hammaren40:49+18:51
25Emil BlidefalkOK Södertörn40:53+18:55
26Max ÖsterlingOK Södertörn41:23+19:25
27Erik LundquistOK Ravinen42:08+20:10
28Axel TrofastTullinge SK42:09+20:11
29Axel WiknerOK Österåker42:56+20:58
29Albin SjöblomOK Kåre42:56+20:58
31Filip HatlenTullinge SK43:01+21:03
32Elis WiklundVästerås SOK43:31+21:33
33Olle BrohagenOK Ravinen45:23+23:25
34Elis Forsberg RundströmIFK Enskede45:33+23:35
35Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL45:48+23:50
36Justus ArenanderSkarpnäcks OL45:58+24:00
36Leo LjungbergSkarpnäcks OL45:58+24:00
38Jonatan AndersonJärfälla OK46:33+24:35
39Rasmus LindblomGustavsbergs OK46:43+24:45
40Malte AlbinssonOK Österåker47:23+25:25
41Johan FochsenWaxholms OK48:14+26:16
42Viktor SoneAttunda OK49:12+27:14
43Marcus GrunderJärfälla OK49:37+27:39
44Oscar EkenborgNyköpings OK49:48+27:50
45Marcus BarbozaAttunda OK50:46+28:48
46Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK50:47+28:49
47Vidar NettelmarkSurahammars SOK50:54+28:56
48Filip LindqvistTäby OK50:58+29:00
49Melker CarlingerSkogsluffarnas OK51:42+29:44
50Olle SandströmOK Ravinen52:03+30:05
51Mathias DryseliusSkarpnäcks OL52:19+30:21
52Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK52:55+30:57
53Emil BrunbergNyköpings OK53:06+31:08
54Hugo LindskogOK Ravinen53:35+31:37
55Hannes LindqvistIFK Enskede54:07+32:09
56Fabian SundOK Hammaren54:51+32:53
57Hugo AtterbrandOK Kåre57:05+35:07
58Eric JohanssonOK Kåre57:56+35:58
59Emil AnterudVäsby OK58:11+36:13
60Isak SöderblomNyköpings OK58:47+36:49
61Teo StruckOK Ravinen58:52+36:54
62Peter LindvallHaninge SOK59:58+38:00
63Oskar EureniusOK Hammaren1:01:56+39:58
64Martin ErikssonVäsby OK1:03:49+41:51
65Emanuel ErikssonNyköpings OK1:04:10+42:12
66Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK1:04:25+42:27
67Anton DyreliusSnättringe SK1:04:53+42:55
68Melker BerggrenNyköpings OK1:04:55+42:57
69Karl ForsgrenVästerbergslagens OL1:08:00+46:02
70Robin HyppelOK Österåker1:08:15+46:17
71Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:36+46:38
72Felix ArkängTullinge SK1:09:15+47:17
73Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL1:13:44+51:46
74Eskil IsakssonVäsby OK1:16:22+54:24
75Eric BäckArboga OK1:22:00+1:00:02
76Viktor SandqvistVäsby OK1:24:44+1:02:46
77Linus SkattOK Södertörn1:29:03+1:07:05
78Mikael KökeritzSundbybergs IK1:33:04+1:11:06
79Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:33:06+1:11:08
80Karl KvarnforsSkarpnäcks OL2:02:14+1:40:16
Gustaf HofstedtTäby OKej godkänd
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej godkänd
Lucas WannerAvesta OKej godkänd
Noah SantaliusVäsby OKej godkänd
Axel SantessonVäsby OKej godkänd
Rasmus LundströmVäsby OKej godkänd
Axel FribergerJärla Orienteringej godkänd
Mattias BorängSnättringe SKej start
Erik WällstedtJärfälla OKej start
Olle ThimbergSöders-Tyresöej start
Filip DryseliusSkarpnäcks OLej start
Simon StridhSkogsluffarnas OKej start
Robin BjörklundTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser