Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

SIC Gubbar

8 780 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Colin DutkiewiczSLOW27:22
2Krister GumaeliusWaxholms OK29:20+1:58
3Hans LiwångIFK Lidingö SOK30:04+2:42
4Björn LundquistOK Ravinen30:29+3:07
5Torgny NäslundSkogslöparna31:07+3:45
6Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK31:54+4:32
7Jan LindhSundbybergs IK31:56+4:34
8Jesper NordinKorsnäs IF OK32:56+5:34
9Tony UdrisSYO34:36+7:14
10Ola LagerströmAttunda OK34:52+7:30
11Roland PerssonSkarpnäcks OL35:32+8:10
12Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK36:32+9:10
13Per WistedtSundbybergs IK36:33+9:11
14Lars KlassonOK Ravinen37:28+10:06
15Stefan BergOK Enen37:33+10:11
16Fredrik LindellIF Thor37:43+10:21
17Patric De BoussardIFK Enskede37:45+10:23
18Stefan LindvallHaninge SOK38:04+10:42
19Svante JonsellVallentuna-Össeby OL38:33+11:11
20Jonas HolmgrenOK Hammaren39:23+12:01
21Andreas GrunderJärfälla OK39:46+12:24
22Christopher LindqvistIFK Enskede40:30+13:08
23Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK41:01+13:39
24Leif LundinJärla Orientering41:08+13:46
25Erik JonssonLånghundra IF42:10+14:48
26Jens WernerGustavsbergs OK42:43+15:21
27Tomas GlanshedHaninge SOK42:44+15:22
28Peter AlbinssonIFK Enskede42:51+15:29
29Lars PalmqvistJärfälla OK42:54+15:32
30Arne KlintbergEksjö SOK43:09+15:47
31Lennarth KarlssonValbo AIF44:15+16:53
32Henrik TrofastTullinge SK44:18+16:56
33Per IkoTäby OK44:38+17:16
34Björn CarlssonOK Hällen44:41+17:19
35Matthew CochraneSouth Ribble OC44:46+17:24
36Patrik LeicktTullinge SK44:50+17:28
37Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK44:52+17:30
38Mats JönssonKorsnäs IF OK45:23+18:01
39Mats KarlssonTullinge SK45:25+18:03
40Magnus FlodmanOK Hammaren46:22+19:00
41Jonas SjöblomAttunda OK46:55+19:33
42Claes RennerOK Södertörn46:57+19:35
43Stefan NordströmSigtuna OK47:31+20:09
44Jan KihlSundbybergs IK47:40+20:18
45Daniel UnnerudLånghundra IF48:07+20:45
46Mats GustafssonTrosabygdens OK48:50+21:28
47Johan LidmarSnättringe SK49:14+21:52
48Tomas BjörelindJärla Orientering49:19+21:57
49Anders BjörklundIFK Enskede49:30+22:08
50Mats JohanssonOK Hällen49:54+22:32
51Johan LundbergOK Kåre50:03+22:41
52Patrik SteenOK Enen50:38+23:16
53Leif MörkforsJärfälla OK50:59+23:37
54Patrik StenilsOK Hällen51:15+23:53
55Per WolgastSnättringe SK52:10+24:48
56Richard NilssonGustavsbergs OK52:48+25:26
57Lars GustafssonOK Kåre53:34+26:12
57Mikael NordquistTäby OK53:34+26:12
59Erik DyreliusSnättringe SK53:47+26:25
60Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF54:12+26:50Ladda ner rutt i gpx-format
61Göran HanssonTäby OK55:03+27:41
62Magnus FärdigNyköpings OK55:25+28:03
63James ChristieSnättringe SK55:52+28:30
64Jörgen EklundKatrineholms OK55:58+28:36
65Lars GerhardssonAttunda OK56:43+29:21
66Peter WippJärla Orientering56:59+29:37
67Mikael AleniusNyköpings OK58:59+31:37
67Thierry ReignierJärfälla OK58:59+31:37
69Andreas HerneOK Ravinen59:50+32:28
70Patrick HolmqvistNyköpings OK1:00:40+33:18
71Anders KökeritzSundbybergs IK1:01:26+34:04
72Arne LindqvistTäby OK1:04:39+37:17
73Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:05:50+38:28
74Jesper AnderssonVingåkers OK1:07:05+39:43
75Martin WidmerOLG Suhr1:07:44+40:22
76Nils ErikssonVäsby OK1:08:59+41:37
77Evgenii SheianovSRD SK1:09:14+41:52
78Trevor RobertsMDOC1:12:44+45:22
79Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:14:12+46:50
80Fredric HöglindIFK Enskede1:16:08+48:46
81Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:16:46+49:24
82Thomas PeterssonNyköpings OK1:24:04+56:42
83Leif BjörkegrenGotlands Bro OK1:31:57+1:04:35
84Kurt AnderssonOK Kullingshof1:43:03+1:15:41
Stefan FerdmanTullinge SKej godkänd
Anders MansénSkarpnäcks OLej godkänd
Fredrik MäkinenOK Hammarenej godkänd
Anders SahlénVästerås SOKej godkänd
Stefan MarteliusAttunda OKej godkänd
Andreas DernfalkVästerbergslagens OLej godkänd
Anders ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Martin LindskogOK Ravinenej godkänd
Magnus LarssonVästerås SOKej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start
Stefan HenrikssonIFK Enskedeej start
Claes ElvhammarAttunda OKej start
Mikael NyströmOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser