Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

SIC Motion svår

11 680 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK21:07
2Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL23:16+2:09
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK27:58+6:51
4Gustaf HedinNyköpings OK30:40+9:33
5Peter AnderssonSöders-Tyresö31:42+10:35
6Johan DanielssonSolna OK35:58+14:51
7Jennifer Minnhagen38:25+17:18
8Krister ÅkärbjärIFK Mora OK42:30+21:23
9Jenny WåhlinDomnarvets GOIF43:32+22:25
10Simon Stålhammar43:53+22:46
11Niclas SjöblomOK Kåre46:08+25:01
12Norna MolinOK Klemmingen46:10+25:03
13Elinor LangeOK Ravinen46:16+25:09
14Tim SundqvistOK Österåker47:12+26:05
15Patrik NylénDegerfors OK47:57+26:50
16Anna MyrbergerTullinge SK48:09+27:02
17Filip WidénHellas Orientering48:14+27:07
18Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK48:16+27:09
19Peter ÖbergOK Hällen48:29+27:22
20Stefan GranathVäsby OK49:21+28:14
21Johanna ÖbergOK Hällen49:27+28:20
22Per WidénHellas Orientering50:31+29:24
23Erik MyrbergerKlubblös51:11+30:04
24Joel LundgrenSkarpnäcks OL51:48+30:41
25Marcus NylénDegerfors OK52:59+31:52
26Sara ÖbergOK Hällen53:00+31:53
27Marie ForshällenAttunda OK53:33+32:26
28Tobias DahlmarkVästerås SOK53:41+32:34
29Tomas ÖbergOK Hällen54:13+33:06
30Åsa EdgrenSkarpnäcks OL54:14+33:07
31Mårten AnterudVäsby OK55:15+34:08
32Markus DahlkvistKlubblös57:30+36:23
33Lena GumaeliusWaxholms OK57:31+36:24
34Gustaf EricsonJärla Orientering58:08+37:01
35Dejan IlicParacin Ok58:12+37:05
36Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:00:01+38:54
37Petra LjungdellTäby OK1:00:33+39:26
38Lars HallVästerås SOK1:03:06+41:59
39Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:06:10+45:03
40Nina WallanderJärla Orientering1:09:21+48:14
41Magnus ForshällenAttunda OK1:10:09+49:02
42Helena LindmanOK Gränsen1:12:15+51:08
43Atakilte BeyeneOK Gränsen1:12:20+51:13
44Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:12:34+51:27
45Ingvar OskarssonKlubblös1:14:46+53:39
46Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:15:01+53:54
47Anton HaeffnerJärla Orientering1:31:56+1:10:49
48Lars NordSödertälje IF1:37:44+1:16:37
49Jonatan LindellGustavsbergs OK1:37:53+1:16:46
50Esbjörn NyströmSeskarö IF2:29:44+2:08:37
Stefan JärvallNyköpings OKej godkänd
Vendela AnderssonKlubblösej godkänd
Robin GelinderAttunda OKej godkänd
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Anders SjöbomNjurunda OKej godkänd
Susanna LindströmNjurunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser