Swedish Orienteering Federation

Official results for Stockholm Indoor Cup, etapp 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Stockholm Indoor Cup
Organiser: Stockholms Inomhusorienterare
Date: Saturday 3 February 2018 - Sunday 4 February 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (overall)

SIC Damer

12 640 m, 108 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helena BergmanOK Ravinen34:242:43
2Therese KlintbergLinköpings OK35:40+1:162:49
3Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF36:08+1:442:51
4Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF37:49+3:252:59
5Emma LindgrenVisborgs OK38:11+3:473:01
6Susen LöschÄrla IF38:45+4:213:03
7Helen HanstockÖstersunds OK38:46+4:223:04
8Tove FlodmanOK Hammaren40:31+6:073:12
9Sofia IversAttunda OK40:48+6:243:13
10Tone AlbrektssonOK Ravinen41:03+6:393:14
11Vilma GotheOK Ravinen42:29+8:053:21
12Emma HagrotTäby OK42:34+8:103:22
13Karin ModinBromma-Vällingby SOK43:28+9:043:26
14Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK43:48+9:243:27
15Elin NallgårdVästerås SOK44:09+9:453:29
16Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK44:26+10:023:30
17Annika BjörkOK Linné45:06+10:423:34
18Sanna SkoogKils OK45:10+10:463:34
19Alva JonssonLånghundra IF46:13+11:493:39
20Ylva SandénOK Södertörn46:18+11:543:39
21Marie HerrnholdAttunda OK47:00+12:363:43
22Frida ArnessonSkarpnäcks OL47:09+12:453:43
23Adelina FunkeLeksands OK47:24+13:003:45
24Lotten SandénOK Södertörn47:36+13:123:45
25Åsa WilestedtAttunda OK47:37+13:133:46
26Sofia DamneBromma-Vällingby SOK47:40+13:163:46
27Ella SjöbergTullinge SK47:55+13:313:47
28Emmy AlbinssonIFK Enskede48:08+13:443:48
29Cecilia LindgrenOK Kåre48:14+13:503:48
30Linda LönnebergTäby OK48:41+14:173:51
31Vera RolfssonSkarpnäcks OL48:53+14:293:52
31Anette ÖnerudOK Ravinen48:53+14:293:52
33Malva SteenOK Enen49:16+14:523:53
34Anna AronssonHässleholms OK50:01+15:373:57
35Ebba LeicktTullinge SK50:20+15:563:58
36Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna50:48+16:244:01
37Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF52:40+18:164:10
38Pernilla SahlénVästerås SOK52:43+18:194:10
39Hanna SundströmVästerås SOK53:36+19:124:14
40Caroline WestbomOK Österåker54:01+19:374:16
41Isabella NilssonGustavsbergs OK54:07+19:434:16
42Joline IngelssonOK Hammaren54:08+19:444:16
43Emilia EngelOK Ravinen54:34+20:104:19
44Lydia MartinssonOK Tyr55:58+21:344:25
45Louise AlmIF Åland56:02+21:384:25
46Matilda AhlquistJärla Orientering56:14+21:504:26
47Mathilda LindeIF Åland56:24+22:004:27
48Selma GumaeliusWaxholms OK56:41+22:174:29
49Kristina CanowOK Österåker56:58+22:344:30
50Eva OdeVästerås SOK57:46+23:224:34
51Vera BogrenSundbybergs IK57:47+23:234:34
52Linnéa GranlundTäby OK58:00+23:364:35
52Josefine AnderssonTäby OK58:00+23:364:35
54Elin DahlmarkVästerås SOK58:02+23:384:35
55Nickolina HedenlundTäby OK58:46+24:224:38
56Sara JonassonCentrum OK58:57+24:334:39
57Isabelle SjöbergOK Österåker59:01+24:374:40
58Emelie HolmströmKamrat och IF KIF59:33+25:094:42
59Sissel WidehagSundbybergs IK59:59+25:354:44
60Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK1:00:00+25:364:44
61Sara BengtssonLånghundra IF1:00:03+25:394:45
62Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK1:00:35+26:114:47
63Jessica SjöbergTullinge SK1:00:48+26:244:48
64Alicia FribergIF Hagen1:01:21+26:574:51
65Anna BogrenSundbybergs IK1:01:51+27:274:53
66Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:02:51+28:274:58
67Roser Marre BadalloAmager OK1:03:47+29:235:02
68Tilda BellanderGustavsbergs OK1:03:57+29:335:03
69Hanna RöstinOK Ravinen1:04:45+30:215:07
70Carina RydlundHässleholms OK1:04:51+30:275:07
71Charlotte WiknerOK Österåker1:05:21+30:575:10
72Michaela LundellOK Österåker1:05:24+31:005:10
73Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:05:29+31:055:10
74Astrid SimonssonSundbybergs IK1:06:12+31:485:14
75Evelina BergOK Ravinen1:07:25+33:015:20
76Daniela RennerOK Södertörn1:07:39+33:155:21
77Camilla EngelOK Ravinen1:08:06+33:425:23
78Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:08:19+33:555:24
79Karolina HellbergSundbybergs IK1:09:00+34:365:27
80Lena GrandinOK Linné1:09:54+35:305:31
81Monica RoosAttunda OK1:10:09+35:455:32
82Mikaela WallerströmOK Österåker1:10:53+36:295:36
83Olga AxellKlubblös1:11:01+36:375:37
84Carolina JonsellTäby OK1:11:30+37:065:39
85Anna LindgrenVästerås SOK1:12:49+38:255:45
86Sofia CarlssonLindebygdens OK1:13:05+38:415:46
87Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:13:09+38:455:47
88Anna TimnerKatrineholms OK1:13:43+39:195:49
89Annika OhlssonÄrla IF1:15:52+41:286:00
90Annika EngelHässleholms OK1:17:12+42:486:06
91Anna NilsenDeeside OC1:18:19+43:556:11
92Pat MoodyDeeside OC1:18:20+43:566:11
93Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:18:36+44:126:13
94Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:20:18+45:546:21
95Camilla AdlertegOK Enen1:21:17+46:536:25
96Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF1:26:45+52:216:51
97Therese HolmströmOK Ravinen1:27:21+52:576:54
98Sofie RedtzerAttunda OK1:33:17+58:537:22
99Eva PerssonOK Österåker1:49:10+1:14:468:38
Lovisa LängheimTullinge SKmispunched
Signe NilssonNyköpings OKmispunched
Alva RyttherVästerbergslagens OLmispunched
Eva KappelOK Tyrmispunched
Anna NordströmSigtuna OKmispunched
Viktoria HedenlundTäby OKmispunched
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKmispunched
Alma KappelOK Tyrmispunched
Gabriella FriskGustavsbergs OKmispunched
Julia EngelOK Ravinendid not start
Anna-Lena LängheimTullinge SKdid not start
Trine KarlbergTullinge SKdid not start
Anna EkSödertälje-Nykvarn OFdid not start
Hedda Persson VildirSkarpnäcks OLdid not start
Frida ThörnKlubblösdid not start
Lovisa LarssonTullinge SKdid not start
Sara TimnerSundsvalls OKdid not start

SIC Damer start timme 4

12 640 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anna TidermanSnättringe SK44:113:29
2Lisa JohanssonOK Rodhen55:20+11:094:22
3Hanna KorhonenOK Ravinen1:05:08+20:575:09
4Maria SjölanderOK Rodhen1:08:30+24:195:25

SIC Herrar

12 370 m, 205 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gustav BergmanOK Ravinen28:582:20
2Hannes SvahnOK Ravinen29:26+0:282:22
3Simon ImarkTullinge SK29:58+1:002:25
4Christopher WilestedtAttunda OK31:24+2:262:32
5Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK31:25+2:272:32
6Thomas SteinthalFIF Hillerød31:35+2:372:33
7Martin HunhammarOK Ravinen32:04+3:062:35
8Ludvig ErikssonKils OK32:08+3:102:35
9Carl CarlssonNyköpings OK32:16+3:182:36
10Fredrik AhnlénOK Hammaren32:27+3:292:37
11Hugo DahlbergHaninge SOK33:06+4:082:40
12Isac von KrusenstiernaOK Kåre33:35+4:372:42
13Samuel PihlströmOK Landehof33:36+4:382:42
14Alfred LönnVästerås SOK34:28+5:302:47
15Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK35:43+6:452:53
16Matthias MahrCambridge Sports Union36:26+7:282:56
17Benjamin LangerakJärfälla OK36:33+7:352:57
18Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK37:35+8:373:02
19Peter HambäckLånghundra IF37:38+8:403:02
19Hugo FlordalSnättringe SK37:38+8:403:02
21Noah BechtelFK Friskus-Varberg37:49+8:513:03
22Rasmus MöllerArboga OK37:50+8:523:03
23Emanuel NäslundSkogslöparna38:01+9:033:04
24Brent GodmanGotlands Bro OK38:04+9:063:04
25Rune ØstergaardSøllerød OK38:10+9:123:05
26Torbjörn KölzowOK Ravinen38:25+9:273:06
27Albin LindgrenVisborgs OK38:57+9:593:08
28Jan DalheimerIK Vikings OK39:15+10:173:10
29Fredrik HanssonTäby OK39:31+10:333:11
30Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK39:44+10:463:12
31Cristian FranzénAnkarsrums OK40:05+11:073:14
32Krister KölzowOK Ravinen40:17+11:193:15
33Martin NilssonSnättringe SK40:21+11:233:15
34Love BerzellOK Ravinen40:22+11:243:15
35Victor ImarkTullinge SK40:23+11:253:15
36Fredrik PerssonDomnarvets GOIF40:30+11:323:16
37Christian LindhSundbybergs IK40:36+11:383:16
38Viggo KlassonOK Ravinen41:00+12:023:18
39Sebastian BolleSundbybergs IK41:02+12:043:19
40Victor SadaranganiJärla Orientering41:16+12:183:20
41Philip CarlssonNyköpings OK41:19+12:213:20
42Mattias LevinSvaide Roma SOK41:47+12:493:22
42Henrik FlordalKatrineholms OK41:47+12:493:22
44Björn BängtssonCentrum OK42:09+13:113:24
45Axel WrådheAttunda OK42:10+13:123:24
46Tintin KarlbergTullinge SK42:15+13:173:24
47Ludvig EkNyköpings OK42:21+13:233:25
48Raphael MakMetropolitan Orienteering Club42:25+13:273:25
49Robert JohanssonTäby OK42:30+13:323:26
50Simon EngelHässleholms OK42:36+13:383:26
51Arnau OrmellaAmager OK42:41+13:433:27
52Patrik ÄppelgranSnättringe SK42:53+13:553:28
53Kalle LarssonÄrla IF43:07+14:093:29
54Fredrik SoneAttunda OK43:08+14:103:29
55Robert ColeVäsby OK43:10+14:123:29
56Gustav NirvinHaninge SOK43:19+14:213:30
57Jyri RantalaKoovee43:28+14:303:30
57Simon SchusterIFK Lidingö SOK43:28+14:303:30
59Alfred LiljeströmGävle OK43:30+14:323:30
60Dan ÖsterlundVästerås SOK43:54+14:563:32
61Andreas PerssonOK Hammaren43:57+14:593:33
61Oskar EdvardssonJärfälla OK43:57+14:593:33
63Simon AnderssonOK Kullingshof43:59+15:013:33
64Magnus LindblomGustavsbergs OK44:21+15:233:35
65Melvin JakobssonOK Södertörn44:24+15:263:35
65Anton GumaeliusWaxholms OK44:24+15:263:35
67Jesper AnderssonSnättringe SK44:42+15:443:36
68Erikas GudonisOSK Sakas45:04+16:063:38
69James TurtonÖstersunds OK45:12+16:143:39
70Joakim BacklundTäby OK45:29+16:313:40
71Jakob RedtzerAttunda OK45:31+16:333:40
72Per EkNyköpings OK45:38+16:403:41
73Aleksandr ManoilovJärfälla OK45:47+16:493:42
74Albin FalkNyköpings OK45:49+16:513:42
75Niklas WansölinOK Ravinen46:02+17:043:43
76Henrik BladhTullinge SK46:15+17:173:44
76Joakim IngelssonOK Hammaren46:15+17:173:44
78Martin SigrandOK Södertörn46:19+17:213:44
79Anthony Covey-CrumpJesus OK46:24+17:263:45
80Peter BergmanTullinge SK46:25+17:273:45
81Oskar EngesAttunda OK46:51+17:533:47
82Noa SjöstrandVästerås SOK47:00+18:023:47
83Erik HellstenNyköpings OK47:26+18:283:50
84Tomas LöfgrenStora Tuna OK47:27+18:293:50
85Henrik AnängenNyköpings OK47:53+18:553:52
86Mattias ÅgrenCentrum OK47:57+18:593:52
87Tomas AlbinssonOK Österåker47:58+19:003:52
88Per ÖbergOK Hällen48:08+19:103:53
89Harald MildGustavsbergs OK48:09+19:113:53
90Simon ÖsterlundVästerås SOK48:15+19:173:54
91Olle SandénOK Södertörn48:33+19:353:55
92Simon KappelHaninge SOK48:38+19:403:55
93Ludvig HallabroHässleholms OK48:49+19:513:56
94Johan LindqvistTäby OK48:52+19:543:57
95Nick BarrableOK Ravinen49:19+20:213:59
96Niklas SvenssonJärfälla OK49:22+20:243:59
97Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb49:26+20:283:59
98Adam BrattTullinge SK49:58+21:004:02
98Joakim BergBromma-Vällingby SOK49:58+21:004:02
100Erik NallgårdVästerås SOK50:13+21:154:03
101Fredrik EkenborgNyköpings OK50:27+21:294:04
102Filip MagnussonStora Tuna OK50:43+21:454:05
103Gunnar HedinSöders-Tyresö50:47+21:494:06
104Stefan NorinSöders-Tyresö51:09+22:114:08
105Alexander AlnessLånghundra IF51:17+22:194:08
106Jimmy AnderssonOK Kullingshof51:24+22:264:09
107Pontus LindgrenVästerås SOK51:39+22:414:10
108Christopher AnderssonVingåkers OK52:00+23:024:12
109Marcus ArnoldssonVästerås SOK52:10+23:124:13
110Albin HainkeSnättringe SK52:12+23:144:13
111Anders JanssonGrycksbo IF OK52:37+23:394:15
112Ulrik IversAttunda OK52:48+23:504:16
113Elis IversAttunda OK52:52+23:544:16
114Anders LevinSvaide Roma SOK52:56+23:584:16
115Linus AlbinssonIFK Enskede53:03+24:054:17
116Stefan Svensson GeliusSnättringe SK53:07+24:094:17
117Ola EklundKatrineholms OK53:13+24:154:18
118Patrik FriskGustavsbergs OK53:18+24:204:18
119Henrik ErlandssonOK Södertörn53:24+24:264:19
120Anders WiknerOK Österåker53:25+24:274:19
120Rasmus LöfgrenStora Tuna OK53:25+24:274:19
122Emil AnderssonOK Kullingshof53:30+24:324:19
123Lucas GranbergOK Kåre53:39+24:414:20
124Markus ÖsterlundVästerås SOK54:00+25:024:21
125Johan NäsmanTäby OK54:05+25:074:22
126Benjamin NäslundSkogslöparna54:08+25:104:22
127Jörgen HectorSnättringe SK54:10+25:124:22
127Patrik ThybeckLindebygdens OK54:10+25:124:22
129Tim DalheimerIK Vikings OK54:22+25:244:23
130Fredrik AnderssonOK Södertörn54:35+25:374:24
131Simon ÖsterlingOK Södertörn54:43+25:454:25
132Axel SjöbergOK Hammaren54:57+25:594:26
133Hampus NorrbyJärfälla OK55:25+26:274:28
134Martin SkärlénHaninge SOK55:38+26:404:29
135Mats HainkeSnättringe SK55:46+26:484:30
136Johan HofstedtTäby OK55:47+26:494:30
137Erik AntonssonAttunda OK56:13+27:154:32
138Paolo ConsoliA.S.D. Unione Lombarda56:19+27:214:33
139Ulf MagnussonLeksands OK56:25+27:274:33
140Henrik NorellSnättringe SK57:11+28:134:37
141Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL57:45+28:474:40
142Göran ThimbergSöders-Tyresö57:59+29:014:41
143Fredrik AlzénGustavsbergs OK58:00+29:024:41
144Tobias AnderssonOK Österåker58:02+29:044:41
145Mats WarvelinLånghundra IF58:14+29:164:42
146Michael ForslundKristinehamns OK58:27+29:294:43
147Albin KvarnefalkJärfälla OK58:45+29:474:44
147Martin AhlströmIFK Enskede58:45+29:474:44
149Axel Leijon ThorellLånghundra IF58:54+29:564:45
150Jan SturestigOK Södertörn59:14+30:164:47
151Fredrik LundellOK Österåker59:27+30:294:48
152Anders LindgrenLånghundra IF59:49+30:514:50
153Mikael GuttkeNyköpings OK1:00:18+31:204:52
154Magnus RydlundHässleholms OK1:00:44+31:464:54
155Emil RoosAttunda OK1:00:55+31:574:55
156Niclas ClashammarNyköpings OK1:01:13+32:154:56
157Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:01:32+32:344:58
158Mathias LindgrenNyköpings OK1:02:00+33:025:00
159Oskar HermanssonCentrum OK1:02:09+33:115:01
160Hampus LindmanOK Gränsen1:02:25+33:275:02
161Magnus EricsonJärla Orientering1:02:32+33:345:03
162Göran LängheimTullinge SK1:02:37+33:395:03
163Göran JonssonSundbybergs IK1:02:47+33:495:04
164Oskar KällmanOK Hällen1:03:03+34:055:05
165Daniel HelanderTullinge SK1:03:28+34:305:07
166John GranathOK Kåre1:04:26+35:285:12
167Anton HänströmTäby OK1:05:16+36:185:16
168Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:05:30+36:325:17
169Felix SpäthIFK Lidingö SOK1:05:46+36:485:18
170Carl TiemerSundbybergs IK1:06:44+37:465:23
170Max HoppeWaxholms OK1:06:44+37:465:23
172Patrik BlidefalkOK Södertörn1:07:23+38:255:26
173Peter LandénGustavsbergs OK1:07:25+38:275:27
174Per SundströmVästerås SOK1:09:17+40:195:36
175Michael AhlquistJärla Orientering1:10:09+41:115:40
176Stefan TörnqvistVästerås SOK1:10:26+41:285:41
177Magnus StrömqvistAttunda OK1:12:51+43:535:53
178Graham NilsenDeeside OC1:14:33+45:356:01
179Sixten TörnqvistVästerås SOK1:16:22+47:246:10
180David LindgrenVästerås SOK1:18:07+49:096:18
181Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:21:42+52:446:36
182Jesus HervasCDCEBE1:22:32+53:346:40
183Martin KihlSundbybergs IK1:27:13+58:157:03
184Mattias HenrikssonCentrum OK1:29:13+1:00:157:12
185Fredrik OrmöSnättringe SK1:31:51+1:02:537:25
186Börje PerssonOK Ravinen1:33:21+1:04:237:32
Jan-Olof BogrenSundbybergs IKmispunched
Per BerggrenNyköpings OKmispunched
Kalle PerssonOK Österåkermispunched
Andreas MagnvallOK Södertörnmispunched
Örjan SahlOK Klemmingenmispunched
Joachim FribergIF Hagenmispunched
Emil GrehnOK Rodhenmispunched
Christoffer NorrmanAttunda OKmispunched
Åke KappelOK Tyrmispunched
Anders ÖsterlundVästerås SOKmispunched
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKmispunched
Anton SilierJärfälla OKmispunched
Márk PorgányiOK Södertörnmispunched
Lucas NorrmanAttunda OKmispunched
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKmispunched
Edvin NilssonGotlands Bro OKmispunched
Simon FriskJärla Orienteringmispunched
Emil Olander LorenzAllerød OKmispunched
Måns HolmgrenOK Hammarenmispunched
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKdid not start
Sergei RjabyshkinSRD SKdid not start
Oliver HagmanOK Roslagendid not start
William NilssonNyköpings OKdid not start
Mats ThulinVästerås SOKdid not start
Daniel RejmentOK Linnédid not start
Arne KvarnefalkJärfälla OKdid not start

SIC Herrar Start timme 2

12 370 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anders AbelSnättringe SK1:00:104:51

SIC Herrar start timme 4

12 370 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Albin AnderssonOK Ravinen46:363:46

SIC Herrar start timme 5

12 370 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fredrik JonssonAttunda OK38:183:05

SIC Damer light

8 160 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karin PalmqvistNyköpings OK22:232:44
2Alva LindellIF Thor23:05+0:422:49
3Ann-Sofie TäckOK Hammaren23:48+1:252:55
4Gun JanssonOK Klemmingen31:35+9:123:52
5Lova  Aggefors Gustavsbergs OK33:30+11:074:06
6Cecilia AlzénGustavsbergs OK33:32+11:094:06
7Caroline OlsmatsTäby OK34:19+11:564:12
8Ylva PaavoOK Klemmingen35:23+13:004:20
9Sofia BjörnbergNyköpings OK37:31+15:084:35
10Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK40:00+17:374:54
11Carina AronssonHässleholms OK40:06+17:434:54
12Gittan GeliusSnättringe SK40:35+18:124:58
13Åsa LarssonOK Hällen43:38+21:155:20
14Anna WolgastSnättringe SK45:34+23:115:35
15Catharina DahlmarkVästerås SOK45:52+23:295:37
16Anna BäckstädeVisborgs OK46:24+24:015:41
17Cecilia NilssonGustavsbergs OK46:29+24:065:41
18Cecilia EnbäckSöders-Tyresö55:42+33:196:49
19Lill NallgårdVästerås SOK1:01:48+39:257:34
20Lena TörnqvistVästerås SOK1:09:16+46:538:29
21Mia HallabroHässleholms OK1:29:59+1:07:3611:01
Erika LeandersAlfta-Ösa OKmispunched
Gunilla SahlOK Klemmingendid not start
Karin AbelSnättringe SKdid not start
Akvile PreiksaiteIFK Lidingö SOKdid not start

SIC Herrar light

10 550 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mårten ThalénSundbybergs IK38:483:40
2Joel Börjesson ErikssonStorviks IF40:03+1:153:47
3Mikael WallnäsSundbybergs IK41:32+2:443:56
4Gustav LidmarSnättringe SK44:36+5:484:13
5Mattias EklundOckelbo OK45:21+6:334:17
6Torbjörn BergmanSnättringe SK48:00+9:124:32
7Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF56:22+17:345:20
8Roger NorbergOK Hällen1:07:14+28:266:22
9Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:12:52+34:046:54
10Anthony BarrableRAFO1:43:07+1:04:199:46
11Magnus FredrikssonNyköpings OK1:46:49+1:08:0110:07
Stellan TäckOK Hammarenmispunched
Ronny NordgrenSundbybergs IKmispunched
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OKmispunched
Steve BurgeLakeland Orienteering Clubmispunched
Mats AnderlingOK Klemmingendid not start
Alvin AnderlingOK Klemmingendid not start

D16

11 680 m, 83 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nellie RydlundHässleholms OK27:132:19
2Elsa KarlssonOK Landehof29:21+2:082:30
3Emma EliassonDomnarvets GOIF29:54+2:412:33
4Nina PerssonHaninge SOK30:22+3:092:35
5Lovisa HambäckLånghundra IF31:46+4:332:43
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK32:17+5:042:45
7Linnea PerssonValbo AIF32:24+5:112:46
8Maja BergqvistKorsnäs IF OK32:52+5:392:48
9Maja SandvikAttunda OK33:51+6:382:53
10Cecilia HectorSnättringe SK33:56+6:432:54
11Elsa NilssonDomnarvets GOIF34:09+6:562:55
12Elsa LinderOK Hällen35:21+8:083:01
13Petronella HedenlundTäby OK36:11+8:583:05
14Ronja StåhlSundbybergs IK36:45+9:323:08
15Cornelia IvarssonOK Hammaren36:51+9:383:09
16Kajsa BogrenSundbybergs IK37:09+9:563:10
17Ester AnderssonOK Södertörn37:51+10:383:14
18Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL38:35+11:223:18
19Matilda LindhSundbybergs IK39:00+11:473:20
20Tove SjöbergTullinge SK39:55+12:423:25
21Caroline GuttkeNyköpings OK39:56+12:433:25
22Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL41:16+14:033:31
23Amanda GranqvistOK Ravinen41:18+14:053:32
24Agnes EdgrenSkarpnäcks OL41:24+14:113:32
25Tilda GolsäterKorsnäs IF OK43:08+15:553:41
26Ebba LindellIF Thor43:16+16:033:42
27Alva BladhTullinge SK44:00+16:473:46
28Smilla MogensenOK Ravinen44:18+17:053:47
29Lisa ThunellIFK Lidingö SOK44:22+17:093:47
30Emilia NilssonGustavsbergs OK44:44+17:313:49
31Sanna HedbergOK Södertörn45:00+17:473:51
32Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK45:07+17:543:51
33Sofia EdvardssonJärfälla OK45:53+18:403:55
34Ida HofstedtTäby OK46:04+18:513:56
35Klara AnderssonDomnarvets GOIF46:09+18:563:57
36Tuva-Cajsa SpikLeksands OK46:18+19:053:57
37Lovisa NilssonAttunda OK46:20+19:073:58
38Tyra DernfalkVästerbergslagens OL46:59+19:464:01
39Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering47:11+19:584:02
40Märta LjungbergSjövalla FK47:33+20:204:04
41Karin WedmanVästerbergslagens OL47:58+20:454:06
42Hedda RöstinOK Ravinen48:16+21:034:07
43Alice EkNyköpings OK48:18+21:054:08
44Mathilda KarlssonValbo AIF48:28+21:154:08
45Åsa SundströmJärla Orientering49:26+22:134:13
46Emma BellanderGustavsbergs OK49:41+22:284:15
47Thea SvenssonIK Vikings OK52:02+24:494:27
48Malin HanssonTäby OK52:30+25:174:29
49Emilia JohnssonOK Kåre52:32+25:194:29
50Thea NordinKorsnäs IF OK52:41+25:284:30
51Clara HöglindIFK Enskede54:02+26:494:37
52Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL54:39+27:264:40
53Rebecka PihlströmOK Landehof55:10+27:574:43
54Embla KamsvågGustavsbergs OK55:38+28:254:45
55Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK56:57+29:444:52
56Mirjam JoonsLeksands OK57:19+30:064:54
57Tove RingiOK Kåre58:33+31:205:00
58Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OK59:42+32:295:06
59Maja HoppeWaxholms OK1:01:04+33:515:13
60Tilde JonssonOK Österåker1:03:50+36:375:27
61Vera CarlssonOK Hällen1:06:27+39:145:41
62Clea WallnäsSundbybergs IK1:07:08+39:555:44
63Tove SvedellSkarpnäcks OL1:08:31+41:185:51
64Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:09:21+42:085:56
65Kristina LindgrenVästerås SOK1:09:49+42:365:58
66Alma EmbretsenTäby OK1:10:30+43:176:02
67Katja LeicktTullinge SK1:12:49+45:366:14
68Frida JardingNyköpings OK1:17:20+50:076:37
69Agnes DambergIFK Lidingö SOK1:18:27+51:146:42
70Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:19:02+51:496:45
71Emma WesterlundNyköpings OK1:21:55+54:427:00
72Sofia LindhagenIFK Enskede1:23:28+56:157:08
73Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:30:49+1:03:367:46
74Felicia SahlénVästerås SOK1:34:10+1:06:578:03
75Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:41:15+1:14:028:40
76Louise LindellGustavsbergs OK1:45:10+1:17:579:00
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnamispunched
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Isabella JoonsLeksands OKmispunched
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresömispunched
Amanda HallVästerås SOKmispunched
Ella StenilsOK Hällenmispunched
Ida LarssonVästerås SOKmispunched
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OKdid not start
Ylva LidénVäsby OKdid not start
Kristina KlingnéusIK Vikings OKdid not start

D16 start timme 4

11 680 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emilia BergströmOK Rodhen38:133:16
2Fanny CedstedtLånghundra IF1:01:11+22:585:14

H16

12 220 m, 74 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Felix BäckstädeVisborgs OK25:042:03
2Edvin HellstenNyköpings OK28:22+3:182:19
3Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF29:15+4:112:23
4Erik Lidström LauriSnättringe SK29:26+4:222:24
5Melker LundinOK Hällen29:48+4:442:26
6Ludvig SigrandOK Södertörn30:08+5:042:27
7Hugo KindbornOK Hällen30:33+5:292:30
8Eskil WidehagSundbybergs IK31:38+6:342:35
9Manne HammarbergJärfälla OK31:40+6:362:35
10Axel BechtelFK Friskus-Varberg31:43+6:392:35
11Martin RinnbäckOK Ravinen31:46+6:422:35
12Erik BovalliusJärfälla OK32:09+7:052:37
13Jakob WidelundOK Kåre33:05+8:012:42
14Christoffer LindgrenOK Kåre33:07+8:032:42
15Alfred LängheimTullinge SK34:04+9:002:47
16Axel FlordalKatrineholms OK34:17+9:132:48
17Alvar MelinHaninge SOK34:20+9:162:48
18Fredrik AhlbergTäby OK36:59+11:553:01
19Pontus AxellIFK Enskede37:51+12:473:05
20Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK38:17+13:133:07
21Mattis SandénOK Södertörn38:30+13:263:09
22Johan BergiusVisborgs OK38:58+13:543:11
23Olle MolinOK Klemmingen39:13+14:093:12
24Albin LindskogOK Ravinen40:33+15:293:19
25Linus TäckOK Hammaren40:56+15:523:20
26Filip BäckArboga OK41:02+15:583:21
27Nils Forsberg RundströmIFK Enskede41:49+16:453:25
28Gustav BjörklundIFK Enskede42:03+16:593:26
29Hampus HatlenTullinge SK42:24+17:203:28
30Emil SoneAttunda OK43:13+18:093:32
31Linus HalvorsenSkarpnäcks OL43:18+18:143:32
32William GrunderJärfälla OK43:19+18:153:32
33Karl LundinOK Hällen43:35+18:313:33
34Axel LindgrenNyköpings OK43:37+18:333:34
35John WolgastSnättringe SK43:51+18:473:35
36Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF44:02+18:583:36
37Kasper LagerströmNyköpings OK44:46+19:423:39
38Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK44:51+19:473:40
39Erik NilssonGotlands Bro OK44:54+19:503:40
40Olle Pettersson GradinAttunda OK45:13+20:093:42
41Wilhelm BergmanTullinge SK45:57+20:533:45
42Albin WarvelinLånghundra IF46:04+21:003:46
43Vincent WippJärla Orientering46:25+21:213:47
44Axel MålargårdTäby OK47:01+21:573:50
45Jakob Gadefors NauHaninge SOK47:14+22:103:51
46Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen47:23+22:193:52
47Jakob TedhamreSnättringe SK47:25+22:213:52
48Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö48:50+23:463:59
49Isak GeliusSnättringe SK48:57+23:534:00
49Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK48:57+23:534:00
51Andreas BorängSnättringe SK49:44+24:404:04
52Ludde BlomIFK Enskede49:50+24:464:04
53Joel ThalénSundbybergs IK53:21+28:174:21
54Oscar AnelandOK Ravinen53:53+28:494:24
55Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK54:17+29:134:26
56Andreas HolmqvistNyköpings OK55:24+30:204:32
57William MöllerSkarpnäcks OL55:31+30:274:32
58Erik FredrikssonStora Tuna OK56:01+30:574:35
59Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK56:03+30:594:35
60Anton WällstedtJärfälla OK57:13+32:094:40
61Gustav NorbergOK Hällen59:44+34:404:53
62Hugo BacklundTullinge SK1:01:36+36:325:02
63Folke SvangrenGotlands Bro OK1:08:03+42:595:34
64Pontus AbrahamssonSundbybergs IK1:08:41+43:375:37
65Henrik LundforsIFK Enskede1:08:51+43:475:38
66Klas BränströmIFK Enskede1:12:45+47:415:57
67Hampus WiknerOK Österåker1:14:00+48:566:03
68Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:15:05+50:016:08
69Tiger LandénGustavsbergs OK1:21:09+56:056:38
70David TörnqvistTullinge SK1:40:01+1:14:578:11
71Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:40:26+1:15:228:13
Henrik NorgrenStora Tuna OKmispunched
Olle KallurOK Ravinenmispunched
Otto BalckTäby OKmispunched
Isak AnängenNyköpings OKdid not start
Eric HallnerOckelbo OKdid not start
Tamás SzütsVästerås SOKdid not start
Elis SandbergAlfta-Ösa OKdid not start

H16 start timme 4

12 220 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John McLellandOK Rodhen30:412:30
2Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK31:47+1:062:36
3Simon LiljaIFK Lidingö SOK42:38+11:573:29
4Wilhelm NordqvistWaxholms OK43:56+13:153:35
5Terje StormoGustavsbergs OK1:05:08+34:275:19
Kevin SjölanderOK Rodhenmispunched
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOKdid not start

D14

8 160 m, 69 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Katja GustafssonTrosabygdens OK21:072:35
2Lovis HellstenNyköpings OK22:00+0:532:41
3Ellen FunkeLeksands OK22:09+1:022:42
4Linnea RydlundHässleholms OK22:19+1:122:44
5Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF24:28+3:212:59
6Emelie ForslundKristinehamns OK24:37+3:303:01
7Elsa KaipeOK Kåre26:04+4:573:11
8Miia RollerJärfälla OK26:38+5:313:15
9Liv HerneOK Ravinen26:39+5:323:15
9Elisabeth LarssonOK Södertörn26:39+5:323:15
11Ella SandbergAlfta-Ösa OK26:44+5:373:16
12Annika KällmanOK Hällen26:55+5:483:17
13Klara ErssonOK Kåre27:01+5:543:18
14Elin WolgastSnättringe SK27:17+6:103:20
15Moa BergqvistKorsnäs IF OK27:53+6:463:25
16Ida ÖsterbergGustavsbergs OK28:54+7:473:32
17Sonja AhlquistJärla Orientering29:13+8:063:34
18Doris IkoTäby OK30:02+8:553:40
19Elin LadängesAlfta-Ösa OK30:05+8:583:41
20Tilde BredermanVäsby OK30:38+9:313:45
21Fredrika NordquistTäby OK31:41+10:343:52
22Alva Lidström LauriSnättringe SK31:42+10:353:53
23Emma HallendalIFK Enskede31:58+10:513:55
24Alva NordinKorsnäs IF OK32:11+11:043:56
25Malin StrömqvistAttunda OK32:16+11:093:57
26Mira NordinKorsnäs IF OK32:59+11:524:02
27Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:35+12:284:06
28Märta SandvikAttunda OK33:44+12:374:08
29Lovisa MasesStora Tuna OK34:00+12:534:10
30Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF34:15+13:084:11
31Miranda FredrikssonNyköpings OK34:20+13:134:12
32Nova MatthewsTullinge SK34:35+13:284:14
33Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK35:08+14:014:18
34Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö35:37+14:304:21
35Meja AleniusNyköpings OK35:41+14:344:22
36Tilde MansénSkarpnäcks OL36:17+15:104:26
37Måra StegardSkarpnäcks OL36:23+15:164:27
38Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF37:43+16:364:37
39Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF37:59+16:524:39
40Felicia StrindérIFK Enskede38:30+17:234:43
41Olivia EngelOK Ravinen38:45+17:384:44
42Meja LundinSvaide Roma SOK39:28+18:214:50
43Märta WigleOK Södertörn39:35+18:284:51
44Klara BäckstädeVisborgs OK42:09+21:025:09
45Lovisa LindqvistIFK Enskede42:28+21:215:12
46Wilma JosefssonVäsby OK42:44+21:375:14
47Anja NilssonDomnarvets GOIF43:13+22:065:17
48Vilma JohanssonOK Hällen44:26+23:195:26
48Wilma LeicktTullinge SK44:26+23:195:26
50Linn De BoussardIFK Enskede45:35+24:285:35
51Klara JunegardTullinge SK45:47+24:405:36
52Madeleine GranathVäsby OK46:31+25:245:42
53Turid WärngårdSkarpnäcks OL47:19+26:125:47
54Enni LundbergOK Kåre47:36+26:295:50
55Hailey BuhreAttunda OK48:00+26:535:52
56Moa JohanssonVäsby OK49:29+28:226:03
57Agnes WallinKorsnäs IF OK49:37+28:306:04
58Isabel UnnerudLånghundra IF53:48+32:416:35
59Stina DernfalkVästerbergslagens OL54:23+33:166:39
60Elin BryggarGrycksbo IF OK56:09+35:026:52
61Elin JärvallNyköpings OK56:25+35:186:54
62Hanna ThulinVästerås SOK58:51+37:447:12
63Leija MagnussonAlfta-Ösa OK1:00:42+39:357:26
64Fanny SundbergTullinge SK1:02:31+41:247:39
65Liana LagervikNyköpings OK1:30:56+1:09:4911:08
Tindra JonssonSkarpnäcks OLmispunched
Emilia BergmanTullinge SKmispunched
Emma NorinSöders-Tyresömispunched
Emelie RökenTäby OKmispunched
Hanna AnängenNyköpings OKdid not start
Louise ByströmBromma-Vällingby SOKdid not start
Jonna FribäckHärnösands OKdid not start
Fanny AnderssonVästerås SOKdid not start
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OKdid not start
Leopoldine HeldSundbybergs IKdid not start
Ella BelecBromma-Vällingby SOKdid not start
Maja FinneSundbybergs IKdid not start
Märta SödervallTullinge SKdid not start

D14 start timme 4

8 160 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maja LiljaIFK Lidingö SOK33:384:07
2Bella PedersenJärfälla OK36:18+2:404:26

H14

10 550 m, 88 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Marcus SteneboAttunda OK21:582:04
2Niklas ErlandssonOK Södertörn27:35+5:372:36
3Sixten SlagbrandVästerås SOK29:27+7:292:47
4Noa BerglundTäby OK31:00+9:022:56
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK31:20+9:222:58
6Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK31:21+9:232:58
7Joel GolsäterKorsnäs IF OK32:47+10:493:06
8Hugo SjölanderTäby OK34:46+12:483:17
9Björn RennerOK Södertörn35:28+13:303:21
10Edvin MäkinenOK Hammaren36:08+14:103:25
11Axel BalckTäby OK36:17+14:193:26
12Mattias HedinSöders-Tyresö36:36+14:383:28
13Ludvig FerdmanTullinge SK37:01+15:033:30
14Emil HelanderTullinge SK37:03+15:053:30
15Odin EkNyköpings OK37:14+15:163:31
16Simon LundellOK Österåker37:27+15:293:32
17Elias LjungdellTäby OK37:45+15:473:34
18Leo AlvolinOK Kåre38:57+16:593:41
19Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK39:00+17:023:41
20Lucas AlzénGustavsbergs OK39:34+17:363:45
21Hannes MogensenOK Ravinen39:38+17:403:45
22Folke KåbergOK Ravinen39:47+17:493:46
23Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK40:36+18:383:50
24Loke HolmgrenOK Hammaren40:49+18:513:52
25Emil BlidefalkOK Södertörn40:53+18:553:52
26Max ÖsterlingOK Södertörn41:23+19:253:55
27Erik LundquistOK Ravinen42:08+20:103:59
28Axel TrofastTullinge SK42:09+20:113:59
29Axel WiknerOK Österåker42:56+20:584:04
29Albin SjöblomOK Kåre42:56+20:584:04
31Filip HatlenTullinge SK43:01+21:034:04
32Elis WiklundVästerås SOK43:31+21:334:07
33Olle BrohagenOK Ravinen45:23+23:254:18
34Elis Forsberg RundströmIFK Enskede45:33+23:354:19
35Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL45:48+23:504:20
36Justus ArenanderSkarpnäcks OL45:58+24:004:21
36Leo LjungbergSkarpnäcks OL45:58+24:004:21
38Jonatan AndersonJärfälla OK46:33+24:354:24
39Rasmus LindblomGustavsbergs OK46:43+24:454:25
40Malte AlbinssonOK Österåker47:23+25:254:29
41Johan FochsenWaxholms OK48:14+26:164:34
42Viktor SoneAttunda OK49:12+27:144:39
43Marcus GrunderJärfälla OK49:37+27:394:42
44Oscar EkenborgNyköpings OK49:48+27:504:43
45Marcus BarbozaAttunda OK50:46+28:484:48
46Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK50:47+28:494:48
47Vidar NettelmarkSurahammars SOK50:54+28:564:49
48Filip LindqvistTäby OK50:58+29:004:49
49Melker CarlingerSkogsluffarnas OK51:42+29:444:54
50Olle SandströmOK Ravinen52:03+30:054:56
51Mathias DryseliusSkarpnäcks OL52:19+30:214:57
52Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK52:55+30:575:00
53Emil BrunbergNyköpings OK53:06+31:085:01
54Hugo LindskogOK Ravinen53:35+31:375:04
55Hannes LindqvistIFK Enskede54:07+32:095:07
56Fabian SundOK Hammaren54:51+32:535:11
57Hugo AtterbrandOK Kåre57:05+35:075:24
58Eric JohanssonOK Kåre57:56+35:585:29
59Emil AnterudVäsby OK58:11+36:135:30
60Isak SöderblomNyköpings OK58:47+36:495:34
61Teo StruckOK Ravinen58:52+36:545:34
62Peter LindvallHaninge SOK59:58+38:005:41
63Oskar EureniusOK Hammaren1:01:56+39:585:52
64Martin ErikssonVäsby OK1:03:49+41:516:02
65Emanuel ErikssonNyköpings OK1:04:10+42:126:04
66Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK1:04:25+42:276:06
67Anton DyreliusSnättringe SK1:04:53+42:556:09
68Melker BerggrenNyköpings OK1:04:55+42:576:09
69Karl ForsgrenVästerbergslagens OL1:08:00+46:026:26
70Robin HyppelOK Österåker1:08:15+46:176:28
71Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:36+46:386:30
72Felix ArkängTullinge SK1:09:15+47:176:33
73Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL1:13:44+51:466:59
74Eskil IsakssonVäsby OK1:16:22+54:247:14
75Eric BäckArboga OK1:22:00+1:00:027:46
76Viktor SandqvistVäsby OK1:24:44+1:02:468:01
77Linus SkattOK Södertörn1:29:03+1:07:058:26
78Mikael KökeritzSundbybergs IK1:33:04+1:11:068:49
79Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:33:06+1:11:088:49
80Karl KvarnforsSkarpnäcks OL2:02:14+1:40:1611:35
Gustaf HofstedtTäby OKmispunched
Måns EdgrenSkarpnäcks OLmispunched
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLmispunched
Lucas WannerAvesta OKmispunched
Noah SantaliusVäsby OKmispunched
Axel SantessonVäsby OKmispunched
Rasmus LundströmVäsby OKmispunched
Axel FribergerJärla Orienteringmispunched
Mattias BorängSnättringe SKdid not start
Erik WällstedtJärfälla OKdid not start
Olle ThimbergSöders-Tyresödid not start
Filip DryseliusSkarpnäcks OLdid not start
Simon StridhSkogsluffarnas OKdid not start
Robin BjörklundTullinge SKdid not start

H14 start timme 4

10 550 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKmispunched

D12

8 360 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Agnes MildGustavsbergs OK16:101:56
2Maja EliassonDomnarvets GOIF17:27+1:172:05
3Alma HallstenTäby OK23:34+7:242:49
4Nova SahlénVästerås SOK25:02+8:522:59
5Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK25:36+9:263:03
6Miriam GustafssonTrosabygdens OK27:12+11:023:15
7Märta AhlquistJärla Orientering28:32+12:223:24
8Sofie LindellGustavsbergs OK30:11+14:013:36
9Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF31:11+15:013:43
10Ida WarvelinLånghundra IF31:34+15:243:46
11Alice RökenTäby OK31:53+15:433:48
12Ella LindqvistTäby OK31:57+15:473:49
13Tuva HolmströmOK Ravinen32:45+16:353:55
14Elin AbelSnättringe SK33:38+17:284:01
15Sara StrömqvistAttunda OK36:13+20:034:19
16Cajsa AleniusNyköpings OK37:32+21:224:29
17Elli MickelåkerSvaide Roma SOK37:42+21:324:30
18Paulina AlzénGustavsbergs OK38:01+21:514:32
19Elsa BrunbergNyköpings OK38:29+22:194:36
20Linda StrömqvistAttunda OK38:42+22:324:37
21Viola HolmströmOK Ravinen38:47+22:374:38
22Ella MatthewsTullinge SK40:13+24:034:48
23Blenda SandénOK Södertörn41:03+24:534:54
24Kerstin ChristieSnättringe SK41:38+25:284:58
25Pauline HaglundIFK Hedemora OK41:49+25:395:00
26Fanny BergmanTullinge SK44:26+28:165:18
27Moa GlanshedHaninge SOK45:24+29:145:25
28Lovisa ThybeckLindebygdens OK45:35+29:255:27
29Ellen NybäckTullinge SK46:22+30:125:32
30Fanny  Karls Väsby OK47:15+31:055:39
31Molly GeliusSnättringe SK49:55+33:455:58
32Amanda BäckArboga OK51:43+35:336:11
33Hilda TrofastTullinge SK53:21+37:116:22
34Elin LindhagenIFK Enskede53:44+37:346:25
35Vilma ThulinVästerås SOK54:23+38:136:30
36Alice HellbergSundbybergs IK55:00+38:506:34
37Greta SandvikAttunda OK55:35+39:256:38
38Adele PalmqvistNyköpings OK59:04+42:547:03
39Ida WesterlundNyköpings OK1:07:53+51:438:07
40Alice ErikssonVäsby OK1:17:11+1:01:019:13
41Elin AlmgrenSöders-Tyresö1:18:29+1:02:199:23
42Irma WidehagSundbybergs IK1:47:42+1:31:3212:52
Filippa GuttkeNyköpings OKmispunched
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OKmispunched
Olivia UnnerudLånghundra IFmispunched
Minna KökeritzSundbybergs IKmispunched
Signe AlbinssonOK Österåkermispunched
Maja ThimbergSöders-Tyresömispunched
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKmispunched
Ellen FlordalSnättringe SKmispunched
Jodie FribäckHärnösands OKdid not start
Alva EliassonSundsvalls OKdid not start

H12

8 310 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Arvid MyrbergerTullinge SK15:221:50
2Svante SandvikAttunda OK17:24+2:022:05
3Jonathan NilssonGustavsbergs OK17:49+2:272:08
4Oliver LiwångIFK Lidingö SOK19:50+4:282:23
5Olof LevinSvaide Roma SOK24:12+8:502:54
6Axel ThybeckLindebygdens OK24:32+9:102:57
7Melker SundOK Hammaren24:36+9:142:57
8Erik NorinSöders-Tyresö25:26+10:043:03
9Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK25:28+10:063:03
10Vilgot HellstenNyköpings OK25:42+10:203:05
11Egon WistedtSundbybergs IK26:50+11:283:13
12Emil ClashammarNyköpings OK27:10+11:483:16
13Elias BladhTullinge SK28:20+12:583:24
14Axel GräfningsGrycksbo IF OK28:46+13:243:27
15Jens FochsenWaxholms OK29:02+13:403:29
16Rasmus ÖbergOK Hällen30:54+15:323:43
17Hampus GlanshedHaninge SOK31:49+16:273:49
18Castor FlordalKatrineholms OK32:36+17:143:55
19Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF32:49+17:273:56
20Johannes NorrbyOK Södertörn32:52+17:303:57
21Gustav MyrbergerTullinge SK34:09+18:474:06
22Arthur MildGustavsbergs OK34:57+19:354:12
23Ludvig HedinNyköpings OK35:03+19:414:13
24Anders PeterssonNyköpings OK40:33+25:114:52
25Axel Björnberg FärdigNyköpings OK41:02+25:404:56
26Jonatan HaglundIFK Hedemora OK45:27+30:055:28
27Neo CederqvistVisborgs OK45:49+30:275:30
28Ted LagerströmAttunda OK46:02+30:405:32
29Melvin JohanssonOK Hällen46:56+31:345:38
30Botvid SimonssonSundbybergs IK49:32+34:105:57
31Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK51:23+36:016:10
32Ludvig HagwallJärla Orientering52:18+36:566:17
33Petter FochsenWaxholms OK53:05+37:436:23
34Leo MagnussonAlfta-Ösa OK58:45+43:237:04
35Joel BjörklundAttunda OK1:05:13+49:517:50
36Casper BroquistIFK Lidingö SOK1:11:00+55:388:32
37Svante BrohagenOK Ravinen1:11:36+56:148:36
38David EideforsSundbybergs IK1:15:18+59:569:03
39Oscar KoertgeTäby OK1:19:22+1:04:009:33
40Elliot LjungdellTäby OK1:20:22+1:05:009:40
41Filip ÅkärbjärIFK Mora OK1:44:43+1:29:2112:36
Max ÖsterbergGustavsbergs OKmispunched
Malte BellanderGustavsbergs OKmispunched
Birk LagervikNyköpings OKmispunched
Noel HellbergSundbybergs IKmispunched
Hugo AggeforsGustavsbergs OKmispunched
Lukas SjöblomAttunda OKmispunched
Erik LidénVäsby OKmispunched
Erik WallnäsSundbybergs IKdid not start
Alexander ThulinVästerås SOKdid not start
Sebastian LindblomGustavsbergs OKdid not start
Herman EliassonSundsvalls OKdid not start
Erik BalckTäby OKdid not start

H12 start timme 4

8 310 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben HårdSkogsluffarnas OK30:043:37
2Axel NordqvistWaxholms OK39:21+9:174:44
3Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK47:14+17:105:41

SIC Gubbar

8 780 m, 94 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Colin DutkiewiczSLOW27:223:07
2Krister GumaeliusWaxholms OK29:20+1:583:20
3Hans LiwångIFK Lidingö SOK30:04+2:423:25
4Björn LundquistOK Ravinen30:29+3:073:28
5Torgny NäslundSkogslöparna31:07+3:453:32
6Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK31:54+4:323:37
7Jan LindhSundbybergs IK31:56+4:343:38
8Jesper NordinKorsnäs IF OK32:56+5:343:45
9Tony UdrisSYO34:36+7:143:56
10Ola LagerströmAttunda OK34:52+7:303:58
11Roland PerssonSkarpnäcks OL35:32+8:104:02
12Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK36:32+9:104:09
13Per WistedtSundbybergs IK36:33+9:114:09
14Lars KlassonOK Ravinen37:28+10:064:16
15Stefan BergOK Enen37:33+10:114:16
16Fredrik LindellIF Thor37:43+10:214:17
17Patric De BoussardIFK Enskede37:45+10:234:17
18Stefan LindvallHaninge SOK38:04+10:424:20
19Svante JonsellVallentuna-Össeby OL38:33+11:114:23
20Jonas HolmgrenOK Hammaren39:23+12:014:29
21Andreas GrunderJärfälla OK39:46+12:244:31
22Christopher LindqvistIFK Enskede40:30+13:084:36
23Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK41:01+13:394:40
24Leif LundinJärla Orientering41:08+13:464:41
25Erik JonssonLånghundra IF42:10+14:484:48
26Jens WernerGustavsbergs OK42:43+15:214:51
27Tomas GlanshedHaninge SOK42:44+15:224:52
28Peter AlbinssonIFK Enskede42:51+15:294:52
29Lars PalmqvistJärfälla OK42:54+15:324:53
30Arne KlintbergEksjö SOK43:09+15:474:54
31Lennarth KarlssonValbo AIF44:15+16:535:02
32Henrik TrofastTullinge SK44:18+16:565:02
33Per IkoTäby OK44:38+17:165:05
34Björn CarlssonOK Hällen44:41+17:195:05
35Matthew CochraneSouth Ribble OC44:46+17:245:05
36Patrik LeicktTullinge SK44:50+17:285:06
37Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK44:52+17:305:06
38Mats JönssonKorsnäs IF OK45:23+18:015:10
39Mats KarlssonTullinge SK45:25+18:035:10
40Magnus FlodmanOK Hammaren46:22+19:005:16
41Jonas SjöblomAttunda OK46:55+19:335:20
42Claes RennerOK Södertörn46:57+19:355:20
43Stefan NordströmSigtuna OK47:31+20:095:24
44Jan KihlSundbybergs IK47:40+20:185:25
45Daniel UnnerudLånghundra IF48:07+20:455:28
46Mats GustafssonTrosabygdens OK48:50+21:285:33
47Johan LidmarSnättringe SK49:14+21:525:36
48Tomas BjörelindJärla Orientering49:19+21:575:37
49Anders BjörklundIFK Enskede49:30+22:085:38
50Mats JohanssonOK Hällen49:54+22:325:41
51Johan LundbergOK Kåre50:03+22:415:42
52Patrik SteenOK Enen50:38+23:165:46
53Leif MörkforsJärfälla OK50:59+23:375:48
54Patrik StenilsOK Hällen51:15+23:535:50
55Per WolgastSnättringe SK52:10+24:485:56
56Richard NilssonGustavsbergs OK52:48+25:266:00
57Lars GustafssonOK Kåre53:34+26:126:06
57Mikael NordquistTäby OK53:34+26:126:06
59Erik DyreliusSnättringe SK53:47+26:256:07
60Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF54:12+26:506:10 Download route in GPX format
61Göran HanssonTäby OK55:03+27:416:16
62Magnus FärdigNyköpings OK55:25+28:036:18
63James ChristieSnättringe SK55:52+28:306:21
64Jörgen EklundKatrineholms OK55:58+28:366:22
65Lars GerhardssonAttunda OK56:43+29:216:27
66Peter WippJärla Orientering56:59+29:376:29
67Mikael AleniusNyköpings OK58:59+31:376:43
67Thierry ReignierJärfälla OK58:59+31:376:43
69Andreas HerneOK Ravinen59:50+32:286:48
70Patrick HolmqvistNyköpings OK1:00:40+33:186:54
71Anders KökeritzSundbybergs IK1:01:26+34:046:59
72Arne LindqvistTäby OK1:04:39+37:177:21
73Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:05:50+38:287:29
74Jesper AnderssonVingåkers OK1:07:05+39:437:38
75Martin WidmerOLG Suhr1:07:44+40:227:42
76Nils ErikssonVäsby OK1:08:59+41:377:51
77Evgenii SheianovSRD SK1:09:14+41:527:53
78Trevor RobertsMDOC1:12:44+45:228:17
79Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:14:12+46:508:27
80Fredric HöglindIFK Enskede1:16:08+48:468:40
81Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:16:46+49:248:44
82Thomas PeterssonNyköpings OK1:24:04+56:429:34
83Leif BjörkegrenGotlands Bro OK1:31:57+1:04:3510:28
84Kurt AnderssonOK Kullingshof1:43:03+1:15:4111:44
Stefan FerdmanTullinge SKmispunched
Anders MansénSkarpnäcks OLmispunched
Fredrik MäkinenOK Hammarenmispunched
Anders SahlénVästerås SOKmispunched
Stefan MarteliusAttunda OKmispunched
Andreas DernfalkVästerbergslagens OLmispunched
Anders ClarhällSöders-Tyresömispunched
Martin LindskogOK Ravinenmispunched
Magnus LarssonVästerås SOKmispunched
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLmispunched
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKdid not start
Stefan HenrikssonIFK Enskededid not start
Claes ElvhammarAttunda OKdid not start
Mikael NyströmOK Ravinendid not start

SIC Gubbar start timme 4

8 780 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Pär LiljaIFK Lidingö SOK28:053:11

SIC Tanter

7 760 m, 92 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lotta JungåkerKorsnäs IF OK34:154:24
2Lina MatthewsTullinge SK34:26+0:114:26
3Anna EideforsSundbybergs IK36:17+2:024:40
4Monica HatlenTullinge SK36:31+2:164:42
5Sara HellstenNyköpings OK37:38+3:234:50
6Elin AhlströmIFK Enskede39:57+5:425:08
7Nina IversAttunda OK40:52+6:375:15
8Anna-Clara WistedtSundbybergs IK41:07+6:525:17
9Marion BüchliOLG Suhr42:15+8:005:26
10Karin SteneboAttunda OK42:25+8:105:27
11Andrea JonssonLånghundra IF43:11+8:565:33
12Ann RollerJärfälla OK43:14+8:595:34
13Stina BorängSnättringe SK43:17+9:025:34
14Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK44:45+10:305:46
15Maria ColeVäsby OK44:51+10:365:46
16Malin KvarnefalkJärfälla OK45:32+11:175:52
17Annica HedbergOK Södertörn46:13+11:585:57
18Gunilla KreissJärla Orientering47:04+12:496:03
19Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF47:27+13:126:06
20Anna HaglundLeksands OK47:33+13:186:07
21Carina HallendalIFK Enskede48:51+14:366:17
22Lena BuhreAttunda OK48:57+14:426:18
23Jenny ReménSnättringe SK49:45+15:306:24
24Josefin LindqvistIFK Enskede49:52+15:376:25
25Malena DernfalkVästerbergslagens OL50:24+16:096:29
26Monica AnderssonVingåkers OK50:31+16:166:30
27Jessica StrömqvistAttunda OK50:49+16:346:32
28Jenny AxelssonSnättringe SK50:55+16:406:33
29Jenny KällmanOK Hällen51:18+17:036:36
30Sara LarssonOK Bävern52:11+17:566:43
31Ewa AlbrektssonOK Ravinen52:19+18:046:44
32Kristina NorinSöders-Tyresö53:48+19:336:55
33Åsa SundOK Hammaren54:10+19:556:58
34Maria HallmansVäsby OK54:40+20:257:02
35Sara ThörnOK Södertörn54:42+20:277:02
36Inger GlansOK Torfinn54:51+20:367:04
37Katrin JosefssonVäsby OK55:48+21:337:11
38Anna HallVästerås SOK56:06+21:517:13
39Priscilla FerreraSkarpnäcks OL56:34+22:197:17
40Maria FredrikssonNyköpings OK56:52+22:377:19
41Kane AnderssonIFK Mora OK57:01+22:467:20
42Kristina AnderssonOK Södertörn57:34+23:197:25
43Anette EngströmValbo AIF1:01:28+27:137:55
44Ingalill KåbergOK Ravinen1:01:40+27:257:56
45Anneli ChristieSnättringe SK1:02:14+27:598:01
46Laila IngelssonOK Hammaren1:02:31+28:168:03
47Cina BroquistIFK Lidingö SOK1:03:08+28:538:08
48Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:03:31+29:168:11
49Christel BergOK Enen1:03:32+29:178:11
50Elisabeth HectorSnättringe SK1:03:49+29:348:13
51Charlotte EngesAttunda OK1:03:58+29:438:14
52Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:04:25+30:108:18
53Marie HermanssonOK Kullingshof1:07:21+33:068:40
54Helena BångaAlfta-Ösa OK1:09:21+35:068:56
55Catarina LarssonVästerås SOK1:09:28+35:138:57
56Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:09:56+35:419:00
57Annika BechtelFK Friskus-Varberg1:11:40+37:259:14
58Kristina AnelandOK Ravinen1:11:46+37:319:14
59Kerstin BjörnegrenVäsby OK1:12:42+38:279:22
60Pia BoudrieVäsby OK1:15:27+41:129:43
61Anethe MansénSkarpnäcks OL1:15:48+41:339:46
62Annika BerntssonVäsby OK1:16:05+41:509:48
63Jeanette JonssonOK Österåker1:16:58+42:439:55
64Cecilia WestströmSundbybergs IK1:17:16+43:019:57
65Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:18:28+44:1310:06
66Anna LindellGustavsbergs OK1:18:42+44:2710:08
67Mia GustafssonOK Kåre1:20:13+45:5810:20
68Malin AlbinssonIFK Enskede1:25:57+51:4211:04
69Jill CochraneSouth Ribble OC1:26:37+52:2211:09
70Marie RobertsMDOC1:27:09+52:5411:13
71Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:27:49+53:3411:18
72Teresia WällstedtJärfälla OK1:31:25+57:1011:46
73Anna Skårstedt JohanssonOK Hällen1:31:56+57:4111:50
74Louise NilssonJärfälla OK1:32:40+58:2511:56
75Ingalill TimgrenOK Österåker1:37:11+1:02:5612:31
76Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:53:53+1:19:3814:40
77Teresa Diaz-ToledoCDCEBE2:23:16+1:49:0118:27
78Elke WilkeTierps SOK2:34:01+1:59:4619:50
Åsa LindhSundbybergs IKmispunched
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OKmispunched
Lena HellströmOK Ravinenmispunched
Liselott KihlSundbybergs IKmispunched
Cecilia JanzonOK Måsenmispunched
Karin LinderOK Hällenmispunched
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKmispunched
Lisa LeicktTullinge SKmispunched
Annika LundströmVäsby OKmispunched
Catrine JohanssonVäsby OKmispunched
Judy BurgeLakeland Orienteering Clubmispunched
Margareta BerghSkarpnäcks OLmispunched
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Gunilla BergOK Ravinenmispunched
Åsa ByströmBromma-Vällingby SOKdid not start
Pia AnderssonVästerås SOKdid not start
Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinendid not start
Mari-Helen LidströmSnättringe SKdid not start
Ulla GummesonVäsby OKdid not start

SIC Tanter start timme 4

7 760 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Mia LiljaIFK Lidingö SOKmispunched

U2

3 270 m, 75 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mikael BergOK Enen9:192:50
2Milla KlassonOK Ravinen10:04+0:453:04
3Linus DanielssonSolna OK10:43+1:243:16
4Olof HagwallJärla Orientering11:19+2:003:27
5Gustav ÅkerlundVäsby OK11:48+2:293:36
6Filip SjölanderTäby OK13:05+3:464:00
7Victor GranathVäsby OK13:08+3:494:00
8Ester HöglindIFK Enskede13:12+3:534:02
9Ella LjungdellTäby OK13:54+4:354:15
10Ture LindskogOK Ravinen14:00+4:414:16
11Erik GräfningsGrycksbo IF OK14:17+4:584:22
12Iben StattinVäsby OK14:20+5:014:22
13Cloe MatthewsTullinge SK14:40+5:214:29
14Ella EureniusOK Hammaren14:42+5:234:29
15Elvin LundbergOK Kåre14:58+5:394:34
16Alma RothschildJärla Orientering15:02+5:434:35
17Etel StrömbergKlubblös15:04+5:454:36
18Johannes JakobssonOK Klemmingen15:10+5:514:38
19Jonah StenilsOK Hällen15:28+6:094:43
20Folke IsakssonVäsby OK15:31+6:124:44
21Linus LundströmVäsby OK16:05+6:464:55
22Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK16:42+7:235:06
23Melker MyrbergKlubblös16:46+7:275:07
24Joel BertilssonJärla Orientering16:53+7:345:09
25Eskil MyrbergerTullinge SK16:58+7:395:11
26Alva SandqvistKlubblös17:09+7:505:14
27Oliver JonssonAttunda OK17:25+8:065:19
28Erik SjölanderTäby OK17:36+8:175:22
29Hedda MogensenOK Ravinen17:37+8:185:23
30Saga HellbergSundbybergs IK17:45+8:265:25
30Ida HellbergSundbybergs IK17:45+8:265:25
30Elise IsraelsonSundbybergs IK17:45+8:265:25
33Aprilia IsraelssonSundbybergs IK17:46+8:275:25
34Julia CasselVäsby OK17:58+8:395:29
35Melker HagwallJärla Orientering17:59+8:405:29
36Frida SjöblomOK Kåre18:25+9:065:37
37Lova JonssonSkarpnäcks OL18:42+9:235:43
38Melinda BergOK Enen18:45+9:265:44
39Love NorellSnättringe SK18:50+9:315:45
40Thea GeliusSnättringe SK18:58+9:395:48
41Teodor JonssonSkarpnäcks OL19:04+9:455:49
42Matilda FlordalSnättringe SK19:32+10:135:58
43Albin JohanssonOK Hällen19:56+10:376:05
44Hjalmar EbberydOckelbo OK20:05+10:466:08
45Ida RökenTäby OK20:14+10:556:11
46Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL20:16+10:576:11
47Emil SvenssonKlubblös20:25+11:066:14
48Astrid AnderssonKlubblös20:28+11:096:15
49Erik AnderssonKlubblös20:33+11:146:17
50Ella HallstenTäby OK20:39+11:206:18
51Adrian EkVäsby OK20:43+11:246:20
52Alve WistedtSundbybergs IK21:19+12:006:31
53August HedinNyköpings OK21:40+12:216:37
54Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK21:43+12:246:38
55Tilda DalekantIFK Enskede23:32+14:137:11
56Kät IsraelsonSundbybergs IK23:37+14:187:13
57Isak WarvelinLånghundra IF24:32+15:137:30
58Ingrid CarlenarsonJärla Orientering24:43+15:247:33
59Alice Slars PaulssonSundbybergs IK24:53+15:347:36
60Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK24:57+15:387:37
61Truls MansénSkarpnäcks OL25:45+16:267:52
62Max LindqvistTäby OK25:57+16:387:56
63Nora AhlströmIFK Enskede26:23+17:048:04
64Felix AhlströmIFK Enskede26:25+17:068:04
65Simon AhlströmIFK Enskede26:33+17:148:07
66Gustav MorghultVäsby OK29:40+20:219:04
67Max BoströmJärfälla OK30:19+21:009:16
68Vera AggeforsGustavsbergs OK36:12+26:5311:04
69Alfred HäggSolna OK36:53+27:3411:16
70Disa UtbultJärla Orientering37:12+27:5311:22
71Sarah LundellOK Österåker38:43+29:2411:50
72Gustav StenbackSkarpnäcks OL47:16+37:5714:27
73Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL47:17+37:5814:27
Hugo AbelSnättringe SKmispunched
Anna EureniusOK Hammarenmispunched
Sonny AnderdalAttunda OKdid not start
Filippa BäcklundJärla Orienteringdid not start
Helena EideforsSundbybergs IKdid not start
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKdid not start
Teodor GerholmJärla Orienteringdid not start
Harry NorellSnättringe SKdid not start
Hugo NyströmOK Ravinendid not start
Emil ÖbergOK Hällendid not start
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OFdid not start
Alyce TärnlundStockholm Multisport Klubbdid not start
Emil ThimbergSöders-Tyresödid not start

SIC Motion lätt

8 310 m, 64 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hampus AlzénGustavsbergs OK17:372:07
2Andrea SilierJärfälla OK21:31+3:542:35
3Mårten KällmanSöders-Tyresö21:35+3:582:35
4Camilla GöstasSöders-Tyresö21:36+3:592:35
5Anna StrandAttunda OK21:57+4:202:38
6Ella PerkinsKlubblös22:33+4:562:42
7Olof AnderssonOK Södertörn23:19+5:422:48
8Robin LjungdellTäby OK24:50+7:132:59
9Anette LinnersjöGustavsbergs OK25:01+7:243:00
10Carl JanssonGävle OK25:18+7:413:02
11Maria LidénVäsby OK25:54+8:173:07
12Emma ÖbergOK Hällen27:33+9:563:18
13Anna MannerheimSkarpnäcks OL28:16+10:393:24
14Palle StegardSkarpnäcks OL28:17+10:403:24
15Matilda SjöblomAttunda OK29:29+11:523:32
16Patrik EureniusOK Hammaren29:40+12:033:34
17Selma IvarssonOK Hammaren29:41+12:043:34
18Thomas IvarssonOK Hammaren29:42+12:053:34
19Aprilia IsraelsonSundbybergs IK29:51+12:143:35
20Elise IsraelsonSundbybergs IK29:56+12:193:36
21Anna JacobsonSundbybergs IK30:16+12:393:38
22Annica SundqvistOK Österåker30:31+12:543:40
23Tilda SandqvistKlubblös30:38+13:013:41
24Kät IsraelsonSundbybergs IK31:30+13:533:47
25Heidi WarvelinLånghundra IF32:34+14:573:55
26Elliot JonssonAttunda OK32:45+15:083:56
27Karin LindellIF Thor33:50+16:134:04
28Jenny MagnvallOK Södertörn34:07+16:304:06
29Simon SpetsLånghundra IF35:20+17:434:15
30Clara SpetsLånghundra IF35:40+18:034:17
31Lisa LundbergLånghundra IF35:43+18:064:17
32Margit MelinHaninge SOK35:44+18:074:18
33Mats BrohagenOK Ravinen35:46+18:094:18
34Carolina SigrandOK Södertörn35:59+18:224:19
35Örjan ArkängTullinge SK36:52+19:154:26
36Gunilla ErikssonTullinge SK37:07+19:304:27
37Helena StrömSundbybergs IK37:22+19:454:29
38Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL38:08+20:314:35
39Per LarssonVäsby OK38:12+20:354:35
40Anna HedinNyköpings OK41:05+23:284:56
41Ann GranqvistOK Ravinen41:58+24:215:03
42Malin SundströmTäby OK42:03+24:265:03
43Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK43:09+25:325:11
44Per LjungStockholms OK44:53+27:165:24
45Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK45:57+28:205:31
46Sara BladhTullinge SK46:29+28:525:35
47Mia BarklandGustavsbergs OK47:58+30:215:46
48Åsa SjöblomOK Kåre48:14+30:375:48
48Elisabeth StålhammarTullinge SK48:14+30:375:48
50Johanna WallnäsSundbybergs IK51:34+33:576:12
51Vilmer LindqvistTäby OK52:23+34:466:18
52Martin KvarnefalkJärfälla OK53:47+36:106:28
53Lisa SundbergTullinge SK54:02+36:256:30
54Åsa HanssonTullinge SK1:00:14+42:377:14
55Amanda NylénDegerfors OK1:00:56+43:197:19
56Evy NordSödertälje IF1:05:21+47:447:51
57Anneli LidmarSnättringe SK1:09:09+51:328:19
58Kjell AskdalKlubblös1:10:27+52:508:28
59Lilly ChristieSnättringe SK1:11:33+53:568:36
Emma HäggSolna OKmispunched
Ulrika AxellIFK Enskedemispunched
Michael GranqvistOK Ravinenmispunched
Eva HagrotTäby OKmispunched
Kajsa GradinAttunda OKmispunched
Viktoria AmatiKlubblösdid not start
Kjell AskdalOK Österåkerdid not start
Alexander MagnvallOK Södertörndid not start
Therese Nilssondid not start
Jonas SpetsLånghundra IFdid not start

SIC Motion svår

11 680 m, 55 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK21:071:48
2Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL23:16+2:091:59
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK27:58+6:512:23
4Gustaf HedinNyköpings OK30:40+9:332:37
5Peter AnderssonSöders-Tyresö31:42+10:352:42
6Johan DanielssonSolna OK35:58+14:513:04
7Jennifer Minnhagen38:25+17:183:17
8Krister ÅkärbjärIFK Mora OK42:30+21:233:38
9Jenny WåhlinDomnarvets GOIF43:32+22:253:43
10Simon Stålhammar43:53+22:463:45
11Niclas SjöblomOK Kåre46:08+25:013:56
12Norna MolinOK Klemmingen46:10+25:033:57
13Elinor LangeOK Ravinen46:16+25:093:57
14Tim SundqvistOK Österåker47:12+26:054:02
15Patrik NylénDegerfors OK47:57+26:504:06
16Anna MyrbergerTullinge SK48:09+27:024:07
17Filip WidénHellas Orientering48:14+27:074:07
18Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK48:16+27:094:07
19Peter ÖbergOK Hällen48:29+27:224:09
20Stefan GranathVäsby OK49:21+28:144:13
21Johanna ÖbergOK Hällen49:27+28:204:14
22Per WidénHellas Orientering50:31+29:244:19
23Erik MyrbergerKlubblös51:11+30:044:22
24Joel LundgrenSkarpnäcks OL51:48+30:414:26
25Marcus NylénDegerfors OK52:59+31:524:32
26Sara ÖbergOK Hällen53:00+31:534:32
27Marie ForshällenAttunda OK53:33+32:264:35
28Tobias DahlmarkVästerås SOK53:41+32:344:35
29Tomas ÖbergOK Hällen54:13+33:064:38
30Åsa EdgrenSkarpnäcks OL54:14+33:074:38
31Mårten AnterudVäsby OK55:15+34:084:43
32Markus DahlkvistKlubblös57:30+36:234:55
33Lena GumaeliusWaxholms OK57:31+36:244:55
34Gustaf EricsonJärla Orientering58:08+37:014:58
35Dejan IlicParacin Ok58:12+37:054:58
36Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:00:01+38:545:08
37Petra LjungdellTäby OK1:00:33+39:265:11
38Lars HallVästerås SOK1:03:06+41:595:24
39Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:06:10+45:035:39
40Nina WallanderJärla Orientering1:09:21+48:145:56
41Magnus ForshällenAttunda OK1:10:09+49:026:00
42Helena LindmanOK Gränsen1:12:15+51:086:11
43Atakilte BeyeneOK Gränsen1:12:20+51:136:11
44Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:12:34+51:276:12
45Ingvar OskarssonKlubblös1:14:46+53:396:24
46Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:15:01+53:546:25
47Anton HaeffnerJärla Orientering1:31:56+1:10:497:52
48Lars NordSödertälje IF1:37:44+1:16:378:22
49Jonatan LindellGustavsbergs OK1:37:53+1:16:468:22
50Esbjörn NyströmSeskarö IF2:29:44+2:08:3712:49
Stefan JärvallNyköpings OKmispunched
Vendela AnderssonKlubblösmispunched
Robin GelinderAttunda OKmispunched
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLmispunched
Anders SjöbomNjurunda OKmispunched
Susanna LindströmNjurunda OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements