Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Therese NilssonSIC Motion lätt (140)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jennifer MinnhagenSIC Motion svår (142)38:25+17:183:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Simon StålhammarSIC Motion svår (142)43:53+22:463:45

A.S.D. Unione Lombarda

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
138Paolo ConsoliSIC Herrar (393)56:19+27:214:33

Alfta-Ösa OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Ella SandbergD14 (136)26:44+5:373:16
14Monika ÖstbergSIC Tanter (177)44:45+10:305:46
19Elin LadängesD14 (136)30:05+8:583:41
34Leo MagnussonH12 (92)58:45+43:237:04
54Helena BångaSIC Tanter (177)1:09:21+35:068:56
63Leija MagnussonD14 (136)1:00:42+39:357:26
68Adrian Hansson BångaH16 (142)1:15:05+50:016:08
Erika LeandersSIC Damer light (47)ej godkänd
Elis SandbergH16 (142)ej start

Allerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emil Olander LorenzSIC Herrar (393)ej godkänd

Amager OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51Arnau OrmellaSIC Herrar (393)42:41+13:433:27
67Roser Marre BadalloSIC Damer (207)1:03:47+29:235:02

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Cristian FranzénSIC Herrar (393)40:05+11:073:14

Arboga OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Rasmus MöllerSIC Herrar (393)37:50+8:523:03
26Filip BäckH16 (142)41:02+15:583:21
32Amanda BäckD12 (95)51:43+35:336:11
75Eric BäckH14 (170)1:22:00+1:00:027:46

Attunda OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marcus SteneboH14 (170)21:582:04
1Fredrik JonssonSIC Herrar start timme 5 (2)38:183:05
2Svante SandvikH12 (92)17:24+2:022:05
4Christopher WilestedtSIC Herrar (393)31:24+2:262:32
5Anna StrandSIC Motion lätt (140)21:57+4:202:38
7Nina IversSIC Tanter (177)40:52+6:375:15
9Maja SandvikD16 (169)33:51+6:382:53
9Sofia IversSIC Damer (207)40:48+6:243:13
10Ola LagerströmSIC Gubbar (183)34:52+7:303:58
10Karin SteneboSIC Tanter (177)42:25+8:105:27
15Sara StrömqvistD12 (95)36:13+20:034:19
15Matilda SjöblomSIC Motion lätt (140)29:29+11:523:32
20Linda StrömqvistD12 (95)38:42+22:324:37
21Marie HerrnholdSIC Damer (207)47:00+12:363:43
22Lena BuhreSIC Tanter (177)48:57+14:426:18
25Malin StrömqvistD14 (136)32:16+11:093:57
25Åsa WilestedtSIC Damer (207)47:37+13:133:46
26Elliot JonssonSIC Motion lätt (140)32:45+15:083:56
27Marie ForshällenSIC Motion svår (142)53:33+32:264:35
27Jessica StrömqvistSIC Tanter (177)50:49+16:346:32
27Oliver JonssonU2 (151)17:25+8:065:19
28Märta SandvikD14 (136)33:44+12:374:08
28Ted LagerströmH12 (92)46:02+30:405:32
30Emil SoneH16 (142)43:13+18:093:32
35Joel BjörklundH12 (92)1:05:13+49:517:50
37Greta SandvikD12 (95)55:35+39:256:38
37Lovisa NilssonD16 (169)46:20+19:073:58
40Olle Pettersson GradinH16 (142)45:13+20:093:42
41Magnus ForshällenSIC Motion svår (142)1:10:09+49:026:00
41Jonas SjöblomSIC Gubbar (183)46:55+19:335:20
42Viktor SoneH14 (170)49:12+27:144:39
45Marcus BarbozaH14 (170)50:46+28:484:48
45Axel WrådheSIC Herrar (393)42:10+13:123:24
51Charlotte EngesSIC Tanter (177)1:03:58+29:438:14
54Fredrik SoneSIC Herrar (393)43:08+14:103:29
55Hailey BuhreD14 (136)48:00+26:535:52
65Lars GerhardssonSIC Gubbar (183)56:43+29:216:27
71Jakob RedtzerSIC Herrar (393)45:31+16:333:40
81Monica RoosSIC Damer (207)1:10:09+35:455:32
81Oskar EngesSIC Herrar (393)46:51+17:533:47
98Sofie RedtzerSIC Damer (207)1:33:17+58:537:22
112Ulrik IversSIC Herrar (393)52:48+23:504:16
113Elis IversSIC Herrar (393)52:52+23:544:16
137Erik AntonssonSIC Herrar (393)56:13+27:154:32
155Emil RoosSIC Herrar (393)1:00:55+31:574:55
177Magnus StrömqvistSIC Herrar (393)1:12:51+43:535:53
Christoffer NorrmanSIC Herrar (393)ej godkänd
Robin GelinderSIC Motion svår (142)ej godkänd
Stefan MarteliusSIC Gubbar (183)ej godkänd
Kajsa GradinSIC Motion lätt (140)ej godkänd
Lucas NorrmanSIC Herrar (393)ej godkänd
Lukas SjöblomH12 (92)ej godkänd
Claes ElvhammarSIC Gubbar (183)ej start
Sonny AnderdalU2 (151)ej start

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lucas WannerH14 (170)ej godkänd

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Niklas KarlssonSIC Motion svår (142)23:16+2:091:59

Bromma-Vällingby SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Karin ModinSIC Damer (207)43:28+9:043:26
26Sofia DamneSIC Damer (207)47:40+13:163:46
37Mattias BerglundSIC Gubbar (183)44:52+17:305:06
48Lena BjessmoSIC Tanter (177)1:03:31+29:168:11
60Elin BjessmoSIC Damer (207)1:00:00+25:364:44
73Henrik ByströmSIC Gubbar (183)1:05:50+38:287:29
98Joakim BergSIC Herrar (393)49:58+21:004:02
Monica SandgrenSIC Tanter (177)ej godkänd
Tim SandgrenSIC Herrar (393)ej godkänd
Tova SandgrenD12 (95)ej godkänd
Louise ByströmD14 (136)ej start
Åsa ByströmSIC Tanter (177)ej start
Ola CarlénSIC Gubbar (183)ej start
Ella BelecD14 (136)ej start

Cambridge Sports Union

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Matthias MahrSIC Herrar (393)36:26+7:282:56

CDCEBE

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Teresa Diaz-ToledoSIC Tanter (177)2:23:16+1:49:0118:27
182Jesus HervasSIC Herrar (393)1:22:32+53:346:40

Centrum OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Björn BängtssonSIC Herrar (393)42:09+13:113:24
56Sara JonassonSIC Damer (207)58:57+24:334:39
86Mattias ÅgrenSIC Herrar (393)47:57+18:593:52
159Oskar HermanssonSIC Herrar (393)1:02:09+33:115:01
184Mattias HenrikssonSIC Herrar (393)1:29:13+1:00:157:12

Deeside OC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
91Anna NilsenSIC Damer (207)1:18:19+43:556:11
92Pat MoodySIC Damer (207)1:18:20+43:566:11
178Graham NilsenSIC Herrar (393)1:14:33+45:356:01

Degerfors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Patrik NylénSIC Motion svår (142)47:57+26:504:06
25Marcus NylénSIC Motion svår (142)52:59+31:524:32
55Amanda NylénSIC Motion lätt (140)1:00:56+43:197:19

Domnarvets GOIF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Maja EliassonD12 (95)17:27+1:172:05
3Emma EliassonD16 (169)29:54+2:412:33
9Jenny WåhlinSIC Motion svår (142)43:32+22:253:43
11Elsa NilssonD16 (169)34:09+6:562:55
30Alice Eriksson BjörlingD14 (136)34:15+13:084:11
35Klara AnderssonD16 (169)46:09+18:563:57
36Fredrik PerssonSIC Herrar (393)40:30+11:323:16
47Anja NilssonD14 (136)43:13+22:065:17

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Arne KlintbergSIC Gubbar (183)43:09+15:474:54

FarumTisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Mikkel Lyskjær JensenSIC Herrar (393)31:25+2:272:32

FIF Hillerød

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Thomas SteinthalSIC Herrar (393)31:35+2:372:33

FK Friskus-Varberg

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Axel BechtelH16 (142)31:43+6:392:35
21Noah BechtelSIC Herrar (393)37:49+8:513:03
57Annika BechtelSIC Tanter (177)1:11:40+37:259:14

Gotlands Bro OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Brent GodmanSIC Herrar (393)38:04+9:063:04
39Erik NilssonH16 (142)44:54+19:503:40
63Folke SvangrenH16 (142)1:08:03+42:595:34
79Edvard PetterssonH14 (170)1:33:06+1:11:088:49
83Leif BjörkegrenSIC Gubbar (183)1:31:57+1:04:3510:28
Joakim BjörkegrenSIC Herrar (393)ej godkänd
Edvin NilssonSIC Herrar (393)ej godkänd

Grycksbo IF OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Erik GräfningsU2 (151)14:17+4:584:22
14Axel GräfningsH12 (92)28:46+13:243:27
60Elin BryggarD14 (136)56:09+35:026:52
111Anders JanssonSIC Herrar (393)52:37+23:394:15
Gunilla GräfningsSIC Tanter (177)ej godkänd

Gustavsbergs OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hampus AlzénSIC Motion lätt (140)17:372:07
1Agnes MildD12 (95)16:101:56
3Jonathan NilssonH12 (92)17:49+2:272:08
5Lova  Aggefors SIC Damer light (47)33:30+11:074:06
5Terje StormoH16 start timme 4 (8)1:05:08+34:275:19
6Cecilia AlzénSIC Damer light (47)33:32+11:094:06
8Sofie LindellD12 (95)30:11+14:013:36
9Anette LinnersjöSIC Motion lätt (140)25:01+7:243:00
16Ida ÖsterbergD14 (136)28:54+7:473:32
17Cecilia NilssonSIC Damer light (47)46:29+24:065:41
18Paulina AlzénD12 (95)38:01+21:514:32
19Axel Linder LinnersjöH14 (170)39:00+17:023:41
20Lucas AlzénH14 (170)39:34+17:363:45
22Arthur MildH12 (92)34:57+19:354:12
26Jens WernerSIC Gubbar (183)42:43+15:214:51
30Emilia NilssonD16 (169)44:44+17:313:49
39Rasmus LindblomH14 (170)46:43+24:454:25
41Isabella NilssonSIC Damer (207)54:07+19:434:16
43Veronica ÖsterbergSIC Motion lätt (140)43:09+25:325:11
46Emma BellanderD16 (169)49:41+22:284:15
47Mia BarklandSIC Motion lätt (140)47:58+30:215:46
49Jonatan LindellSIC Motion svår (142)1:37:53+1:16:468:22
54Embla KamsvågD16 (169)55:38+28:254:45
56Richard NilssonSIC Gubbar (183)52:48+25:266:00
64Magnus LindblomSIC Herrar (393)44:21+15:233:35
66Anna LindellSIC Tanter (177)1:18:42+44:2710:08
68Tilda BellanderSIC Damer (207)1:03:57+29:335:03
68Vera AggeforsU2 (151)36:12+26:5311:04
69Tiger LandénH16 (142)1:21:09+56:056:38
71Ann-Marie HolmströmSIC Tanter (177)1:27:49+53:3411:18
76Louise LindellD16 (169)1:45:10+1:17:579:00
89Harald MildSIC Herrar (393)48:09+19:113:53
118Patrik FriskSIC Herrar (393)53:18+24:204:18
143Fredrik AlzénSIC Herrar (393)58:00+29:024:41
173Peter LandénSIC Herrar (393)1:07:25+38:275:27
Max ÖsterbergH12 (92)ej godkänd
Malte BellanderH12 (92)ej godkänd
Hugo AggeforsH12 (92)ej godkänd
Gabriella FriskSIC Damer (207)ej godkänd
Sebastian LindblomH12 (92)ej start

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Carl JanssonSIC Motion lätt (140)25:18+7:413:02
59Alfred LiljeströmSIC Herrar (393)43:30+14:323:30

Haninge SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Nina PerssonD16 (169)30:22+3:092:35
11Hugo DahlbergSIC Herrar (393)33:06+4:082:40
17Alvar MelinH16 (142)34:20+9:162:48
17Hampus GlanshedH12 (92)31:49+16:273:49
18Stefan LindvallSIC Gubbar (183)38:04+10:424:20
27Moa GlanshedD12 (95)45:24+29:145:25
27Tomas GlanshedSIC Gubbar (183)42:44+15:224:52
32Margit MelinSIC Motion lätt (140)35:44+18:074:18
45Jakob Gadefors NauH16 (142)47:14+22:103:51
56Gustav NirvinSIC Herrar (393)43:19+14:213:30
62Peter LindvallH14 (170)59:58+38:005:41
92Simon KappelSIC Herrar (393)48:38+19:403:55
134Martin SkärlénSIC Herrar (393)55:38+26:404:29

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Filip WidénSIC Motion svår (142)48:14+27:074:07
22Per WidénSIC Motion svår (142)50:31+29:244:19

Härnösands OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jonna FribäckD14 (136)ej start
Jodie FribäckD12 (95)ej start

Hässleholms OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nellie RydlundD16 (169)27:132:19
4Linnea RydlundD14 (136)22:19+1:122:44
11Carina AronssonSIC Damer light (47)40:06+17:434:54
21Mia HallabroSIC Damer light (47)1:29:59+1:07:3611:01
34Anna AronssonSIC Damer (207)50:01+15:373:57
50Simon EngelSIC Herrar (393)42:36+13:383:26
70Carina RydlundSIC Damer (207)1:04:51+30:275:07
90Annika EngelSIC Damer (207)1:17:12+42:486:06
93Ludvig HallabroSIC Herrar (393)48:49+19:513:56
154Magnus RydlundSIC Herrar (393)1:00:44+31:464:54

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Alicia FribergSIC Damer (207)1:01:21+26:574:51
Joachim FribergSIC Herrar (393)ej godkänd

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Alva LindellSIC Damer light (47)23:05+0:422:49
16Fredrik LindellSIC Gubbar (183)37:43+10:214:17
26Ebba LindellD16 (169)43:16+16:033:42
27Karin LindellSIC Motion lätt (140)33:50+16:134:04

IF Åland

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Louise AlmSIC Damer (207)56:02+21:384:25
47Mathilda LindeSIC Damer (207)56:24+22:004:27

IFK Enskede

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Elin AhlströmSIC Tanter (177)39:57+5:425:08
8Ester HöglindU2 (151)13:12+3:534:02
17Patric De BoussardSIC Gubbar (183)37:45+10:234:17
19Pontus AxellH16 (142)37:51+12:473:05
21Carina HallendalSIC Tanter (177)48:51+14:366:17
22Christopher LindqvistSIC Gubbar (183)40:30+13:084:36
23Emma HallendalD14 (136)31:58+10:513:55
24Josefin LindqvistSIC Tanter (177)49:52+15:376:25
27Nils Forsberg RundströmH16 (142)41:49+16:453:25
28Emmy AlbinssonSIC Damer (207)48:08+13:443:48
28Peter AlbinssonSIC Gubbar (183)42:51+15:294:52
28Gustav BjörklundH16 (142)42:03+16:593:26
34Elis Forsberg RundströmH14 (170)45:33+23:354:19
34Elin LindhagenD12 (95)53:44+37:346:25
40Felicia StrindérD14 (136)38:30+17:234:43
45Lovisa LindqvistD14 (136)42:28+21:215:12
49Anders BjörklundSIC Gubbar (183)49:30+22:085:38
50Linn De BoussardD14 (136)45:35+24:285:35
51Clara HöglindD16 (169)54:02+26:494:37
52Ludde BlomH16 (142)49:50+24:464:04
55Hannes LindqvistH14 (170)54:07+32:095:07
55Tilda DalekantU2 (151)23:32+14:137:11
63Nora AhlströmU2 (151)26:23+17:048:04
64Felix AhlströmU2 (151)26:25+17:068:04
65Henrik LundforsH16 (142)1:08:51+43:475:38
65Simon AhlströmU2 (151)26:33+17:148:07
66Klas BränströmH16 (142)1:12:45+47:415:57
68Malin AlbinssonSIC Tanter (177)1:25:57+51:4211:04
72Sofia LindhagenD16 (169)1:23:28+56:157:08
80Fredric HöglindSIC Gubbar (183)1:16:08+48:468:40
115Linus AlbinssonSIC Herrar (393)53:03+24:054:17
147Martin AhlströmSIC Herrar (393)58:45+29:474:44
Ulrika AxellSIC Motion lätt (140)ej godkänd
Stefan HenrikssonSIC Gubbar (183)ej start

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Thea FagerströmD16 (169)47:11+19:584:02

IFK Hedemora OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Pauline HaglundD12 (95)41:49+25:395:00
26Jonatan HaglundH12 (92)45:27+30:055:28

IFK Lidingö SOK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pär LiljaSIC Gubbar start timme 4 (3)28:053:11
1Maja LiljaD14 start timme 4 (4)33:384:07
2Ludvig JarlemarkH16 start timme 4 (8)31:47+1:062:36
3Hans LiwångSIC Gubbar (183)30:04+2:423:25
3Simon LiljaH16 start timme 4 (8)42:38+11:573:29
4Oliver LiwångH12 (92)19:50+4:282:23
12Ingemar StenbeckSIC Gubbar (183)36:32+9:104:09
14Tove BrattgårdSIC Damer (207)43:48+9:243:27
15Rasmus Palmqvist AslaksenSIC Herrar (393)35:43+6:452:53
20Robert Olsson KihlborgH16 (142)38:17+13:133:07
29Lisa ThunellD16 (169)44:22+17:093:47
36Casper BroquistH12 (92)1:11:00+55:388:32
47Cina BroquistSIC Tanter (177)1:03:08+28:538:08
57Simon SchusterSIC Herrar (393)43:28+14:303:30
62Synnøve BråtenSIC Damer (207)1:00:35+26:114:47
66Karolina BjärnlidSIC Damer (207)1:02:51+28:274:58
69Agnes DambergD16 (169)1:18:27+51:146:42
70Amelie RajanD16 (169)1:19:02+51:496:45
169Felix SpäthSIC Herrar (393)1:05:46+36:485:18
Elin JarlemarkSIC Damer (207)ej godkänd
Mia LiljaSIC Tanter start timme 4 (3)ej godkänd
Akvile PreiksaiteSIC Damer light (47)ej start
Jonathan BlomlöfH16 start timme 4 (8)ej start

IFK Mora OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Krister ÅkärbjärSIC Motion svår (142)42:30+21:233:38
41Filip ÅkärbjärH12 (92)1:44:43+1:29:2112:36
41Kane AnderssonSIC Tanter (177)57:01+22:467:20
49Simon Karlsson HolmerH16 (142)48:57+23:534:00
52Sebastian ÅkärbjärH14 (170)52:55+30:575:00
65Elisabeth ÅkärbjärSIC Tanter (177)1:18:28+44:1310:06
Rebecka ÅkärbjärD12 (95)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Ebba LindmanSIC Damer (207)50:48+16:244:01
Hilda Holmqvist JohanssonD16 (169)ej godkänd

IK Vikings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Matthias Kalle DalheimerSIC Gubbar (183)41:01+13:394:40
28Jan DalheimerSIC Herrar (393)39:15+10:173:10
47Thea SvenssonD16 (169)52:02+24:494:27
129Tim DalheimerSIC Herrar (393)54:22+25:244:23
Kristina KlingnéusD16 (169)ej start

Jesus OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Anthony Covey-CrumpSIC Herrar (393)46:24+17:263:45

Järfälla OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Andrea SilierSIC Motion lätt (140)21:31+3:542:35
2Bella PedersenD14 start timme 4 (4)36:18+2:404:26
8Miia RollerD14 (136)26:38+5:313:15
9Manne HammarbergH16 (142)31:40+6:362:35
12Ann RollerSIC Tanter (177)43:14+8:595:34
12Erik BovalliusH16 (142)32:09+7:052:37
16Malin KvarnefalkSIC Tanter (177)45:32+11:175:52
17Benjamin LangerakSIC Herrar (393)36:33+7:352:57
21Andreas GrunderSIC Gubbar (183)39:46+12:244:31
29Lars PalmqvistSIC Gubbar (183)42:54+15:324:53
32William GrunderH16 (142)43:19+18:153:32
33Sofia EdvardssonD16 (169)45:53+18:403:55
38Theodor Karlsson BrabieH16 (142)44:51+19:473:40
38Jonatan AndersonH14 (170)46:33+24:354:24
43Marcus GrunderH14 (170)49:37+27:394:42
46Jannick Karlsson BrabieH14 (170)50:47+28:494:48
52Martin KvarnefalkSIC Motion lätt (140)53:47+36:106:28
53Leif MörkforsSIC Gubbar (183)50:59+23:375:48
60Anton WällstedtH16 (142)57:13+32:094:40
61Oskar EdvardssonSIC Herrar (393)43:57+14:593:33
67Max BoströmU2 (151)30:19+21:009:16
67Thierry ReignierSIC Gubbar (183)58:59+31:376:43
72Teresia WällstedtSIC Tanter (177)1:31:25+57:1011:46
73Aleksandr ManoilovSIC Herrar (393)45:47+16:493:42
74Louise NilssonSIC Tanter (177)1:32:40+58:2511:56
96Niklas SvenssonSIC Herrar (393)49:22+20:243:59
133Hampus NorrbySIC Herrar (393)55:25+26:274:28
147Albin KvarnefalkSIC Herrar (393)58:45+29:474:44
Anton SilierSIC Herrar (393)ej godkänd
Erik WällstedtH14 (170)ej start
Arne KvarnefalkSIC Herrar (393)ej start

Järla Orientering

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Olof HagwallU2 (151)11:19+2:003:27
7Märta AhlquistD12 (95)28:32+12:223:24
16Alma RothschildU2 (151)15:02+5:434:35
17Sonja AhlquistD14 (136)29:13+8:063:34
18Gunilla KreissSIC Tanter (177)47:04+12:496:03
24Leif LundinSIC Gubbar (183)41:08+13:464:41
24Joel BertilssonU2 (151)16:53+7:345:09
32Ludvig HagwallH12 (92)52:18+36:566:17
34Gustaf EricsonSIC Motion svår (142)58:08+37:014:58
35Melker HagwallU2 (151)17:59+8:405:29
40Nina WallanderSIC Motion svår (142)1:09:21+48:145:56
40Victor SadaranganiSIC Herrar (393)41:16+12:183:20
43Vincent WippH16 (142)46:25+21:213:47
45Åsa SundströmD16 (169)49:26+22:134:13
46Matilda AhlquistSIC Damer (207)56:14+21:504:26
47Anton HaeffnerSIC Motion svår (142)1:31:56+1:10:497:52
48Tomas BjörelindSIC Gubbar (183)49:19+21:575:37
58Ingrid CarlenarsonU2 (151)24:43+15:247:33
66Peter WippSIC Gubbar (183)56:59+29:376:29
70Disa UtbultU2 (151)37:12+27:5311:22
161Magnus EricsonSIC Herrar (393)1:02:32+33:345:03
175Michael AhlquistSIC Herrar (393)1:10:09+41:115:40
Simon FriskSIC Herrar (393)ej godkänd
Axel FribergerH14 (170)ej godkänd
Filippa BäcklundU2 (151)ej start
Teodor GerholmU2 (151)ej start

Kamrat och IF KIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Emelie HolmströmSIC Damer (207)59:33+25:094:42

Karlsbyhedens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Elmer ÖhgrenH16 (142)54:17+29:134:26
Signe ÖhgrenD14 (136)ej start

Katrineholms OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Axel FlordalH16 (142)34:17+9:132:48
18Castor FlordalH12 (92)32:36+17:143:55
42Henrik FlordalSIC Herrar (393)41:47+12:493:22
64Jörgen EklundSIC Gubbar (183)55:58+28:366:22
88Anna TimnerSIC Damer (207)1:13:43+39:195:49
117Ola EklundSIC Herrar (393)53:13+24:154:18

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ludvig ErikssonSIC Herrar (393)32:08+3:102:35
18Sanna SkoogSIC Damer (207)45:10+10:463:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
83Olga AxellSIC Damer (207)1:11:01+36:375:37

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Frida ThörnSIC Damer (207)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Etel StrömbergU2 (151)15:04+5:454:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Melker MyrbergU2 (151)16:46+7:275:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Alva SandqvistU2 (151)17:09+7:505:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Emil SvenssonU2 (151)20:25+11:066:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Astrid AnderssonU2 (151)20:28+11:096:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Erik AnderssonU2 (151)20:33+11:146:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ella PerkinsSIC Motion lätt (140)22:33+4:562:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Tilda SandqvistSIC Motion lätt (140)30:38+13:013:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Kjell AskdalSIC Motion lätt (140)1:10:27+52:508:28

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Viktoria AmatiSIC Motion lätt (140)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Erik MyrbergerSIC Motion svår (142)51:11+30:044:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Markus DahlkvistSIC Motion svår (142)57:30+36:234:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Ingvar OskarssonSIC Motion svår (142)1:14:46+53:396:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vendela AnderssonSIC Motion svår (142)ej godkänd

Koovee

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Jyri RantalaSIC Herrar (393)43:28+14:303:30

Korsnäs IF OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lotta JungåkerSIC Tanter (177)34:154:24
6Ulf HenrikssonSIC Gubbar (183)31:54+4:323:37
7Joel GolsäterH14 (170)32:47+10:493:06
8Maja BergqvistD16 (169)32:52+5:392:48
8Jesper NordinSIC Gubbar (183)32:56+5:343:45
15Moa BergqvistD14 (136)27:53+6:463:25
24Alva NordinD14 (136)32:11+11:043:56
25Tilda GolsäterD16 (169)43:08+15:553:41
26Mira NordinD14 (136)32:59+11:524:02
38Mats JönssonSIC Gubbar (183)45:23+18:015:10
50Thea NordinD16 (169)52:41+25:284:30
57Agnes WallinD14 (136)49:37+28:306:04
Malin WilhelmssonD16 (169)ej start

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emelie ForslundD14 (136)24:37+3:303:01
146Michael ForslundSIC Herrar (393)58:27+29:294:43

Lakeland Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Steve BurgeSIC Herrar light (34)ej godkänd

Lakeland Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Judy BurgeSIC Tanter (177)ej godkänd

Leksands OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ellen FunkeD14 (136)22:09+1:022:42
20Anna HaglundSIC Tanter (177)47:33+13:186:07
23Adelina FunkeSIC Damer (207)47:24+13:003:45
36Tuva-Cajsa SpikD16 (169)46:18+19:053:57
56Mirjam JoonsD16 (169)57:19+30:064:54
139Ulf MagnussonSIC Herrar (393)56:25+27:274:33
Isabella JoonsD16 (169)ej godkänd

Lindebygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Axel ThybeckH12 (92)24:32+9:102:57
28Lovisa ThybeckD12 (95)45:35+29:255:27
86Sofia CarlssonSIC Damer (207)1:13:05+38:415:46
127Patrik ThybeckSIC Herrar (393)54:10+25:124:22

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Therese KlintbergSIC Damer (207)35:40+1:162:49

Långhundra IF

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fanny CedstedtD16 start timme 4 (3)1:01:11+22:585:14
5Lovisa HambäckD16 (169)31:46+4:332:43
10Ida WarvelinD12 (95)31:34+15:243:46
11Andrea JonssonSIC Tanter (177)43:11+8:565:33
19Peter HambäckSIC Herrar (393)37:38+8:403:02
19Alva JonssonSIC Damer (207)46:13+11:493:39
25Erik JonssonSIC Gubbar (183)42:10+14:484:48
25Heidi WarvelinSIC Motion lätt (140)32:34+14:573:55
29Simon SpetsSIC Motion lätt (140)35:20+17:434:15
30Clara SpetsSIC Motion lätt (140)35:40+18:034:17
31Lisa LundbergSIC Motion lätt (140)35:43+18:064:17
42Albin WarvelinH16 (142)46:04+21:003:46
45Daniel UnnerudSIC Gubbar (183)48:07+20:455:28
57Isak WarvelinU2 (151)24:32+15:137:30
58Isabel UnnerudD14 (136)53:48+32:416:35
61Sara BengtssonSIC Damer (207)1:00:03+25:394:45
105Alexander AlnessSIC Herrar (393)51:17+22:194:08
145Mats WarvelinSIC Herrar (393)58:14+29:164:42
149Axel Leijon ThorellSIC Herrar (393)58:54+29:564:45
152Anders LindgrenSIC Herrar (393)59:49+30:514:50
Olivia UnnerudD12 (95)ej godkänd
Jonas SpetsSIC Motion lätt (140)ej start

MDOC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Marie RobertsSIC Tanter (177)1:27:09+52:5411:13
78Trevor RobertsSIC Gubbar (183)1:12:44+45:228:17

Metropolitan Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Raphael MakSIC Herrar (393)42:25+13:273:25

NAIS Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Linnea SamuelssonSIC Damer (207)1:08:19+33:555:24
97Viktor WaernqvistSIC Herrar (393)49:26+20:283:59

Njurunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anders SjöbomSIC Motion svår (142)ej godkänd
Susanna LindströmSIC Motion svår (142)ej start

Nyköpings OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin PalmqvistSIC Damer light (47)22:232:44
2Lovis HellstenD14 (136)22:00+0:532:41
2Edvin HellstenH16 (142)28:22+3:182:19
4Gustaf HedinSIC Motion svår (142)30:40+9:332:37
5Sara HellstenSIC Tanter (177)37:38+3:234:50
9Sofia BjörnbergSIC Damer light (47)37:31+15:084:35
9Carl CarlssonSIC Herrar (393)32:16+3:182:36
10Vilgot HellstenH12 (92)25:42+10:203:05
11Magnus FredrikssonSIC Herrar light (34)1:46:49+1:08:0110:07
12Emil ClashammarH12 (92)27:10+11:483:16
15Odin EkH14 (170)37:14+15:163:31
16Cajsa AleniusD12 (95)37:32+21:224:29
19Elsa BrunbergD12 (95)38:29+22:194:36
21Caroline GuttkeD16 (169)39:56+12:433:25
23Ludvig HedinH12 (92)35:03+19:414:13
24Anders PeterssonH12 (92)40:33+25:114:52
25Axel Björnberg FärdigH12 (92)41:02+25:404:56
31Miranda FredrikssonD14 (136)34:20+13:134:12
34Axel LindgrenH16 (142)43:37+18:333:34
35Meja AleniusD14 (136)35:41+14:344:22
37Kasper LagerströmH16 (142)44:46+19:423:39
38Adele PalmqvistD12 (95)59:04+42:547:03
39Ida WesterlundD12 (95)1:07:53+51:438:07
40Maria FredrikssonSIC Tanter (177)56:52+22:377:19
40Anna HedinSIC Motion lätt (140)41:05+23:284:56
41Philip CarlssonSIC Herrar (393)41:19+12:213:20
43Alice EkD16 (169)48:18+21:054:08
44Oscar EkenborgH14 (170)49:48+27:504:43
47Ludvig EkSIC Herrar (393)42:21+13:233:25
53August HedinU2 (151)21:40+12:216:37
53Emil BrunbergH14 (170)53:06+31:085:01
54Ludvig Björnberg FärdigU2 (151)21:43+12:246:38
56Andreas HolmqvistH16 (142)55:24+30:204:32
60Isak SöderblomH14 (170)58:47+36:495:34
61Elin JärvallD14 (136)56:25+35:186:54
62Magnus FärdigSIC Gubbar (183)55:25+28:036:18
65Emanuel ErikssonH14 (170)1:04:10+42:126:04
65Liana LagervikD14 (136)1:30:56+1:09:4911:08
67Mikael AleniusSIC Gubbar (183)58:59+31:376:43
68Frida JardingD16 (169)1:17:20+50:076:37
68Melker BerggrenH14 (170)1:04:55+42:576:09
70Patrick HolmqvistSIC Gubbar (183)1:00:40+33:186:54
71Emma WesterlundD16 (169)1:21:55+54:427:00
72Per EkSIC Herrar (393)45:38+16:403:41
74Albin FalkSIC Herrar (393)45:49+16:513:42
82Thomas PeterssonSIC Gubbar (183)1:24:04+56:429:34
83Erik HellstenSIC Herrar (393)47:26+18:283:50
85Henrik AnängenSIC Herrar (393)47:53+18:553:52
101Fredrik EkenborgSIC Herrar (393)50:27+21:294:04
153Mikael GuttkeSIC Herrar (393)1:00:18+31:204:52
156Niclas ClashammarSIC Herrar (393)1:01:13+32:154:56
158Mathias LindgrenSIC Herrar (393)1:02:00+33:025:00
Per BerggrenSIC Herrar (393)ej godkänd
Stefan JärvallSIC Motion svår (142)ej godkänd
Filippa GuttkeD12 (95)ej godkänd
Birk LagervikH12 (92)ej godkänd
Signe NilssonSIC Damer (207)ej godkänd
Hanna AnängenD14 (136)ej start
Isak AnängenH16 (142)ej start
William NilssonSIC Herrar (393)ej start

Ockelbo OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Mattias EklundSIC Herrar light (34)45:21+6:334:17
44Hjalmar EbberydU2 (151)20:05+10:466:08
Eric HallnerH16 (142)ej start

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Sara LarssonSIC Tanter (177)52:11+17:566:43

OK Enen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael BergU2 (151)9:192:50
15Stefan BergSIC Gubbar (183)37:33+10:114:16
33Malva SteenSIC Damer (207)49:16+14:523:53
38Melinda BergU2 (151)18:45+9:265:44
49Christel BergSIC Tanter (177)1:03:32+29:178:11
52Patrik SteenSIC Gubbar (183)50:38+23:165:46
95Camilla AdlertegSIC Damer (207)1:21:17+46:536:25

OK Gränsen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Helena LindmanSIC Motion svår (142)1:12:15+51:086:11
43Atakilte BeyeneSIC Motion svår (142)1:12:20+51:136:11
160Hampus LindmanSIC Herrar (393)1:02:25+33:275:02

OK Hammaren

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ann-Sofie TäckSIC Damer light (47)23:48+1:252:55
7Melker SundH12 (92)24:36+9:142:57
8Tove FlodmanSIC Damer (207)40:31+6:073:12
10Edvin MäkinenH14 (170)36:08+14:103:25
10Fredrik AhnlénSIC Herrar (393)32:27+3:292:37
14Ella EureniusU2 (151)14:42+5:234:29
15Cornelia IvarssonD16 (169)36:51+9:383:09
16Patrik EureniusSIC Motion lätt (140)29:40+12:033:34
17Selma IvarssonSIC Motion lätt (140)29:41+12:043:34
18Thomas IvarssonSIC Motion lätt (140)29:42+12:053:34
20Jonas HolmgrenSIC Gubbar (183)39:23+12:014:29
24Loke HolmgrenH14 (170)40:49+18:513:52
25Linus TäckH16 (142)40:56+15:523:20
33Åsa SundSIC Tanter (177)54:10+19:556:58
40Magnus FlodmanSIC Gubbar (183)46:22+19:005:16
42Joline IngelssonSIC Damer (207)54:08+19:444:16
46Laila IngelssonSIC Tanter (177)1:02:31+28:168:03
56Fabian SundH14 (170)54:51+32:535:11
61Andreas PerssonSIC Herrar (393)43:57+14:593:33
63Oskar EureniusH14 (170)1:01:56+39:585:52
76Joakim IngelssonSIC Herrar (393)46:15+17:173:44
132Axel SjöbergSIC Herrar (393)54:57+25:594:26
Stellan TäckSIC Herrar light (34)ej godkänd
Fredrik MäkinenSIC Gubbar (183)ej godkänd
Anna EureniusU2 (151)ej godkänd
Måns HolmgrenSIC Herrar (393)ej godkänd

OK Hällen

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Melker LundinH16 (142)29:48+4:442:26
7Hugo KindbornH16 (142)30:33+5:292:30
8Roger NorbergSIC Herrar light (34)1:07:14+28:266:22
12Emma ÖbergSIC Motion lätt (140)27:33+9:563:18
12Elsa LinderD16 (169)35:21+8:083:01
12Annika KällmanD14 (136)26:55+5:483:17
13Åsa LarssonSIC Damer light (47)43:38+21:155:20
16Rasmus ÖbergH12 (92)30:54+15:323:43
19Peter ÖbergSIC Motion svår (142)48:29+27:224:09
19Jonah StenilsU2 (151)15:28+6:094:43
21Johanna ÖbergSIC Motion svår (142)49:27+28:204:14
26Sara ÖbergSIC Motion svår (142)53:00+31:534:32
29Tomas ÖbergSIC Motion svår (142)54:13+33:064:38
29Jenny KällmanSIC Tanter (177)51:18+17:036:36
29Melvin JohanssonH12 (92)46:56+31:345:38
33Karl LundinH16 (142)43:35+18:313:33
34Björn CarlssonSIC Gubbar (183)44:41+17:195:05
43Albin JohanssonU2 (151)19:56+10:376:05
48Vilma JohanssonD14 (136)44:26+23:195:26
50Mats JohanssonSIC Gubbar (183)49:54+22:325:41
54Patrik StenilsSIC Gubbar (183)51:15+23:535:50
61Gustav NorbergH16 (142)59:44+34:404:53
61Vera CarlssonD16 (169)1:06:27+39:145:41
73Anna Skårstedt JohanssonSIC Tanter (177)1:31:56+57:4111:50
88Per ÖbergSIC Herrar (393)48:08+19:103:53
164Oskar KällmanSIC Herrar (393)1:03:03+34:055:05
Karin LinderSIC Tanter (177)ej godkänd
Ella StenilsD16 (169)ej godkänd
Emil ÖbergU2 (151)ej start

OK Klemmingen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gun JanssonSIC Damer light (47)31:35+9:123:52
8Ylva PaavoSIC Damer light (47)35:23+13:004:20
12Norna MolinSIC Motion svår (142)46:10+25:033:57
18Johannes JakobssonU2 (151)15:10+5:514:38
23Olle MolinH16 (142)39:13+14:093:12
Örjan SahlSIC Herrar (393)ej godkänd
Gunilla SahlSIC Damer light (47)ej start
Mats AnderlingSIC Herrar light (34)ej start
Alvin AnderlingSIC Herrar light (34)ej start

OK Kullingshof

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Marie HermanssonSIC Tanter (177)1:07:21+33:068:40
63Simon AnderssonSIC Herrar (393)43:59+15:013:33
84Kurt AnderssonSIC Gubbar (183)1:43:03+1:15:4111:44
106Jimmy AnderssonSIC Herrar (393)51:24+22:264:09
122Emil AnderssonSIC Herrar (393)53:30+24:324:19

OK Kåre

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Elsa KaipeD14 (136)26:04+4:573:11
11Niclas SjöblomSIC Motion svår (142)46:08+25:013:56
12Isac von KrusenstiernaSIC Herrar (393)33:35+4:372:42
13Jakob WidelundH16 (142)33:05+8:012:42
13Klara ErssonD14 (136)27:01+5:543:18
14Christoffer LindgrenH16 (142)33:07+8:032:42
15Elvin LundbergU2 (151)14:58+5:394:34
18Leo AlvolinH14 (170)38:57+16:593:41
29Albin SjöblomH14 (170)42:56+20:584:04
29Cecilia LindgrenSIC Damer (207)48:14+13:503:48
36Frida SjöblomU2 (151)18:25+9:065:37
48Åsa SjöblomSIC Motion lätt (140)48:14+30:375:48
49Emilia JohnssonD16 (169)52:32+25:194:29
51Johan LundbergSIC Gubbar (183)50:03+22:415:42
54Enni LundbergD14 (136)47:36+26:295:50
57Lars GustafssonSIC Gubbar (183)53:34+26:126:06
57Tove RingiD16 (169)58:33+31:205:00
57Hugo AtterbrandH14 (170)57:05+35:075:24
58Eric JohanssonH14 (170)57:56+35:585:29
67Mia GustafssonSIC Tanter (177)1:20:13+45:5810:20
123Lucas GranbergSIC Herrar (393)53:39+24:414:20
166John GranathSIC Herrar (393)1:04:26+35:285:12

OK Landehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elsa KarlssonD16 (169)29:21+2:082:30
13Samuel PihlströmSIC Herrar (393)33:36+4:382:42
53Rebecka PihlströmD16 (169)55:10+27:574:43

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Annika BjörkSIC Damer (207)45:06+10:423:34
80Lena GrandinSIC Damer (207)1:09:54+35:305:31
Daniel RejmentSIC Herrar (393)ej start

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Tobias Janzon SjöstedtH16 (142)47:23+22:193:52
Cecilia JanzonSIC Tanter (177)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Ulla EngelbySIC Tanter (177)1:09:56+35:419:00

OK Ravinen

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav BergmanSIC Herrar (393)28:582:20
1Helena BergmanSIC Damer (207)34:242:43
1Albin AnderssonSIC Herrar start timme 4 (2)46:363:46
2Milla KlassonU2 (151)10:04+0:453:04
2Hannes SvahnSIC Herrar (393)29:26+0:282:22
3Hanna KorhonenSIC Damer start timme 4 (6)1:05:08+20:575:09
4Björn LundquistSIC Gubbar (183)30:29+3:073:28
7Martin HunhammarSIC Herrar (393)32:04+3:062:35
9Liv HerneD14 (136)26:39+5:323:15
10Tone AlbrektssonSIC Damer (207)41:03+6:393:14
10Ture LindskogU2 (151)14:00+4:414:16
11Martin RinnbäckH16 (142)31:46+6:422:35
11Vilma GotheSIC Damer (207)42:29+8:053:21
13Elinor LangeSIC Motion svår (142)46:16+25:093:57
13Tuva HolmströmD12 (95)32:45+16:353:55
14Lars KlassonSIC Gubbar (183)37:28+10:064:16
21Viola HolmströmD12 (95)38:47+22:374:38
21Hannes MogensenH14 (170)39:38+17:403:45
22Folke KåbergH14 (170)39:47+17:493:46
23Amanda GranqvistD16 (169)41:18+14:053:32
24Albin LindskogH16 (142)40:33+15:293:19
26Torbjörn KölzowSIC Herrar (393)38:25+9:273:06
27Erik LundquistH14 (170)42:08+20:103:59
28Smilla MogensenD16 (169)44:18+17:053:47
29Hedda MogensenU2 (151)17:37+8:185:23
31Ewa AlbrektssonSIC Tanter (177)52:19+18:046:44
31Anette ÖnerudSIC Damer (207)48:53+14:293:52
32Krister KölzowSIC Herrar (393)40:17+11:193:15
33Olle BrohagenH14 (170)45:23+23:254:18
33Mats BrohagenSIC Motion lätt (140)35:46+18:094:18
34Love BerzellSIC Herrar (393)40:22+11:243:15
37Svante BrohagenH12 (92)1:11:36+56:148:36
38Viggo KlassonSIC Herrar (393)41:00+12:023:18
41Ann GranqvistSIC Motion lätt (140)41:58+24:215:03
41Olivia EngelD14 (136)38:45+17:384:44
42Hedda RöstinD16 (169)48:16+21:034:07
43Emilia EngelSIC Damer (207)54:34+20:104:19
44Ingalill KåbergSIC Tanter (177)1:01:40+27:257:56
50Olle SandströmH14 (170)52:03+30:054:56
54Oscar AnelandH16 (142)53:53+28:494:24
54Hugo LindskogH14 (170)53:35+31:375:04
58Kristina AnelandSIC Tanter (177)1:11:46+37:319:14
61Teo StruckH14 (170)58:52+36:545:34
69Andreas HerneSIC Gubbar (183)59:50+32:286:48
69Hanna RöstinSIC Damer (207)1:04:45+30:215:07
75Niklas WansölinSIC Herrar (393)46:02+17:043:43
75Evelina BergSIC Damer (207)1:07:25+33:015:20
76Heidi BjerkhaugSIC Tanter (177)1:53:53+1:19:3814:40
77Camilla EngelSIC Damer (207)1:08:06+33:425:23
95Nick BarrableSIC Herrar (393)49:19+20:213:59
97Therese HolmströmSIC Damer (207)1:27:21+52:576:54
186Börje PerssonSIC Herrar (393)1:33:21+1:04:237:32
Lena HellströmSIC Tanter (177)ej godkänd
Michael GranqvistSIC Motion lätt (140)ej godkänd
Olle KallurH16 (142)ej godkänd
Martin LindskogSIC Gubbar (183)ej godkänd
Gunilla BergSIC Tanter (177)ej godkänd
Julia EngelSIC Damer (207)ej start
Sanna-Kaisa NyströmSIC Tanter (177)ej start
Mikael NyströmSIC Gubbar (183)ej start
Hugo NyströmU2 (151)ej start

OK Rodhen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emilia BergströmD16 start timme 4 (3)38:133:16
1John McLellandH16 start timme 4 (8)30:412:30
2Lisa JohanssonSIC Damer start timme 4 (6)55:20+11:094:22
4Maria SjölanderSIC Damer start timme 4 (6)1:08:30+24:195:25
Emil GrehnSIC Herrar (393)ej godkänd
Kevin SjölanderH16 start timme 4 (8)ej godkänd

OK Roslagen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Oliver HagmanSIC Herrar (393)ej start

OK Södertörn

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Niklas ErlandssonH14 (170)27:35+5:372:36
6Ludvig SigrandH16 (142)30:08+5:042:27
7Olof AnderssonSIC Motion lätt (140)23:19+5:422:48
9Elisabeth LarssonD14 (136)26:39+5:323:15
9Björn RennerH14 (170)35:28+13:303:21
17Annica HedbergSIC Tanter (177)46:13+11:585:57
17Ester AnderssonD16 (169)37:51+10:383:14
20Ylva SandénSIC Damer (207)46:18+11:543:39
20Johannes NorrbyH12 (92)32:52+17:303:57
21Mattis SandénH16 (142)38:30+13:263:09
23Blenda SandénD12 (95)41:03+24:534:54
24Lotten SandénSIC Damer (207)47:36+13:123:45
25Emil BlidefalkH14 (170)40:53+18:553:52
26Max ÖsterlingH14 (170)41:23+19:253:55
28Jenny MagnvallSIC Motion lätt (140)34:07+16:304:06
31Sanna HedbergD16 (169)45:00+17:473:51
34Carolina SigrandSIC Motion lätt (140)35:59+18:224:19
35Sara ThörnSIC Tanter (177)54:42+20:277:02
42Kristina AnderssonSIC Tanter (177)57:34+23:197:25
42Claes RennerSIC Gubbar (183)46:57+19:355:20
43Märta WigleD14 (136)39:35+18:284:51
44Lars-Gunnar LarssonSIC Motion svår (142)1:12:34+51:276:12
65Melvin JakobssonSIC Herrar (393)44:24+15:263:35
76Daniela RennerSIC Damer (207)1:07:39+33:155:21
77Linus SkattH14 (170)1:29:03+1:07:058:26
78Martin SigrandSIC Herrar (393)46:19+17:213:44
91Olle SandénSIC Herrar (393)48:33+19:353:55
93Lisa ÖsterlingSIC Damer (207)1:18:36+44:126:13
119Henrik ErlandssonSIC Herrar (393)53:24+24:264:19
130Fredrik AnderssonSIC Herrar (393)54:35+25:374:24
131Simon ÖsterlingSIC Herrar (393)54:43+25:454:25
150Jan SturestigSIC Herrar (393)59:14+30:164:47
172Patrik BlidefalkSIC Herrar (393)1:07:23+38:255:26
Andreas MagnvallSIC Herrar (393)ej godkänd
Márk PorgányiSIC Herrar (393)ej godkänd
Alexander MagnvallSIC Motion lätt (140)ej start

OK Torfinn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Inger GlansSIC Tanter (177)54:51+20:367:04

OK Tyr

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Lydia MartinssonSIC Damer (207)55:58+21:344:25
Åke KappelSIC Herrar (393)ej godkänd
Eva KappelSIC Damer (207)ej godkänd
Alma KappelSIC Damer (207)ej godkänd

OK Österåker

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Tim SundqvistSIC Motion svår (142)47:12+26:054:02
16Simon LundellH14 (170)37:27+15:293:32
22Annica SundqvistSIC Motion lätt (140)30:31+12:543:40
29Axel WiknerH14 (170)42:56+20:584:04
40Caroline WestbomSIC Damer (207)54:01+19:374:16
40Malte AlbinssonH14 (170)47:23+25:254:29
49Kristina CanowSIC Damer (207)56:58+22:344:30
57Isabelle SjöbergSIC Damer (207)59:01+24:374:40
60Tilde JonssonD16 (169)1:03:50+36:375:27
63Jeanette JonssonSIC Tanter (177)1:16:58+42:439:55
67Hampus WiknerH16 (142)1:14:00+48:566:03
70Robin HyppelH14 (170)1:08:15+46:176:28
71Charlotte WiknerSIC Damer (207)1:05:21+30:575:10
71Sarah LundellU2 (151)38:43+29:2411:50
72Michaela LundellSIC Damer (207)1:05:24+31:005:10
75Ingalill TimgrenSIC Tanter (177)1:37:11+1:02:5612:31
82Mikaela WallerströmSIC Damer (207)1:10:53+36:295:36
87Tomas AlbinssonSIC Herrar (393)47:58+19:003:52
99Eva PerssonSIC Damer (207)1:49:10+1:14:468:38
120Anders WiknerSIC Herrar (393)53:25+24:274:19
144Tobias AnderssonSIC Herrar (393)58:02+29:044:41
151Fredrik LundellSIC Herrar (393)59:27+30:294:48
Kalle PerssonSIC Herrar (393)ej godkänd
Signe AlbinssonD12 (95)ej godkänd
Kjell AskdalSIC Motion lätt (140)ej start

OLG Suhr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Marion BüchliSIC Tanter (177)42:15+8:005:26
75Martin WidmerSIC Gubbar (183)1:07:44+40:227:42

OSK Sakas

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Erikas GudonisSIC Herrar (393)45:04+16:063:38

Paracin Ok

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Dejan IlicSIC Motion svår (142)58:12+37:054:58

RAFO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anthony BarrableSIC Herrar light (34)1:43:07+1:04:199:46

Seskarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Esbjörn NyströmSIC Motion svår (142)2:29:44+2:08:3712:49

Sigtuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Stefan NordströmSIC Gubbar (183)47:31+20:095:24
Anna NordströmSIC Damer (207)ej godkänd

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Märta LjungbergD16 (169)47:33+20:204:04

Skarpnäcks OL

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Roland PerssonSIC Gubbar (183)35:32+8:104:02
13Anna MannerheimSIC Motion lätt (140)28:16+10:393:24
14Palle StegardSIC Motion lätt (140)28:17+10:403:24
22Frida ArnessonSIC Damer (207)47:09+12:453:43
22Karolina Bergh PapasikasD16 (169)41:16+14:033:31
24Joel LundgrenSIC Motion svår (142)51:48+30:414:26
24Agnes EdgrenD16 (169)41:24+14:113:32
30Åsa EdgrenSIC Motion svår (142)54:14+33:074:38
31Vera RolfssonSIC Damer (207)48:53+14:293:52
31Linus HalvorsenH16 (142)43:18+18:143:32
36Tilde MansénD14 (136)36:17+15:104:26
36Justus ArenanderH14 (170)45:58+24:004:21
36Leo LjungbergH14 (170)45:58+24:004:21
37Lova JonssonU2 (151)18:42+9:235:43
37Måra StegardD14 (136)36:23+15:164:27
38Veronika Bergh PapasikasSIC Motion lätt (140)38:08+20:314:35
39Priscilla FerreraSIC Tanter (177)56:34+22:197:17
41Teodor JonssonU2 (151)19:04+9:455:49
46Sigrid WärngårdU2 (151)20:16+10:576:11
51Mathias DryseliusH14 (170)52:19+30:214:57
53Turid WärngårdD14 (136)47:19+26:125:47
57William MöllerH16 (142)55:31+30:274:32
61Anethe MansénSIC Tanter (177)1:15:48+41:339:46
61Truls MansénU2 (151)25:45+16:267:52
63Tove SvedellD16 (169)1:08:31+41:185:51
71Lukas ÖstmanH16 (142)1:40:26+1:15:228:13
72Gustav StenbackU2 (151)47:16+37:5714:27
73Kajsa EdgrenU2 (151)47:17+37:5814:27
73Noel Persson-FerreraH14 (170)1:13:44+51:466:59
79Jörgen StegardSIC Gubbar (183)1:14:12+46:508:27
80Karl KvarnforsH14 (170)2:02:14+1:40:1611:35
Tindra JonssonD14 (136)ej godkänd
Anders MansénSIC Gubbar (183)ej godkänd
Måns EdgrenH14 (170)ej godkänd
Arvid KristofferssonH14 (170)ej godkänd
Ingela ArenanderSIC Motion svår (142)ej godkänd
Margareta BerghSIC Tanter (177)ej godkänd
Nikiforos PapasikasSIC Gubbar (183)ej godkänd
Filip DryseliusH14 (170)ej start
Hedda Persson VildirSIC Damer (207)ej start

Skogsluffarnas OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ruben HårdH12 start timme 4 (7)30:043:37
1Fredrik PalmgrenSIC Motion svår (142)21:071:48
3Simon PalmgrenH12 start timme 4 (7)47:14+17:105:41
9Henning FalkenströmH12 (92)25:28+10:063:03
18Magnus FalkenströmSIC Herrar (393)37:35+8:373:02
23Åke FalkenströmH14 (170)40:36+18:383:50
31Arvid HammarbäckH12 (92)51:23+36:016:10
49Melker CarlingerH14 (170)51:42+29:444:54
66Sixten LindqvistH14 (170)1:04:25+42:276:06
75Tilde CarlingerD16 (169)1:41:15+1:14:028:40
94Erika CarlingerSIC Damer (207)1:20:18+45:546:21
157Kalle LindqvistSIC Herrar (393)1:01:32+32:344:58
Love PalmgrenH14 start timme 4 (4)ej godkänd
Simon StridhH14 (170)ej start
Märta FalkenströmU2 (151)ej start

Skogslöparna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Torgny NäslundSIC Gubbar (183)31:07+3:453:32
23Emanuel NäslundSIC Herrar (393)38:01+9:033:04
126Benjamin NäslundSIC Herrar (393)54:08+25:104:22

SLOW

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Colin DutkiewiczSIC Gubbar (183)27:223:07

Snättringe SK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders AbelSIC Herrar Start timme 2 (1)1:00:104:51
1Anna TidermanSIC Damer start timme 4 (6)44:113:29
4Erik Lidström LauriH16 (142)29:26+4:222:24
4Gustav LidmarSIC Herrar light (34)44:36+5:484:13
6Torbjörn BergmanSIC Herrar light (34)48:00+9:124:32
10Cecilia HectorD16 (169)33:56+6:432:54
12Gittan GeliusSIC Damer light (47)40:35+18:124:58
13Stina BorängSIC Tanter (177)43:17+9:025:34
14Anna WolgastSIC Damer light (47)45:34+23:115:35
14Elin AbelD12 (95)33:38+17:284:01
14Elin WolgastD14 (136)27:17+6:103:20
19Hugo FlordalSIC Herrar (393)37:38+8:403:02
22Alva Lidström LauriD14 (136)31:42+10:353:53
23Jenny ReménSIC Tanter (177)49:45+15:306:24
24Kerstin ChristieD12 (95)41:38+25:284:58
28Jenny AxelssonSIC Tanter (177)50:55+16:406:33
31Molly GeliusD12 (95)49:55+33:455:58
33Martin NilssonSIC Herrar (393)40:21+11:233:15
35John WolgastH16 (142)43:51+18:473:35
39Love NorellU2 (151)18:50+9:315:45
40Thea GeliusU2 (151)18:58+9:395:48
42Matilda FlordalU2 (151)19:32+10:135:58
45Anneli ChristieSIC Tanter (177)1:02:14+27:598:01
47Johan LidmarSIC Gubbar (183)49:14+21:525:36
47Jakob TedhamreH16 (142)47:25+22:213:52
49Isak GeliusH16 (142)48:57+23:534:00
50Elisabeth HectorSIC Tanter (177)1:03:49+29:348:13
51Andreas BorängH16 (142)49:44+24:404:04
52Patrik ÄppelgranSIC Herrar (393)42:53+13:553:28
55Per WolgastSIC Gubbar (183)52:10+24:485:56
57Anneli LidmarSIC Motion lätt (140)1:09:09+51:328:19
59Lilly ChristieSIC Motion lätt (140)1:11:33+53:568:36
59Erik DyreliusSIC Gubbar (183)53:47+26:256:07
63James ChristieSIC Gubbar (183)55:52+28:306:21
67Jesper AnderssonSIC Herrar (393)44:42+15:443:36
67Anton DyreliusH14 (170)1:04:53+42:556:09
110Albin HainkeSIC Herrar (393)52:12+23:144:13
116Stefan Svensson GeliusSIC Herrar (393)53:07+24:094:17
127Jörgen HectorSIC Herrar (393)54:10+25:124:22
135Mats HainkeSIC Herrar (393)55:46+26:484:30
140Henrik NorellSIC Herrar (393)57:11+28:134:37
185Fredrik OrmöSIC Herrar (393)1:31:51+1:02:537:25
Hugo AbelU2 (151)ej godkänd
Ellen FlordalD12 (95)ej godkänd
Mattias BorängH14 (170)ej start
Karin AbelSIC Damer light (47)ej start
Mari-Helen LidströmSIC Tanter (177)ej start
Harry NorellU2 (151)ej start

Solna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linus DanielssonU2 (151)10:43+1:243:16
6Johan DanielssonSIC Motion svår (142)35:58+14:513:04
69Alfred HäggU2 (151)36:53+27:3411:16
Emma HäggSIC Motion lätt (140)ej godkänd

South Ribble OC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Matthew CochraneSIC Gubbar (183)44:46+17:245:05
69Jill CochraneSIC Tanter (177)1:26:37+52:2211:09

SRD SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Evgenii SheianovSIC Gubbar (183)1:09:14+41:527:53
Sergei RjabyshkinSIC Herrar (393)ej start

Stockholm Multisport Klubb

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alyce TärnlundU2 (151)ej start

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Per LjungSIC Motion lätt (140)44:53+27:165:24

Stora Tuna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Lovisa MasesD14 (136)34:00+12:534:10
58Erik FredrikssonH16 (142)56:01+30:574:35
84Tomas LöfgrenSIC Herrar (393)47:27+18:293:50
102Filip MagnussonSIC Herrar (393)50:43+21:454:05
120Rasmus LöfgrenSIC Herrar (393)53:25+24:274:19
Henrik NorgrenH16 (142)ej godkänd

Storviks IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joel Börjesson ErikssonSIC Herrar light (34)40:03+1:153:47
3Johanna Börjesson ErikssonSIC Damer (207)36:08+1:442:51
37Jennie Börjesson ErikssonSIC Damer (207)52:40+18:164:10

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Hillevie SvärdD16 (169)1:30:49+1:03:367:46

Sundbybergs IK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mårten ThalénSIC Herrar light (34)38:483:40
3Mikael WallnäsSIC Herrar light (34)41:32+2:443:56
3Anna EideforsSIC Tanter (177)36:17+2:024:40
6Sigrid CarlssonD16 (169)32:17+5:042:45
7Jan LindhSIC Gubbar (183)31:56+4:343:38
8Eskil WidehagH16 (142)31:38+6:342:35
8Anna-Clara WistedtSIC Tanter (177)41:07+6:525:17
11Egon WistedtH12 (92)26:50+11:283:13
13Per WistedtSIC Gubbar (183)36:33+9:114:09
14Ronja StåhlD16 (169)36:45+9:323:08
16Kajsa BogrenD16 (169)37:09+9:563:10
19Matilda LindhD16 (169)39:00+11:473:20
19Aprilia IsraelsonSIC Motion lätt (140)29:51+12:143:35
20Elise IsraelsonSIC Motion lätt (140)29:56+12:193:36
21Anna JacobsonSIC Motion lätt (140)30:16+12:393:38
24Kät IsraelsonSIC Motion lätt (140)31:30+13:533:47
30Botvid SimonssonH12 (92)49:32+34:105:57
30Saga HellbergU2 (151)17:45+8:265:25
30Ida HellbergU2 (151)17:45+8:265:25
30Elise IsraelsonU2 (151)17:45+8:265:25
33Aprilia IsraelssonU2 (151)17:46+8:275:25
36Alice HellbergD12 (95)55:00+38:506:34
36Maria Slars PaulssonSIC Motion svår (142)1:00:01+38:545:08
37Helena StrömSIC Motion lätt (140)37:22+19:454:29
37Christian LindhSIC Herrar (393)40:36+11:383:16
38David EideforsH12 (92)1:15:18+59:569:03
39Sebastian BolleSIC Herrar (393)41:02+12:043:19
42Irma WidehagD12 (95)1:47:42+1:31:3212:52
44Jan KihlSIC Gubbar (183)47:40+20:185:25
50Johanna WallnäsSIC Motion lätt (140)51:34+33:576:12
51Vera BogrenSIC Damer (207)57:47+23:234:34
52Alve WistedtU2 (151)21:19+12:006:31
53Joel ThalénH16 (142)53:21+28:174:21
55Vilde Jonsson WoldD16 (169)56:57+29:444:52
56Kät IsraelsonU2 (151)23:37+14:187:13
59Sissel WidehagSIC Damer (207)59:59+25:354:44
59Alice Slars PaulssonU2 (151)24:53+15:347:36
60Lilly Slars PaulssonU2 (151)24:57+15:387:37
62Clea WallnäsD16 (169)1:07:08+39:555:44
64Pontus AbrahamssonH16 (142)1:08:41+43:375:37
64Cecilia WestströmSIC Tanter (177)1:17:16+43:019:57
65Anna BogrenSIC Damer (207)1:01:51+27:274:53
71Anders KökeritzSIC Gubbar (183)1:01:26+34:046:59
74Astrid SimonssonSIC Damer (207)1:06:12+31:485:14
78Mikael KökeritzH14 (170)1:33:04+1:11:068:49
79Karolina HellbergSIC Damer (207)1:09:00+34:365:27
81Ansgar SimonssonSIC Gubbar (183)1:16:46+49:248:44
163Göran JonssonSIC Herrar (393)1:02:47+33:495:04
170Carl TiemerSIC Herrar (393)1:06:44+37:465:23
183Martin KihlSIC Herrar (393)1:27:13+58:157:03
Åsa LindhSIC Tanter (177)ej godkänd
Jan-Olof BogrenSIC Herrar (393)ej godkänd
Liselott KihlSIC Tanter (177)ej godkänd
Noel HellbergH12 (92)ej godkänd
Minna KökeritzD12 (95)ej godkänd
Ronny NordgrenSIC Herrar light (34)ej godkänd
Tobias AbrahamssonSIC Herrar (393)ej start
Erik WallnäsH12 (92)ej start
Leopoldine HeldD14 (136)ej start
Maja FinneD14 (136)ej start
Helena EideforsU2 (151)ej start

Sundsvalls OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alva EliassonD12 (95)ej start
Herman EliassonH12 (92)ej start
Sara TimnerSIC Damer (207)ej start

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Vidar NettelmarkH14 (170)50:54+28:564:49

Svaide Roma SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fredrik LevinSIC Motion svår (142)27:58+6:512:23
5Olof LevinH12 (92)24:12+8:502:54
17Elli MickelåkerD12 (95)37:42+21:324:30
42Mattias LevinSIC Herrar (393)41:47+12:493:22
42Meja LundinD14 (136)39:28+18:214:50
114Anders LevinSIC Herrar (393)52:56+23:584:16

SYO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Tony UdrisSIC Gubbar (183)34:36+7:143:56

Söders-Tyresö

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mårten KällmanSIC Motion lätt (140)21:35+3:582:35
4Camilla GöstasSIC Motion lätt (140)21:36+3:592:35
5Peter AnderssonSIC Motion svår (142)31:42+10:352:42
8Erik NorinH12 (92)25:26+10:043:03
12Mattias HedinH14 (170)36:36+14:383:28
18Cecilia EnbäckSIC Damer light (47)55:42+33:196:49
32Kristina NorinSIC Tanter (177)53:48+19:336:55
34Jenny Göstas KällmanD14 (136)35:37+14:304:21
41Elin AlmgrenD12 (95)1:18:29+1:02:199:23
48Ivo Cousins ClarhällH16 (142)48:50+23:463:59
103Gunnar HedinSIC Herrar (393)50:47+21:494:06
104Stefan NorinSIC Herrar (393)51:09+22:114:08
142Göran ThimbergSIC Herrar (393)57:59+29:014:41
Emma NorinD14 (136)ej godkänd
Maja ThimbergD12 (95)ej godkänd
Lovisa Göstas KällmanD16 (169)ej godkänd
Anders ClarhällSIC Gubbar (183)ej godkänd
Olle ThimbergH14 (170)ej start
Emil ThimbergU2 (151)ej start

Södertälje IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Lars NordSIC Motion svår (142)1:37:44+1:16:378:22
56Evy NordSIC Motion lätt (140)1:05:21+47:447:51

Södertälje-Nykvarn OF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Martin BygdénH16 (142)29:15+4:112:23
4Sofie OhlssonSIC Damer (207)37:49+3:252:59
5Klara BorgD14 (136)24:28+3:212:59
7Tomas GauffinSIC Herrar light (34)56:22+17:345:20
9Lovisa BorgD12 (95)31:11+15:013:43
19Frode SmittH12 (92)32:49+17:273:56
19Sofia SmittSIC Tanter (177)47:27+13:126:06
27Stina BygdénD14 (136)33:35+12:284:06
36Viktor LöfgrenH16 (142)44:02+18:583:36
38Lisa EdénD14 (136)37:43+16:364:37
39Alma GauffinD14 (136)37:59+16:524:39
60Peter EdénSIC Gubbar (183)54:12+26:506:10Ladda ner rutt i gpx-format
64Sara HedeD16 (169)1:09:21+42:085:56
71Erik MånssonH14 (170)1:08:36+46:386:30
73Anne-Marie WigleSIC Damer (207)1:05:29+31:055:10
96Katarina BorgSIC Damer (207)1:26:45+52:216:51
Sofia WigleD16 (169)ej godkänd
Anna EkSIC Damer (207)ej start
Katja SmittU2 (151)ej start

Søllerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Rune ØstergaardSIC Herrar (393)38:10+9:123:05

Tierps SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Elke WilkeSIC Tanter (177)2:34:01+1:59:4619:50

Trosabygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Katja GustafssonD14 (136)21:072:35
6Miriam GustafssonD12 (95)27:12+11:023:15
46Mats GustafssonSIC Gubbar (183)48:50+21:285:33

Tullinge SK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arvid MyrbergerH12 (92)15:221:50
2Lina MatthewsSIC Tanter (177)34:26+0:114:26
3Simon ImarkSIC Herrar (393)29:58+1:002:25
4Monica HatlenSIC Tanter (177)36:31+2:164:42
13Cloe MatthewsU2 (151)14:40+5:214:29
13Ludvig FerdmanH14 (170)37:01+15:033:30
13Elias BladhH12 (92)28:20+12:583:24
14Emil HelanderH14 (170)37:03+15:053:30
15Alfred LängheimH16 (142)34:04+9:002:47
16Anna MyrbergerSIC Motion svår (142)48:09+27:024:07
20Tove SjöbergD16 (169)39:55+12:423:25
21Gustav MyrbergerH12 (92)34:09+18:474:06
22Ella MatthewsD12 (95)40:13+24:034:48
25Eskil MyrbergerU2 (151)16:58+7:395:11
26Fanny BergmanD12 (95)44:26+28:165:18
27Ella SjöbergSIC Damer (207)47:55+13:313:47
27Alva BladhD16 (169)44:00+16:473:46
28Axel TrofastH14 (170)42:09+20:113:59
29Hampus HatlenH16 (142)42:24+17:203:28
29Ellen NybäckD12 (95)46:22+30:125:32
31Filip HatlenH14 (170)43:01+21:034:04
32Henrik TrofastSIC Gubbar (183)44:18+16:565:02
32Nova MatthewsD14 (136)34:35+13:284:14
33Hilda TrofastD12 (95)53:21+37:116:22
35Örjan ArkängSIC Motion lätt (140)36:52+19:154:26
35Victor ImarkSIC Herrar (393)40:23+11:253:15
35Ebba LeicktSIC Damer (207)50:20+15:563:58
36Gunilla ErikssonSIC Motion lätt (140)37:07+19:304:27
36Patrik LeicktSIC Gubbar (183)44:50+17:285:06
39Mats KarlssonSIC Gubbar (183)45:25+18:035:10
41Wilhelm BergmanH16 (142)45:57+20:533:45
45Magdalena Hoffsten-ArkängSIC Motion lätt (140)45:57+28:205:31
46Sara BladhSIC Motion lätt (140)46:29+28:525:35
46Tintin KarlbergSIC Herrar (393)42:15+13:173:24
48Elisabeth StålhammarSIC Motion lätt (140)48:14+30:375:48
48Wilma LeicktD14 (136)44:26+23:195:26
51Klara JunegardD14 (136)45:47+24:405:36
53Lisa SundbergSIC Motion lätt (140)54:02+36:256:30
54Åsa HanssonSIC Motion lätt (140)1:00:14+42:377:14
62Hugo BacklundH16 (142)1:01:36+36:325:02
63Jessica SjöbergSIC Damer (207)1:00:48+26:244:48
64Fanny SundbergD14 (136)1:02:31+41:247:39
67Katja LeicktD16 (169)1:12:49+45:366:14
70David TörnqvistH16 (142)1:40:01+1:14:578:11
72Felix ArkängH14 (170)1:09:15+47:176:33
76Henrik BladhSIC Herrar (393)46:15+17:173:44
80Peter BergmanSIC Herrar (393)46:25+17:273:45
98Adam BrattSIC Herrar (393)49:58+21:004:02
162Göran LängheimSIC Herrar (393)1:02:37+33:395:03
165Daniel HelanderSIC Herrar (393)1:03:28+34:305:07
Stefan FerdmanSIC Gubbar (183)ej godkänd
Emilia BergmanD14 (136)ej godkänd
Lovisa LängheimSIC Damer (207)ej godkänd
Lisa LeicktSIC Tanter (177)ej godkänd
Anna-Lena LängheimSIC Damer (207)ej start
Trine KarlbergSIC Damer (207)ej start
Lovisa LarssonSIC Damer (207)ej start
Märta SödervallD14 (136)ej start
Robin BjörklundH14 (170)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ludvig LangeH14 (170)31:20+9:222:58
5Alice LjungbergD12 (95)25:36+9:263:03
6Melker GardbyH14 (170)31:21+9:232:58
9Stefan LjungbergSIC Herrar light (34)1:12:52+34:046:54
10Lena LjungbergSIC Damer light (47)40:00+17:374:54
16Ronja HillSIC Damer (207)44:26+10:023:30
18Alice GardbySIC Motion svår (142)48:16+27:094:07
22Elmer GardbyU2 (151)16:42+7:235:06
32Kajsa LjungbergD16 (169)45:07+17:543:51
33Ingrid AndréD14 (136)35:08+14:014:18
39Stefan GardbySIC Motion svår (142)1:06:10+45:035:39
52Charlotta ÖstervallSIC Tanter (177)1:04:25+30:108:18
59Elias AdebrantH16 (142)56:03+30:594:35
87Ellinor ÖstervallSIC Damer (207)1:13:09+38:455:47
Carina JohanssonSIC Tanter (177)ej godkänd

Täby OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Alma HallstenD12 (95)23:34+7:242:49
4Noa BerglundH14 (170)31:00+9:022:56
6Filip SjölanderU2 (151)13:05+3:464:00
7Caroline OlsmatsSIC Damer light (47)34:19+11:564:12
8Robin LjungdellSIC Motion lätt (140)24:50+7:132:59
8Hugo SjölanderH14 (170)34:46+12:483:17
9Ella LjungdellU2 (151)13:54+4:354:15
11Alice RökenD12 (95)31:53+15:433:48
11Axel BalckH14 (170)36:17+14:193:26
12Ella LindqvistD12 (95)31:57+15:473:49
12Emma HagrotSIC Damer (207)42:34+8:103:22
13Petronella HedenlundD16 (169)36:11+8:583:05
17Elias LjungdellH14 (170)37:45+15:473:34
18Doris IkoD14 (136)30:02+8:553:40
18Fredrik AhlbergH16 (142)36:59+11:553:01
21Fredrika NordquistD14 (136)31:41+10:343:52
28Erik SjölanderU2 (151)17:36+8:175:22
29Fredrik HanssonSIC Herrar (393)39:31+10:333:11
30Linda LönnebergSIC Damer (207)48:41+14:173:51
33Per IkoSIC Gubbar (183)44:38+17:165:05
34Ida HofstedtD16 (169)46:04+18:513:56
37Petra LjungdellSIC Motion svår (142)1:00:33+39:265:11
39Oscar KoertgeH12 (92)1:19:22+1:04:009:33
40Elliot LjungdellH12 (92)1:20:22+1:05:009:40
42Malin SundströmSIC Motion lätt (140)42:03+24:265:03
44Axel MålargårdH16 (142)47:01+21:573:50
45Ida RökenU2 (151)20:14+10:556:11
48Malin HanssonD16 (169)52:30+25:174:29
48Filip LindqvistH14 (170)50:58+29:004:49
49Robert JohanssonSIC Herrar (393)42:30+13:323:26
50Ella HallstenU2 (151)20:39+11:206:18
51Vilmer LindqvistSIC Motion lätt (140)52:23+34:466:18
52Linnéa GranlundSIC Damer (207)58:00+23:364:35
52Josefine AnderssonSIC Damer (207)58:00+23:364:35
55Nickolina HedenlundSIC Damer (207)58:46+24:224:38
57Mikael NordquistSIC Gubbar (183)53:34+26:126:06
61Göran HanssonSIC Gubbar (183)55:03+27:416:16
62Max LindqvistU2 (151)25:57+16:387:56
66Alma EmbretsenD16 (169)1:10:30+43:176:02
70Joakim BacklundSIC Herrar (393)45:29+16:313:40
72Arne LindqvistSIC Gubbar (183)1:04:39+37:177:21
84Carolina JonsellSIC Damer (207)1:11:30+37:065:39
94Johan LindqvistSIC Herrar (393)48:52+19:543:57
125Johan NäsmanSIC Herrar (393)54:05+25:074:22
136Johan HofstedtSIC Herrar (393)55:47+26:494:30
167Anton HänströmSIC Herrar (393)1:05:16+36:185:16
Gustaf HofstedtH14 (170)ej godkänd
Eva HagrotSIC Motion lätt (140)ej godkänd
Viktoria HedenlundSIC Damer (207)ej godkänd
Emelie RökenD14 (136)ej godkänd
Otto BalckH16 (142)ej godkänd
Erik BalckH12 (92)ej start

Valbo AIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Linnea PerssonD16 (169)32:24+5:112:46
31Lennarth KarlssonSIC Gubbar (183)44:15+16:535:02
43Anette EngströmSIC Tanter (177)1:01:28+27:137:55
44Mathilda KarlssonD16 (169)48:28+21:154:08

Vallentuna-Össeby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Svante JonsellSIC Gubbar (183)38:33+11:114:23
141Mattias SandqvistSIC Herrar (393)57:45+28:474:40

Waxholms OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Axel NordqvistH12 start timme 4 (7)39:21+9:174:44
2Krister GumaeliusSIC Gubbar (183)29:20+1:583:20
4Wilhelm NordqvistH16 start timme 4 (8)43:56+13:153:35
15Jens FochsenH12 (92)29:02+13:403:29
33Lena GumaeliusSIC Motion svår (142)57:31+36:244:55
33Petter FochsenH12 (92)53:05+37:436:23
41Johan FochsenH14 (170)48:14+26:164:34
48Selma GumaeliusSIC Damer (207)56:41+22:174:29
58Rut Johnsson ThomeliusD16 (169)59:42+32:295:06
59Maja HoppeD16 (169)1:01:04+33:515:13
65Anton GumaeliusSIC Herrar (393)44:24+15:263:35
170Max HoppeSIC Herrar (393)1:06:44+37:465:23

Vingåkers OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Monica AnderssonSIC Tanter (177)50:31+16:166:30
74Jesper AnderssonSIC Gubbar (183)1:07:05+39:437:38
108Christopher AnderssonSIC Herrar (393)52:00+23:024:12

Visborgs OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Felix BäckstädeH16 (142)25:042:03
5Emma LindgrenSIC Damer (207)38:11+3:473:01
16Anna BäckstädeSIC Damer light (47)46:24+24:015:41
22Johan BergiusH16 (142)38:58+13:543:11
27Albin LindgrenSIC Herrar (393)38:57+9:593:08
27Neo CederqvistH12 (92)45:49+30:275:30
44Klara BäckstädeD14 (136)42:09+21:025:09
181Jerker DrottenmyrSIC Herrar (393)1:21:42+52:446:36
Örjan Hallgren BäckstädeSIC Herrar light (34)ej godkänd

Väsby OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Gustav ÅkerlundU2 (151)11:48+2:293:36
7Victor GranathU2 (151)13:08+3:494:00
11Maria LidénSIC Motion lätt (140)25:54+8:173:07
12Iben StattinU2 (151)14:20+5:014:22
15Maria ColeSIC Tanter (177)44:51+10:365:46
20Folke IsakssonU2 (151)15:31+6:124:44
20Stefan GranathSIC Motion svår (142)49:21+28:144:13
20Tilde BredermanD14 (136)30:38+9:313:45
21Linus LundströmU2 (151)16:05+6:464:55
30Fanny  Karls D12 (95)47:15+31:055:39
31Mårten AnterudSIC Motion svår (142)55:15+34:084:43
34Julia CasselU2 (151)17:58+8:395:29
34Maria HallmansSIC Tanter (177)54:40+20:257:02
37Katrin JosefssonSIC Tanter (177)55:48+21:337:11
39Per LarssonSIC Motion lätt (140)38:12+20:354:35
40Alice ErikssonD12 (95)1:17:11+1:01:019:13
46Wilma JosefssonD14 (136)42:44+21:375:14
51Adrian EkU2 (151)20:43+11:246:20
52Madeleine GranathD14 (136)46:31+25:245:42
55Robert ColeSIC Herrar (393)43:10+14:123:29
56Moa JohanssonD14 (136)49:29+28:226:03
59Kerstin BjörnegrenSIC Tanter (177)1:12:42+38:279:22
59Emil AnterudH14 (170)58:11+36:135:30
60Pia BoudrieSIC Tanter (177)1:15:27+41:129:43
62Annika BerntssonSIC Tanter (177)1:16:05+41:509:48
64Martin ErikssonH14 (170)1:03:49+41:516:02
66Gustav MorghultU2 (151)29:40+20:219:04
74Eskil IsakssonH14 (170)1:16:22+54:247:14
76Nils ErikssonSIC Gubbar (183)1:08:59+41:377:51
76Viktor SandqvistH14 (170)1:24:44+1:02:468:01
Noah SantaliusH14 (170)ej godkänd
Annika LundströmSIC Tanter (177)ej godkänd
Catrine JohanssonSIC Tanter (177)ej godkänd
Axel SantessonH14 (170)ej godkänd
Erik LidénH12 (92)ej godkänd
Rasmus LundströmH14 (170)ej godkänd
Ylva LidénD16 (169)ej start
Ulla GummesonSIC Tanter (177)ej start

Västerbergslagens OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Kajsa IvarssonD16 (169)38:35+11:223:18
25Malena DernfalkSIC Tanter (177)50:24+16:096:29
35Nils Arvid WedmanH14 (170)45:48+23:504:20
38Tyra DernfalkD16 (169)46:59+19:464:01
41Karin WedmanD16 (169)47:58+20:454:06
52Elsa ForsgrenD16 (169)54:39+27:264:40
59Stina DernfalkD14 (136)54:23+33:166:39
69Karl ForsgrenH14 (170)1:08:00+46:026:26
Alva RyttherSIC Damer (207)ej godkänd
Andreas DernfalkSIC Gubbar (183)ej godkänd

Västerås SOK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sixten SlagbrandH14 (170)29:27+7:292:47
4Nova SahlénD12 (95)25:02+8:522:59
14Alfred LönnSIC Herrar (393)34:28+5:302:47
15Elin NallgårdSIC Damer (207)44:09+9:453:29
15Catharina DahlmarkSIC Damer light (47)45:52+23:295:37
19Lill NallgårdSIC Damer light (47)1:01:48+39:257:34
20Lena TörnqvistSIC Damer light (47)1:09:16+46:538:29
28Tobias DahlmarkSIC Motion svår (142)53:41+32:344:35
30Jonas Jensen-TornehedSIC Herrar (393)39:44+10:463:12
32Elis WiklundH14 (170)43:31+21:334:07
35Vilma ThulinD12 (95)54:23+38:136:30
38Lars HallSIC Motion svår (142)1:03:06+41:595:24
38Pernilla SahlénSIC Damer (207)52:43+18:194:10
38Anna HallSIC Tanter (177)56:06+21:517:13
39Hanna SundströmSIC Damer (207)53:36+19:124:14
46Cecilia VälijeesiöSIC Motion svår (142)1:15:01+53:546:25
50Eva OdeSIC Damer (207)57:46+23:224:34
54Elin DahlmarkSIC Damer (207)58:02+23:384:35
55Catarina LarssonSIC Tanter (177)1:09:28+35:138:57
60Dan ÖsterlundSIC Herrar (393)43:54+14:563:32
62Hanna ThulinD14 (136)58:51+37:447:12
65Kristina LindgrenD16 (169)1:09:49+42:365:58
74Felicia SahlénD16 (169)1:34:10+1:06:578:03
82Noa SjöstrandSIC Herrar (393)47:00+18:023:47
85Anna LindgrenSIC Damer (207)1:12:49+38:255:45
90Simon ÖsterlundSIC Herrar (393)48:15+19:173:54
100Erik NallgårdSIC Herrar (393)50:13+21:154:03
107Pontus LindgrenSIC Herrar (393)51:39+22:414:10
109Marcus ArnoldssonSIC Herrar (393)52:10+23:124:13
124Markus ÖsterlundSIC Herrar (393)54:00+25:024:21
168Fredrik DahlmarkSIC Herrar (393)1:05:30+36:325:17
174Per SundströmSIC Herrar (393)1:09:17+40:195:36
176Stefan TörnqvistSIC Herrar (393)1:10:26+41:285:41
179Sixten TörnqvistSIC Herrar (393)1:16:22+47:246:10
180David LindgrenSIC Herrar (393)1:18:07+49:096:18
Anders SahlénSIC Gubbar (183)ej godkänd
Anders ÖsterlundSIC Herrar (393)ej godkänd
Amanda HallD16 (169)ej godkänd
Magnus LarssonSIC Gubbar (183)ej godkänd
Ida LarssonD16 (169)ej godkänd
Fanny AnderssonD14 (136)ej start
Pia AnderssonSIC Tanter (177)ej start
Mats ThulinSIC Herrar (393)ej start
Tamás SzütsH16 (142)ej start
Alexander ThulinH12 (92)ej start

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Susen LöschSIC Damer (207)38:45+4:213:03
53Kalle LarssonSIC Herrar (393)43:07+14:093:29
89Annika OhlssonSIC Damer (207)1:15:52+41:286:00

Östersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Helen HanstockSIC Damer (207)38:46+4:223:04
69James TurtonSIC Herrar (393)45:12+16:143:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser