Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Skarpnäcks OL

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Roland PerssonSIC Gubbar (183)35:32+8:104:02
13Anna MannerheimSIC Motion lätt (140)28:16+10:393:24
14Palle StegardSIC Motion lätt (140)28:17+10:403:24
22Frida ArnessonSIC Damer (207)47:09+12:453:43
22Karolina Bergh PapasikasD16 (169)41:16+14:033:31
24Joel LundgrenSIC Motion svår (142)51:48+30:414:26
24Agnes EdgrenD16 (169)41:24+14:113:32
30Åsa EdgrenSIC Motion svår (142)54:14+33:074:38
31Vera RolfssonSIC Damer (207)48:53+14:293:52
31Linus HalvorsenH16 (142)43:18+18:143:32
36Tilde MansénD14 (136)36:17+15:104:26
36Justus ArenanderH14 (170)45:58+24:004:21
36Leo LjungbergH14 (170)45:58+24:004:21
37Lova JonssonU2 (151)18:42+9:235:43
37Måra StegardD14 (136)36:23+15:164:27
38Veronika Bergh PapasikasSIC Motion lätt (140)38:08+20:314:35
39Priscilla FerreraSIC Tanter (177)56:34+22:197:17
41Teodor JonssonU2 (151)19:04+9:455:49
46Sigrid WärngårdU2 (151)20:16+10:576:11
51Mathias DryseliusH14 (170)52:19+30:214:57
53Turid WärngårdD14 (136)47:19+26:125:47
57William MöllerH16 (142)55:31+30:274:32
61Anethe MansénSIC Tanter (177)1:15:48+41:339:46
61Truls MansénU2 (151)25:45+16:267:52
63Tove SvedellD16 (169)1:08:31+41:185:51
71Lukas ÖstmanH16 (142)1:40:26+1:15:228:13
72Gustav StenbackU2 (151)47:16+37:5714:27
73Kajsa EdgrenU2 (151)47:17+37:5814:27
73Noel Persson-FerreraH14 (170)1:13:44+51:466:59
79Jörgen StegardSIC Gubbar (183)1:14:12+46:508:27
80Karl KvarnforsH14 (170)2:02:14+1:40:1611:35
Tindra JonssonD14 (136)ej godkänd
Anders MansénSIC Gubbar (183)ej godkänd
Måns EdgrenH14 (170)ej godkänd
Arvid KristofferssonH14 (170)ej godkänd
Ingela ArenanderSIC Motion svår (142)ej godkänd
Margareta BerghSIC Tanter (177)ej godkänd
Nikiforos PapasikasSIC Gubbar (183)ej godkänd
Filip DryseliusH14 (170)ej start
Hedda Persson VildirSIC Damer (207)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser